Yasemin Açık Haberleri

Yasemin Açık Haberleri

Seza Çimento’da 5 Yılını Dolduran Çalışanlara Plaket Verildi

Seza Çimento Fabrikası’nın kuruluşunun 5. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen bir program kapsamında fabrika yöneticileri ve çalışanları bir araya geldi.

Prof. Dr. Yasemin Açık: ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sağlanmadıkça Kadına Yönelik Şiddet Önlenemez’

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, şiddetin önüne geçmenin en etkili yolunun toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak olduğunu ifade etti. 

Prof.Dr.Açık:“Taraf Olduğumuz Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin Tüm Maddelerini Uygulamalıyız”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’de okul çağındaki yüz binlerce çocuğun çalışmak zorunda kaldığına dikkat çekti. 

Prof. Dr. Açık'dan Aşı Çağrısı

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Covid-19 haritasında yüzde 63,4 aşılanma oranıyla turuncu kategoride olan Elazığ’daki hemşehrilerine önemli uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Açık: ‘Erken Yaşta Evlilikte Değil Eğitimde Birinci Olmalıyız’

Elazığ İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kız çocuklarının toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile küçük yaşlardan itibaren tanışmaya başladığını söyledi.

Başkentte Elazığ Yöresel Ürünleri Fuarı

Ankara Elazığ Dernekler Federasyonu (ANELFED) tarafından organize edilen ve Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ile Elazığ Bakallar ve Bayiler Odası tarafından desteklenen Elazığ Yöresel Ürünler Fuarı Ankara’da yoğun bir katılımla başladı…

Prof. Dr. Yasemin Açık: ‘Yeniden Sağlıklı Günlere Dönebilmek için Aşı Olmalıyız’

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında açıklama yaptı.

Elazığ’ın en büyük öztüketim güneş enerji santrali Baskil’e kuruluyor

Cumhuriyet tarihinde Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılan en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento, elektrik ihtiyacını karşılamak üzere güneş enerjisi santrali kuruyor. Seza Çimento, Elazığ’da yer alan çevreci fabrikasının elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılamak üzere Gumbel Group bünyesinde faaliyet gösteren Heran Enerji ile sözleşme imzaladı. 2021 yılı bitmeden işletmeye alınması planlanan 21MWp kapasiteli projeyle ilk etapta fabrikanın enerji tüketiminin 0’unun karşılanması hedefleniyor.

Milletvekili Erol'dan açıklama: 'Gerçek olmayan değerlendirmeleri üzüntüyle takip etmekteyiz'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "CHP Elazığ Eski İl Başkanı’nın oğlunun düğününde sunucunun takı merasiminde Prof. Dr. Sayın Yasemin Açık’ın ismini anons etmesi bazı basın yayın organları tarafından farklı bir yere çekilmiştir" dedi. 

Ah Şu Takdimciler!

Düğün salonlarında yapılan düğün, sünnet ve nişan gibi etkinliklerde salon işletmecileri tarafından görevlendirilen ve bu işi yapan takdimciler zaman zaman hem isim hem unvan hem de takı konusundaki özensiz anonsları farklı yorumlanabiliyor.

Prof. Dr. Yasemin Açık Yeniden TÜRKONFED Yönetim Kuruluna Seçildi

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) 14. Olağan Genel Kurulu’nda Orhan Turan yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. TÜRKONFED Yönetim Kurulunda ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ta yer aldı.

Prof. Dr. Yasemin Açık: 'Uyuşturucu Madde Kullanımı Acı Sonlara Yol Açıyor'

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, uyuşturucu madde kullanımının öfke kontrolü kaybından kansere kadar çok sayıda fiziksel, psikolojik ve sosyal sorunlara neden olup, acı sonlara yol açtığını söyledi.

Prof. Dr. Açık: 'Sağlıksız Gıdalar Ölümcül Hastalıklara Yol Açabiliyor'

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlıksız gıdaların aralarında karaciğer rahatsızlıkları, kanser türleri gibi ölümcül hastalıkların da olduğu 200’den fazla hastalığa neden olabildiğini söyledi.

Prof.Dr Yasemin Açık, “Dünya genelinde 780 milyon kişi sigarayı bırakmak istiyor”

Sigara ve tütün ürünlerini bırakmaya yönelik yardım hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve ulaşılabilir olmasının sağlanmasına ihtiyaç olduğunu belirten Sağlığı Geliştirme ve Sigara İle Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, dünya genelinde yaklaşık 780 milyon kişinin sigarayı bırakmak istediğine dikkat çekerek DSÖ tarafından geliştirilen, tütün kontrolü konusunda etkili uygulamaları içeren ve Türkiye’nin de imzacısı olduğu MPOWER modelinin kararlılıkla uygulanması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Açık, A Para’nın konuğu oldu

A Para’da yayınlanan yüksek topuklar programının konuğu olan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, kadın istihdamının önemine değindi.

Prof. Dr. Yasemin Açık: 'Fabrikamız Endüstri 4.0’a Çok Uygun Bir Fabrika'

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Maden Panelleri-1” Çimento Sektörü toplantısına katılarak sektörün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile dijital dönüşüm ve yeşil mutabakat konularında değerlendirmelerde bulundu.

Yine ve Yeniden..

Akademik çalışmaları, ELİKAD ile kadınlarımıza, halk sağlığı açısından sigara ile mücadele başta olmak üzere birçok çalışmalar, ilimizdeki hemen her sosyal ve kültürel çalışmalara katkısı, kamu yararına olan hemen her hayırlı projelere desteği yanında iş kadını olarak imza attığı başarılarla sık sık gururlanıp iftihar ettiğimiz Prof. Dr. Yasemin Açık bir ödüle daha layık görüldü.

Prof. Dr. Yasemin Açık Bir Kez Daha ‘100 Kadın Patron’ Arasında

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Türkiye Dergisi tarafından bu yıl ikincisi açıklanan “100 Kadın Patron” listesinde yer aldı.

Üst Üste Gelen Ödül

İlimiz ekonomisi ile sosyal alanda yaptıkları çalışmalarla şehrimize önemli katkılar sunan Prof. Dr. Yasemin Açık, üst üste dördüncü kez “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” arasında yer almayı başardı.

Prof. Dr. Açık Üst Üste Dördüncü Kez O Listeye Girmeyi Başardı

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fortune Türkiye tarafından bu yıl 11’incisi hazırlanan “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” listesinde yer aldı.

ELEP Dönem Sözcüsü Ahmet Saraç oldu

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Sözcülüğünü Yürüten Prof. Dr. Yasemin Açık, görevi Ahmet Saraç'a devretti.

Kadın girişimcilerin sorunları panelle ele alındı

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) tarafından Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadın girişimcilerin yaşadıkları sorunlar, panel ile ele alındı.

Kadın Girişimcilerin Sorunları Tüm Yönleriyle Masaya Yatırılıyor

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD), Dünya Kadınlar Günü’nde Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadın girişimcilerin yaşadıkları sorunların tüm yönleriyle ele alınacağı bir panel düzenliyor.

Bu Ödül Alkışlanır

Ödüller, bir hakkı teslim etmekle birlikte önemli bir motivasyon gençlere bir rol model oluşturulması açısından önemli ve gereklidir.

Prof. Dr. Yasemin Açık’a Anadolu’dan Yükselen Kadın Ödülü

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “Anadolu’dan Yükselen Kadın Ödülü”ne layık görüldü.

Prof. Dr. Açık: 'Çocuklarımızın sigaraya kolayca ulaşmalarının önüne geçmeliyiz'

Sağlığı Geliştirme Ve Sigara İle Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin açık: 'Çocuklarımızın sigaraya kolayca ulaşmalarının önüne geçmeliyiz'

Prof. Dr. Yasemin açık: ‘Deprem ve pandemi Elazığ ekonomisini derinden etkiledi’

Elazığ Ekonomi Platformu (ELEP) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 24 Ocak Elazığ Depremi’nin birinci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, ‘Depremin ardından şehrimizde bir göç yaşandı ve bu durum Elazığ esnafını olumsuz etkiledi. Daha bu felaketin yaralarını saramadan pandemi sürecinin başlaması ise hem esnafımızın hem de KOBİ ve sanayicilerimizin yaşadığı ekonomik krizi daha da derinleştirdi. ELEP olarak, Elazığ’ı ekonomik yönden ayağa kaldıracak özel destek ve teşvik taleplerimizi hükümete iletmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ dedi.

PROF.DR. YASEMİN AÇIK:“BASIN, TOPLUMSAL BİLİNCİN GELİŞMESİNDE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAMAKTADIR”

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, basının toplumun doğru bilgiye ulaşması yönündeki özverili ve ilkeli yayıncılık çabalarının pandemi sürecinde toplumsal bilinç düzeyinin gelişmesine çok önemli katkılarının olduğunu söyledi.

“HOCAMIZA KEFİLİZ”

SÖZCÜ VE BİRGÜN GİBİ KARANLIK MAHFİLLERE VE BELİRLİ BİR AMACA HİZMET EDEN GAZETELERDE, 2011 YILINDA YAPILAN BİR İHALEDE BAKANLIĞIN FAZLA ÖDEME YAPMASI İDDİASI GÜNDEME GETİRİLEREK BU KONUDA YARGI KARARLARININ NET OLMASINA RAĞMEN İTİBAR SUİKASTİNE MARUZ BIRAKILAN İLİMİZİN; SAYGIN, ŞEHRE İSTİHDAM VE KATMA DEĞER KAZANDIRAN İŞ İNSANI PROF. DR. YASEMİN AÇIK, ŞAHSINI YIPRATMAYA YÖNELİK YALAN VE YANLIŞ HABERLER YAPILMASININ ARDINDAN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI.

PROF.DR.YASEMİN AÇIK:“MESNETSİZ İDDİALARA YER VERİLMİŞTİR”

Seza İnşaat Hissedarı Prof. Dr. Yasemin Açık yazılı bir açıklama yaparak,“Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya mecralarında art niyetli bir kurgu dâhilinde beni ve aile şirketlerimizi karalamaya yönelik gerçeği yansıtmayan ve mesnetsiz iddialara yer verilmiştir.”dedi.