Yazıkonak Haberleri

Yazıkonak Haberleri

Belde Belediyelerinin Karnesi

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Hakimiyet Gazetesi olarak yaptığımız “İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi” haberinde ilçe belediye başkanlarının hizmet noktasında başarılı ama tanıtım noktasında başarısız oldukları ortaya çıkmıştı. Belde belediyelerinin hizmet ve tanıtım çalışmalarının izini süren gazetemiz, belde belediyelerinin de hizmet noktasında başarılı ancak tanıtım noktasında başarısız olduklarını tespit etti

Muhtarlara Protokolde Yer Yok

Türkiye’de siyasetin en önemli unsurları hatta kilit taşı muhtarlık makamıdır. Hakimiyet olarak özellikle deprem ve pandemi gibi ağır olgular neticesinde muhtarlarımızın her daim sesi olmaya çalıştık ve bu makamın sorunların en iyi dinlenip çözüme götürme noktasında en kestirme yol olduğunu defalarca dile getirdik.

Başkan Şerifoğulları, Yazıkonak Beldesi’ni Ziyaret Etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Gönül Belediyeciliği” ilkesi doğrultusunda ilçe ve belde ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Yıldırım: ‘Partimize katılan herkes bize güç veriyor’

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı'nın AK Parti ailesine geçişinin memnuniyet verici olduğunu belirterek, partiye katılan herkesin kendilerine güç verdiğini ifade etti.

Başkan Çadırcı Ak Parti'ye geçti, rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı

31 Mart Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi’nden Yazıkonak Belediye Başkanlığına seçilen ardından AK Partiye geçen Hatif Çadırcı’ya parti rozetini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

376 hak sahibi daha kurayla evlerine kavuştu

24 Ocak depreminin ardından depremde evleri hasar görmüş hak sahibi vatandaşlar için yapılan TOKİ konutlarından Yazıkonak, Akçakiraz, Gümüşkavak, Hicret ve Karşıyaka konutlarının kura çekimi yapıldı.

414 konut ve 3 işyeri için kura çekimi yapılacak

24 Ocak depreminin ardından depremde evleri hasar görmüş hak sahibi vatandaşlar için yapılan TOKİ konutlarından Yazıkonak, Akçakiraz, Gümüşkavak, Hicret ve Karşıyaka konutlarının kura çekimi Çarşamba günü İl Özel İdare Toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Yazıkonak'ta inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Yazıkonak'ta inşaatın 4. katından düşen işçi hayatını kaybetti.

Gümüşkavak ve Yazıkonak 2. kura afet konutları teslim tarihi belli oldu

Gümüşkavak ve Yazıkonak 2. kura afet konutlarının teslim tarihleri AFAD İl Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgisiyle dikkat çeken Rabia nine, o anları anlattı

Elazığ'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yöresel şivesi ile kollarını açıp "Ömrümden ömrüne koya" diyerek sevgi gösterisinde bulunan Rabia nine, yaşadığı o heyecanı ve anları anlattı.

Öztürk: “Devletimizin şefkat elini istedik”

Merakla beklenen TY Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesi Yazıkonak’ta gerçekleşti

Ders alınmış gibi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilimizi ziyaretlerinde önemli bir konu gözden kaçmadı. Hem Yazıkonak’ta yapılan anahtar teslim törenine hem de İpekyolu Gençlik Merkezi açılış törenine vatandaşın ilgisi ve katılımı oldukça yüksek oldu.

Ah... Ah...

Başlık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait. Yazıkonak’ta düzenlenen anahtar teslim töreni için 100 kişilik kapalı bir alan yapılmış ve sadece protokol alınmış. Oysa bu törene ve mutlu ana tanıklık etmek için o alana gelen 7 bin hemşehrimiz var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem konutlarında misafir oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yazıkonak'ta TOKİ tarafından yapımı tamamlanan deprem konutlarını gezerek bir aileye misafir olup sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yazıkonak'ta konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yazıkonak'ta anahtar teslim töreninde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan havadan yaptığı incelemeleri tamamladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Helikopter İle Elazığ’da Yapılan Konutları İnceledi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çalışmaları helikopter ile inceliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan çalışmaları incelemek için Elazığ'ı helikopter ile geziyor.

Bakan Kurum, deprem konutlarını inceledi

Elazığ’da geçtiğimiz yıl bugün meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin birinci yıl dönümünde kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yazıkonak’taki deprem konutlarını yerinde inceledi.

Yazıkonak TOKİ 7 adet işyeri için isim listesi belli oldu

Yazıkonak Beldesi 7 adet işyeri 22.01.2021 tarihli kura sonucu isim listesi belli oldu.

Gümüşkavak-Aksaray-Yazıkonak-Merkez Değirmenönü 21 .01.2021 kura sonuçları isim listesi

Ömer Enes YILAR/Gümüşkavak-Aksaray-Yazıkonak-Merkez Değirmenönü 21 .01.2021 kura sonuçları isim listesi belli oldu.

Elazığ'da 300 kişi kapasiteli 'TOKİ Camisi' hizmete açıldı

Elazığ'da Yazıkonak beldesinde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 300 kapasiteli ‘TOKİ Cami’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Elazığ’da 250 depremzede daha çekilen kura ile yeni konutlarına kavuştu

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Yazıkonak beldesinde 381 konutun yapımı tamamladı. Beldede hak sahibi olan 250 depremzede yapılan kura ile yeni konutlarına kavuştu.

Elazığ'da depremin ardından 381 konut daha tamamlandı

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen deprem sonrasında depremden etkilenen vatandaşlar için Yazıkonak Beldesinde yapımına başlanan 381 konut daha tamamlandı. Bu konutların da tamamlanmasıyla kısa sürede hak sahiplerine verilecek daire sayısı bin 341'e yükselirken,yıl sonuna kadar bu rakamın 8 bine ulaşmasının hedeflendiği belirtildi.

HAMZABEY BARAJINDA İNCELEMELERDE BULUNULDU

DSİ 9.Bölge Müdürü  Mahmut Dündar ve beraberindeki heyet, Elazığ il merkezinin, Palu ve Kovancılar ilçelerinin ve Merkez Akçakiraz, Yazıkonak, Yurtbaşı, Mollakendi Beldelerinin ve Şahinkaya ve Sarıçubuk köylerinin içmesuyu ihtiyaçlarının temin edilmesi amacıyla yapımı tamamlanan Hamzabey Barajında incelemelerde bulundu ve yapılan çalışmalarla alakalı ilgililerden bilgi aldı.

İKİNCİ PALU VAKASI

Palu’dan sonra Yazıkonak Belediyesi'nin de 9 aylık faaliyet raporu meclisten geçmedi. 9 meclis üyesinden 4’ü evet verirken 5 Ak Partili meclis üyesi red oyu kullandı.

Depremin yaralarının sarıldığı Elazığ’da 8 bin konutun ihalesi yapıldı

Elazığ’da depremin ardından bugüne kadar yaklaşık 8 bin konutun ihalesi yapıldı. Sürsürü, Bizmişen ve Yazıkonak bölgesinde başlanan yaklaşık bin 500 konutun yapımı hızlanırken, en ağır hasarı alan Abdullahpaşa ve Mustafapaşa mahallelerinde de temel atma çalışmalarına geçildi.

YAZIKONAK’TAN YÜKSELEN SES

KÖYLER İÇİN İLK İHALE

TOKİ, 24 OCAK DEPREMİNİN ARDINDAN YENİDEN İNŞA EDİLECEK KONUTLARLA İLGİLİ İHALELERİNE DEVAM EDİYOR. ŞEHİR MERKEZİNDE DEĞİŞİK MAHALLELER İLE AKÇAKİRAZ VE YAZIKONAK BELDELERİNDE YAPILACAK KONUTLARIN ARDINDAN KÖYLERDE İNŞA EDİLECEK EV VE AHIRLAR İÇİN İLK İHALE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Saadet Partisinden Yazıkonak Belde Belediye Başkanı seçilen Hatif Çadırcı’nın işten çıkartılan 42 işçiden 13’ü mahkeme kararıyla geri döndü. Bunun üzerine Başkan Çadırcı Hakimiyet Gazetesi’ne açıklama yaparak, “İşe iade edilen işçilerin 4 aylık ödemeleri var. Onların ödemeleri yapıldıktan sonra tekrar çıkış vereceğiz. İmkanımız olsaydı çıkarmazdık” dedi.