Elazığ Haber, Elazığ Son Dakika, Elazığ Haberleri, Elazığ Gündemi, Elazığ İnternet Haberleri, Elazığ Son Haberler

Gündem

Elazığ haber gündemi ile Elazığ güncel haberleri, Elazığ ilçelerinde son dakika Elazığ gelişmeleri ve Elazığ haberler Elazığ Hakimiyet Gündem sayfamızda.

Gündem Haberleri

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni yapıldı.

İl Özel İdaresi'nin Yeni Yol Açma ve Yol Bakım Çalışmaları Sürüyor

Elazığ İl Özel İdaresi, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte şehrin dört bir noktasında başlattığı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Elazığ İl Özel İdaresi çalışmalar kapsamında bir yandan yeni yol açma bir yandan da mevcut yollarda bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde diyabetik ayak kliniği açıldı

Diyabetik Ayak Kliniği açılışında konu ile ilgili bir açıklama yapan Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan ARTAŞ ” İlimize ve bölgemize en iyi şekilde hizmet etmeyi görev edinen Fırat Üniversitesi Hastanesi olarak yine bir yeniliğe imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlimiz ve bölgemizde tek olan Diyabetik Ayak Kliniğinin açılışını bugün yaptık. Özellikle Diyabetin komplikasyonları arasında yer alan yara bakımı ve diğer komplikasyonları yönetiminde iç hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve çalışanları ile birlikte kliniğimizi hizmete sunduk” dedi.

Koruyucu Ailelik Yaptığı Yeğenlerini Öz Çocuklarından Ayırmıyor

Elazığ’da 4 çocuğu olan Mehmet Çam, anne ve babasını kaybeden öz yeğenlerine koruyucu aile oldu. Onları kendi çocuklarından ayırt etmeyen Mehmet Çam ve eşi, iki kardeşe gözleri gibi bakıyor.

Türkiye’nin En Büyük Çanta Fabrikası Elazığ’a Kuruluyor

Ticari faaliyetlerine Elazığ’da başlayıp başarılı ve hızlı bir yükseliş ile Türkiye’ye ardından da Dünya’ya açılan TALO Deri Ürünleri İç ve Dış Ticaret firmasından Elazığ’ı heyecanlandıran dev bir yatırımın ilk adımları atıldı.

29 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Elazığ İl Özel İdaresi, Asfaltlama İle Yol Bakım Ve Onarım Çalışmalarını Devam Ettiriyor

Elazığ İl Özel İdaresi, yatırım programı çerçevesinde başlattığı asfaltlama ve yol bakım onarım çalışmalarını merkez ile ilçelere bağlı köylerde sürdürüyor.

FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl’de Yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın (FKA) 2022 Yılı Haziran ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Bingöl ev sahipliğinde yapıldı.

Binaların Yıkılması Hakkında Yönetmelik 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan Binaların Yıkılması Hakkında Yönetmelik, 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek. Söz konusu yönetmelik ile binaların kontrollü ve güvenli yıkımı ile yıkımdan sonra atıkların çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde yönetiminin sağlanması amaçlanıyor.

Milletvekili Erol, Kuzovalı Çiftçilerin Sorununu Meclise Taşıdı

Elazığ’ın köylerinde pancar ekimi yapan yüzlerce çiftçi elektrik faturalarındaki yüksek fiyatlardan ve yaşadıkları sulama sorunlarından dolayı yaklaşık 40 traktörle DSİ önüne gitmek istemiş ancak polis ve jandarma engeline takılmıştı. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, çiftçilere gelen yüksek elektrik faturaları ve yaşadıkları sulama sorunlarını meclise taşıdı.

Prof. Dr. Çoban, ‘Turizm Şehri Elazığ’ başlıklı çalışmasını açıkladı

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban “2023 Türkiye, 2034 Elazığ” sloganıyla 10 sektörde hazırladıkları projelerini paylaşmaya devam ediyor. Her hafta bir sektör ile ilgili projelerini paylaşan HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban bu hafta Elazığ’ın Turizm ile ilgili yapmış oldukları çalışmalarını paylaştı.

Cüneyt Arkın Hayatını Kaybetti

Dün gece geç saatlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın, yapılan tüm müdahalelere rağmen 85 yaşında hayatını kaybetti.

28 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı yer yer çok bulutlu Bingöl çevrelerinin yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Elazığ'da MS Hastalarına Sanatla Terapi

Elazığ’da Multiple Skleroz (MS) hastalarının bilişsel ve motor becerilerini geliştirmek için düzenlenen etkinlikte çeşitli atölye çalışmaları yapıldı.

28 Haziran Elazığ Nöbetçi Eczaneler Listesi

Elazığ'da bugün, 28 Haziran Salı günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

Altyapıda İmzalar Atıldı

Elazığ’ın altyapısının yenilenmesine yönelik yapılan iki büyük ihaleden 1. bölgeyi kapsayan sözleşme, Elazığ Belediyesi ve yüklenici firma olan Ziver İnşaat arasında imzalandı. Yer teslimi ile birlikte ilgili firma önümüzdeki günlerde altyapıya ilk kazmayı vuracak ve yıllardan beri beklenen çalışma da başlatılmış olacak

Elazığ Belediyesi, Enstrüman Kursu Açıyor

Elazığ Belediyesi; kültür ve sanat hayatını canlandırmak, müziğe ve sanata ilgi duyan gençler için yaz kursları açıyor.

Başkan Arslan: 'Bölgemizde 60 Milyon TL Bir Yatırım Planlanmaktadır'

 TRB1 illerinin önemli potansiyeller kaynakları arasında yer alan turizm, ihracat ve tarımın geliştirilmesini hedefleyen program kapsamında başarılı olan projelere 500 bin ile 2 milyon lira arasında faizsiz kredi verileceğini belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Krediler 6 ay geri ödemesiz olup, toplamda 30 ay vade ile geri ödenebilecektir. Toplamda 20 milyon desteğin sağlanacağı program ile bölgemizde 60 milyon TL bir yatırım planlanmaktadır” dedi.

Altyapıda İlk Sözleşme

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ziver İnşaat ile Elazığ İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı 1. Bölge Yapım İşi sözleşmesini imzaladı.

Toplam 31432 haber.