'Kafama sıkarım, yine kapattırmam!'

Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, gündeme ilişkin konular hakkında basın toplantısı düzenledi ve transfer tahtasının açılmama gerekçelerini kamuoyuna açıkladı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Kafama sıkarım, yine kapattırmam!'
Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, gündeme ilişkin konular hakkında basın toplantısı düzenledi ve transfer tahtasının açılmama gerekçelerini kamuoyuna açıkladı

Haber: Hüseyin Kabukçu
Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Elazığspor Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında önemli konulara değinen başkan Çayır, “gerekirse tüm borcu üstüme alırım, bu takımı yine yaşatırım” dedi.

“NE ŞAHİN BAŞKANIN, NE DE SELÇUK ÖZTÜRK’ÜN ADAMIYIM”
Tüm çabalara rağmen transfer tahtasını açamadıklarını anımsatan başkan Çayır, “Göreve geldikten sonra geceli gündüzlü yoğun bir çaba harcadık. 52 isim yer alıyordu tahtada. Hem kendileri ile hem avukatları ile görüştük. %50’lik kısım imza verirken, diğer %50’lik kısım geri adım atmadı. Kongrede karşımızda olan aday ve arkadaşları sosyal medyada farklı ithamlarda bulunuyor. Biz Elazığspor var olsun diye buradayız. Kendileri gibi hayalperest değiliz. Birilerinin ceplerinde para vardı da biz mi önlerini kestik. Kongrenin son gününe kadar da bekledim aday çıkarsa çekileyim diye, çıkmadı. Diyorlar Şahin başkan takıma destek vermiyor. Şehrin il başkanı gelip sağlık sponsoru ayarlıyor. Ben ne Şahin başkanın, ne de Selçuk Öztürk’ün adamıyım. Bu koltuğa saygınız olsun. Biz birlik beraberlik içinde olmalıyız. Laf söylemenin hiç kimseye faydası yok” dedi.

“KAPATMAYA DEĞİL, BİZ YAŞATMAYA GELDİK”
İmza vermeyen futbolcuların vermeme gerekçelerini açıklayan Serkan Çayır, “İmza vermeyen isimlerin vermeme sebebi kendi forma giydikleri dönemde yönetimlerin yaptıklarından dolayıydı. Bazı futbolcular gerekirse takım kapansın yine de imza vermem dedi. Beni vurdukları zaman neredeydiniz diyor. 33 tane isimden imza almışım hepsi de TFF’ye sunmuş. Bu tahta 3-5 milyona açılmazdı. İş artık parayı geçmişti. Mesela Tatos’un 230 Bin Euro alacağı var. Ya paramın hepsini verin ya da imza vermem diyor. Aralık’ta Olağanüstü kongre var. Herkes görecek neler yaptığımızı. Marvin Zegelear var, Mehmet Altıparmak var, Orhan Şam var imza vermeyen. Alacağına çizik çekip imza veren de oldu. 52 milyon borç bir şehir için çok değil. Kulübü kapatmaya değil, yaşatmaya geldik. Gelir gelmez çocukların paralarını dağıttım. Parasız başkan diyorlar” şeklinde konuştu.

“KAPATTIRMAM KARDEŞİM!”
Elazığ çocuğu gelip takımda oynamadı diyen Çayır, “Ben Elazığ çocuğuna gel oyna dedim. Şahin başkan da kefili benim dedi yine gelmedi. Elazığ çocuğu bunu yaparsa ben dışarıdakine ne diyeyim. Vekilimiz Metin Bulut, Kadir Bekmezci için uğraştı Allah razı olsun. Şahin Başkan geldiğimiz gibi iaşelerimizi gönderdi. Çıkıp bana demesinler bu Şahin başkanın yalakası. Adam yardım etmiş söylemeyelim mi. Bu çocuklar takımı ligde bırakacak ben inanıyorum yeter ki destek olun. Statta koltuklar kırıldı. Koltuk kırma nedir ya? Yazık günah değil mi? Lütfen yapmayalım. Benim dostum dediğim adamlar sırt çevirdi bana. Benim çok zoruma gitti. Açamadık tahtayı ne yapalım ama açacağız herkes görecek. Ben bu kulübü kapattırmam kardeşim. Gerekirse tüm borcu üstüme alırım, kafama sıkarım bu kulübü yine kapattırmam” ifadelerini kullandı.

“FIFA’LIK OLUNCA ALAMAZSIN”
“İnat eden ve imza vermeyen futbolcular hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Çayır, “50 Bin Euro teklif etmişsek sana alacaksın. FIFA’lık olunca alamazsın. Bizim Muhammed İldiz’in Gaziantepspor’dan 700 Bin Euro alacağı vardı takım kapandı 9 Bin Euro alabildi. Öyle bir dünya yok. Ben kendime destek istemiyorum gelin bu takım yaşasın, destek verin. Biraz sabırlı olun bu takım nerelere gelecek” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Elazığspor 23 | 14 Eylül 2021 16:50

    Helal olsun

BUNLARA DA BAKIN