İçişleri Bakanı Soylu, Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı andı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart 2015 günü terör saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile andı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hain terör saldırısı sonucu 31 Mart 2015 günü hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir mesajla andı. Bakan Soylu’nun paylaşımında, “Bunlara yaptığımız her operasyonda, Senin ve Şehitlerimizin, yetim kalan evlatların intikamını alıyoruz. DHKP-C denilen terör örgütünün kökünü kurutuyoruz. Şehit Savcım Mehmet Selim Kiraz, ruhun şad olsun” ifadelerine yer verildi.

Mehmet Selim Kiraz Kimdir?

Kiraz, Siirt'e bağlı Karaboğaz köyünde, 1969 yılında, 6 çocuklu Hakkı ve Saadet Kiraz çiftinin tek erkek evladı olarak dünyaya geldi. 

Mersin İmam Hatip Lisesi'nde okuduğu sırada, aynı zamanda terzi çıraklığı yaparak aile bütçesine katkı sağlamaya çalıştı. Terzi çıraklığı ve okulu bir arada yürüten Kiraz, mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Hukuk fakültesinden 1994 yılında mezun oldu, 1995 yılında hakim adayı olarak Mersin'de göreve başladı. Kiraz, sırasıyla Erzincan, Çayır, Karaman, Kazım Karabekir, Iğdır ve Osmaniye cumhuriyet savcılıkları görevini yürüttü. 2010 yılında Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı görevine atanan Kiraz, burada 4 yıl görev yaptıktan sonra 2014 yılında HSYK yaz kararnamesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına tayin edilerek, Memur Suçları Bürosu'nda görevlendirildi.

Mehmet Selim Kiraz 31 Mart 2015'te avukat gibi hareket ederek adliyeye giren terör örgütü DHKP-C militanları tarafından şehit edildi.

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN