Gürsel Erol: 'Babanızın Hayrına mı Yapıyorsunuz?'

Elazığ'a gelen TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan deprem konutlarını ziyaret ettiği sırada CHP Milletvekili Gürsel Erol ile AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler arasında tartışma çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Elazığ'a gelen TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan deprem konutlarını ziyaret ettiği sırada CHP Milletvekili Gürsel Erol ile AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler arasında tartışma çıktı.

TBMM'de temsil edilen beş siyasi partinin ortak önergesiyle kurulan Deprem  Komisyonu üyelerinden oluşan heyet, Elazığ'da çalışmalarını sürdürüyor. Heyet bugünkü ziyaretleri kapsamında Sürsürü ve Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapımı devam eden deprem konutlarını inceledi.  Heyet, Abdullahpaşa Mahallesi'nde konutları incelediği sırada mağduriyetlerinin olduğunu ifade eden vatandaşlar ve sorunlarının dinlenilmesini istedi.

Vatandaşların taleplerinin geçiştirilmesine müdahale eden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Deprem Araştırma Komisyonu Üyesi ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler arasında tartışma çıktı.

CHP Milletvekili Gürsel Erol, deprem konutlarının yapımında vatandaşların yıkılan evlerinin yerine yapılan konutların küçük olduğunu bundan dolayı vatandaşların mağduriyet yaşadıklarını belirtmesi üzerine TBMM Deprem Araştırma Komisyonu AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler tepki verdi. CHP Milletvekili Erol” Burada hak kaybı var. Devlet burada vatandaşlar için yaptırdığı konutları 25-30 metrekare daha büyük yapsaydı vatandaşlar mağdur olmayacaktı. Neticede bu konutları devlet yapıyor. Vatandaşta sorumluluklarını yerine getiriyor.” dedi

Diğer vekillerin tartışmayı yatıştırmaya çalışmanın ardından Deprem Komisyonu heyeti Aşağı Demirtaş Geçici Barınma Merkezi Konteyner Kentte depremzedeler ile bir araya geldi.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Levent | 13 Mart 2021 22:34

  Türkiye nin en önemli sorunu iyi muhalefetin olmaması, Gürsel beyin muhalefeti bile çok katkı sağlamıştır

 • Tekin | 13 Mart 2021 00:52

  Serdar gibi düşünenler .. Elazığlı olamaz ..Karadeniz'de felaketzedelere e bedava bizlere para ile konut. Hangi zihniyette siniz hala

 • Müslüm Öztürk | 12 Mart 2021 23:46

  ÇOK SAYGIDEĞER GÜRSEL EROL VEKİLİMİZİ, ELAZIĞLIMIZIN HAKKINI, GERÇEKTEN PARTİCİLİK YAPMADAN ARADIĞI İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ, ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN, ADAM GİBİ ADAM, ELAZIĞ'IMIZIN TAM DA ARADIĞI SON DERECE ASİL VE ŞAHSİYETLİ BİR İNSAN HAKİKATEN... MİLLETİN HAKKINI ARADIĞI İÇİN BİLE AK PATRTİLİLER RAHATSIZ OLUYORLAR YAZIK, TEŞEKKÜR EDECEKLERİ YERDE, BİR DE KARALAMAYA KALKIYORLAR !!!...

 • Serdar | 12 Mart 2021 22:08

  Gürsel Erol senin gibi bir millete oynayan vekil görülmedi.Hiç bir şey yaptığı yok.Yaptığı iş yapılan işlere köstek olmak.Sizlerin zamanında cenazeleri bile kaldıramadınız.99 depremine bir bakın.

BUNLARA DA BAKIN