Elazığ Haber, Elazığ Son Dakika, Elazığ Haberleri, Elazığ Gündemi, Elazığ İnternet Haberleri, Elazığ Son Haberler

Gündem

Elazığ haber gündemi ile Elazığ güncel haberleri, Elazığ ilçelerinde son dakika Elazığ gelişmeleri ve Elazığ haberler Elazığ Hakimiyet Gündem sayfamızda.

Gündem Haberleri

Atatürk'ün Elazığ'a Gelişinin 84'üncü Yıl Dönümü Etkinliği

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 84’üncü yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinlikte kaldığı oda ziyaret edildi.

Vali Dr. Ömer Toraman  Ağın İlçesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman,  ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Ağın ilçesini ziyaret etti.

Elazığ Valiliği, Yemişlik 4. Etap Konutlarıyla İlgili Açıklama Yaptı 

Elazığ Valiliği Yemişlik 4.Etap konutları hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

10 Aylık Trafik İstatistikleri Açıklandı

TÜİK verilerine göre Doğu Anadolu Bölgesinde bu yılın 10 ayında 8 bin 180 ölüm ve yaralanmayla biten trafik kazası, 10 bin 139 maddi hasarlı trafik kazası tespit edildi. Bölgede yaşanan kazalarda 149 kişi yaşamına veda etti, 14 bin 335 kişi yaralandı. Bölgede kaydedilen ölüm ve yaralanmayla sonuçlanan trafik kazası sayısı ülke toplamında yüzde 5,29’luk oran gösterdi.

Mühimmat Ve Yaşam Malzemesi Ele Geçirildi

Tunceli’de devam eden Eren-7 (Munzur-Mercan) operasyonu kapsamında çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği başvuruları başladı. Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlar e-Devlet, eski hükümlüler ise Adalet Bakanlığının ilgili birimleri üzerinden başvurularını 3 Aralık’a kadar yapabilecek.

6 Yaşındaki Kızın Bayrak Sevgisi

Elazığ’da 6 yaşındaki kız çocuğu, bir iş yerinde bulunan ve rüzgar nedeni ile ters dönen Türk bayrağını düzelttikten sonra öpüp alnına koydu.

17 Kasım Elazığ Hava Durumu

Bölgemiz genelinde havanın az bulutlu olarak geçeceği sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin edilmektedir.

Öteki Gündem

24 Ocak depremi öncesi konuşulan sorunlar; yeni yatırımlar, şehrin hedefleri, ocak ayında süresi dolacak teşvikte 6. bölge avantajları ve kalkınma planları gibi önemli problemlerin gündemde olmaması, vatandaşlar tarafından endişe ile takip ediliyor

Vali Toraman: ‘Bu Toprakları Bize Vatan Yapan Tüm Aziz Şehitlerimizi Rahmetle Anıyorum”

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman , Mustafa Kemal Atatürk’ün 17 Kasım 1937 yılında Elazığ’ı ziyaret etmelerinin 84’üncü yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

27 Aralık Depreminin Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

Özel Haber: 24 Ocak depreminin ardından ikinci kez 27 Aralık depremiyle sarsılan Elazığ’da ikinci depremden hak sahibi olan vatandaşlar evlerine kavuşmayı bekliyor.

Ali Rıza Septioğlu Bulvarı’ndaki Yol Çalışmaları Tamamlandı

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda Ali Rıza Septioğlu Bulvarı’ndaki yol yenileme çalışmaları tamamlandı.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde Hak Sahipliği Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da 24 Ocak ve 27 Aralık’ta meydana gelen depremlerin ardından hak sahipliği süreçleri başlamıştı.

En Yüksek Prolin Değerli Bal Pülümür’de Üretildi

Tunceli’nin Pülümür İlçesi’nde kooperatif tarafından üretilen Hemgen isimli balın yapılan laboratuvar analizlerinde prolin değeri bin 531 çıktı. Kooperatif Başkan Yardımcısı Ulaş Özyol, kentte bugüne kadar tespit edilen en yüksek prolin değerini elde ettiklerini söyledi.

Bağışlanan 10 Bin Kitap Köy Okullarına Gönderildi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Konya Kitap Günleri’nde düzenlenen kitap bağışı kampanyasında toplanan 10 bin kitap, talepte bulunan Konya, Şanlıurfa, Bingöl, Elazığ ve İstanbul’daki 10 köy okuluna gönderildi.

Psikolojik Dayanıklılık Nasıl Artar

Başak MERAL GÜNDÜZ/Sosyolog ve Aile Danışmanı Hilal Sarıbay Göçer, Psikolojik Dayanıklılık hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık: Kasım Ayında 964 Milyon Tl Ödeme Yapacağız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını bildirdi.

 “Kardeş Oda” Protokolü Düzenlenen Törenle İmzalandı 

Elazığ TSO Konferans Salonunda düzenlenen törenle Elazığ TSO ile Rize TSO arasında Kardeş Oda Protokolü imzalandı. İmza törenine Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Rize TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize TSO Meclis Başkanı Şükrü Cevahir, Elazığ TSO ve Rize TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldı.

Aile Danışmanlığı Polikliniği Hizmet Vermeye Başladı

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Aile Danışmanlığı Polikliniği hizmet vermeye başladı. 

Toplam 28652 haber.