Siyaset Haberleri

Siyaset Haberleri

Emeklinin 2500 Mucizesi

En düşük emekli maaşı 2500'den 3500'e çıkarılacakmış. Ve bu da sanki bir lütufmuş gibi yüksek perdeden siyaset yapılıyor.

Bir Sürpriz de Bizden…

Hazır, son günlerde sık sık şehir için üç vakte kadar yeni sürprizler olacağına dair peş peşe açıklamalara bir yenisini de biz ekleyelim.

Muhtardan Bürokrat ve Siyasetçilere Rest

Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Güney Çevreyolu Tadım Yolu Kavşağının trafiğe kapatılması kararını alan Karayolları 8. Bölge Müdürü ile siyasetçilere tepki gösterdi.

Hala mı Özgüven Patlaması?

Geçtiğimiz günlerde siyaseti gençlere bırakacağına dair açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, anket çalışmaları yürüttüklerini belirterek  toplumun nabzını tutmaya çalıştıklarını söyledi.

Bayram Sürprizleri

Elazığ siyaseti bu günlerde sürprizlere kenetlendi gibi. Geçtiğimiz günlerde Sondakika23 kanalında Hasan Bak’ın konuğu olan İyi Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler’in, “15 güne kadar şehir ve partimiz adına önemli ve sürpriz açıklamalarım olacak” beyanının ardından, Haberkent Gazetesi’nden değerli meslek büyüğümüz ve ağabeyimiz İrfan Arslan’a konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da Kurban Bayramı öncesi 6 Temmuz’da Elazığ’a geleceğini, bayramı Elazığ’da geçireceğini, şehre geldiğinde ise büyük bir sürprizi halka açıklayacağını ifade etti.

Uçmak Serbest

Son günlerde ilimizdeki muhalefet parti başkanlarından ilginç seçim hedefleri geliyor. Makamın ve mikrofonun şehvetine kapılan bazı il başkanları, partilerinin iki hatta üç milletvekili kazanacağını iddia ediyorlar. İşin ilginç tarafı bu siyasi partilerin şu an ilimizden bir milletvekillerinin bile olmaması..

Anket Tuzağı…

Seçimlere 1 yıl gibi bir süre varken ve milletvekili adayı olmayı düşünen isimler sahada ciddi hiçbir çalışma yapmazken, değişik sahte hesaplarla sosyal medya üzerinden anket furyası başlatıldı.

Siyasette Özcan Hareketliliği

CHP İstanbul eski milletvekili  Ali Özcan’ın ilimizde düzenlediği seri toplantılar, durağanlaşan siyaset arenasını hareketlendirdi.

Ali Özcan ile Hareketlenen Siyaset

Seçimlerin Kasım 2022 tarihinde yapılması yönünde görüşler artarken ilimizin siyasi kulislerinde de hareketlilik başladı. Her ne kadar Ak Parti’de mevcut milletvekilleri dışında öne çıkan herhangi yeni bir isim olmazken, muhalefet partilerindeki hareketlilik daha fazla.

Ali Özcan: 'Partime ve Elazığ’a Hizmet Etmek İstiyorum'

Eski CHP İstanbul Milletvekili Elazığlı Ali Özcan, partililerle bir araya geldi. Genel başkanlarla değil, vatandaşla siyaset yaptığı ifade eden Ali Özcan, Partisi CHP İle Elazığ’a hizmet etmek istediğini kaydetti.

Özhaseki Siyaseti Bırakıyor

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki siyaseti bırakma kararı aldı.

Siyasetin Bu Üsluba İhtiyacı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil Oral'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik, "Alevi olması Sünni kesim için endişedir" sözleriyle ilgili konuştu. Erdoğan, "Bu ülkede kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyiz. Senin de yanında dimdik dururuz Bay Kemal" diyerek Kılıçdaroğlu’na destek çıktı. 

Siyaset mi Fitne mi?

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin kullandığı "Alevi kimliği Sünniler için endişe" ifadesi gündem olmuştu.

Anketlerin Dili

Muhalefet partileri erken seçim taleplerini gündeme getirmeye devam ederken, ORC, MetroPoll, Artı 1, MAK, AREA, Aksoy, Avrasya, Gezici, Optimar ve Yöneylem araştırma şirketlerinin ortalama sonuçları hesaplandı. 

Kim Geriyormuş?

Türkiye, 2023 yılında yapılacak seçimlere hazırlanırken  ve AK Parti iktidarı, 20 yılda yaptığı hizmetleri ve gelecekte neler yapabileceklerini anlatırken muhalefet ise siyasetini intikam söylemleri üzerine oturttu.

Siyasi Miras

Siyasete Tek Parti ile dönen Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, iddialı açıklamalarda bulunmuş. Seçimlerde en az yüzde 25 oy alacaklarını söyleyen Özal, daha azını almaları durumunda seçimden sonra sözlerinin hatırlatılmasını istemiş.

Böyle mi Olacaktık?

İnsanın her söylediği hak ve doğru olmalıdır. Ama bu doğru sadece sizlerin inandığı doğrular değil, toplumun büyük kesiminin de kabul gördüğü doğrular olmalıdır.

ELFED, Elgin’e Emanet

Merkezi İstanbul’da olmakla birlikte öznesi Elazığ olan, tüm çalışma ve projelerde önemli roller üstlenen ve bağlı hemşeri dernekleriyle ortak hareket edip ilimiz kültür, sanat, ekonomi ve sosyal hayatına dair çalışmalar yapmakla birlikte ilimiz siyasetinde etkin rol üstlenen ve belirleyici olan Elazığ Dernekler Federasyonu, 4. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. 

Meydanlar Isınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana, Kılıçdaroğlu İstanbul, Babacan Gaziantep, Davutoğlu Şırnak, Fatih Erbakan Sivas'ta, diğer siyasi liderler de parti programları için meydanlara indi ve ülke seçim havasına girdi. Siyaset hız kazandı, meydanlar ısınıyor…

Ürkek Adaylar

Normal zamanında yapılacak seçimlere bir yıl gibi bir süre kaldı. Geçmiş seçimlerde iki yıl öncesinden kamuoyunda kendisini gösteren ve öne çıkma çalışmaları ortaya koyan adaylar şimdilerde çok görünmüyorlar.

Muhalefete Göre Siyaset 

İktidarda bulunan partilerin muhalefetin neler söylediğine dikkat kesilmesi kadar doğal bir süreç olmaz. Muhalefetin gündemi, eleştirileri ve önerileri elbette değerlidir ve önemlidir. Ve bırakın ülkede, şehirde, kurumda ve hatta evde bile muhalefet gereklidir ve mühimdir.

Babacan Yeni Eylem Planını Açıkladı

‘DEVA Partisi’nin olmadığı hiçbir iktidar çözüm için hazır değildir’ DEVA Partisi, yükseköğretim eylem planını açıkladı: YÖK kapatılacak. Rektörleri, mütevelli heyetleri seçecek. Üniversiteye giriş sınav sistemi değiştirilecek. Kampüsler halka açılacak. Akademisyenlerin ifade özgürlüğü ve siyaset yapmalarının önündeki engeller kaldırılacak. İşsizlikle mücadele amacıyla üniversiteler hayat boyu eğitim verecek. Eğitim ile çalışma hayatı arasında uyum sağlanacak. DEVA Partisi, seçimlerden sonraki 90 ve 360 günde yapacaklarını taahhüt ettiği eylem planlarına bir yenisini daha ekledi. Genel Başkan Ali Babacan, Ankara Bilkent Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla partisinin 50 maddeden oluşan Yükseköğretim Eylem Planı’nı duyurdu. “Yeni üniversite, yükselen Türkiye” sloganıyla hazırlanan yedinci eylem planının ayrıntılarını DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ergen paylaştı.

Saflığın Böylesi…

Cumhurbaşkanı yurt dışı ziyaretlerinde gazetecileri uçağına alır ve gündemi değerlendirir de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu bundan geri kalır mı? Ne de olsa kendisi de Cumhurbaşkanlığı hesapları yapan bir siyasetçi.

Provokatörler İş Başında

Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakmak, Bakan ziyaretleri esnasında Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vatandaşlarla gerçekleştirdiği samimi bir diyaloğu linç kampanyasına dönüştüren ve HDP sempatizanı olduğu iddia edilen gazetecinin olayları provoke ettiğini, hakaret ve küfürlerle ortalığı karıştırdığını, siyasetçileri eleştiren birçok kişinin mahallede ikamet etmediklerini söyledi.

Göçü Yönetebilmek

Siyasette sığınmacı tartışmaları hız kesmeden devam ederken Birleşmiş Milletler Göçmen Ofisi'nin yaptığı son araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Suriyelilere araştırmada "Ülkenize geri döner misiniz?" sorusu yöneltilirken, Türkiye'de yaşama süresi uzadıkça "Suriye'ye dönerim" diyenlerin sayısının ciddi oranda azaldığı görüldü. 

Aday Benim, Nokta…

Türkiye , Kılıçdaroğlu'nun 15 dakikalık manifestosunu konuşuyor. Konuşmayı değerlendiren siyaset bilimciler, Kılıçdaroğlu’nun bu konuşmasıyla resmen cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan ettiğini ifade ediyorlar.

Bahçeli’den Diyap Ağa’ya Vefa

İlimiz CHP milletvekili Gürsel Erol, özellikle ulusal televizyonlarda katıldığı programlarda, cumhuriyetin kurucu iradesinin oluşmasında aktif görev alan büyük büyük dedesi ve 1. Meclis’te Tunceli Milletvekili olarak görev yapan Diyap Ağa’dan söz eder ve kendisinin de bu geleneği devam ettiren, devletin kuruluş felsefesine ve ilkelerine inanan bir siyasetçi olduğu vurgusunu yapar.

Bakan Kurum: ''Birileri bu eser siyasetinden son derece rahatsız oluyor'

Türkiye'nin 443. Millet Bahçesi'nin temeli Malatya'da düzenlenen törenle atıldı. Törene katılan temeli atıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiyenin hemen hemen yarısında 70 milyon metrekare büyüklüğünde millet bahçesinin yapıldığını hatırlatarak, ''Birileri bu eser siyasetinden son derce rahatsız oluyor'' dedi.

Bahçeli: “Bayramda Ülkelerine Gidenler Geri Dönmemeli”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Siyasetteki sığınmacı tartışmasıyla ilgili konuşan Bahçeli, "Bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyelilerin geri dönmelerine artık hiç gerek yoktur." ifadelerini kullandı.

Elazığ TSO'dan Ak Parti'ye Yanıt

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Maden ilçesindeki maden sahasının ihale süreciyle ilgili olarak şahsı ve Elazığ TSO hakkındaki ithamlara cevap verdi. Başkan Arslan kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda bir açıklama yapma ihtiyacı gördüğünü ifade ederek, “Bu aziz şehre konuşarak ve gereksiz polemikler üreterek hizmet edemeyiz. Biz işimize odaklanmışız. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.