İmar Planı Revize Edilecek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, mahkeme kararıyla durdurulan imar planının revize edilerek Ocak ayında meclise geleceğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
İmar Planı Revize Edilecek
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, mahkeme kararıyla durdurulan imar planının revize edilerek Ocak ayında meclise geleceğini söyledi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "İmar planı ile ilgili mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararına Belediye olarak itirazda bulunduk itiraz reddedildi. Karar devam ediyor. Ama deprem görmüş bir şehir olmamız hasebiyle 2020 imar planının özüne sadık kalarak aksayan yönlerin düzeltilmesi noktasında ve mahkemeye konu olan maddeler de bertaraf ederek yeni bir süreci çok hızlı bir şekilde başlattık. Bu süreçte hızlı bir şekilde hareket ederek şehri daha fazla sıkıntıya sokmayacak ve şehrin kentsel dönüşümüne katkı sağlayacak süreci de hep birlikte yapacağız başaracağız. Bu anlamda da çalışmalarımız başladı. 15 Kasım’da sizlerle bir araya gelerek sizlere fikir verilecek ve sizlerin fikirlerinden istifade edilecek. Ocak ayı itibariyle revize planımızı hem mahkemeye konu olan maddeleri bertaraf edip hem de şehrin aksayan yerlerini tekrar ele alıp hızlı bir şekilde bu süreci tamamlamak istiyoruz"

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Ahmet avcı | 02 Kasım 2021 10:40

    Başkanım mahkeme kararı olmadan da ruhsat vermiyordun... şimdi imar durdu diye kendini şirin gösterme.. elazig sayende 20 yıl geriye gitti ... 4 tane lise öğrencisi koysanız o belediyeye daha güzel yönetir

  • Ahmet | 02 Kasım 2021 01:34

    Yolları daraltmasınlar lütfen yollar zaten dar daha da dar yapmasınlar . Bu şehrin geleceğini yok etmesinler yolları daraltarak .. bu dar yollarla merkez mahallelerde suriyelilerden başka kimse yaşamaz yani..

BUNLARA DA BAKIN