Tunceli Haber Haberleri

Tunceli Haber Haberleri

Tunceli'de kaçak avcılıkla mücadele kapsamında 8 kişiye işlem yapıldı

Tunceli'de kaçak avcılıkla mücadele kapsamında 8 kişi hakkında idari işlem yapıldı.

Tunceli'de askeri helikopterler, kurtarma operasyonları ile yemleme çalışmalarında da kullanılıyor

Tunceli'de askeri helikopterler, terörle mücadelenin yanı sıra hayvan saldırılarında yaralanan vatandaşların da imdadına yetişiyor. Helikopterler özellikle kış mevsiminde zor şartlarda yaşayan yaban hayvanlarını yemleme çalışmalarında da aktif şekilde kullanılıyor.

Tunceli'de şüpheli ölüm

Tunceli'de bir parkın girişinde, kafasında darp izi olan erkek cesedi bulundu.

Vali Özkan muhtarlarla bir araya geldi

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Muhtarlar Günü vesilesi ile kentte görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Tunceli'de bir köy karantinaya alındı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Sarıbalta köyü, Covid-19 vakaları sebebiyle 10 gün karantinaya alındı.

Munzur Üniversitesi 'Güvenli Kampüs' belgesi almaya hak kazandı

Munzur Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde hazırlanan 'Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi' kılavuzunda belirtilen şartları başarıyla yerine getirerek 'Küresel Salgın Bağlamında Güvenlik Kampüs' belgesi almaya hak kazandı.

Tunceli'de yaşayan Uğurlu çifti, hayatlarını zihinsel engelli çocuklarına adadı

Tunceli'de yaşayan ve 4 çocukları engelli olarak dünyaya gelen Uğurlu çift, yaklaşık yarım asırdır evlatlarına bıkmadan usanmadan bakmaya devam ediyor. En büyüğü 45 yaşında olan çocuklarının her ihtiyacını cefakar anne ve baba gideriyor.

İçişleri Bakanı Soylu: 'FETÖ'ye operasyon yapıyoruz sesi İYİ Parti'den, PKK'ya operasyon yapıyoruz sesi HDP'den geliyor''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Herkesin adresi belli. FETÖ'ye operasyon yapıyoruz sesi İYİ Parti'den, PKK'ya operasyon yapıyoruz sesi HDP'den, polisimiz DHKP-C'ye operasyon yaptı sesi CHP'den geldi'' dedi.

Bakan Soylu: 'Tayyip Erdoğan dışarıya koza ördü, içeride de onlarla mücadele ediyor ve onlara fırsat sunmuyor'

TUNCELİ (İHA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçeriden saldırılar devam ediyor. Dışarıdan da saldırılar devam ediyor. Ama Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki Türkiye, Türkiye'nin etrafına öyle bir hat ördü ki ne yaparlarsa yapsınlar o dışarıdan saldıranlar o kozayı o hattı bir türlü delemiyorlar. Delebilseler Türkiye'yi eskiye götürecekler. Eskiden yaptıkları gibi yapacaklar. Tayyip Erdoğan dışarıya koza ördü. İçeride de onlarla mücadele ediyor ve onlara fırsat sunmuyor.' dedi.

Bakan Soylu: 'Amacımız, vatandaşımızın daha huzur ve güven içerisinde yaşamasını temin etmektir'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Amacımız vatandaşımızın daha huzur ve güven içerisinde yaşamasını temin etmek ve çocuklarımızın okula, insanlarımızın işine giderken emin bir şekilde gidebilmesini temin etmektir' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'de Güvenlik Toplantısına katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret kapsamında Tunceli'ye gelerek 112 Acil Çağrı Merkezinde Güvenlik Toplantısına katıldı.

Tunceli'de Şubat ayında başlayan Eren-7 (Mercan-Munzur) operasyonu sürüyor

Tunceli'de terör örgütlerinin kış üstlenmesini engellemek, bölgeler arası geçişlerini engelleyerek takviye edilmesini önlemek amacıyla 5 Şubat 2021 tarihinde başlatılan Eren-7 Munzur-Mercan operasyonları kapsamında bu güne kadar 1'i gri listede 4 terörist etkisiz hale getirilirken çok sayıda mağara, sığınak imha edildi, mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Tunceli sonbaharda görsel şölen sunuyor

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde sonbaharda yaşanan renk cümbüşü kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Tunceli'de annelere 'Norkarehber' eğitimi verildi

Tunceli'de İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kadınlara 'Narkorehber' eğitimi verildi.

Tunceli Valisi Özkan muhtarlarla bir araya geldi

Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, muhtarlarla bir araya geldi.

Yıkanmak için girdiği su dolu çukurda boğuldu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde bir çoban, yıkanmak için girdiği su dolu çukurda boğuldu. Çobanın cansız bedeni, AFAD ekipleri tarafından sudan çıkartıldı.

Aygün Çam, 3 Bin Yıllık Kültürümüzü Ölümsüzleştiriyor

Elazığ'da müzik öğretmeni olan Aygün Çam, Yukarı Fırat bölgesinde bulunan illere giderek köy okullarını gezip, unutulmaya yüz tutmuş 3 bin yıllık Türk Halk Müziği çalgılarını öğrencilere tanıtıyor.

3 ayaklı yaban keçisinin kayalara tırmanma azmi

Tunceli'de görüntülenen 3 ayaklı yaban keçisinin kayalara tırmanma azmi görenleri şaşırttı. Keçi uzun uğraşlardan sonra kayalık alandan çıkmayı başararak ormanlık alanda gözden kayboldu.

Tunceli'deki 'Doğu çınarı' anıt ağaç olarak tescil edildi

Tunceli'nin Pertek ilçesinde bulunan 'Doğu çınarı' anıt ağaç olarak tescil edilerek koruma altına alındı.

Organik tarım öğrencileri uygulamalı derslere başladı

Munzur Üniversitesinde, organik tarım öğrenceleri uygulamalı derslere başladı.

Tunceli'de Tenzile Erdoğan anısına fidan dikildi

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'ın anısına fidan dikimi gerçekleştirildi.

Tunceli'de 31 bin dekarlık alanda yem bitkisi, buğday ve arpa ekilecek

Tunceli'de yaklaşık 31 bin dekarlık alanda tohumluk yem bitkisi ile arpa ve buğday ekimi gerçekleştirilecek. Hazırlanan 2 proje kapsamında üreticiye 2 milyon 972 bin 110 lira destek sağlanacak.

Tunceli için köy içi deresi taşkın ve rusubat kontrolü sözleşmesi imzalandı

Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Geçitveren köyü köy içi deresi taşkın ve rusubat kontrolü inşaatına ait sözleşme imzalandı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam, Tunceli Valisi Özkan ile bir araya geldi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, bir dizi ziyaret ve toplantıya katılmak üzere Tunceli'ye geldi.

Tunceli'de bin 500 dekarlık alanda karma yem tohumluğu ekilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yürütülen Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında, Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mera Islah ve Amenajman Projesi, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce onaylandı.

Tunceli'de 'Neşeli Deneyler' etkinliği

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla 'Neşeli Deneyler' etkinliği kapsamında 'Mucit Abla' ismiyle bilinen Elçin Eserli, çocuklarla buluştu.

Ayının saldırdığı vatandaş hastaneye kaldırıldı

Tunceli'de ayının saldırması sonucu yaralanan vatandaşın imdadına jandarma ve sağlık ekipleri yetişti. Yaralı vatandaş, askeri helikopterle alınarak hastaneye kaldırıldı.

Tunceli'de yaban keçileri görüntülendi

Tunceli'de koruma altında bulunan yaban keçileri görüntülendi.

Tunceli'de ürün hasadı çiftçilerin yüzünü güldürdü

Tunceli sınırları dahilinde yer alan Akpazar Ovası Pompaj Sulamasında 2021 yılı ürün hasadında yaşanan verim artışı ve sağlanan faydanın çiftçilerin yüzünü güldürdüğünü belirten DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Su kaynağı, 58,33 milyon metreküp depolaması olan Tatar Barajından alınan sulama suyu, 72 metre terfi ile yükleme havuzuna, oradan da borulu sulama şebekesine iletilmektedir. 2017 yılında işletmeye alınan sulamada 2021 yılında toplam alanın yüzde 55'i olan 8 bin 101 dekar alanda sulu tarım yapıldı dedi.

Tunceli'de ilk doz aşısını yaptıranlar için fidan dikilecek

Tunceli'de 'Her aşı bir fidan' kampanyası kapsamında ilk doz aşısını olan vatandaşlar için uygun alanlara fidan dikimi gerçekleştirilecek. İl Sağlık Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğünün desteğiyle düzenlenen proje kapsamında ilk fidanı Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan dikti. Vali Özkan, fidan dikiminin ardından tamamlama aşısını oldu.