Elazığ Haber, Elazığ Son Dakika, Elazığ Haberleri, Elazığ Gündemi, Elazığ İnternet Haberleri, Elazığ Son Haberler

Gündem

Elazığ haber gündemi ile Elazığ güncel haberleri, Elazığ ilçelerinde son dakika Elazığ gelişmeleri ve Elazığ haberler Elazığ Hakimiyet Gündem sayfamızda.

Gündem Haberleri

Elazığ Belediyesi 'Harput Konukevi' Hizmete Sunuldu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla Harput’un girişinde yer alan ve mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne ait olan tarihi evler, gerekli çalışmaların ardından “Harput Konukevi” olarak yeniden hizmete sunuldu.

İş Çok, İşçi Yok

Türkiye'nin önemli kayısı üretim merkezlerinden Elazığ'ın Baskil ilçesinde hasadın başlamasının ardından kayısı üreticileri işçi bulmakta zorlanıyor. Geçen yıla göre rekoltenin yüksek olmasına rağmen kayısı bahçelerinde çalışacak işçi bulunamaması üreticileri kara kara düşündürüyor.

Elazığ İl Özel İdaresi, Yol Bakım ve Onarım Çalışmalarını Devam Ettiriyor

Elazığ İl Özel İdaresi, yatırım programı çerçevesinde başlattığı yol bakım ve onarım çalışmalarını merkez ile ilçelere bağlı köylerde sürdürüyor. 

İllerin Ürettikleri Ürünlerin Çeşitlilik Sıralaması Açıklandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan Sanayinin Liderleri Programı çerçevesinde illerin üretebildikleri ürünlerin çeşitliliğinin göstergesi olan analizlerin sonucunda İstanbul birinci, İzmir ikinci, Ankara ise üçüncü oldu, Elazığ ise 42. sırada yer aldı.

Prof. Dr. Murad Atmaca, Dünyanın Toplam 3 Psikiyatri Profesöründen Biri Oldu

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca İleri Düzey Metakognitif terapist unvanını aldı.

DSİ Genel Müdürlüğü Elazığ’da 4 Sözleşmeli Personel Alacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Elazığ’da 4 sözleşmeli personel alacak.

Engelleri Yıkan Genç Hukukçu

Başak MERAL GÜNDÜZ/Alperen Selvi, SP (Serebral Palsi-beyin felci) rahatsızlığıyla dünyaya  geldi. 2 yaşına kadar yürüme ve konuşma emareleri göstermeyince anne babası tarafından hastaneye götürüldü ve hastalığa teşhis konuldu. Bu yaşam öyküsünü Alperen Selvi gazetemize anlattı.

İki Kadın Arkadaş Sırt Sırta Verdi İpek Böcekçiliğine Başladı

Elazığ’da 2 ev kadını aile ekonomisine katkı sağlamak için omuz omuza verip ipek böceği yetiştirmeye başladı. 45 gün süren yetiştirme süreci sonucunda ise ev ekonomisine 34 bin lira girecek.

04 Temmuz Elazığ Nöbetçi Eczaneler Listesi

Elazığ'da bugün, 04 Temmuz Pazartesi günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

4 Temmuz Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Durmuş: 'Bölgemizde Kültür Turları İle Birlikte Hareketlilik Başladı'

Elazığ’ın turizm merkezi Sivrice ile ilgili açıklamalarda bulunan Turizm Otel Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Taner Durmuş, turizmin gelişmesi için herkesin iş birliği içerisinde olması gerekiyor dedi.

Gündem Hala Deprem 

24 Ocak depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine rağmen deprem Elazığ’ın gündeminden düşmüyor. Konut sayısı, konut kurası, yardım ödemesi, işyeri teslimi, konut teslimi, metrekare, 2+1, kentsel dönüşüm, rezerv alan, kira yardımı, orta hasar şeklinde uzayıp giden liste halen gündemde yerini koruyor. 

Hemşehrimiz İş İnsanı Tınarlı, TRKTYD Yönetiminde Yer Aldı

Elazığlı Hemşehrimiz İş İnsanı Tınarlı, Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TYTFED) yönetiminde yer aldı.

ICC Türkiye 68. Genel Kurulu Yapıldı

Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi (ICC Türkiye) 68. Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleler Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Elazığ TSO Başkanı ve ICC Yönetim Kurulu Üyesi Asilhan Arslan’da katılım sağladı.

Moleron, Doğu ve Güneydoğu Anadolu İş Ortaklarıyla Bir Araya Geldi

Türkiye'de 47 lüks mobilya firmasının bir araya gelerek kurduğu e-ticaret platformu Moleron, Elazığ ev sahipliğinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bulunan iş ortaklarıyla bir araya geldi.

FHGC Üyesi Basın Mensupları Düzenlenen Kahvaltı Programında Buluştu

Elazığ’da yazılı ve görsel basında görev yapan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

İşte Gönül Belediyeciliği...

Hakimiyet Gazetesi olarak dün “Mantığı Ne?” manşetiyle verdiğimiz Sürsürü mahallesinden başlayıp yeni terminalden geçip güney çevre yoluna ulaşan yol üzerinde bulunan kavşak, geçtiğimiz günlerde yaşanan bir kaza sonucu kapatılmıştı. Mahalle halkının sesine kulak veren Başkan Şerifoğulları, kavşağı yeniden açarak 'Halkla birlikte yönetim”' anlayışını bir kez daha gösterdi.

Başkan Şerifoğulları’nın Bir Vaadi Daha Hayata Geçti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bir seçim vaadi daha hayata geçti.

Elazığ Belediyesi’nden Memur ve Öğretmen Adaylarına Ücretsiz KPSS Tekrar Dersleri

Elazığ Belediyesi, eğitime yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Toplam 31432 haber.