Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi 6 Öğretim Üyesi alıyor

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'nin 6 Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

Fırat Üniversitesinde Ar-Ge, İnovasyon ve Yeni Nesil Maker Merkezi Kuruluyor

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmesine karar verilen Fırat Üniversitesi'nin başvuru sahibi olduğu "Fırat’ın Çocukları İçin Teknoloji Yetkinlik Merkezi" Projesi hayata geçiyor.

6. Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı Etkinliği Yoğun İlgi Gördü

Fırat Üniversitesi TEKNOKENT, Fırat Teknoloji Transfer Ofisi, MÜSİAD, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğinde "6. Fırat Yazılım Teknoloji Proje Pazarı Ödüllü Yarışma" etkinliği düzenlendi.

‘Fırat Turu’ Destek Programıyla Bölge Turizmi Canlanacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından TRB1 Bölgesinde (Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli) turizmin canlandırılması amacıyla 2022 Yılı Fırat Turu Destek Programı başlatıldı.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı

Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nin Öğrenci Seçme Sınavı yapacağı öğrenildi.

Elazığ’da Teknofest 2022 Heyecanı

Elazığ’da Teknofest 2022 Heyecanı Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi desteğiyle dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2022'ye başvuruda bulunan Fırat Üniversitesi teknoloji takımları projelerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'nin Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

Teknoloji Fakültesi Akademik ve İdari Personelinden Öğrencilere İftar

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları bu defa Teknoloji Fakültesi Akademik ve İdari personelinin katkılarıyla, Fırat Üniversitesi öğrencilerine yönelik iftar programı düzenledi.  

Bürokratlarımıza Projeyle Gidelim

Geçmiş yıllarda Elazığ Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten, daha sonra aynı Bakanlık bünyesinde önemli projelerin koordinasyonunda görevlendirilen, geçtiğimiz Kasım ayında ise Ankara Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne vekâleten atanan hemşehrimiz Muhammed Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu göreve asaleten atandı.

219 Projeye 440 Milyon Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2010 yılından bu yana Elazığ’ın kalkınmasına yönelik 219 projeye toplamda 440 milyon destek sağladı.

Öğrenciler sanal ortamda sınırları aşıyor

Malatya'nın Darende ilçesindeki öğrenciler E-Twinning projesi ile dünyaya açılıyor. Öğrenciler proje çalışması ile yabancı dili ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanırken aynı zamanda yeni kültürleri tanıyor.

Boğaziçi Havacılık Kolejinden Hakimiyet’e Ziyaret

Kağan İnal/Boğaziçi Havacılık ve Teknoloji Koleji Genel Müdürü Selçuk Tanrıverdi ve Özel Kalem Müdürü Adnan Kurt, Elazığ Hakimiyet Gazetesi’ni ziyaret etti.

Bakan Danışmanından Bilgilendirme

Geçtiğimiz çarşamba günü “Bu Israr Niye?”” manşetiyle verdiğimiz ve ülke ekonomik darboğazdan geçerken ve insanlarımız ciddi anlamda geçim sıkıntısı yaşarken, üretim ve istihdamı artıracak sanayi ve tarımsal üretim ile bilgi teknolojileri ve teknofest yatırımları yapma yerine, ulaştırma ve lojistik master planı kapsamında 2053 yılı hedefleri çerçevesinde 198 milyar dolarlık yatırım yapılacağını açıklanması, beton siyasetinin devam edeceğinin ve ekonomik sorunlarla birlikle enflasyonun daha da çok artacağına yönelik haberimizin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun danışmanı tarafından arandık.

Budur İşte…

Her alanda olduğu gibi tarımda da daha çok üretim ve ekonomiye katkı amacıyla bilimsel yöntem ve teknolojinin uygulanmasının çok gerekli olduğunu ve bunun için de başta Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün çiftçileri bilgilendirmek ve bazı konularda bilgilendirmek için sahada daha çok bulunmaları gerektiğini söyleyegeldik.

Bu Israr Niye?

ÜLKE EKONOMİK DARBOĞAZDAN GEÇERKEN VE İNSANLARIMIZ CİDDİ ANLAMDA GEÇİM SIKINTISI YAŞARKEN, ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTIRACAK SANAYİ VE TARIMSAL ÜRETİM İLE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE TEKNOFEST YATIRIMLARI YAPMAK  YERİNE, ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK MASTER PLANI KAPSAMINDA 198 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPILACAĞININ  AÇIKLANMASI, BETONA YATIRIM SİYASETİNİN DEVAM EDECEĞİNİN VE EKONOMİK SORUNLARLA BİRLİKTE ENFLASYONUN DAHA DA ÇOK ARTACAĞININ İŞARETİ OLDU.

Su altında 'Otizmin farkındayız, onların yanındayız' pankartı

Munzur Üniversitesi Pertek Sakine Genç Meslek Yüksekokulu su altı teknolojileri bölüm hocası ve öğrencileri, Elazığ'da bulunan Otizm Vakfı için suyun altına girerek 'Otizmin farkındayız onların yanındayız' pankartı açıp beden dili ile otizme destek oldu.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'nin Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

Battalgazi'de bağımlılıkla mücadele semineri

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından 23 Mart Teknoloji Bağımlılığı ve Bağımlılıkla Mücadele Günü kapsamında daha bağımsız bir nesil için seminer programı düzenledi. Bağımlılıklarla mücadelede alınması gereken tedbirlerin önemine vurgu yapan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi olarak bağımlılıklarla mücadelede her zaman iş birliğine açık olduklarını söyledi.

Malatya ile Muş arasında teknoloji işbirliği

Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent Malatya Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Muş Alparslan Üniversitesi TTO arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile Malatya TTO, Muş Alparslan Üniversitesi TTO'ya üniversite sanayi iş birliği, fikri sınai mülkiyet hakları, girişimcilik, eğitim organizasyonları gibi birçok alanda mentörlük desteği verecek.

Çocuklara güvenli internet kullanımı eğitimi

Malatya'da, anaokulu öğrencilerine güvenli ve bilinçli internet kullanımı ile teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirme yapıldı.

Teknokent ve teknoparklar yeni süreçleri üretecek

Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz, verdiği konferansta, teknokent ve teknoparkların önemini anlatarak, 'Teknokent ve teknoparklar yeni ürünler, yeni teknolojiler, yeni yazılım ve yeni süreçleri üretmeyi amaçlar' dedi.

Bilgisayar Programcısı Keleş Mesleğin İnceliklerini Anlattı

Bilgisayar programcısı Selçuk Keleş, teknoloji çağının yaşandığı son dönemlerde bilgisayar programcılığının gözde meslekler haline geldiğini söyledi.

Battalgazi'de öğrencilere anlamlı eğitim gezisi

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde düzenlenen eğitime katılan Battalgazi'deki Türkiye'nin aydınlık yarınları, 3D yazılım başta olmak üzere çeşitli eğitimlerden geçti.

Elazığ’da 'Bilişim Teknolojileri Sınıfı' Açıldı

Elazığ’da Şehit Nadir İpek Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan, 'Bilişim Teknolojileri Sınıfı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Doğu'nun ilk model fabrikası Malatya'da kurulacak

Doğu Anadolu Bölgesindeki ilk model fabrikası Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Fırat Kalkınma Ajansı projesyle Malatya'da hayata geçecek.

Teknik Destek Programına başvurular alınmaya başlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2022 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı başvurularını almaya başlayacak.

Teknik Destek Programına başvurular alınmaya başlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2022 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı başvurularını almaya başlayacak.

Fırat Hedef Büyüttü

Prof.Dr. Fahrettin Göktaş’ın Rektör olmasının ardından her alanda önemli akademik başarılara imza atan Fırat Üniversitesi, ülkemizin teknolojik gelişmesinde imzası bulunan TEKNOFEST ile akademik paydaş oldu.

Fırat Üniversitesi Teknofest’in Akademik Paydaşı Oldu

Fırat Üniversitesi, Milli Teknoloji Hamlesi sloganıyla, havacılık, uzay ve teknoloji konularına ilgi uyandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin (TEKNOFEST) akademik paydaşı oldu.

Fırat Üniversitesi’nde Bir Yılda 26 Farklı Yazılım Ve Bilgi Sistemi Projesi Hazırlandı

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Fırat Üniversitesi’nde kurulan Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi bir yıllık süre içerisinde 26 farklı yazılım ve bilgi sistemi projesi hazırlayarak oldukça önemli bir başarıya imza attı. Geliştirilen projelerle piyasa değeri 3,5 milyon TL’nin üzerinde bir katma değer Fırat Üniversitesi’ne kazandırıldı.