Siyaset Haberleri

Siyaset Haberleri

Uyarı mı Tehdit mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden paylaştığı videoda bürokratlara seslendi.

Kayan Sadece Taban mı?

Ak Parti’nin tabanının eridiği ve farklı oluşumlara kaydığı gibi bir gündem sıklıkla dillendiriliyor. Partinin has ve öz tabanı, siyasilerin, bürokratların ve seçilmişlerin yanlışlığı sebebiyle partilerinden soğuyor ve hatta uzaklaşıyor.

Siyasetçilik mi Oynuyoruz?

Halka hizmetin ve vatandaşa mutlu bir yaşam sürdürmenin yolu siyasetten geçiyor.

Kahtalı'dan Kılıçdaroğlu'na ''Siyasi Cinayet'' tepkisi

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayet kaygım var' açıklamasına tepki göstererek, 'Siyaseten iflas eden ana muhalefet liderinin spekülatif ve fütursuz olan böylesine bir açıklamaya sarılması siyasi çaresizliğini ve zihniyetini ortaya koymuştur'' dedi.

Etkin Muhalefet…

Hakimiyet Gazetesi’nin sürekli olarak gündeme getirdiği, muhalefetin, etkin muhalefet yapamadığı yayınlarının ardından partiler harekete geçti. Elazığ’daki siyasi partiler, sahada etkin bir rol oynarken, sorunların çözümü için ise çözüm önerileri sunuyor. Muhalefet partilerinin duyarlı ve çözüm odaklı siyaseti ise halkta karşılık buluyor.

Sanat mı Siyaset mi?

“Sanat sanat için mi yoksa sanat toplum için mi?” kadim tartışması; sanatın bunların da ötesinde siyaset için yapıldığı gibi üçüncü bir şıkkı da gündeme getirdi.

Muhtarlar Yok Sayılır mı?

Dünkü nüshamızda “Muhtar Duyarlılığı” başlığı ile yazdığımız yazıda ilimiz muhtarlarının Ankara ziyaretlerine değinmiş ve sorunları birebir yaşayan muhtarlarımızın çözüm arayışlarını anlamlı ve başarılı bulduğumuzu ifade etmiştik.

Tek Kişilik Ordu

Siyasette tanıdığım en kapasiteli, en öngörülü ve en basiretli insandı Oğuzhan Asiltürk. Daha geçen hafta bir dostumla sohbetimiz esnasında “tek kişilik bir ordu” diye tarif etmiş ve siyasi kapasitesinin çok üst seviyede olduğunu söylemiştim.

Usta Siyasetçi Hayatını Kaybetti

13 Eylül'de Ankara'da tedavi altına alınan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, 86 yaşında yaşamını yitirdi. Asiltürk'ün cenazesi yarın öğlen Hacı Bayram Veli Cami'nde kılınacak namazın ardından Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedilecek.

Afganistan'da Din ve Siyaset İlişkisi Semineri

Pervan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sayed Mobin Hashimi, çevrim içi seminerde, 'Afganistan'da din ana taştır ve ana organdır' dedi.

Çözüm Odaklı Siyaset

İlimizin sorunları bizzat Bakanlara iletiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile görüşen Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın girişimleri sayesinde sorunların çözümü noktasında önemli adımlar atıldı.

Muhtar Duyarlılığı

İlimizde yaşanan deprem ve sonrası oluşan ayrıca halkın büyük tepkisini çeken sorunlarla ilgili kamuoyunda siyaset kurumunun yetersiz kaldığı gibi bir algı var.

Ak Vekiller: ‘Gecikiyoruz’

Meclisin tatil sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla seçim bölgelerine giden ve halkla buluşan Milletvekillerinin genel merkeze ilettikleri ortak raporda ilginç görüşler ortaya çıktı. Raporda, muhalefetin illerde ve sosyal medya aracılığı ile başlattığı karalama kampanyaları, yalan ve dedikodular ile ortamı çok fazla zehirlemesine karşın; "biz de bu yalan ve iftiralara yanıt vermekte gecikiyoruz” tespiti oldu.

CHP’li Vekil Erol: ‘Bundan Sonra Elazığ’da Farklı Bir Siyaset Dili Oluşturacağız’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gerçekleşen CHP İl Örgütünün olağanüstü kongresine ilişkin parti binasında basın toplantısı yaptı. Kongrenin demokratik bir ortamda geçtiğini belirten Erol,” Bundan sonra Elazığ’da farklı bir siyaset dili oluşturacağız” dedi.

Şehir Gergin, Şehir Huzursuz

İlimizde son birkaç aydan beri herkesin bildiği, duyduğu ve hatta birçoğunu gördüğü şantaj içerikli görüntü, yazışma, resim ya da farklı materyaller kol geziyor.

Kanunla İnatlaşılmaz

Yasa ve yönetmelikler, kamu işleyişi ile devletin özel ve tüzel kişilerle arasındaki ekonomik, ticari, sosyal ve taahhüt işlerini belirtmek ve yöneticilerin yol haritasını belirlemek için on yılların tecrübeleri ve eksikliklerin görülerek bunların telafi edilerek, en güzelini ve adil olanı getirmek için yazılmış resmi ve herkesi bağlayan metinlerdir.

Muhtarlara Protokolde Yer Yok

Türkiye’de siyasetin en önemli unsurları hatta kilit taşı muhtarlık makamıdır. Hakimiyet olarak özellikle deprem ve pandemi gibi ağır olgular neticesinde muhtarlarımızın her daim sesi olmaya çalıştık ve bu makamın sorunların en iyi dinlenip çözüme götürme noktasında en kestirme yol olduğunu defalarca dile getirdik.

Bu İnat Niye?

Bazı kamu görevlilerini anlamak çok zor. Kamuda zaman zaman işler aksayabilir, iyi niyetle yapılsa da sonuçları sorun ve sıkıntılı sonuçlar doğuran olaylar olabilir.

Zorla Olmuyor…

Elazığ ve tüm tüm ülkede geçerli olan bir durum var ki hangi görev, hangi makam ya da hangi konumda olunursa olunsun insanların gönlüne girmek öyle kolay değil.

İp; Koptu, Kopacak

İlimizin turizm potansiyellerini harekete geçirmek amacıyla geçtiğimiz yıllarda keşfedilip tanıtımı yapılan, bu tanıtımların etkisiyle Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarını görmeye gelen kafilenin traktör römorkunda taşınması görüntülerine bir tepki de Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Aksoy’dan geldi.

Ah Şu Bizim Yalakalar!

Türk siyaset tarihinde merhum Cumhurbaşkanı Demirel’in dillere pelesenk olan cümlelerini hatırlamayan yoktur. Az, öz ama veciz konuşur, özellikle muhalefette iken yaptıkları tespitler halkın duygularına tercüman olurdu.

Değdi mi Şimdi?

Geçtiğimiz gün, Mustafa Kutlu’nu Yoksulluk İçimizde kitabının isminden hareketle, “sahipsizlik içimizde” demiş ve ilimiz siyasilerinden çok, ilimizin bazı yönetici ve bürokratlarının vurdum duymazlıkları sebebiyle sahipsiz olduğumuzu dile getirmiştik.

Elazığlı 26 şehidin ailelerine İstanbul’da gezi ve moral programı

Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFAD), “Yalnız Değilsin” projesi kapsamında Elazığlı şehit ailelerini İstanbul’da ağırladı. Bu kapsamda düzenlenen moral yemeğine siyaset, spor ve sanat camiasından çok sayıda isim katıldı.

Yeni Kızıl Elma mı?

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun mirasını bugünlere taşıyan ve ilkeli siyasetin temsilcisi olan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, özellikle son günlerde yaptığı açıklamalarla dikkat çekiyor.

Bir Ajandası Olmalı Yöneticinin

Bir kurum, bir kuruluş, bir ilçe ve şehir yönetiminde etkin ve önemli görevlerde bulunan idarecilerin öncelikli ve elzem projelerin çetelesini tuttuğu ve bunları hayata geçirmek için kendine süre koyduğu bir ajandası olmalı.

Dengeler Değişiyor…

Elazığ’da milletvekili seçildikten sonra her kesimden insanın takdirini kazanan isimdir Gürsel Erol. Siyaseti doğrular üzere yapan, yapılan yanlışları bile kırarak değil yol göstererek yapan Erol sayesinde CHP’ye ciddi katılımlar yaşanmaya başladı.

Hizmet Yeterli mi?

Siyasette iktidara gelmenin ve o makamda uzun süre kalmanın yolu önce güvenden sonra da hizmetten geçiyor.

Gerçekler ile Yüzleşmek…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin son 10 yılda büyük bir değişim yaşadığını belirterek, "Dünyaya daha güzel gözlerle bakalım. Şu anlama gelmesin; 'Şu CHP’linin hiçbir kabahati kusuru yok bu işlerde.' Hayır efendim; bizim kabahatimiz de kusurumuz da var. Demokrasiden yana, insan haklarından yana geçmişteki hatalarımızı telafi etmeye çalışıyoruz" demiş.

Milletvekili Erol: ‘Bakan Olacağım’

Ömer Enes YILAR/CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kanal 23 televizyonunda canlı yayında Elazığ gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekili Erol, siyasette risk almadan bir yere gelinemeyeceğini, bunun için risk alarak Elazığ’da ikinci sıradan aday olacağını ve Millet İttifakı iktidar olursa önemli bir Bakanlığa atanacağını açıkladı.

Halk için Siyaset

Ak Parti’ye müracaat ettiği halde aday gösterilmediği için Maden Bölgesinden bağımsız İl Genel Meclisi üyesi olarak rekor bir oyla seçilen Cuma Telçeken’in kendi bölgesine yönelik çalışmaları takdir toplarken, mecliste dile getirdiği konular ile de göz dolduruyor.