Süleyman Soylu Haberleri

Süleyman Soylu Haberleri

  İl Özel İdaresi’nde 'En İyi Narkotik Polisi Anne' Proje Sunumu Gerçekleştirildi

Elazığ İl Özel İdaresi’nde, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "En İyi Narkotik Polisi Anne" proje sunumu gerçekleştirildi. Proje sunumunda İçişleri Bakanın Süleyman Soylu’nun projeye ilişkin değerlendirmeleri içeren bir video da yayınlandı.

Kabinede Revizyon Var mı?

Ankara kulislerinde Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hariç kabinede değişikliğe gideceği iddia edildi.

İçişleri Bakanı Soylu, Ülkelerine Dönen Sığınmacıların Sayılarını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir etkinlikte son dönemlerin en gündem konusu olan sığınmacılara ilişkin konuştu. Soylu, "502 bin sığınmacı gönüllü olarak ülkesine döndü. Geri döndüğü bölgeler, bizim güvenli yaptığımız bölgeler. Bunu yapmazsak kim gider? Türkiye çok doğru bir politika ortaya koydu." ifadelerini kullandı.

Milletvekili Balık ve Beraberindeki Heyet, Bakan Soylu’yu Ziyaret Etti

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Belde belediye başkanları ve meclis üyeleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Heyet daha sonra Milletvekili Bulut ve Milletvekili Balık ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ı ziyaret etti.

Göçmenlerin Seçime Etkisi 

Son dönemlerde göçmenlerle ilgili tartışmalar gündemin bir numaralı maddesi... Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında ciddi polemik ve restleşmelere konu olan mültecilerle ilgili tartışmalar devam ederken 2023 seçimlerine muhtemel etkilerinin ne olacağı da birçok kesim tarafından sorgulanmaya başlandı. 

Bakan Soylu Türk Vatandaşlığına Geçen Suriyeli Sayısını Açıkladı

Sığınmacılarla ilgili tartışmalar devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Bakan Soylu, "Bugüne kadar kriterlerini sağlamak suretiyle vatandaşlık hakkı kazanan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Suriyeli sayısı 200 bin 950'dir" dedi.

Zafer, 4. Parti

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bakan Soylu'nun kendisiyle ilgili "Adam yerine, insan yerine koymam. Benim için hayvandan aşağı biridir. Operasyon çocuğudur, Soros çocuğudur" sözlerine tepki gösterip İçişleri Bakanlığı'na gitti.

Evet, Elazığ Gülüyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte geçtiğimiz hafta Elazığ’a gelmişti. Bakan Kurum Elazığ ziyaretinde deprem konutlarının yapıldığı alanları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelmişti. Bakan Kurum, Elazığ ziyaretinin ardından paylaşımda bulundu. Elazığ ziyaretinden memnun bir şekilde ayrılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Elazığ’da Yüzler Gülüyor” notuyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Duşakabin Konuşmasıyla Gündeme Gelen Elazığlı Depremzede Güllü Deniz: Konuşmalarımız Başka Yere Çekildi

Elazığ’da geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakan Süleyman Soylu ile Çevre Şehircilik İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un ziyareti sırasında Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’yla yaşadığı konuşma başka yöne çekilen depremzede Güllü Deniz, bayram ziyaretinde Şerifoğulları ile bir araya geldi. Depremzede Deniz, ‘’Konuşmalarımız başka yere çekildi, tamamı verilmedi, biz sizden razıyız’’ dedi.

Bakana Rest Çeken Vali!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet ve tutuklama kararlarını eleştiren eski AK Parti milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın Uşak Valisi olan eşi Funda Kocabıyık'ı arıyor ve istifa etmesini istiyor. 

Belirsizlik Giderildi

Deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve yeni çalışmaların koordinasyonunu yapmak üzere Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, uzun süredir gündemi meşgul eden ve bu kapsamda hak sahibi olan hemşerilerimizin merakla beklediği konuları açıklığa kavuşturdu ve müjdeler verdi.

Asıl Suçlu Kim?

Yoğun bir Salı gününü yaşadık.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem anından birkaç saat sonra şehrimize gelmiş, çalışmaların takip ve koordinasyonu amacıyla da aylarca ilimizde kalmışlardı.

Soylu: ‘Afetler, Şehrin Yenilenmesi Sonucunu Getiriyor’

24 Ocak 2020 depremi sonrasında uzun süre ilimizde kalarak çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geldiler.

Bakanlar Elazığ'da!

Bakan Murat Kurum ve Bakan Süleyman Soylu Elazığ Valiliğinde değerlendirme toplantısına katıldı.

Bakanların TOKİ Teftişi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından yapılan ve birçoğuna hemşerilerimizin taşındığı konutların son durumunu görmek için Elazığ’a geliyor. Bir dizi inceleme ve programlara katılacak Bakanların, kentsel dönüşüm yapılan mahalle muhtarıyla da görüşmeleri bekleniyor.

Bakan Soylu Ve Bakan Kurum, Abdullah paşa Mahallesinde İftar Yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yarın bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geliyor. Bakan Soylu ve Bakan Kurum yarın Abdulllahpaşa Mahallesinde vatandaşlar ile iftar yapacak.

Bakan Soylu’nun da Elazığ’a Gelmesi Bekleniyor

Salı günü Elazığ’ı ziyaret edecek Bakan Murat Kurum ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da Elazığ’a gelmesi bekleniyor.

Suriye şehidi gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı

Suriye'de Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde PKK/YPG'li teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit düşen Özel Harekat Polisi Aytaç Altunörs, memleketi Malatya'da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurladı. Cenaze törenine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.

İçişleri Bakanı Soylu: '45 Yıldır Terör Örgütü Silsilesi Bize Çok Maliyet Ödetti'

Diyarbakır’da İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen sahur programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Diyarbakır'da huzurun yeşerdiği bir ortamda bunun aynı periyotta gidebilmesi için gayretinizi devam ettiriyorsunuz. Milletimizin sizden beklentisi budur. Milletimiz güven içerisinde başını yastığa koyuyorsa bu sizlerin sayesindedir" dedi.

İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Saraç: 'Trafik Kazalarında Yüzde 50 Düşüş Oldu'

Her yıl Ramazan ayında trafik kazalarında ortalama yüzde 50 artış gözlenirken, bu yıl yüzde 50 düşüş olduğunu belirten İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Halil Saraç, “Bunun nedenlerinden bir tanesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun trafik konusundaki hassasiyetidir. Bir diğer neden de ekiplerin aralıksız yürüttüğü denetimlerdir” dedi.

Millet’in 'Güven' Problemi

Millet İttifakını oluşturan altı siyasi parti lideri, bu kez Deva Partisi Lideri Ali Babacan’ın ev sahipliğinde bir araya geldiler ve mutat olduğu üzere bir ortak deklarasyon daha yayınladılar.

Göstermelik Değil, Sürekli Denetim

8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla kadın muhtarları Külliye’de ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada kadın muhtarlarımıza marketleri denetleme ve ilgili kurumlara ihbar etme görevi vermesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da il valiliklerine genelge göndererek ay çiçeği yağı satışı yapan işletmelere yönelik denetlemelerin yapılması istendi.

İçişleri Bakanı Soylu, Elazığlı muhtarlarla bir araya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'dan Ankara'ya giden 16 muhtarla görüştü.

Affını İsteyecek Mi?

Son yıllarda kabinede yapılması düşünülen değişiklik, “affını talep etti” naifliği ile gerçekleştiriliyor. Bugüne kadar beş bakan affını talep etti, Süleyman Soylu dışında dört bakanın görevden af talebi kabul edildi.

Ne Diyecekti ki?

Abdulhamit Gül'ün Adalet Bakanlığı görevinden istifa etmesinin ardından gözlerin çevrildiği AK Parti'nin 2 numarası Numan Kurtulmuş, sessizliğini bozdu. Gül'ün istifa kararının kendisiyle ilişkilendirilmesine kesin bir dille karşı çıkan Kurtulmuş, "Son derece haksız, yanlış, art niyetli bir yorum. Katılmam mümkün değil. Sürece nasıl gelindi, bilmiyorum. Bakanların kimler olacağı konusu Cumhurbaşkanı'nın takdiridir" dedi.

Soylu, Yine Kazandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan sonra Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de istifasında rol oynadığı iddia ediliyor.

Güçlü Devlet, Büyük Hizmet

Özel Haber: Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin üzerinden iki yıl geçti. 39 vatandaşımızı kaybettiğimiz ve birçok binanın yıkıldığı depremin üzerinden geçen iki yıl gibi kısa süre içerisinde TOKİ tarafından 20.715 konut inşa edilip bunların 17.095’i hak sahiplerine teslim edilmesi güçlü bir devlet ile halka hizmetin en güzel bir örneği olurken, yerel kurumların kura çekimleri ve vatandaşı bilgilendirmede yetersiz kalması zaman zaman tepkileri de beraberinde getirdi.

Ak Parti İmamoğlu’na Çalışıyor

Belediyecilik hizmetlerinde ciddi bir başarı sağlayamayan ve siyasi desteği her gün azalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na en büyük desteği tıpkı seçimin yenilenmesinde olduğu gibi Ak Parti veriyor.

Allah Var, Çok Yoruldunuz!

Komisyonlarda görüşülmesinin ardından bütçe TBMM’ye indi ve buradaki müzakerelerin ardından sırasıyla bakanlıkların bütçeleri tek tek görüşülerek kabul ediliyor.

Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’ın Sorunlarını Plan Bütçe Komisyonunda Anlattı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kentin sorunlarını ve vatandaşların merak ettiklerini İçişleri Bakanlığı Plan Bütçe Komisyonunda Bakan Süleyman Soylu’ya anlattı.