Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Hakan Tosun’un Yeni Klibi 7 Mayıs’ta Çıkıyor

Elazığ’ın yetiştirdiği kadife ses Hakan Tosun’un ‘Mahşere Kaldı’ klibi 7 Mayıs’ta müzik severlerle buluşacak

Doğu'nun Efes'i: Dara Antik Kenti

Başak MERAL GÜNDÜZ/İzmir'deki Efes Antik Kenti'ne benzerliğiyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin 'Efes'i olarak bilinen, Doğu Roma İmparatorluğu'nun, sınırını Sasanilere karşı korumak amacıyla kurduğu Mardin'deki Dara Antik Kenti, havaların ısınmasıyla birlikte ziyaretçi akınına uğruyor.

Trablusgarp Emiri Şeyh Sunisi’nin Elazığ’a Gelişi

Başak MERAL GÜNDÜZ/Araştırmacı Yazar Sedat Çağlıyan Trablusgarp Emiri Şeyh Sunisinin Elazığ’a gelişini gazetemize anlattı.

Bakanlık duyurdu: Tartışmalı Karardan Vazgeçildi

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği ve Kürsübaşı Topluluğu, Elazığ korosunun isminin değiştirilmesinden vazgeçildiğini açıkladı

Koronun Kurucusu Sönmez: ‘Devlet Koromuzun İsmi ‘Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü’ Olarak Kalmalıdır’

Başak MERAL GÜNDÜZ/Elazığ Devlet Korosunun kurucusu Naci Sönmez,32 yıldan beri halkımıza başarı dolu Türk Müziği hizmetlerini üstün gayret ve fedakarca sunmaya devam eden Devlet Koromuzun ismi “Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü olarak kalmalıdır.İlimize bir sanat kurumu verilecekse mevcudun ismine dokunulmadan “Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu “adı altında yeni bir sanat kurumu verilmelidir”dedi.

Güleç'in atık parçalarla yaptıklarına çok şaşıracaksınız!

Ahmet Çöteli/ Elazığ'da 1'i engelli, 3 çocuk babası Mehmet Güleç (62), kendi tasarladığı aletlerle katma değer sağlarken atık parçaları da değerlendirerek sanat eserine dönüştürüyor.

Bu ayrıntı tam 3 bin yıllık geleneğe ait

Elazığ’da müzik öğretmeni olan ve koro şefliği yapan Aygün Çam, yaklaşık 9 yıldır 100 yıllık Ruzba sazıyla 3 bin yıllık geleneği yaşatıyor.

Erzincanlı gençler, Elazığ'ı gezdi

Biz Anadolu’yuz Projesi kapsamında Erzincanlı gençler, Elazığ'da misafir edildi.

Tarihi kentin tarihi oteli: Gazi Konağı

Başak MERAL GÜNDÜZ/Mardin´in mistik havasını sunan Gazi Konağı, her yönüyle insanları kendine çekiyor. Mardin´in butik otelleri arasında yer alan Gazi Konağı görevlisi Veysi Dinç otelin tarihçesi hakkında bilgiler verdi.

'Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı' İçin Başvurular Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’ projesi için başvurular başladı.

Fırat Üniversitesi’nde ‘18 Mart Çanakkale Sergisi’ Açıldı

Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Bölümü tarafından düzenlenen “18 Mart Çanakkale Sergisi” açıldı.

‘Darülmuallimin’ Elazığ’da 2 Ay Devam Edebilmiş

Başak MERAL GÜNDÜZ/Elazığ Kız İlk Öğretmen Lisesi 1977-1978 mezunlarından Asuman Kubat Şenocak o yıllarda aldıkları eğitimden bahsetti.

Kur'an-ı Kerim okumak için okuma yazma öğrenen Halime nineye anlamlı hediye

Kur’an-ı Kerim okumak için katıldığı kursta okuma yazma öğrenen 79 yaşındaki Halime Şahin’i Elazığ Valisi Erkaya Yırık eşiyle birlikte evinde ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

Nurçin Arlı'nın ismi mezun olduğu lisenin kütüphanesine verildi

ELAZIĞ'da, üç makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi verirken tek parmağıyla 3 kitap yazan Nurçin Arlı'nın ismi, mezun olduğu lisenin kütüphanesine verildi.

Hem şair hem polis memuru

Muğla’nın Bodrum ilçesinde görev yapan polis memuru Zekeriya İlhan yaşadığı olayları mısralara döktü. Hayatı boyunca şiir yazan polis memuru şiir kitabı çıkardı.

Sanatla buluşan özel çocuklar ve anneleri hayatlarına renk kattı

Elazığ’da özel çocuklar, anneleriyle birlikte ‘Kadının Hayata Güçlü Dokunuşu’ projesi kapsamında ebru sanatını öğrenerek hayatlarına renk kattı.

Tüm Dünyayı Cebimizde Taşıyoruz

Başak MERAL GÜNDÜZ/Dijital pazarlama ve reklam yöneticisi Nadir GÜR günümüzde günden güne gelişen dijital dünya hakkında açıklamalarda bulundu.

"Güldür Güldür" programına tepki

Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, bir televizyon kanalında yayınlanan “Güldür Güldür” adlı programda sarık ve cübbe giyilerek din, din görevlileri ve dindarların alaya alındığını söyledi, duruma tepki gösterdi.

‘Harput Musiki Müzesi’ Projesi İmzalandı

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı arasında “Harput Musiki Müzesi” projesi imzalandı.

Toplam 321 haber.