Tübitak Haberleri

Tübitak Haberleri

Elazığ Lisesi’nde Tübitak 4006 Bilim Fuarı Düzenlendi 

Kuruluş tarihi 1891 yılına kadar uzanan Elazığ Lisesi'nde, TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI düzenlendi.

Keban’da 4006-Tübitak Bilim Fuarı

Elazığ’ın Keban ilçesinde bulunan Musa Coşkun Ortaokulunda 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi.

Elazığ, TÜBİTAK Bölge Finallerinden Büyük Başarılarla Döndü

TÜBİTAK 2204 b ortaokul öğrencileri araştırma projeleri bölge finaline 23 proje ile katılan Elazığ, 3 birincilik, 3 ikincilik ve 1 üçüncülük derecesi elde etti.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, TÜBİTAK bölge finallerinde dereceye giren öğrencileri ağırladı

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri yarışmasında dereceye giren öğrencileri ağırladı.

Fırat Üniversitesi’nden TÜBİTAK 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı Başarısı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı 2021 yılı başvuru sonuçları açıklandı. Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi, Türkiye Bilimler Akademisi Konsey Üyesi ve TÜBİTAK 2019 Bilim Ödülü Sahibi Prof. Dr. Kazım Şahin TÜBİTAK 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı kapsamında desteklenen araştırmacılar arasında yer aldı.

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yürütücülüğünde Hazırlanan 3 TÜBİTAK 1001 Projesi Kabul Edildi

Yeni bilgiler üretilmesi, bilimsel yorumların yapılması veya teknolojik problemlerin çözümlenmesi için bilimsel esaslara uygun olan projeleri desteklemenin amaçlandığı TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programına 2021 2. Döneminde sunulan projelerin değerlendirme süreçleri tamamlandı. 

TÜBİTAK BİLGEM bünyesinde görev yapmak üzere kadrolu personel alacak

TÜBİTAK BİLGEM bünyesinde görev yapmak üzere kadrolu personel alınacağı öğrenildi.

'Sağlık Bilimleri Alanında TÜBİTAK İçin Proje Hazırlama Uygulamalı Eğitimi' başladı

Malatya İnönü Üniversitesi'nde TÜBİTAK 2237/B-Proje Eğitimi Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında 'Sağlık Bilimleri Alanında TÜBİTAK İçin Proje Hazırlama Uygulamalı Eğitimi' kursu yapılan açılış toplantısıyla başladı.

Fırat Üniversitesi Başarılı Çalışmalarını Sürdürüyor

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Doç.Dr. Mustafa Boyrazlı (Fırat Üniversitesi Proje Yürütücüsü) ve Prof. Dr. Mehmet Deniz Turan’ın araştırma ekibinde yer aldığı “Feldspatik Cevherlerin Sıfır Atıklı Değerlendirilmesi: Stratejik Hammaddeler İçin Yeşil ve Sürdürülebilir Kaynak Kullanımı” başlıklı; uluslararası bütçesi yaklaşık 700.000 Euro olan ve 3 yıl sürecek olan proje, AB Komisyonu tarafından desteklendikten sonra, TÜBİTAK’ın Çoklu İş Birliği Destek Programları kapsamında yer alan ERA-MIN-3 2021 Çağrısının 2. aşamasını da başarıyla geçerek desteklenmeye hak kazanmıştır.

İnönü Üniversitesi'nde bilimsel dergi sayısı 8'e yükseldi

Malatya İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü (INIJOSS) Dergisi, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin Komitesi tarafından TR Dizin kapsamında taranmaya kabul edildi. Böylece İnönü Üniversitesi'nin farklı birimleri tarafından çıkarılan ve TR Dizin kapsamında taranan bilimsel dergi sayısı 8'e yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Üniversitesi Akademisyenlerine TÜBİTAK Ve TÜBA-GEBİP Ödüllerini Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, TÜBİTAK ve TÜBA-GEBİP ödüllerine layık görülen Fırat Üniversitesi’nin iki akademisyenine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini verdi.

Firat Üniversitesi’nde Öğrencilere Tübitak 2209-A Proje Yazma Eğitimleri Verildi

Proje ve bilimsel yayın sayısında sürdürülebilir bir artış hedeflenen Fırat Üniversitesi’nde, öğretim elemanlarının ardından öğrencilere yönelik de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Programları proje yazma eğitimleri verildi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı

Malatya 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Fuarda 20 proje sergilendi.

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan TÜBİTAK Teşvik Ödülüne Layık Görüldü

TÜBİTAK’ın bilimsel ve teknolojik alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, bilim insanlarının, araştırıcıların yetiştirilmeleri ve geliştirilmeleri için imkân sağlamak amacıyla verdiği “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” 2021 yılı değerlendirme çalışmaları sonuçlandı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’dan İpek Yolu Uluslararası Çocuk Ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ne Ziyaret

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ni ziyaret ederek gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bildi aldı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Fırat Üniversitesi Akademisyen ve Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Fırat Üniversitesi'nde akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerin projelerine TÜBİTAK'tan destek

Malatya İnönü Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan 12 proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından destek almaya hak kazandı.

Bilim Fuarları Öğrencilerin Ufkunu Açıyor 

TÜBİTAK destekli olarak, okullar  tarafından hazırlanan Bilim Fuarlarında öğrencilerin  hazırladığı farklı projeler geleceği şekillendirmeye aday görünüyor.

Bingöl'de 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Bingöl'de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde '4006 TUBİTAK Bilim Fuarı' açıldı.

Öğrenciler, başarı hikayelerini anlattı

Malatya'da, TÜBİTAK, Teknofest, spor, müzik ve birçok alanda derece elde etmiş olan öğrenciler, başarı hikayelerini anlattı.

Elazığ’da ‘Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları’ programı düzenlendi

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi tarafından, 'TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları’ programı bugün düzenlendi.

Fırat Üniversitesi’nde Proje Eğitimleri Başladı

Akademik Becerilere Giriş ve Proje Yönetimi” TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2021 Eğitimleri Fırat Üniversitesi’nde Başladı.

Geleceğin bilim adamları Yeşilyurt bilim şenliğinde buluştu

Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4007 projeleri kapsamında geleceğin bilim adamlarının yetişmesine yönelik desteklerine bir yenisini daha ekleyerek 'Yeşilyurt Bilim Şenliği' düzenledi.

TÜBİTAK 2237 Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı Eğitimi Fırat Üniversitesi’nde Yapıldı…

Sağlık Bilimleri alanında “TÜBİTAK İçin Araştırma Proje Önerisi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi” Fırat Üniversitesi’nde yapıldı.

Bingöl'de bilim ve sanat şenliklerine start verildi

Bingöl'de 4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri ve Destekleme Programı kapsamındaki bilim ve sanat şenliklerine start verildi.

TÜBİTAK Başkanı Mandal'dan 'Balaban' paylaşımı

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, teknofeste 2 projesi ile katılan lise öğrencisi Feridun Balan ile bir araya gelerek, çektildiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Elazığ Bilim Merkezi'ne Diyarbakır'da Yoğun İlgi

Elazığ İl Özel İdaresi’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Elazığ Bilim Merkezi, Diyarbakır’da düzenlenen "2021 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği"nde büyük ilgi gördü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK ile TÜBITAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL Elazığ Bilim Merkezi’nin atölyelerini ziyaret ederek, tebriklerini ilettiler.

Hazırlanan 7 TÜBİTAK 1001 Projesi Kabul Edildi

Fırat Üniversitesi akademisyenleri yürütücülüğünde hazırlanan ve 2021 yılı 1. Döneminde TÜBİTAK 1001 programlarına sunulan proje önerilerinden 7 tanesi bilimsel değerlendirme sonucunda desteklenmeye hak kazandı.

Fırat Üniversitesi’nde proje eğitimi

Elazığ'da Fırat Üniversitesi tarafından proje eğitimi verildi.

TÜBİTAK 60 Araştırmacı ve Teknisyen istihdam edecek

TÜBİTAK'ın 60 Araştırmacı ve Teknisyen istihdam edeceği öğrenildi.