Toki Haberleri

Toki Haberleri

Palu ve Kovancılar’da Kurası Çekilen 526 Konutun İsim Listesi Belli Oldu

Palu ve Kovancılar ilçelerinde hak sahibi olan 526 depremzede için çekilen kuranın isim listesi yayınlandı.

Depremzedeler Yeni Konutlarına Kavuşuyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası ilçelerde yapımına başlanan konutlar tamamlandı.

Mustafapaşa Mahallesi 2. Etap konutlarında kura sonucu isim listesi açıklandı

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından en büyük hasarı alan mahallelerden olan Mustafapaşa Mahallesi'nde de yapılan konutların teslimi sürüyor.

Palu ve Kovancılar'daki 526 konutun kurası çekilecek

Palu Merkez Mahalleler, Kovancılar merkez mahalleler ve bağlı köylerinden hak sahibi olanlar için kura çekimi yapılacak.

Şerefiye Payı mı Alınsa?

“Yol medeniyettir ve yollar şehrin atardamarlardır” sözleri boş yere söylenmemiş. İlimizdeki son gelişmeleri takip ettiğimiz elazigsonhaber.com sitesindeki bir haber, bizi bu cümleleri yazmaya itti.

Malatya'da yapılan 345 deprem konutunun kura çekimi gerçekleştirildi

TOKİ tarafından 24 Ocak 2020 yılında meydana gelen Elazığ Sivrice depreminin ardından Malatya'da yapılan deprem konutlarından 345 konutun kura çekimi töreni düzenlendi.

Rüsempaşa Mahallesi'ndeki TOKİ Konutların Kura Sonucu İsim Listesi Belli Oldu

Rüstempaşa Mahallesi’nde yapılan 299 konutun 2. etap konutlarının kurası noter huzurunda çekilmişti.

TOKİ Elazığ'da 5 Arsanın Daha Satışını Yaptı

TOKİ Elazığ’da bulunan 5 adet arsayı Emlak Müzayede Ofisi aracılığıyla satışa çıkarmıştı. İhaleye çıkarılan arsaların satışı gerçekleştirildi.

TOKİ Elazığ'da 60 Konutu Satışa Çıkardı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Elazığ'da Çaydaçıra Mahallesi'nde bulunan 3+1 60 konutu daha satışa çıkardı.

Denetleyin Yeter!

24 Ocak depreminin ilk anlarından bugüne kadar haklı eleştirileri en fazla dile getiren, bununla da kalmayıp daha ilk günlerden, bugünlerde yaşanabilecek sorunları öngören, öngörüyle kalmayıp sorunların çözümüne yönelik mantıklı çözüm önerilerini ortaya koyan Hakimiyet Gazetesi’dir dersek, kendimize iltifat etmiş olmayız, hakikati söylemiş ve bir hakkı teslim etmiş oluruz.

Çözüm Odaklı Yönetim

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile ilimize atanan, herhangi bir karşılama töreni yapılmasını istemeyip geçtiğimiz gün sessiz sedasız ilimize gelen Vali Ömer Toraman, ilk ziyaretini tartışmaların odağındaki TOKİ deprem konutlarına gerçekleştirdi. Vali Toraman, bu ziyareti ile sorunları görmezden gelmek yerine üzerine giderek çözüme odaklaşacağının da ipuçlarını verdi.

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Hızlı Başladı!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan kararname ile Elazığ'a atanan Vali Ömer Toraman TOKİ tarafından inşa edilen deprem konutlarında incelemelerde bulundu.

Elazığ’da 365 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası köylerde yapımına başlanan konutlar tamamlandı. Toplam 9 farklı noktada hak sahibi olan 365 depremzede yapılan kura ile yeni konutlarına kavuştu.

Malatya'da kablo hırsızlarına suçüstü

Malatya'da inşaat halinde olan TOKİ Konutlarında bakır kabloları keserken suçüstü yakalanan 2 kişi gözaltına alındı.

Melekbaba Mahallesindeki yol genişletme çalışmaları son sürat

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Melekbaba mahallesinde yapımı devam eden TOKİ Konutları ve bölgenin en büyük spor yatırımı olan Gençlik Merkezi ve Spor Tesislerinin bulunduğu bölgeye ulaşımı rahatlatmak adına başlatılan yol açma, genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

TOKİ Elazığ dahil 19 ilde 444 arsayı açık artırmayla satacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, açık artırma yöntemi ile 19 ilde 444 arsayı açık artırma yöntemi ile satışa sunacak.

Çözüm Odaklı Siyaset

İlimizin sorunları bizzat Bakanlara iletiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile görüşen Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın girişimleri sayesinde sorunların çözümü noktasında önemli adımlar atıldı.

Muhtar Dabakbaşı: “En Büyük Sorunumuz Okul”

Ataşehir Mahalle Muhtarı Ali Dabakbaşı, mahallenin en büyük sorununun okul olduğunu söyledi.

TOKİ'nin satışa sunduğu konutların kura sonuçları açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Karşıyaka Mahallesi'nde 3+1 23 adet ve 2+1 92 adet konutu satışa çıkarmıştı.

TOKİ'den satışa sunulan konut ve işyerleri için uyarı

TOKİ, Elazığ Karşıyaka Mahallesi'ndeki konut ve işyerleri için kuradan hak sahipliği kazananların sözleşme tarihi hakkında uyarıda bulundu.

Boş Kamu Binaları Yurt Yapılsın

Kiralık ev fiyatlarının aşırı yükselmesi ve Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtların yetersizliği Fırat Üniversitesi öğrencilerini mağdur ederken, başta eski devlet hastanesi olmak üzere atıl durumda olan çok sayıda kamu binalarının yurt olarak hizmet vermesi talep ediliyor.

TOKİ Karşıyaka'daki 15 işyerini satışa çıkardı

24 Ocak depreminden sonra TOKİ tarafından kentsel dönüşümü gerçekleştirilen Karşıyaka Mahallesi'ndeki 15 işyerinin açık artırma ile TOKİ tarafından satışa çıkarıldığı öğrenildi.

Zafran Konutlarının Anahtar Teslimi Başlıyor

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü Zafranda yapımı tamamlan konutların anahtarlarının 20.09.2021 – 04.11.2021 tarihleri arasında teslim edileceğini duyurdu.

TOKİ bölgesine 'pazar yeri' müjdesi

Ahilik Haftası nedeniyle Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre'yi ziyaret eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, vatandaşların yoğun şekilde pazar yeri talebi olan TOKİ bölgesi ile ilgili müjdeyi verdi.

TOKİ Ne Güne Duruyor?

Azalan yeni konut arzına karşılık artan konut talebi, salgın nedeniyle ertelenen evlilikler, yüz yüze eğitimin yeninden başlayacak olması, kentsel dönüşümün oluşturduğu kiralık konut talebine bir de fırsatçı ev sahipleri eklenince ev kiraları son dönemde katlandı. Araştırmalar 81 ilde son bir yılda kiraların ortalama yüzde 55 arttığını ortaya koydu. Özellikle üniversite illeri olan Bursa, Konya, Erzurum, Elazığ ve Samsun gibi yerlerde kiralar son bir yılda yüzde 50'nin üzerinde arttı.

Elazığ’da kira fiyatları el yakıyor

Elazığ’da geçtiğimiz yıl meydana gelen deprem sonrası fırsatçıların fahiş oranda arttırdığı kiralık ev fiyatları, kentte 1 yıl içinde binlerce konutun yapılmasına rağmen hala düşmedi. Elazığ'da bazı mahallelerde kiralık ev fiyatları 4 bin lirayı aşarken, yüksek fiyatlar kiracıları kara kara düşündürmeye başladı.

Bu TOKİ ile Olmuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada felaket bölgelerinde yapılan çalışmalara değindi.

Başkan Karakuş: 'Taşımalı Eğitim Övünülecek Bir Durum Değildir'

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, okulların güçlendirilmesinde geç kalındı diyerek tepki gösterdi.

Muhtarlardan Yıkım İsyanı

24 Ocak depreminden sonra ağır hasarlı olarak tespit edilen kerpiç evlerin yıkımlarının yapılmamasına tepki gösteren muhtarlar, bu mahallerin bağımlılıkların yerleşkesi haline geldiğini söyleyerek duruma isyan ettiler.

Şehri Kuruttun TOKİ!

Gerçekleştirdiği projeler ve yaptığı hatalı konutlar ile eleştiri alan TOKİ, konut alanlarına diktiği ağaçlar ve çimlerin kurumasıyla da tepki topluyor.