İddialar, Gerçekler…

Durağan giden ilimiz siyasetini her zaman hareketlendiren ve hareketlendirme argümanı veren siyasetçi genellikle CHP Milletvekili Gürsel Erol oluyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Farklı bir siyaset tarzıyla değişik kesimlerin ilgisini çeken ve diyaloga, işbirliğine ve karşılıklı nezakete dayalı bir siyaseti benimseyen Erol, geçtiğimiz günlerde Ankara’ya davet ettiği gazeteci arkadaşlarımızla birlikte bir dizi görüşmeler yaptı. Onlarla birlikte Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. 

Gazeteci arkadaşlarımız bu ziyaretlerinde sadece CHP heyetiyle değil, İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Ak Parti Milletvekili Metin Bulut, ilimiz eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Ankara Elazığlılar Vakfı Başkanı  Mehmet Çağlar ile verimli toplantılar yaptılar.

Bilindiği gibi aylar önce CHP Milletvekili Gürsel Erol Elazığ’da CHP’nin ikinci sıra adayı olacağını kamuoyuna duyurmuştu.

Bu iddia hem Kılıçdaroğluna hem de Ak Parti milletvekili Bulut’a da soruldu. Kılıçdaroğlu, ikinci milletvekilliğinin yanı sıra belediyenin de alınması gerektiğini gibi bir hedef koydu.

İlimiz Milletvekili Metin Bulut ise Erol’un bu iddiasının gerçeğe dönüşmeyeceğini, daha önce aday olmayacağını söylediğini şimdi ise  ikinci sıradan aday olacağını ifade ettiğini, ancak kendisinin Erol’un birinci sıra adayı olacağını iddia etti.

Bulut böyle bir iddiada bulunur da Gürsel Erol durur mu?  Erol da Cumartesi günü Kanal 23 ekranlarında deneyimli gazeteci Elif Doğan’ın hazırlayıp sunduğu paragraf programında karşı bir iddiada bulundu. Ve dedi ki, “Ben de mevcut dört Ak Parti  milletvekilinin hiç birinin yeniden aday gösterilmeyeceği iddiasında bulunuyorum.”
İddialar havada uçuşuyor. Ama ilginç olan iddiaların kendilerini ve partilerini ilgilendiren konularda değil, karşı partinin tasarrufları ile ilgili. Başka bir deyişle, Erol Ak Parti, Bulut ise CHP listesi hakkında iddialarda bulunuyor.

İddialar ne kadar gerçeğe  dönüşür ve bu iddialarında kim haklı çıkar bunu zaman  gösterecek.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 5

 • Mehmet ÇAHAN | 14 Haziran 2021 22:29

  El elli yıkar elde döner yüzü yıkar soruyorum bir vatandaş olarak şunu söylemek istiyorum sayın milletvekillerimize Elazığ li olup olmamanız bizim için bir anlam ifade etmiyor madem bizlerin oylarimiz ile hizmete getirildiniz bir milletvekili olarak neden susmayı vede neden bu halkin sıkıntılarını dinlemiyorsunuz iç içe değil de hep uzaksiniz 2023 seçim de bizlere görünmeyin bu zaman zarfında halkın sikintilarina bir çözüm yolu bulun vatandaş pandemi bı yana işsiz sayısı her geçen gün artıyor temenli ediyorum ki bu yazdıklarım okur halkın sorunlarına çözüm yolu bulursunuz yoksa bir varmış bir yokmuş gibi halkın gözünde bir değeriniz kalmaz

 • Ünal | 14 Haziran 2021 16:45

  Oy vermeye gelince herşey değişir. Hiçbir Vekilin icraatları yok boş beleş konuşmadan başka birşey yok. Yapılan işi gösterin . Hiçbir Çekilişe istemiyorum.

 • Abc | 14 Haziran 2021 14:03

  Elazigli olmayan birine oy verene serefsiz diyen de namussuzdur

 • ekrem | 14 Haziran 2021 12:07

  kusura bakmayın 4 elazığlıdan daha elazığlı muhteşem 4 lüye oy vermiştim ama bundan sonra yok

 • Kasım | 14 Haziran 2021 00:13

  Elazığlı olmayan,bizden biri olmayan birine rey veren serefsizdir,kendi adıma.Kimdir bu lafazan cahil,liseyi zor bitirmiş bir boş tribünlere oynayan, zerre kadar faydası olmayan bir showmen .Hepsi okadar vede pkklilarla kolkola siyaset yapmaya çalışan zavallı .

BUNLARA DA BAKIN