Malatya Haber, Malatya Son Dakika, Malatya Gündemi, Elazığ Malatya Haberleri

Malatya

Elazığ ilimizin 99 km batısında yer alan Malatya iline ait haber ve son dakika gelişmeleri ile Malatya gündemine dair güncel gelişmeler Elazığ Hakimiyet Haber Malatya sayfamızda.

Malatya Haberleri

Malatya'da araçtaki uyuşturucu düzeneğini polis ortaya çıkardı

Malatya'da kurdukları düzenek ile aracın torpido bölümünde uyuşturucu zulası bulunduran 3 şüpheli gözaltına alındı.

Başkan Güder'e iş adamlarından istişare ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANESİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Emin Doğaner ve yönetim kurulu üyelerini makamında konuk ederek, bir süre sohbet etti.

Vali Baruş, hasar gören kayısı bahçelerini inceledi

Vali Aydın Baruş, beraberinde İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit ve Tarsim Bölge Müdürü Bülent Zelyurt ile geçtiğimiz günlerde yaşanan don sebebiyle hasar gören kayısı bahçelerinde incelemelerde bulundu.

Kayısı üreticisi destek istedi

Malatya'da 13-14 Nisan'da meydana gelen zirai don hadisesi nedeniyle kayısı üreticileri destek istedi.

2023'te tamamlanacak 100.yıl parkının yer teslimi yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında tamamlanması planlanan 100.yıl parkının yer teslimi, ilgili müellif firmaya yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yer teslimin yapıldığı alanda incelemelerde bulundu.

Arapgir Muhtarlar Derneğinde bayrak değişimi

Malatya'nın Arapgir Muhtarları Derneği'nin 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Derneğin yeni başkanı Özgür Çataltaş oldu.

Pandemiye rağmen otel müşterisi arttı

Pandeminin getirdiği olumsuz koşullara karşın Malatya'da 2020 yılına oranla 2021'de otellerin doluluk oranlarında, az da olsa bir artış oldu.

Yeşilyurt'ta gençler için özel proje

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Haydi Gençler! Fikir ve Uygulama Sizden, Destek Bizden' sloganı ile Yeşilyurt 'Genç Çalışma Grupları' Projesi başlatıldı.

Malatya'da tarihi eser operasyonu: 1 gözaltı

Malatya'da jandarma ekipleri yaptığı tarihi eser operasyonunda bir kişyi gözaltına aldı.

Malatya'da Covid-19 nedeniyle son 25 günde sadece 1 kişi hayatını kaybetti

Malatya Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Covid-19 vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, 'Malatya'da 25 gündür neredeyse 0 vefatla gidiyorduk ama dün akşam itibariyle bir hastamızı kaybettik. Hastamız 48 yaşındaydı ve maalesef hiç aşı yaptırmamış' dedi.

Malatya TSO, Ramazan gıda yardımlarını yerel firmalardan aldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), geleneksel olarak yürüttüğü Ramazan Ayı yardım faaliyetlerine bu yılda devam ediyor. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 2 bin 500 aileye ulaştıracakları gıda kolilerini yerel firmalardan temin ettiklerini söyledi.

Kayısı bahçelerinde hasar tespit çalışmalarına başlanacak

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya'da meydana gelen zirai don sonrası kayısı ağaçlarının zarar görmesini Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'ye ilettiğini ve hasar tespit çalışmalarına başlanacağını ifade etti.

Malatya'da çatı yangını

Malatya'da bir evin çatısında çıkan yangında 1 kişi yaralandı.

Teoman Mutlu Yeni Malatyaspor'a çok yakın

Süper Lig'den düşmesi kesinleşen Yeni Malatyaspor'da 24 Nisan'da yapılacak olağanüstü kongre öncesi İş Adamı Teoman Mutlu'nun başkanlığa yakın olduğu ifade ediliyor.

Don Hadisesi Meclise Taşındı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu kayısıda yaşanan don hadisesini TBMM Genel kurulunda gündeme getirdi.

Jandarma'nın 'Kesişme: İyi ki Varsın Eren' filmi ilgisi

Malatya'da Jandarma ailesi, 'Kesişme: İyi ki Varsın Eren' filmini izledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin bahar ve yaz temizliği başladı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kış ayının sona ermesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında bulunan ana caddelerde yapılacak olan temizlik çalışmasının başlama programına katıldı.

Kayısı bahçelerini don vurdu

Malatya'nın Darende ilçesinde binlerce ailenin geçim kaynağı olan kayısı bahçelerini don vurdu.

Yeni müdür Özdemir'den Rektör Kızılay ile istişare

Malatya'nın yeni Milli Eğitim İl Müdürü Hatice Özdemir, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Toplam 6088 haber.