Yasemin Açık Haberleri

Yasemin Açık Haberleri

Prof. Dr. Yasemin Açık: ‘Bir Kereden Bir Şey Olmaz Diyen Gençler Felakete Sürükleniyor’

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. 

FIRATSIFED Başkanı PROF. DR. Yasemin Açık, Anadolu’nun Liderleri Buluşması’na katıldı

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, TÜRKONFED Bölgesel Yapılanma ve Derinleşme Komisyonu’nun ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilen Anadolu’nun Liderleri Buluşması’na katıldı. Açık toplantıda bölgedeki gelişmeleri, sorunları ve çözüm önerilerini aktardı.

Prof. Dr. Yasemin Açık: “Sağlıklı Gıda İçin Köklü Bir Dönüşüme İhtiyacımız Var”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, bu yılki teması “Daha Güvenli Gıda, Daha İyi Sağlık” olarak belirlenen 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlıksız gıdaların 200’den fazla hastalığa neden olduğunu söyledi. Sürdürülebilir bir şekilde sağlıklı gıdaya ulaşmada üreticilerden kanun yapıcılara kadar her kesime önemli görevler düştüğünü ifade eden Prof. Dr. Açık, küresel çapta yaşanan gıda fiyat artışı ve arz kıtlığının yol açtığı risklere de vurgu yaptı.

Prof. Dr. Yasemin Açık: 'Tütün Sadece İnsanımızı Değil Çevremizi De Tüketiyor'

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, tütünün sadece insan sağlığına değil çevreye de büyük zararlar vererek gezegenimizi tükettiğine dikkat çekti. Açık, sigaraya alternatif olarak açık tütün, nargile ya da elektronik sigaraya yönelenlerin sağlıklarını büyük riske attıklarını ifade ederek, bu kişilerin aslında kendilerini kandırdıklarını söyledi. Prof. Dr. Açık, kapalı ve dumansız hava sahası olarak belirlenen alanlarda ihlallerin arttığını da belirterek, daha yoğun denetim yapılması gerektiğini vurguladı.

Sönmez: ‘Dünyanın Türkiye’ye, Türkiye’nin Anadolu’ya İhtiyacı Var’

Anadolu’daki iş insanlarının yeşil dönüşüm konusundaki farkındalığını artırma hedefiyle TÜRKONFED ve KAS iş birliği, Akbank’ın desteğiyle hayata geçirilen "KOBİ’ler için Yeşil Dönüşüm Projesi”, Elazığ’da düzenlenen etkinlikle devam etti. FIRATSİFED ev sahipliğinde, iş insanları ve uzmanların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte konuşan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, “Dünyanın Türkiye’ye, Türkiye’nin ise Anadolu’ya ihtiyacı var. Anadolu’daki kentlerimizin potansiyellerini, yatırım-üretim-istihdam odaklı ivmelendirecek bir iklimi yaratmak hepimize düşen ortak sorumluluktur” dedi.

Prof. Dr. Yasemin Açık, Yılın En Başarılı İş Kadını Seçildi

GAP Gazeteciler Birliği’nin geleneksel olarak düzenlediği “GAP Oscarı” ödül töreninin 15’incisi gerçekleştirildi. Programda ELİKAD ve SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ta “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödüle layık görüldü.

Prof.Dr.Açık: “Engellilerin Önündeki En Büyük Bariyer Toplumsal Önyargılar”

Dünya genelinde bir milyardan fazla engelli yaşıyor ve bu kişiler yalnızca engelli oldukları için şiddet, istismar, önyargı, kötü muamele gibi insan hakları ihlalleriyle daha fazla mücadele etmek durumunda kalıyor. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle açıklama yapan Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, engellilerin önündeki en büyük bariyerin toplumsal önyargılar olduğuna dikkat çekerek, konuya ilişkin farkındalık ve savunuculuk oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Başarı Geleneği

Bizden olan ve bizi yansıtan her gerçek başarı ve bunun getirdiği sahih ödül, şehrim ve hemşerilerim adına beni duygulandırıyor, heyecanlandırıyor. Hele hele bu ödül hemşerimiz bir iş kadını hemşerimizse…

Prof. Dr. Yasemin Açık, ‘100 Kadın Patron’ Listesinde 17. Sırada Yer Aldı

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Türkiye Dergisi tarafından bu yıl üçüncüsü açıklanan “100 Kadın Patron” listesinde 17’nci sırada yer aldı.

Prof. Dr. Açık'tan Teşekkür

İlimizin saygın iş insanı ve Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin AÇIK, girişimciliği ve ilimize yaptığı yatırımlar sebebiyle Fortune Türkiye’nin bu yıl 12’ncisini hazırladığı “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” listesinde üst üste beşinci kez yer almasından dolayı kendisine güç veren Elazığlı hemşerilerine teşekkür etti.

Prof. Dr. Yasemin Açık, “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” Arasında 

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fortune Türkiye’nin iş dünyasının yeniliklere açık, ekonomiye ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi olan kadın liderleri bir araya getirdiği “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” listesinde yer aldı. 

Prof. Dr. Yasemin Açık 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, ekonominin ve şirketlerin sürdürülebilirliği için kadınların çok yönlü güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. 

Prof. Dr. Açık: 'Denetimler Yetersiz Kalıyor'

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.

Seza Çimento’dan İhracat Atağı

Güney Amerika’dan Avrupa’ya uzanan bir coğrafyada 22 ülkeye ihracat gerçekleştiren Seza Çimento’nun Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Direktörü Cansu Açık, 2022 yılında ihracatlarını yüzde 30’un üzerinde artırarak, 800 bin tona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. 2021 yılında Avrupa pazarına Belçika ile girdiklerini anlatan Açık, bu yıl başta Avrupa ve Amerika pazarı olmak üzere ihracat yaptıkları ülke sayısını artıracaklarını vurguladı. 

Seza Çimento’da 5 Yılını Dolduran Çalışanlara Plaket Verildi

Seza Çimento Fabrikası’nın kuruluşunun 5. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen bir program kapsamında fabrika yöneticileri ve çalışanları bir araya geldi.

Prof. Dr. Yasemin Açık: ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sağlanmadıkça Kadına Yönelik Şiddet Önlenemez’

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, şiddetin önüne geçmenin en etkili yolunun toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak olduğunu ifade etti. 

Prof.Dr.Açık:“Taraf Olduğumuz Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin Tüm Maddelerini Uygulamalıyız”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’de okul çağındaki yüz binlerce çocuğun çalışmak zorunda kaldığına dikkat çekti. 

Prof. Dr. Açık'dan Aşı Çağrısı

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Covid-19 haritasında yüzde 63,4 aşılanma oranıyla turuncu kategoride olan Elazığ’daki hemşehrilerine önemli uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Açık: ‘Erken Yaşta Evlilikte Değil Eğitimde Birinci Olmalıyız’

Elazığ İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kız çocuklarının toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile küçük yaşlardan itibaren tanışmaya başladığını söyledi.

Başkentte Elazığ Yöresel Ürünleri Fuarı

Ankara Elazığ Dernekler Federasyonu (ANELFED) tarafından organize edilen ve Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ile Elazığ Bakallar ve Bayiler Odası tarafından desteklenen Elazığ Yöresel Ürünler Fuarı Ankara’da yoğun bir katılımla başladı…

Prof. Dr. Yasemin Açık: ‘Yeniden Sağlıklı Günlere Dönebilmek için Aşı Olmalıyız’

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında açıklama yaptı.

Elazığ’ın en büyük öztüketim güneş enerji santrali Baskil’e kuruluyor

Cumhuriyet tarihinde Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılan en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento, elektrik ihtiyacını karşılamak üzere güneş enerjisi santrali kuruyor. Seza Çimento, Elazığ’da yer alan çevreci fabrikasının elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılamak üzere Gumbel Group bünyesinde faaliyet gösteren Heran Enerji ile sözleşme imzaladı. 2021 yılı bitmeden işletmeye alınması planlanan 21MWp kapasiteli projeyle ilk etapta fabrikanın enerji tüketiminin 0’unun karşılanması hedefleniyor.

Milletvekili Erol'dan açıklama: 'Gerçek olmayan değerlendirmeleri üzüntüyle takip etmekteyiz'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "CHP Elazığ Eski İl Başkanı’nın oğlunun düğününde sunucunun takı merasiminde Prof. Dr. Sayın Yasemin Açık’ın ismini anons etmesi bazı basın yayın organları tarafından farklı bir yere çekilmiştir" dedi. 

Ah Şu Takdimciler!

Düğün salonlarında yapılan düğün, sünnet ve nişan gibi etkinliklerde salon işletmecileri tarafından görevlendirilen ve bu işi yapan takdimciler zaman zaman hem isim hem unvan hem de takı konusundaki özensiz anonsları farklı yorumlanabiliyor.

Prof. Dr. Yasemin Açık Yeniden TÜRKONFED Yönetim Kuruluna Seçildi

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) 14. Olağan Genel Kurulu’nda Orhan Turan yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. TÜRKONFED Yönetim Kurulunda ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ta yer aldı.

Prof. Dr. Yasemin Açık: 'Uyuşturucu Madde Kullanımı Acı Sonlara Yol Açıyor'

Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, uyuşturucu madde kullanımının öfke kontrolü kaybından kansere kadar çok sayıda fiziksel, psikolojik ve sosyal sorunlara neden olup, acı sonlara yol açtığını söyledi.

Prof. Dr. Açık: 'Sağlıksız Gıdalar Ölümcül Hastalıklara Yol Açabiliyor'

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlıksız gıdaların aralarında karaciğer rahatsızlıkları, kanser türleri gibi ölümcül hastalıkların da olduğu 200’den fazla hastalığa neden olabildiğini söyledi.

Prof.Dr Yasemin Açık, “Dünya genelinde 780 milyon kişi sigarayı bırakmak istiyor”

Sigara ve tütün ürünlerini bırakmaya yönelik yardım hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve ulaşılabilir olmasının sağlanmasına ihtiyaç olduğunu belirten Sağlığı Geliştirme ve Sigara İle Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, dünya genelinde yaklaşık 780 milyon kişinin sigarayı bırakmak istediğine dikkat çekerek DSÖ tarafından geliştirilen, tütün kontrolü konusunda etkili uygulamaları içeren ve Türkiye’nin de imzacısı olduğu MPOWER modelinin kararlılıkla uygulanması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Açık, A Para’nın konuğu oldu

A Para’da yayınlanan yüksek topuklar programının konuğu olan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, kadın istihdamının önemine değindi.

Prof. Dr. Yasemin Açık: 'Fabrikamız Endüstri 4.0’a Çok Uygun Bir Fabrika'

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Maden Panelleri-1” Çimento Sektörü toplantısına katılarak sektörün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile dijital dönüşüm ve yeşil mutabakat konularında değerlendirmelerde bulundu.