Toki Haberleri

Toki Haberleri

Güneykent Hayırlı Olsun

İlimizde özellikle TOKİ’nin çok sayıda konut inşa ettiği, fakat Bızmişen, Aşağıholpenk gibi isimlerle tarif edilmeye çalışılan alan, hem yeni bir mahalle oldu hem de yeni bir isme kavuştu.

Erdoğan Konutlar İçin Müjdeli Haberi Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu.

Evet, Elazığ Gülüyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte geçtiğimiz hafta Elazığ’a gelmişti. Bakan Kurum Elazığ ziyaretinde deprem konutlarının yapıldığı alanları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelmişti. Bakan Kurum, Elazığ ziyaretinin ardından paylaşımda bulundu. Elazığ ziyaretinden memnun bir şekilde ayrılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Elazığ’da Yüzler Gülüyor” notuyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Depremin Merkez Üssü Sivrice’de Vatandaşlar Çifte Bayram Yaşıyor

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut ve 86 iş yeri tamamlandı. Göl manzaralı konutlarında ilk bayramı yaşayacak olan vatandaşlar, devletin sıcaklığını her daim yanlarında hissettiklerini ifade etti.

Vali Toraman'dan AFAD İrtibat Merkezi'ne Ziyaret

Elazığ Valisi Ömer Toraman, AFAD İrtibat Merkezi'ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Asıl Suçlu Kim?

Yoğun bir Salı gününü yaşadık.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem anından birkaç saat sonra şehrimize gelmiş, çalışmaların takip ve koordinasyonu amacıyla da aylarca ilimizde kalmışlardı.

Bakan Kurum'dan Hak Sahibi Vatandaşlara Müjde

Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Abdullahpaşa Mahallesi'nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Bakanların TOKİ Teftişi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından yapılan ve birçoğuna hemşerilerimizin taşındığı konutların son durumunu görmek için Elazığ’a geliyor. Bir dizi inceleme ve programlara katılacak Bakanların, kentsel dönüşüm yapılan mahalle muhtarıyla da görüşmeleri bekleniyor.

44 Konutun Anahtar Teslim Tarihi Belli Oldu

20 Ocak 2020 depreminde ağır hasarlı evlerinden hak sahibi olan ve çekilen kura ile evleri belirlenen Hankendi ve Yolçatı köyündeki vatandaşları, konutlarının anahtarlarını 27 nisan 13 haziran tarihleri arasında teslim alabilecekler

Muhtar Köse: Muhtarlık Önünde Abonelik İşlemleri Yapılacak

Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse Abdullapaşa TOKİ 2., 3. ve 4.etaplarındaki vatandaşların Fırat Aksa abonelik işlemlerini muhtarlık önünde yapabileceklerini duyurdu.

8 Köyün Deprem Konutlarında Anahtarlar Teslim Edilecek

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan Baskil Demirlibahçe, Maden Gezin, Merkez Akçakale, Işıkyolu, Günaçtı ve Gölardı, Sivrice İlçesi Kürk ve Güney Köyü 1 ve 2 nolu toplu alanlarındaki konutların anahtar teslimleri 19 Nisan – 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sivrice’de Vatandaşlar Evlerine Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Depremzede vatandaşlar yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Bakan Kurum: 'Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan Verecek'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında TOKİ konutlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Haziran ayında 81 ilimizde TOKİ projelerine ilişkin müjdemiz olacak. Bu açıklamayı da sayın Cumhurbaşkanımız yapacak" dedi.

Vali Toraman, TOKİ Konutlarında İncelemelerde Bulundu

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Yemişlik, Aksaray, Bızmışen ve Çatalçeşme Mahallesi’nde yapılan TOKİ konutlarını ziyaret etti.

Kentsel Dönüşüm Konutlarının Fiyatları Ne Zaman Açıklanacak?

Elazığ'da kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen deprem konutlarının fiyatların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

Toki Elazığ’da 2 Arsayı Satışa Çıkardı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 18 ilde 186 muhtelif arsayı açık artırmayla satışa sundu. Satışa çıkarılan arsalar arasında Elazığ’ın Sürsürü mahallesinde bulunan 2 arsa da yer aldı.

Palu’da 222 Konutun Anahtar Teslimi Yapıldı

Elazığ’ın Palu İlçesi’nde yapımına başlanılan deprem konutlarının 222 tanesi hak sahiplerine teslim edildi.

Karakoçan’da 174 Konutun Anahtar Teslimi Yapıldı

Elazığ’ın Karakoçan İlçesi’nde yapımına başlanılan deprem konutlarının 174 tanesi hak sahiplerine teslim edildi.

Elazığ’da 304 Depremzede Daha Evlerine Kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Kovancılar ilçesinde yapımına başlanan 304 konut tamamlanarak vatandaşlara teslim edildi.

Sürsürü’de 505 Konutun Anahtarları Teslim Edildi

Elazığ Valiliği Sürsürü 1. ve 2. Etapta kurası çekilen 781 konuttan, 505 konutun anahtarı teslim edildiğini açıkladı. Kalan konutların ise anahtar teslim işlemlerinin devam ediyor.

Maden’de 'Müfteri' Polemiği

Ak Parti Elazığ Teşkilatı, erken seçim gündemden düşse de yarın seçim olacakmış gibi saha çalışmalarını artırarak ve büyük bir coşkuyla yapıyor.

Rüstempaşa Mahallesi’nde 614 Konut ve 195 Dükkanın Anahtar Teslimi Yapılacak

Rüstempaşa Mahallesi’nde yapılan konutların 1. Etap inşaatı tamamlandı. Konutların anahtar teslimi gerçekleştirilecek. Toplamda 614 konut ve 195 iş yeri teslimi yapılacak.

Abdullahpaşa'da Tüm Konutlar Teslim Edildi

24 Ocak depreminden sonra en büyük hasarı alan Abdullah Paşa Mahallesi'nde yapımına başlanan tüm konutlar tamamlanarak hak sahibi vatandaşlara teslim edildi.

Mustafapaşa Mahallesi’nde Bütün Etapların Teslimatı Yapıldı

Elazığ Valiliği, Mustafapaşa Kentsel Dönüşüm 4. Etap Konutları'nın anahtarlarını teslim ettiğini açıkladı. Böylece Mustafapaşa Mahallesi'nde bulunan bütün konutların teslimatı gerçekleşmiş oldu.

TOKİ’nin Yüzde 22’lik İndirim Kampanyası Başlıyor

TOKİ, konut ve iş yeri sahiplerine yönelik yeni bir indirim kampanyası başlattı. Borcunu kapatmak ya da en az yüzde 25'ini ödemek isteyenlere yüzde 22 indirim uygulanacak. Yarın başlayacak başvurular 19 Nisan'da sona erecek.

Şehrin Merkezi Neresi?

Şehirlerin medeniyet göstergesinin merkezler olduğunu ancak son yıllarda ülkemiz ve şehrimizde uygulanan mimarinin medeniyetimizi yansıtmaktan çok uzak olduğunu ifade eden harita mühendisi Ahmet Vechi Yüksek, yeni yapılaşma ve şehrin büyümesi sonucu Elazığ’ın merkezinin neresi olduğunun da tartışmalı hale geldiğini ifade etti

Yemişlik 6. Etap TOKİ Konutlarının Anahtar Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan Yemişlik 6. Etap konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Sorunlar Bakan Kurum'a Taşındı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Milletvekilleri Sermin Balık, Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'u ziyaret etti.

Dar Gelirliye ‘Boşaltın’ Şoku

Çaydaçıra Mahallesi, Adnan Kahvecioğlu Bulvarı’nda bulunan sosyal konutların aidatlarını ödedikleri halde bu evlerde oturmadığı gerekçesi ile çoğu engelli ve dar gelirli birçok vatandaşın evlerini boşaltması istendiği iddia edildi.

Hangisine İnanalım?

Son yıllarda bazı bakanlıklar, genel müdürlükler ve halka hizmet sunan kamu kurumları, bünyelerinde bulundurdukları basın ofislerinin kamuoyu oluşturmadaki eksikliklerini görmüş olacaklar ki, belirli bir haber ajansı yada televizyon kanalları ile anlaşma yaparak profesyonel destek alıyorlar.