Yatırım Haberleri

Yatırım Haberleri

İl Kültür Ve Turizm Müdürü Demirdağ: “Elazığ’ın Önemli Bir Turizm Potansiyeli Var”

Elazığ’ın önemli bir turizm potansiyeli olduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, “Yeni yeni gelişmeye ve tanınmaya başladı. Son dönemde yapılan tanıtımlar ve yatırımlar şehrimizde turizmin gelişmesine önemli katkılar sağladı" dedi.

Türkiye’nin En Büyük Çanta Fabrikası Elazığ’a Kuruluyor

Ticari faaliyetlerine Elazığ’da başlayıp başarılı ve hızlı bir yükseliş ile Türkiye’ye ardından da Dünya’ya açılan TALO Deri Ürünleri İç ve Dış Ticaret firmasından Elazığ’ı heyecanlandıran dev bir yatırımın ilk adımları atıldı.

Elazığ İl Özel İdaresi, Asfaltlama İle Yol Bakım Ve Onarım Çalışmalarını Devam Ettiriyor

Elazığ İl Özel İdaresi, yatırım programı çerçevesinde başlattığı asfaltlama ve yol bakım onarım çalışmalarını merkez ile ilçelere bağlı köylerde sürdürüyor.

Başkan Arslan: 'Bölgemizde 60 Milyon TL Bir Yatırım Planlanmaktadır'

 TRB1 illerinin önemli potansiyeller kaynakları arasında yer alan turizm, ihracat ve tarımın geliştirilmesini hedefleyen program kapsamında başarılı olan projelere 500 bin ile 2 milyon lira arasında faizsiz kredi verileceğini belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Krediler 6 ay geri ödemesiz olup, toplamda 30 ay vade ile geri ödenebilecektir. Toplamda 20 milyon desteğin sağlanacağı program ile bölgemizde 60 milyon TL bir yatırım planlanmaktadır” dedi.

Elazığ'a Turizm Tesisi Kazandırılıyor...

Son dakika: Elazığ'ın Maden/Gezin bölgesinde bulunan eski İLBANK tesisi yatırım şartıyla ihaleye çıkıyor.

2 Yeni Araç Hizmete Dahil Oldu

İl Özel İdaresi envanterine toplam 5.400.000 TL yatırım bedelli, 1 adet finişer ve 1 adet lastik bandajlı silindir kazandırıldı.

Özhaseki: ‘Hizmet Eksenli Çalışıyoruz’

Elazığ Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerle devam eden yatırımlarını incelemek ve Ak Partili Bölge Belediye Başkanlarının istişare toplantısına katılmak üzere ilimize gelen Mehmet Özhaseki, önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığ’da Sulama Sezonu Başladı

DSİ yatırımlarının kaynağını teşkil eden su, yaşamsal öneminin yanında tüm üretim süreçlerinin ana girdilerinden birini oluşturuyor.

Elazığ'a Bin Kişilik İstihdam Müjdesi

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, Elazığ’a 70 milyon Euro’luk bir yatırım yapılacağını ve bin kişiye istihdam kapısının açılacağını duyurdu.

Elazığ Belediyesi, Şorşor Deresi Üzerinde Yeni Köprü İnşa Ediyor

Elazığ Belediyesi ulaşım alanında yatırımlarını artırarak il genelinde çalışmalarına devam ediyor.

BAE Dış Ticaret Bakanı’ndan Ofis Açma Daveti 

GoArt Metaverse yöneticileri, Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaret Bakanı Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi ile yaptığı görüşmede Dubai’de ofis açma daveti alarak, ülkenin metaverse yatırımlarında yer almak üzere çalışmalarına başladı. 

Bürokrat Böyle Olur!

Makam ve görevleri, protokoldeki konumları değil, o makamda oturan bürokratlar yüceltir ya da alçaltır.

Elagro A.Ş. Yatırım Süreci Başlıyor

Elazığ tarımına yüksek katma değer sağlamak ve ilin sosyo-ekonomik kalkınmışlığına dinamik bir güç katmak hedefiyle Elazığ TSO öncülüğünde kurulan ELAGRO A.Ş. yatırım sürecini başlatıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında Elazığ 1. OSB’de kurulacak tesis için Manisa OSB’de faaliyet gösteren Öztaş Metal A.Ş. tesisini yerinde inceleyen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Elazığ tarımında ve tarıma dayalı sanayide yeni bir dönemin kapısını araladıklarına dikkat çekti.

Elazığ’da 257 Yatırımcıya 3.5 Milyon Lira Destek

Elazığ’da makine ekipman alımları çerçevesinde asil listede yer alan 441 yatırımcıdan 257 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalandığını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Kılıç, “7 milyon TL sözleşme bedeli üzerinden 3.5 milyon TL hibe ödemesi alındı” dedi.

İnkarın Tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam toplantısında; "Siz bakmayın 6'lı masanın 'şöyleymiş böyleymiş' dediğine, sosyal medyada yazılan çizilenlere. Bu ülkeyi yönetmek o kadar kolay değil. Kuraklık oldu, ardından salgın, sonra Rusya-Ukrayna krizi. Bütün bunlara rağmen biz yatırımlara devam ettik, çarklar döndü. Evet, dar gelirliler sıkıntıda, bunu inkâr edecek değiliz. Ama bu kesimlerle ilgili de gereken adımlar atılacak.” cümlelerini kullanmış.

Elazığ Yeni Bir Marka Yatırım Kazanıyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan'ın girişimleri neticesinde uzun bir süreden beri Elazığ’da yatırım konusunda çalışmalarını sürdüren Şahinler Holding, Elazığ OSB’de tekstil sektöründe yatırım kararı alarak çalışmalarına başladı. Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve beraberindeki holding temsilcileri Elazığ’da Başkan Arslan’ın misafiri olarak protokol ziyaretleri ve OSB teknik gezisi düzenledirler.

Denetime Engelleme

Elazığ İl Genel Meclisi Üyeleri arasından, muhalefetten tek üye olması özelliğiyle öne çıkan CHP Karakoçan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Okçuoğlu, Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Okçuoğlu, İl Genel Meclisi üyelerinin denetim görevini yapmalarına fırsat verilmediğini, İl Özel İdare Yatırım A.Ş ve Personel A.Ş. ile ilgili hiçbir soruya yanıt alamadıklarını iddia etti.

Elazığ’a Yatırım Çağrısı

Uluslararası Demokratlar Birliği Hessen Başkanı Erkan Arslan, AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve işadamı Cahit Öner, Almanya’da İhlas Medya’yı ziyaret etti. 

Resmi Görememek

Her ne kadar pandemi döneminin olumsuz etkilerinin payı çok olsa da ülke ekonomisini ve bütçesini önemli oranda tüketen en büyük kaynak, başta otoyol, köprü, tünel gibi yatırımlara harcandı son beş yıldan beri.

Elazığ Belediyesi’nden Yeni Bir Yatırım Daha

Elazığ Belediyesi şehre kazandıracağı Spor ve Yaşam Kompleksi proje çalışmalarına start verdi.

Sönmez: ‘Dünyanın Türkiye’ye, Türkiye’nin Anadolu’ya İhtiyacı Var’

Anadolu’daki iş insanlarının yeşil dönüşüm konusundaki farkındalığını artırma hedefiyle TÜRKONFED ve KAS iş birliği, Akbank’ın desteğiyle hayata geçirilen "KOBİ’ler için Yeşil Dönüşüm Projesi”, Elazığ’da düzenlenen etkinlikle devam etti. FIRATSİFED ev sahipliğinde, iş insanları ve uzmanların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte konuşan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, “Dünyanın Türkiye’ye, Türkiye’nin ise Anadolu’ya ihtiyacı var. Anadolu’daki kentlerimizin potansiyellerini, yatırım-üretim-istihdam odaklı ivmelendirecek bir iklimi yaratmak hepimize düşen ortak sorumluluktur” dedi.

Proje Üretemiyoruz

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından 2022 yılında desteklenecek proje konuları açıklandı. Geçtiğimiz yıl DAP Başkanlığı'ndan aslan payını Erzurum alırken Elazığ, Ardahan ile aynı oranda ve çok geride kalmıştı. Geçtiğimiz yıl istenilen proje sayısına ulaşamayan Elazığ’ın bu yıl nasıl bir çalışma yaptığı ve kaç projeye destek alacağı merak ediliyor.

219 Projeye 440 Milyon Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2010 yılından bu yana Elazığ’ın kalkınmasına yönelik 219 projeye toplamda 440 milyon destek sağladı.

Yesilyurt'un mahalleleri cazip hale geliyor

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Topsöğüt Mahallesindeki devam eden yol açma ve genişletme çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Topsöğüt mahallemiz alt ve üst yapı yatırımları, sosyal konut projemiz ve diğer tüm yatırımlarımızla daha cazip bir hüviyete ulaşacak' dedi.

Battalgazi'deki ulaşım yatırımları hız kesmiyor

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, 2022 yatırım programı çerçevesinde ilçe genelinde yol yapım, onarım ve bakım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Büyükhüseyinbey Mahallesi Akil Sokakta bin metrekarelik sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi.

Yıldırım: 'Gençlik ve Spor Yatırımları AK Parti'nin Hizmet Partisi Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi'

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen imza protokolü töreninin Elazığ açısından büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. 

İşte Elazığ’a yapılacak spor yatırımları

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Elazığ’a yeni tesisler kazandırılacak. Ankara’da düzenlenen törenle yatırım programları kamuoyuna açıklanırken, 100’ü aşkın spor tesisi Elazığ’a kazandırılacak.

Elazığ Tarihinin En Büyük İnşaat Protokol İmza Töreni Gerçekleşti

Gençlik ve Spor yatırımları protokol töreni gerçekleştirildi.

Başkan Gürkan, muhtarlarla bir araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanyol ilçesini ziyaret ederek, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye yapılan yatırım ve hizmetleri inceleyip, Doğanyol ilçesi mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Çınar, Konak sakinleriyle bir araya geldi

Konak ahalle sakinleriyle 'Mahalle Meclisleri' Toplantısında bir araya gelip sohbet eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' İlçemizin gelişime açık mahallelerinden Konak'ın gerek alt ve üst yapı gerekse de sosyal, kültürel ve sportif yönden değişimi ve gelişimi için yatırımlarımız sürüyor' şeklinde konuştu.