Tkdk Haberleri

Tkdk Haberleri

Hem Üretim Hem İstihdam

İlimizde yatırımcıların en büyük destekçisi olan TKDK’ya, 11. Çağrı döneminde toplam değeri 536 Milyon TL olan 179 proje başvurusunda bulunuldu. Elazığ TKDK, destekledikleri projelerle bugüne kadar 3 bin kişiye istihdam sağladı.

TKDK’dan Elazığ’a 536 Milyon Liralık Yatırım

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü 11. Başvuru Çağrı Döneminde toplam yatırım 536 Milyon TL olan 179 adet proje başvurusu yapıldı.

Elazığ İl Tarım Müdürlüğü'nde Görev Değişimi

 İl Müdürü Turan Karahan yerine TKDK Personel ve Destek Hizmetleri Genel Koordinatörü Ali Kılıç atandı.

Şehir Hayatından Sıkıldı, Devletten Aldığı Destek İle Köye Dönüp Çiftlik Kurdu

Elazığ’da yaşayan ve şehir hayatından sıkılan Muharrem Erdem, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) aldığı destek ile köyüne dönerek tavuk çiftliği kurdu. Yılda ortalama 160 bin tavuk yetiştiren Erdem, bunun yanı sıra babasından kalan 20 hayvan kapasiteli ahırı da 100 hayvan kapasiteli modern bir besi çiftliğine dönüştürdü.

Masada Eksik Yok mu?

İlimiz turizminin ve yapılacak projelerin masaya yatırıldığı toplantıyı şehrimiz adına ümit verici olduğunu, bu toplantı sonrası atılacak adımlarla bu alanda yeni bir heyecan yakalanacağını dile getirmiştik.

Tüfenkci, '250 milyonluk yatırım Malatya'ya kazandırıldı'

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Malatya İl Koordinatörü( TKDK) Murat Tunç'u ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Yatırımcılar dikkat! Bütçe tam 40 Milyon Euro

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, 40 Milyon Avro bütçeyle 11. Başvuru Çağrı İlanına çıkıldığı duyuruldu.

MÜSİAD Üyelerine TKDK 11. Çağrı Dönemi Destekleri Anlatıldı

Toplantıya, TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz konuk oldu.

Yatırım Var Ama Destek Yok!

Kağan İnal-Tuba Turhan/Mazota, elektriğe ve yem ücretlerine gelen zamlardan sonra çiftlik giderlerini karşılamakta zorluk çektiğini belirten Muharrem Erdem, artık tavuk ve besi çiftliğinden zarar etmeye başladığını söyledi.

Elazığ’a 9 Yılda 730 Milyon Lira Yatırım Kazandırıldı

2013 yılından bu zamana kadar toplam 462 adet projeye yaklaşık 337 milyon lira hibe ödemesi yaptıklarını belirten Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, “Bunun karşılığında yaklaşık 730 milyon lira ilimize yatırım kazandırmış olduk” dedi.

6 Yıl Süren Sessizlik

Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların oluşturduğu ekonomik krizi daha çok üretim ve daha çok ihracat formülü ile aşacağımızı ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çağrısı, Elazığ Valiliği bünyesinde 2016 yılında oluşturulan ve şehrimizdeki yatırım, üretim ve girişimleri bir merkezden koordine edip, yatırımcılara kolaylıklar sağlamak amacıyla kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimi’ni yeniden gündeme getirdi. Bu birimin yeniden aktif hale getirilerek 2022 yılını avantaja döndürmesi bekleniyor.

Doğruya Doğru

Hakimiyet gazetesi olarak her zaman şehrin ve halkın yanında durmak ve onların duygularına tercüman olmak gibi bir duruşumuz var. 

Yatırımda Israrcı Kurum: TKDK

İlimizin üretim ve dolayısıyla ekonomisine büyük katkılar sunan TKDK, 2020 yılından bugüne kadar yatırımcılara 43,2 milyon TL destek vermekle kalmıyor, üreticilerin ayağına kadar giderek yatırım yapmaları konusunda ısrarcı oluyor

TKDK’dan aldığı destek ile köyünü tavuk ve besi çiftliğine döndürdü

Elazığ’da babadan kalma geleneksel hayvancılığı devam ettiren köy muhtarı Ömer Erdem, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) aldığı 2 milyon liralık destek ile köyüne bir besi bir de tavuk çiftliği kurdu. Muhtarı örnek alan köylülerin de destek alması ile köye 7 tane çiftlik kuruldu.

Hep Konuşacak mıyız?

Büyükşehirlerde kendi alanlarında önemli yatırımlar yapmakla birlikte ilimize yeni yatırımcı çekmek amacıyla lobi çalışmaları yapan iş insanı hemşerilerimizin bu gayretleri yıllardan beri devam ederken, bu çabaların buluşma ve konuşmadan öte somut bir yatırıma dönüşemedi

Genç girişimci, devletin desteğiyle 14 milyonluk yatırım yaptı

Elazığ’da sanat tarihi mezunu olan ancak baba mesleğini küçük bir işletmede sürdüren Şuayip Çıkaray, TKDK’dan aldığı 6 milyon 200 bin TL’lik hibe desteğiyle 14 milyon liralık son teknoloji modern bir tesis kurdu, üretime geçti. Şu anda 30 ton süt işleyip 15 kişiye istihdam sağlayan genç girişimci, ilerleyen sürede üretimi 60 tona çıkarıp istihdamı da 50’ye yükseltmeyi hedefliyor.

TKDK’dan Elazığ’a 170 Milyonluk Yeni Yatırım

Tarım ve Kırsal kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü 7 Ocak tarihinde ilan edilen ve proje kabulleri 9 Nisan’da gerçekleştirilen IPARD-II 10.Başvuru Çağrı dönemini büyük bir başarı ile tamamladı.

“Proje Hazırlama Eğitimi İşbirliği Protokolü” İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü arasında “Proje Hazırlama Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı. 

MÜSİAD Dost Meclisi’nin Konuğu TKDK

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Elazığ Geleneksel olarak düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının yeni dönem de ilk konuğu Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz bey oldu. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ üyelerine Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destek ve hibeleri hakkında bilgi verildi.

Devlet desteği ile çiftlik kurdu, yılda 300 bin TL kazanmaya başladı

Elazığ’da 3 çocuk babası Halit Ayhan, devletten aldığı yüzde 65 hibe desteği ile tavuk çiftliği kurdu. Yılda 600 ton et üreten Ayhan ortalama 300 bin TL kazanarak ciddi bir gelir elde etmeye başladı.

TKDK Yatırımcıyı Desteklemekte Israrlı

Erkan BAY/7 Ocak 2021 tarihinde IPARD-II 10.Başvuru çağrı ilanına çıkan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Koordinatörlüğü’nde proje kabul işlemleri devam ediyor.

Müdür Bey Haklı

Bu köşelerden sık sık şehrin değerleri ve potansiyellerini yeterince tanıtamadığımız, yaptığımız çalışmalarında geçmişte kalmış demode faaliyetler olduğundan bahsediyoruz.

TKDK vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı

TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç, son zamanlarda bazı dolandırıcıların vatandaşları arayarak TKDK'ya sunulan projelerinin onaylandığını söyleyerek destek paralarını alabilmeleri için belli miktarlarda ücret talep ettiğini söyledi.

TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

Elazığ TSO ve TKDK İl Koordinatörlüğü işbirliğinde TKDK 10.Çağrı İlanı bilgilendirme ve istişare toplantısı kurum ve STK başkan ve temsilcilerinin katılımı ile webinar üzerinden gerçekleştirildi.

IPARD 10'uncu çağrı ile Malatya'ya 200 milyon TL'lik destek sağlanacak

TKDK Malatya İl Koordinatörlüğünü ziyaret eden Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, IPARD 10'uncu çağrı ilanı ile Malatya'da yaklaşık 200 milyon TL'lik destek sağlanacağını ifade etti.

Devletten aldığı destekle çiftlik sahibi oldu, şimdi ailece çalışıyorlar

Elazığ’da inşaatlarda alçıpan yapan 3 çocuk babası Alaatin Temel, kışın iş olmadığı için kendi işini yapmaya karar verdi, devletten aldığı yüzde 45 hibe desteği ile 1,5 milyon liralık yatırım yaparak tavuk çiftliği kurdu.

Battalgazi'de iki önemli projenin imzaları atıldı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi ile Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) arasında iki projenin hibe protokolü imzalandı.

IPARD II Programı 10. Başvuru Çağrı Ön İlanı Yayınlandı

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 2021 yılı Onuncu Başvuru Çağrı İlan çağrısı yayınlandı. Söz konusu ilandan Elazığ’ın da aralarında bulunduğu ve IPARD Programı’nın uygulandığı 42 il faydalanacak…

Yılmaz ve Özbay’dan Hakimiyet Gazetesi'ne ziyaret

Erkan BAY/Elazığ TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz ve Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan Özbay, Hakimiyet Gazetesini ziyaret etti.

YETER Kİ YATIRIM YAPIN!..

TKDK, 58 TANE HAYVANCILIK İLE İLGİLİ TARIMSAL İŞLETMELERİN FİZİKİ VARLIKLARINA YÖNELİK PROJE KABULÜ GERÇEKLEŞTİRMEKLE KALMIYOR, PROJE ÖNCESİNDE ÜRETİCİLERE 20 MİLYON LİRA AVANS ÖDEMESİ YAPMAYI PLANLIYOR