Elazığ haber, Elazığ Ekonomi Haberleri, Elazığ Ekonomi Gelişmleri, Elazığ Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ekonomi

Elazığ ekonomi haberleri, ekonomi ve iş dünyasından gelişmeleri Elazığ haber sitesi Elazığ Hakimiyet Haber ile takip edin.

Ekonomi Haberleri

Bingöl Balı Elazığ’dan Tüm Türkiye’ye Ulaşıyor

Özel Haber: Elazığ'dan Türkiye'ye ulaşan kahvaltıların vazgeçilmez lezzeti bal ile ilgili merak edilenleri Hakimiyet okuyucuları için üreticisine sorduk.

ASRİAD’da “Hibe ve Teşvikler“ Toplantısı

Asrın İşadamları Derneği(ASRİAD)Elazığ Şube Başkanı Abdulkerim Yılmaz ve ASRİAD Üyelerinin katılımıyla, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu tarafından Fırat Kalkınma Ajansının sunmuş olduğu destekler ve teşvikler’ konusunda toplantıya katılan üyelere bilgilendirme yapıldı.

Saraç: 'Türkiye‘de sanayi hamlesinin başlaması için KEBAN HES bir başlangıçtır'

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Sözcüsü Ahmet Saraç Keban HES hakkında açıklama yaptı.

93 yıllık fırında yapılan ekmekler il dışına gönderiliyor

Elazığ'ın tarihi Kapalı Çarşının ilk dükkanı olarak bilinen ve 93 senedir hizmet veren Çarşı fırınında yapılan ekmekler ve yemek çeşitleri, vatandaşların beğenisine sunulurken, Elazığ'a özgü yapılan ekmek çeşitleri de pişirilerek, kargo ile il dışına gönderiliyor.

Ar-Ge merkezleri Fırat bölgesinin yenilikçilik kapasitesini artıracak

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından Malatya ve Elazığ’da faaliyet gösteren Ar-ge ve Tasarım Merkezlerine ve Ar-ge Merkezi kurmayı planlayan firmalara yönelik beş günlük eğitim programı düzenlendi.

Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Plan ve Bütçe Komisyonunda asgari ücrete ilişkin bir açıklama yaptı.

Leyla Yıldırım: ‘Kesilen Cezalar Esnafa Destek Amaçlı Kullanılsın’

Özel Haber: Kantin İş Sen Kadın Kolları Başkanı ve Elazığ İl Temsilcisi Leyla Yıldırım, zincir marketlere kesilen cezaların, küçük esnafın vergi ve sigortası yerine sayılması önerisinde bulundu.

Piyasa Stop

BOTAŞ’ın sanayi sektöründe kullanılan doğalgaza yaptığı yüzde 48’lik zam, tüm ürünlere yüzde 300 zam olarak yansıyor. Bu fiyatlar ekonomiyi tıkamış, sektörleri vurmuş durumda.

Elazığ Valisi Toraman Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ,Meclis Başkanı Mehmet Emin Ayaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Elazığ Valisi Sayın Ömer Toraman: Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ ve Yönetim Kurulu Üyelerine yapmış oldukları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

EYT'lilere müjde mi geliyor?

Hükümet asgari ücret artışı, enflasyondan daha çok etkilenen dar gelirlilerin üzerindeki vergi yüklerinin azaltılması ve emeklilikte yaşa takılanlara yönelik düzenlemeyi de içeren bir dizi çalışma başlattı.

TOBB Heyeti Kırgızistan’da Görüşmelerde Bulundu

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, ülkeyi ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve aralarında Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan’ın da bulunduğu heyeti kabul etti. Görüşmede Hazar Şiir Akşamları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Elazığ TSO Başkanı Arslan’a Cumhurbaşkanı Caparov, Elazığ halkına selamlarını iletti

Akdeniz'deki yangınlar bitki çaylarının fiyatını artırdı

Elazığ'da kış aylarının yaklaşmasıyla beraber vatandaşlar, bağışıklıklarını güçlü tutmak için bitki çaylarına yöneldi. Bu yıl Akdeniz bölgesinde yaşanan yangınların bitki çaylarının fiyatını artırdığı öğrenildi.

Şeker Pancarının Tarladan Sofralara Uzanan Tatlı Yolculuğu

Türkiye'nin şeker ihtiyacının bir bölümünün karşılandığı Elazığ'da, pancarın şekere yolculuğu başladı.

Altınla beraber sahtesi de arttı, kuyumcular başkanı uyardı

Dönem dönem sahte altınla karşılaştıklarını dile getiren Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, 'Teknoloji o kadar gelişti ki sahteyi, gerçek altından ayırmamız çok çok zor oluyor' dedi.

Yatırımda Israrcı Kurum: TKDK

İlimizin üretim ve dolayısıyla ekonomisine büyük katkılar sunan TKDK, 2020 yılından bugüne kadar yatırımcılara 43,2 milyon TL destek vermekle kalmıyor, üreticilerin ayağına kadar giderek yatırım yapmaları konusunda ısrarcı oluyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Elazığ'da 2 arsayı satışa çıkardı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Elazığ’da 2 arsa için satış ihalesine çıktı.

Kuraklık şeker pancarını da vurdu, üretim yüzde 8 azaldı

Elazığ'da şeker pancarı üretimi kuraklıktan dolayı yüzde 8 azalırken, fabrikanın 310 bin ton olarak belirlediği kota, bu sene 250 bin tona kadar düştü.

Yılın son enflasyon raporu açıklandı: 2023 beklentisi yüzde 7!

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu: "Ödemeler dengesindeki gelişmelerin merkez bankasının uluslararası rezervleri üzerinde olumlu yansımalarını görüyoruz. Son dönemde rezervlerde istikrarlı bir artış eğilimi görülüyor. 15 Ekim 2021 tarihi itibariyle rezerv rakamımız 126 milyar ABD doları seviyesine yükselmiştir. "Enflasyonun kademeli olarak hedeflere yakın sayacağını öngörüyoruz'' dedi.

FKA, YÖREX Fuarında Fırat Bölgesinin Yöresel Ürünlerini Tanıttı

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle "Sizin Oraların Nesi Meşhur" sloganıyla organize edilen Antalya 11. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı'nda Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) standı yoğun ilgi gördü.

Toplam 1202 haber.