Elazığ Haber, Elazığ Son Dakika, Elazığ Haberleri, Elazığ Gündemi, Elazığ İnternet Haberleri, Elazığ Son Haberler

Gündem

Elazığ haber gündemi ile Elazığ güncel haberleri, Elazığ ilçelerinde son dakika Elazığ gelişmeleri ve Elazığ haberler Elazığ Hakimiyet Gündem sayfamızda.

Gündem Haberleri

Depremde Emanet Alınan Eşyaların Sahibini 2 Yıldır Arıyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören bir aile, zarar gelmesin diye eşyalarını nakliyeci Zülfü Kalkan’a teslim etti. Zülfü Kalkan emanetten 20 gün sonra hayatını kaybetti. Ağabeyi Ramazan Kalkan, 2 yıldır zamanının büyük bir kısmını kardeşine emanet edilen eşyaların sahibi aramakla geçiriyor.

Memur-Sen Engelliler Komisyonu'nda Görev Değişimi: Yeni Başkan Savaş Apak

Yaklaşık 4 yıldır Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Engelliler Komisyonu başkanlığını yürüten Engin Kırçıl'dan boşalan göreve Savaş Apak getirildi.

İkinci İhale Alken’in

Elazığ’ın içme suyu, yağmurlama ve kanalizasyon şebekelerinin tümüyle yenilenmesi amacıyla gerçekleştirilen altyapı ihalesinin 2.kısmı da yapıldı. İlk ihaleyi alan Elazığlı firma Ziver İnşaat’ın ardından ikinci ihaleyi de yine Elazığ’ın başarılı altyapı firmalarından Alken İnşaat aldı.

Sınav Kalemleri İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçin Toplandı

Elazığ’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde toplanan gönüllü gençler, üniversite adaylarına verilen sınav setlerini ihtiyaç sahibi öğrenciler için topladı.

MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu Sonuç Bildirisi Açıklandı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin Gürkan 106. Genel İdare Kurulu, sonrası açıklamada bulundu.

Yeni Konut Teslim Tarihleri Açıklandı

Çatalçeşme Mahallesi, Kovancılar İlçesi ve Yazıkonak Beldesinde adına konut çıkan hak sahibi ailelerin konutlarının teslimleri 20.06.2022– 04.08.2022 tarihleri arasında yapılacak.

TGK’dan Milletvekillerine Çağrı: ‘Yasa Teklifi Yeniden Düzenlensin’

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) "Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" ile milletvekillerine çağrıda bulunarak yasa teklifinin yeniden düzenlenmesini talep etti.

Vali Toraman, Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Halk Günü Programı’nda vatandaşların sorunlarını dinledi.

Babasının izinde bir genç edebiyatçı...

Gazetemiz yazarlarından Tuncer Sönmez’in kızı Nida Nur Sönmez, babasının izinden giderek başladığı Edebiyat bölümünden birincilikle mezun oldu.

İkinci İhale de Elazığlı Firmanın

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan Elazığ'ın altyapısının tümüyle yenilenmesini amaçlayan ihaleler devam ediyor. geçtiğimiz haftalarda yapılan Elazığ içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı 1. Bölge yapım işi ihalesi Elaığlı firma olan Ziver İnşaat firmasında kalması şehirde memnuniyet oluşturmuştu.

Elazığ’da Yılın İlk Arpa Hasadı Gerçekleştirildi

 Elazığ’da 1 milyon dekar alanda ekim yapılan hububatta hasat başladı. Çiftçiler gün boyu tarlada mesai harcarken verimin geçen seneye göre daha iyi olduğu bildirildi.

Düğünde Damada Cenaze Töreni Düzenlendi

Elazığ’da bir düğünde damadın arkadaşları, damada sürpriz hazırlayarak düğün salonuna 'Acı Kaybımız' yazılı çelenk ile girip cenaze merasimi düzenledi.

21 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı az bulutlu, Malatya’nın kuzeybatı kesimlerinin akşam saatlerinden sonra, Tunceli'nin kuzey kesimlerinin ise gece ilk saatlerden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Elazığ’da Orman Yangınlarıyla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi ve yangın riskinin artması nedeniyle Elazığ'da "Orman yangınlarıyla mücadele" toplantısı yapıldı.

Kuzova GES Yapımı Projesi İçin İhale Yapılacak

Elazığ Kuzova Pompaj Sulaması GES yapımı çalışmaları için 29 Temmuz Cuma Günü ihale yapılacak.

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Elazığ'a geliyor

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir takım temaslarda bulunmak üzere perşembe günü Elazığ’a gelecek.

Sarı Tepki…

Elazığ’da bir araya gelen 200’den fazla taksicinin akaryakıt fiyatlarına gösterdiği tepkinin haklı olduğunu ifade eden Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, akaryakıt fiyatlarındaki artışlar sabitlenmedikçe, esnaf ve vatandaşların mağduriyetinin devam edeceğini dile getirdi.

Deprem Konutlarının Anahtar Teslim Tarihi Belli Oldu

Çatalçeşme Mahallesi, Kovancılar İlçesi, Yazıkonak Beldesi ve Şeyhhacı Köyü’nde yapılan deprem konutlarının anahtar teslim tarihi belli oldu.

Elazığ Belediyesi, Esentepe Mahallesi’nde Temizlik Çalışması Yaptı

Elazığ Belediyesi, tüm mahallelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Toplam 31432 haber.