Fırat Üniversitesi, Öğrencilerine Keban Baraj Gölünü Gezdirdi

Fırat Üniversitesi tarafından öğrencilere Elazığ'ın kültürel ve turistik değerlerini tanıtmak amacıyla gezi etkinlikleri gerçekleştirilmeye başlandı. Gezi etkinliklerinin ilkinde öğrenciler Keban Baraj Gölü'nü feribotla gezdi. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Fırat Üniversitesi, Öğrencilerine Keban Baraj Gölünü Gezdirdi
Fırat Üniversitesi tarafından öğrencilere Elazığ’ın kültürel ve turistik değerlerini tanıtmak amacıyla gezi etkinlikleri gerçekleştirilmeye başlandı. Gezi etkinliklerinin ilkinde öğrenciler Keban Baraj Gölü’nü feribotla gezdi. 
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından başlatılan gezi etkinlikleri kapsamında özellikle il dışından gelen ve her biri birer turizm elçisi olan öğrencilere Elazığ’ın doğal güzelliklerini tanıtmak, şehrin kültürü ve turizmi konularında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla gezi etkinlikleri başlatıldı. 

Gezi etkinliklerinin ilki Çemişgezek Belediyesi’nin de destekleriyle Keban Baraj Gölü’ne yapıldı. Mezepotamya’ya can suyu veren Fırat’ın doğduğu yer Keban Baraj Gölünü feribotla gezen öğrencilere Devlet Konservatuvarı öğrencileri de şarkılarıyla eşlik etti. 

Yaklaşık dört saat süren gezide öğrenciler bol bol fotoğraf çekip, Fırat’ın eşsiz manzarasını ölümsüzleştirdi. Gezi boyunca çalınan Harput Musikisi’ne ait eserlerle de öğrenciler unutulmaz anlar yaşadı. 

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili bilgi veren Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, “Fırat Üniversitesi olarak eğitim faaliyetlerinin yanında sosyal etkinliklerlede öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bu anlamda Keban Barajı Gölü üzerinde Çemişgezek Belediyemizle işbirliği içerisinde bir gezi planladık. Öğrencilerimize eğitim ve öğretim faaliyetlerini planlamanın yanında sosyal açıdan katkı sağlamak amacıyla da faaliyetler düzenlemekteyiz. Daha önceki haftalarda müzikle alakalı çeşitli etkinlikler düzenledik. Bugün de Elazığ’ın güzelliklerini ve özelliklerini gösterecek şekilde bir gezi planladık. Burada da Elazığ’ın kültürünü, doğasını, yapısını öğrencilerimize göstermek istiyoruz. İl dışından gelen yaklaşık 26 bin öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz aynı zamanda Elazığ’ın misafiri. Bu nedenle Elazığ’ın kültürünü doğru bir şekilde anlatıp, göstermemiz gerekiyor. Konservatuvarımızın da destekleriyle Elazığ’ın musikisini de göstermeye çalışıyoruz. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkı sunan başta Çemişgezek Belediyesi’ne, Devlet Konservatuvarımıza ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi. 

Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar ise “Elazığ’ın kültürünü, tarihini, musikisini ve doğal güzelliklerini elimizden geldiği kadarıyla öğrencilerimize tanıtmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin mutlu olması bizleri çok mutlu ediyor. Onların mutlu olması için de sürekli etkinlikler düzenliyoruz. Bu şekilde etkinliklerimizi devam ettireceğiz, öğrencilerimiz bizleri izlemeye devam etsin” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN