Tunceli Haberleri

Tunceli Haberleri

Tunceli'de otomobil bahçeye uçtu: 4 yaralı

Tunceli'de otomobilin bahçeye uçması sonucu 4 kişi yaralandı.

Kardeşinin şehit düştüğü noktada gözyaşları içerisinde namaz kıldı

Tunceli’de kardeşinin şehit düştüğü noktaya ilk defa giden İsmail Çatal, secdeye kapandı ve gözyaşları içerisinde namaz kıldı. O anları görenler duygu dolu anlar yaşadı.

Tunceli'de 2 sığınak içerisinde mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de devam eden Eren Abluka-7 operasyonları çerçevesinde 2 sığınak içerisinde çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

1 Temmuz Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemizde havanın parçalı az bulutlu; Tunceli'nin kuzey kesimlerinde öğle saatlerinde yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Çılgın Davulcu Yine Kendinden Geçti

Tunceli'de ve çevre illerdeki düğünlerin vazgeçilmezi ismi haline gelen 'Çılgın davulcu' lakaplı davulcu Muharrem Yılmaz, şovlarıyla da bu kez Elazığ’da kendine herkesi hayran bıraktı.

Bir Müjde De Bürokrattan!

Şehrin ve bölgenin en önemli sorunlarından olmakla birlikte tıpkı Uluova ve Kuzova sulama projeleri gibi yılların kadim problemlerinden biri de Pertek Köprüsü.

CHP Tunceli Milletvekili Şaroğlu: 'Pertek köprüsü acil ihtiyaç'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Pertek köprüsüne acil ihtiyaç olduğunu belirterek, köprünün yapımına bir an önce başlanması gerektiğini söyledi.

26 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve az bulutlu, Bingöl çevreleri ile Tunceli'nin kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Elazığ’da Şifa Deposu Olarak Bilinen Işkın Otu Kökü Tezgahtaki Yerini Aldı

Tunceli ve Bitlis'in yüksek kesimlerinde kazma yardımıyla toprak altından çıkarılan ve şifa deposu olarak bilinen ışkın otu kökü Elazığ’da tezgahtaki yerini aldı.

Elazığ'da görevli öğretmenler Çemişgezek’i gezdi

Elazığ'da görev yapan 35 öğretmen, yıl sonu semineri etkinlikleri çerçevesinde, Tunceli'nin Çemişgezek ilçesini ziyaret etti.

24 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı bulutlu, yerel yağışlı geçeceği; yağışların Tunceli ve Malatya'nın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin edilmektedir' denildi.

23 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve az bulutlu; Tunceli ve Bingöl'ün kuzey kesimlerinde öğle saatlerinde kısa süreli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

22 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı bulutlu, Elazığ ve Tunceli çevreleri sabah saatlerinde, Bingöl çevreleri öğlen saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

21 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı az bulutlu, Malatya’nın kuzeybatı kesimlerinin akşam saatlerinden sonra, Tunceli'nin kuzey kesimlerinin ise gece ilk saatlerden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Şaroğlu: ‘Tek Tesellimiz Can Kaybı Yaşanmaması’

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Malatya’da meydana gelen trafik kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FKA’dan KOBİ’lere Finansman Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), TRB1 Bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla KOBİ’lere yönelik “2022 Yılı Turizm, İhracat ve Tarımın Geliştirilmesi Finansman Desteği Programı”nı başlattı.

FIRATSIFED Başkanı PROF. DR. Yasemin Açık, Anadolu’nun Liderleri Buluşması’na katıldı

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl illerini kapsayan Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, TÜRKONFED Bölgesel Yapılanma ve Derinleşme Komisyonu’nun ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilen Anadolu’nun Liderleri Buluşması’na katıldı. Açık toplantıda bölgedeki gelişmeleri, sorunları ve çözüm önerilerini aktardı.

16 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı az bulutlu; Tunceli'nin kuzey kesimleri ile Bingöl çevrelerinde öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

15 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı bulutlu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı yağışların Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman'ın kuzey çevrelerinde (Sincik,Çelikhan, Tut, Gölbaşı, Gerger) yer yer kuvvetli olması beklenmektedir' denildi.

14 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı bulutlu; yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; yağışların Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman'ın kuzey çevrelerinde (Sincik,Çelikhan, Tut, Gölbaşı, Gerger) yer yer kuvvetli olması beklenmektedir' denildi.

Elazığ’da sağanak yağış etkili oldu, yollar nehre döndü

Elazığ’da meteorolojinin uyarısının ardından sağanak yağış etkili oldu. Bazı yollar adeta nehre dönerken vatandaşlar atlayarak geçti.

Elazığ Dahil 5 İl İçin Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman illeri için 13 Haziran-15 Haziran 2022 tarihleri arasında kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

13 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı bulutlu Elazığ'ın doğu kesimleri ile Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Elazığlı öğretmen ve öğrenciler, Munzur Nehri’nde rafting heyecanı yaşadı

Elazığ’dan Tunceli'ye giden bir grup öğretmen ve öğrenci Tunceli’nin doğal güzelliklerini gördükten sonra Munzur Nehri’nde rafting yapmanın heyecanını yaşadı.

12 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı bulutlu; Elazığ'ın doğu kesimleri ile Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

10 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemizde havanın parçalı bulutlu, Malatya ve Tunceli çevreleri ile Bingöl'ün kuzey, Elazığ'ın batı kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

9 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemizde havanın parçalı bulutlu, Malatya ve Tunceli çevreleri ile Bingöl'ün kuzey, Elazığ'ın batı kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Tescilli Ulukale dutunda çalışmalar başladı

Türkiye’nin en önemli dut üretim merkezlerinden biri olan Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde çiftçiler, bahçelerini yeni sezona hazırlamaya başladı.

3 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemizde havanın parçalı bulutlu; Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

2 Haziran Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemizde havanın parçalı az bulutlu, Malatya, Tunceli ve Bingöl’ün kuzey kesimlerinin öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.