Etiketler

TÜGVA ve UID Arasında gönül köprüsü kuruluyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) arasında başlayan kardeşlik köprüsü kapsamında Fransa'nın Lorraine şehri Malatya ile kardeş şehir oldu.

Tobb Heyeti Kırgızistan’da Üst Düzey Görüşmelerde Bulundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında aralarında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Keneşi Konsey Üyesi Asilhan Arslan’ın bulunduğu TOBB heyeti, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te sırasıyla Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev, Kabine Başkanı Ulubek A.Maripov, Yatırım Teşviki ve Korunması Bakanı Almambet Shykmamatov ve Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile ikili görüşmelerde bulundu…

Tepki çeken video yayından kaldırıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye’nin dijital mecralarda uluslararası tanıtımını yapan “Go Turkey” internet sitesi sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

Türkiye, Lisanslı Aşı Üretecek

Türkiye bir yandan eylül ayında kullanıma sunulacak yerli ve milli aşı çalışmalarını yürütürken bir yandan da salgının seyrinin önüne geçmek amacıyla farklı ülkelerde üretilen aşıların ülkemizde de üretilmesi amacıyla çalışmalar yürütüyor.

Bir Parti Daha Geldi

Türkiye, koronavirüs salgınına karşı yürüttüğü aşılama programı çerçevesinde aşı tedarikini sürdürüyor.

Dağhan Az Bile Söylemiş

Bilindiği gibi yaklaşık bir ay önce Deva Partisi İl başkanı Murat Dağhan, bizzat Babacanı da suçlayarak, “Hangi gerekçe olursa olsun hukuku parti içerisinde bile istemeyen bir partinin Türkiye’nin sorunlarına derman olacağına artık inanmıyoruz” diyerek istifa etmişti.

AK Partili Yıldırım: 'Şımarıklığı zirve yapmış İsrail'in saldırılarını kınıyorum'

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının insanlık suçu olduğunu belirten AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım,"Hiçbir uluslararası kuralı tanımayan, hukuk tanımayan, hiçbir tepkiye kulak asmayan, şımarıklığı zirve yapmış İsrail'in saldırılarını kınıyorum" dedi.

Türk doktorlarının başarısını duyan Alman Çift Elazığ'da operasyon oldu

Uzun yıllar beri bir çok tedavi yöntemi ile fazla kilolarından kurtulamayan Alman çift, Türk doktorlarının Obezite ameliyatları konusunda başarılarını duyması üzerine Elazığ’a gelerek ameliyat oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 13.604 koronavirüs vakası tespit edildi. 282 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 282 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 13 bin 604 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Erbil’de Yandaşmış!

Kaçış sendromu hastası olan Mehmet Ali Erbil, sağlık sistemimizi öve öve bitiremedi.

Metin Fırat: 'Her değişiklikte haklarımız neden daha geriye gidiyor?'

Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat, Engelliler haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Malatya'da anaokulu öğrencilerinden karbon ayak izi projesine katkı

Türkiye'den üç okul, İspanya'dan bir okul ve Litvanya'dan bir okulun işbirliğinde küresel iklim değişikliğini anlatan bir öykü kitabı hazırlandı. Malatya'da anaokulu öğrencileri de öğretmenleri ile birlikte karbon ayak izi projesine katkı sundu.

Hakan Pamukçu: 'Türkiye İsrail ile münasebetini kesmelidir'

Yeniden Refah Partisi Elazığ Merkez İlçe Başkanı Hakan Pamukçu, İsrail'in Mescidi Aksa'ya ve Filistinlilere yaptığı saldırıları kınayarak Türkiye'nin derhal İsrail ile ilişkilerini kesmesi gerektiğini belirtti.

Elazığ 'dan Mescid'i Aksa'da Filistinlilere yapılan saldırıya kınama

Mescid'i Aksa'da Filistinlilere yapılan saldırıya tüm Türkiye'den ve Elazığ'dan tepkiler yükseldi. Saldırı sert bir şekilde kınandı.

Kara Liste

Salgınla birlikte yalnızca insan sağlığı değil ekonomik dengelerde büyük riskler yaşıyor. Son bir yılın büyük çoğunluğu ya yarım ya da tam kapanma ile geçti, geçiyor.  Hal böyle olunca özellikle de ticarethaneler paylarına düşen sıkıntıyı iliklerine kadar yaşadı. 

Çiftçi dostu böceğin öyle bir faydası var ki...

Doğu Afrika ülkelerinde görülmeye başlanan ve Türkiye’de de tespit edilen istilacı çekirgeye dikkat çeken Entomolog Prof. Dr. İnanç Özgen, bu çekirgenin düşmanının da Meloe sp böceği olduğunu söyledi.

Türkiye'de iki doz Covid-19 aşısı yapılan vatandaş sayısı 10 milyonu geçti!

Türkiye'de Covid-19'la mücadele kapsamında iki doz Covid-19 aşısı yapılan vatandaş sayısı 10 milyonu geçti.

Vaşak, doğa fotoğrafçısına böyle poz verdi

Dünyada ve Türkiye'de nesli tükenme tehlikesi altında bulunduğu için birinci derece koruma altında bulunan vaşak, doğa fotoğrafçısına adeta poz verdi.

Misaş’tan Elazığ’da bir ilk

Kübra KABUKÇU/Türkiye’nin farklı şehirlerinde uygulanan Çocuklar İçin Ücretsiz Göz Hakkı Reyonu, Misaş farkıyla Elazığlılar’ın da hizmetine sunuldu

Müze ve köylülerin işbirliği tarihi mezarları kurtardı

Türkiye'de en çok at, koç, koyun biçimli mezar taşlarının bulunduğu Tunceli'de devrilen tarihi mezar taşları Vali Mehmet Ali Özkan'ın talimatıyla yeniden ayağa kaldırıldı. 13 tarihi mezar taşının tescil işlemlerine başlanırken, bölgenin sit alanı ilan edilmesi için de başvuruda bulunulacağı belirtildi.

Kavaklı: 'Türkiye, Halkına En Az Yardım Eden Ülkeler Arasında'

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı yaptığı yazılı açıklamada,“ IMF’nin yayımladığı ve dünya çapındaki ülkelerin pandemi destek oranlarını gösteren rapora göre Türkiye, halka yönelik destek harcamaları sıralamasında %1,5 oranla en düşük bantta yer almaktadır. Türkiye’nin yapmış olduğu destek harcamalarının büyük çoğunluğunun şirketlere yönelik olduğu görülmekte ve az gelişmiş ülkelerden dahi daha vahim bir tablo içerisinde yer almaktadır.”dedi.

Gereksizdir ve Yanlıştır…

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye genelinde, 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek tam kapanma uygulaması devam ederken kapanma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından birtakım tedbirler yayınlanmış, vakit ve cuma namazları dışında camilerde bulunmak koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmıştı.

İkinci Parti Kim?

MetroPOLL Araştırma, 'Türkiye'nin Nabzı Nisan 2021' kapsamında 'Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' anketinin sonuçlarını paylaştı. Ankete göre kararsız, protesto ve cevapsız oylar dağıtılmadan AK Parti'nin oy oranı yüzde 27, CHP'nin yüzde 18, İYİ Parti'nin yüzde 11, MHP'nin yüzde 9, HDP'nin yüzde 8, Saadet Partisi'nin ve DEVA Partisi'nin yüzde 2, Gelecek Partisi'nin ise yüzde 1 oy aldığı görüldü.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’dan aşı açıklaması

Korona virüse karşı Türkiye’de geliştirilen aşı ve ilaç çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Faz 1 çalışmasının hafta sonu tamamlanacağı aşının yılsonunda üretime geçeceğini belirterek, “Yılsonuna doğru da Faz 3 çalışmalarını tamamlayıp hem ülkemizdeki hem de dünyadaki insanların kullanımına açmayı hedefliyoruz” dedi.

'Dijital Benim İşim'de ilk mezunların istihdam süreci başladı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen 'Dijital Benim İşim' projesi ilk mezunlarını verdi. Projeye 8 farklı ilden katılan 20 kadın, Vodafone Müşteri Hizmetleri’nde alacakları temel eğitimin ardından uzaktan çalışmaya başlayacak.

Domatesi Nerden Alıyorsunuz?

Özellikle terör örgütü PKK ve FETÖ mensupları ile sol fraksiyona mensup mahkûm ya da yazar-çizerlerin Türkiye’deki cezaevlerinin yaşam koşullarının elverişsizliği ve sıkıntılarını sıklıkla gündeme getirme gibi bir alışkanlıkları var. Yine Gurup Yorum solisti Helin Bölek olayında olduğu gibi sol ve terör örgütü propagandistlerinin bunu bahane ederek açlık grevi yapmaları ve hatta ölme gibi bir gelenekleri var.

Bakan Kurum: 'Şehirlerimizi 2023’e hazırlamak adına projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "81 ilimizde 780 bin kilometre karede aynı anlayışla Türkiye’nin her yerini ihya edecek el birliği içerisinde şehirlerimizi 2023’e hazırlamak adına projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Hepimizi büyük Türkiye ailesinin fertlereyiz. Kürt’üyle, Laz’ıyla, Türk’üyle, Çerkez’iyle Alevi’siyle aynı memlekete aynı bayrak altında hizmet etmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

Bakan Kurum: 'Şehirlerimizi 2023'e hazırlamak adına projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz'

TUNCELİ (İHA) – Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 81 ilimizde 780 bin kilometre karede aynı anlayışla Türkiye'nin her yerini ihya edecek el birliği içerisinde şehirlerimizi 2023'e hazırlamak adına projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Hepimizi büyük Türkiye ailesinin fertlereyiz. Kürt'üyle, Laz'ıyla, Türk'üyle, Çerkez'iyle Alevi'siyle aynı memlekete aynı bayrak altında hizmet etmeye gayret gösteriyoruz' dedi.

Onay verildi ve sayı 3'e yükseldi

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Sputnik V aşısına acil kullanım onayı verdi.

Liglerin başlama tarihi belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, gerçekleştirdiği toplantıda Süper Lig, TFF 1. Lig ve Misli.com 2. Lig 2021-2022 sezonu başlangıç ve bitiş tarihlerini belirledi.