Fizik Tedavi Mucizesi

Başak MERAL GÜNDÜZ/Aslıhan Taşdemir geçirdiği zor ameliyatların ardından fizik tedavinin önemini gazetemize anlattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

BEN VE BENİM GİBİ TEDAVİYE İHTİYACI OLANLARA SES OLMAK İSTİYORUM

Aslıhan Taşdemir,”Benim  gibi çok zor süreçlerden geçen insanların hastalıklarına şifa olan kanatsız meleklerime ve emeği geçen herkese minnettarlığımı  anlatmak istiyorum.Bizler gibi insanların şifa bulması bir adım atabilmesi,bir parmağını oynatabilmesi için günlerce aylarca çaba gösteren,yorulan, başarabilmemiz adına emek sarfeden güzel insanların hikayesini anlatmak istiyorum.Ben ve benim gibi tedaviye ihtiyacı olanlara ses olmak istiyorum.Bu güzel insanlar sizlerede umut olabilirler,hiçbir şey olmuyor tedavisi yok demeyin. Ortopedia Hastanesi'nde geçirdiğim İlk operasyonun sona ermesinin hemen ardından devam ettiğim fizik tedavime tekrardan hızlı bir giriş yaptık. Kolay bir süreç değil hem kendi açımdan hem ailem hemde uzman fizyoterapistlerim açısından uzun bir yol katlediyoruz. Çok şükür ki emin ellerde olduğumu her daim bana hissettiriyorlar’dedi.

İNSAN İSTER İSTEMEZ YAŞADIĞI ZORLUKLARI HIZLA ATLATMAK İSTER AMA BU DURUM KOLAY OLMUYOR

Aslıhan Taşdemir,”İnişli çıkışlı dönemlerim çok oldu insan ister istemez yaşadığı zorlukları hızla atlatmak ister ama maalesef ki bu durum kolay olmuyor. Bu durumu en aza indirmeye çalışıyoruz. Sabır isteyen ve çaba göstermemiz gereken bir süreçten geçiyoruz.Şu an bağlı olduğum kurumum Elazığ Özel Refika Rehabilitasyon merkezinde bana aile sıcaklığında tedavime yardımcı oluyorlar. Bu süreç de en önemlisi uzman fizyoterapistlerin ellerinde olmanız. Benim başta Aslı Mirze ve Mehmet Günay olmak üzere fizyoterapistlerim bana en iyi şekilde her ne olursa olsun acılı süreçlerimi en aza indirip kendime olan güvenimi tekrardan kazandırmaya çalışıyorlar. Zorlu süreçlerimiz olmadı mı çok oldu hemde fazlasıyla ama biz pes etmedik aksine birlikde daha da güçlü durmaya çalışıp yola devam ediyoruz. En önemlisi de bu zaten birlikte güçlü durup yola daha iyi adımlarla devam etmek. Aynı zamanda güzel güzel ilerleyip tedavinin sonuçlarını iyi şekilde alabiliyoruz. Fizyoterapistim Mehmet Günay bana seanslarda verdiği motivasyonlarla gözlemleri ile daha da eğlenceli dolu dolu seanslar geçirmemi sağlıyor böylece bana iyi gelip mutlu bir şekilde seansımdan ayrılabiliyorum. Başta da dediğim gibi bulunduğum kurum bana sevgiyi desteği hiç bir zaman güler yüzlerini eksiltmiyor. Bu da benim seanslarıma sanki tedavi için değil de onları her hafta özlediğim için heyecanla gidiyormuş gibi gün saydırıyor. Onların emekleri benim üzerimde paha biçilmez bir değerde Onlar benim için bir fizyoterapistden daha fazlası sevgileri güler yüzleri beni çok mutlu ediyor... Refika Ailesi sizlere her türlü imkanı sağlayabiliyor bu sayede benim operasyon dönemi boyunca ister istemez psikolojik olarak etkilendiğim durumlar çok fazla oldu ve Psikoloğumuz Nurefşan Çikoğlu nun sağladığı desteği ile bir çok şeyin üstesinden gelmeye devam ediyoruz. Biz birlikde güçlü bir aileyiz... Sizlerin huzurunda başta her daim bana ellerini uzatan desteklerini esirgemeyen güvenen Mehmet Günay ve Aslı Mirze fizyoterapistlerime Psikoloğum Nurefşan Çikoğluna Tüm Refika Ailesine  Çok teşekkür ederim ve yanımda olan ailemede ve herkese teşekkür ediyorum. Lütfen sizde bana kulak verin olmaz demeyin kendinizi bu insanlara teslim edin sizlerede şifa olsunlar.Bizleri sosyal medya hesaplarımız dan takip edin ve güçlü bir şekilde dönüşümüzü , güzel adımlarımıza sizlerde şahit olun.Sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum”dedi.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Olcay | 02 Haziran 2021 15:52

    Evet aslı hanıma bende yurekten katılıyorum .mükemmel bir personel kadrosu moral motivasyon ve verdikleri fizik tedavi sonuçları ile iyi bir örnek kurum ..

BUNLARA DA BAKIN