Siyaset Haberleri

Siyaset Haberleri

Hayal Kırıklığı

Elazığ 2022 Yılı Yatırım Programında, şehrin tarım ve ekonomisine can suyu olacak Uluova ve Kuzova Sulama Projelerine geçen yıl olduğu gibi 1 Milyon gibi sembolik rakamlar ayrılırken, stadyum, Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası ve çok sayıda lojman yapımına yüksek ödeneklerin ayrılmasına siyasi parti il başkanlarından tepki geldi.

Memnun Değiliz…

Yaşanan ekonomik sorunlar, geçim sıkıntısı ve siyasi partilerin bu sorunları giderme noktasındaki programının olmaması, her kesimden insanı kendi partisinden soğuttu ve hatta uzaklaştırdı.

Sorun, Muhalefet Eksikliği

İyi muhalefet, kötü iktidardan daha faydalıdır ve gereklidir. Ülke kadar şehirlerin kaderinde iktidardan çok muhalefetin tesiri vardır.

Ak Parti Başarır mı?

TEAM Araştırma, hazırladığı anketin sonuçlarını da paylaştı. Araştırma, Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Van'da yüz yüze görüşmeler ile gerçekleştirildi.

Gerçeği Sizden Duysun

Erken seçim çağrılarının sıklaştığı bu günlerde siyaset sahnesi de hayli hareketlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Ocak'ta AK Parti milletvekilleriyle bir araya geleceği toplantıda 2023 seçimlerine ilişkin yol haritasını belirleyecek.

Soft Power

Ülkemiz; siyaset, ekonomi, zam, değişik kesimlerden yükselen feryatlar ve bunların tercümanı olduğu iddiasıyla yüksek sesle bağırıp çağıran, resmi kurum basarak kahraman rolleri kesen muhalefet ile bütün bu yapılanları ve söylemleri ihanetle suçlayan, tüm olumsuz göstergelere, halkın perişanlığına rağmen, her şeyin yolunda gittiğini, karşı tarafı tahkir edip püskürtmeye çalışan iktidar görüntüsü ile 2022’ye adım attı.

Keskin: ‘Elazığ’ın Beklentileri Karşılanmadı’

İlimiz siyasetçilerinden ve kapanan Has Parti ve özellikle Milli Görüş Partilerinde uzun yıllar görev almış İlyas Keskin ile günümüz şehir ve ülke siyaseti üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Keskin, Ak Parti Hükümetinin 20 yılda önemli hizmetler yaptığını ancak bu süre zarfında beklentilerin karşılanmadığını söyledi. Keskin, Elazığ’ın sorunlarının çözümünün ise birlik ve beraberlikle çözüleceğinin altını çizdi.

Siyasete İlgi Yok...

Haziran 2023 tarihinde yapılacak genel seçimlere bir buçuk yıl gibi kısa bir süre kalmasına rağmen geçmiş seçimlerin aksine, siyasi partilerden aday adaylığı düşünen isimler hala kendini göstermedi.

Silik Muhalefet

İktidarları çalıştıran ve onları buna iten en etkili güç muhalefettir. Bu özelliği ile muhalefet, her ne kadar kendisine sorumsuzluk ve yetkisizlik zırhı giydirip günü kurtaran açıklamalar yapmanın kolaycılığına kaçsa da muhalefet konumlarıyla şehre ve ülkeye hizmet etme gibi ciddi bir sorumlulukları var.

Erol Farkı

CHP Milletvekili Gürsel Erol’un siyaset tarzı, dili, hizmet anlayışı ve değişik kesimlerle rahatlıkla kurduğu sıcak ve samimi diyaloglarla farklı, yeni ve kamuoyunda kabul görüp takdir edilen bir örneklik ortaya koyduğunu defalarca yazdık ve ifade ettik.

Milletvekili Erol Kanser Hastalığına Yakalandığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kanser hastalığına yakalandığını açıkladı. Milletvekili Gürsel Erol, "Siyasete sağlık sorunlarım nedeniyle ara vereceğim" dedi.

Siyasi Parti İl Başkanları Ne düşünüyor?  ‘Yeni Model’ Ekonomiyi Düzeltir mi?

Elazığ’da faaliyet gösteren Siyasi Partilerin İl Başkanları,  döviz kurlarındaki sert çıkış ve düşüşler hakkında Hâkimiyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundular.

Adamlar Başarılıymış?

Hangi bürokratla konuşsanız en iyi çalışan kendisi. Hangi kurum yetkilisi ile sohbet etseniz kendilerinden başka bu şehri dert edinen başka kurum yok. Ve yine hangi kurum müdürü ile görüşseniz öyle bir tablo çiziyor ki tüm imkânları ve fırsatları halkın önüne sermişler ve fakat halk bunlarla ilgilenmiyor ve bunlardan istifade etme zahmetinde bulunmuyor.

Muhatabına…

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu, yayınladığı video ile CHP - İYİ Parti ve HDP'ye çağrıda bulunmuş.

Protokol Ağırlama Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “medeniyet ve kalkınma yolculuğunu devam ettirecek bir neslin bu tesislerde ihyası, inşası bizim için büyük önem taşıyor” diyerek açılışını yaptığı İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi'nin amacına uygun ve sürdürülebilir faaliyetler yapma yerine bakan, siyasetçi ya da üst düzey bir yetkilinin ilimize geldiğinde kapıları açılan Protokol Ağırlama Merkezi’ne dönmesi, tepkilere sebep oluyor.

Adalet Bakanı Gül: “Ak Parti Milletle Beraber Yol Yürüme Siyasetinin Adıdır”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti’nin daima yapan, inşa eden, Türkiye’yi büyüten, geliştiren, kalkındıran bir hatta olduğunu belirterek, “Dünya demokrasi tarihine de bu anlamda milletle iç içe geçmiş başka bir siyasi hareket örneği yoktur."

Büyük Millet İttifakı

Son dönemde siyaset sahnesi ısınırken ittifakların ortaklıklarını genişletme çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Millet İttifakı'yla ilgili ortaya atılan bir iddia ise gündemi değiştirecek türden

Vekil Olasım Geldi!

İstanbul'da günlerden bir gün… Audi marka lüks bir araç, emniyet şeridinde hızla giderken polis çevirmesine takılıyor.

Siyaset Arenası: Elazığ

Doğal Afetler, pandemi, kuraklık ve ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği son 2 yıl neticesinde seçim sath-ı mailine girilirken ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da bugünlerde siyasetin nabzı her geçen gün yükseliyor. Hem iktidar hem muhalefet içerisinde aday olma yarışları ve Elazığ’da büyük bir değişim yaşayacağı öngörülen siyasi tercihler neticesinde Elazığ’ın adeta siyasi bir arenaya dönüşeceği gerçeği de apaçık ortaya çıkıyor.

‘Ben Var Ya Ben!'

Geçmişte üst düzey yöneticilik, vali, kaymakam, genel müdür, milletvekilliği, belediye başkanlığı ve bakanlık yapmış insanların 60 yaşından sonraki muhabbetleri klasiktir ve birbirinin kopyasıdır.

Özcan’ın Şartlı Adaylığı

İlimizin yetiştirdiği siyasilerden olan ve geçmişte CHP İstanbul İl Başkanlığı ve Milletvekilliği yapan, 2011 milletvekili seçimlerinde, Elazığ’dan milletvekili adayı olan ve seçim sonucunda o döneme kadar CHP’nin en yüksek oy alarak rekor kıran Ali Özcan, yeniden siyasete döneceğinin sinyallerini verdi.

İYİ Parti Elazığ İl Teşkilatı, Diyarbakır'daki eğitime katıldı

İYİ Parti, Diyarbakır'da Doğu ve Güneydoğu İlleri Siyaset Akademisi Programı düzenledi.

Türkeş Paylaşılamıyor

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından "Türkeş'in doğum günü" nedeniyle bir etkinlik düzenlenmiş, program esnasında bazı kişiler salona girerek kavga edip arbede çıkarmış ve davetliler arasında çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Hacıbekiroğlu: ‘Saadet’e Kırgınım’

Özel Haber: Siyasi hayatı ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Hacıbekiroğlu,“ Ben şahsen Saadet Partisinin millet ittifakına girmesini doğru bulmuyorum.“ dedi.

Kafa, Aynı Kafa

2019 yılındaki İstanbul seçimlerini büyük bir farkla kaybeden Binali Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "İstanbul seçimlerinde yalanın siyaseti başroldeydi. Sosyal medyada yalanı ilk söyleyen kazandı. Yalan bizim siyasetimizde olmadığı için biz uzak durduk. Her şey kazanmak olmamalı ama etik değerleri yok sayarak kazanmanın bu ülkeye bir faydası yok" demiş.

İçerden ve Samimi Uyarı

Ak Parti Kadın Kolları tarafından mahkemeye verilen ve 100 bin liralık manevi tazminat cezasına çarptırılan Abdurrahman Dilipak, "Bana sorarsanız gidişat iyi değil" dedi.

Bürokratlar CHP’ye mi yanaşıyor?

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz aylarda bürokratları uyarması ve tehdidinden Sonra Ak Parti tarafından çok sayıda bürokratın olası millet ittifakında da makamlarını korumak amacıyla Kılıçdaroğlu’na dosya sızdırabileceğini yazan Hakimiyet Gazetesi’nin bu öngörüsü doğru çıktı ve Kılıçdaroğlu, “bürokrasiden yolsuzluk dosyaları yağıyor” açıklamasında bulundu.

Ak Parti’den Erdoğan’a Operasyon mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Partili kurmaylara "Bize oy vermiş insanlara ulaşacağız, bu çekirdeği sağlama aldıktan sonra katman katman ilerleyerek vatandaşlarımızın gönlüne gireceğiz" talimatına rağmen, bu kesimin endişe ve kırgınlık sebeplerini öğrenme ve yeniden kazanma yönünde anket yapma yerine, zaten bilinen ve birçok yerde yayınlanan vatandaşın geçim sıkıntısına yönelik anketler yapılması, parti içindeki bazı grupların Erdoğan’a operasyon mu çekiyor? sorularını akıllara getirdi.

Bir Heyecan, Bir Heyecan…

Bugünlerde, geçmişte bir vesile ile Ak Partide siyaset yapmış, resmi görevler almış ya da yan kuruluş ve birimlerinde gönüllü çalışmış kimi görsek, farklı bir heyecan içinde olduklarına şahit oluyoruz.

Sırada Siyasi Kriz Varmış

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve FETÖ firarisi Can Dündar, döviz kurundaki artışa ilişkin sosyal medya üzerinden konuşma yaptı.