Gürkan: 'İfade Özgürlüklerinin En Etkili Aracı Gazetecilik Mesleğidir'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin GÜRKAN, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebeti ile mesajı yayınladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Gürkan açıklamasında şunları kaydetti:

“Gazeteciler, kamuoyuna haber ve bilgi akışını zamanında ve tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunlara ayna tutmak, kısık seslerin sesini kitlelere duyurmak için gece gündüz demeden çalışarak önemli bir mesleği sürdürmektedirler.

En temel insan haklarından olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı kuşkusuz gazetecilik mesleğidir. Gazeteciler, kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadırlar.

Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşulda, kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapan değerli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle tebrik eder, meslek hayatlarında başarılar dilerim."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN