Sermin Balık Haberleri

Sermin Balık Haberleri

Elazığ'da ihtiyaç sahiplerine 176 milyon lira yardım yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre bakanlık Elazığ'da Ocak 2022 - Mart 2022 dönemleri arasında toplam tutarı 276 milyon lirayı bulan nakdi yardımda bulundu.

Asıl Suçlu Kim?

Yoğun bir Salı gününü yaşadık.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem anından birkaç saat sonra şehrimize gelmiş, çalışmaların takip ve koordinasyonu amacıyla da aylarca ilimizde kalmışlardı.

Milletvekili Sermin Balık, Vatandaş Ziyaretlerini Sürdürüyor 

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Meclis çalışmalarının yanı sıra her fırsatta Elazığ'a gelmeyi ihmal etmiyor.  Hafta başında ilimize gelen Milletvekili Balık, yoğun tempoyla ziyaretlerine başladı. 

Başkan Çadırcı Vatandaşlarla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor

Elazığ’ın Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Hatif Çadırcı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık belde sakinlerinin kapılarını çalarak hasta vatandaşlarla bir araya geldi.

Milletvekili Balık’tan Bakan Özer’e Ziyaret

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i ziyaret etti.

Anlamlı Ziyaret…

Elazığ’ın yıllardır en büyük sorunlarından bir tanesi olan Ulu ova ve Kuz ova sulama projesine 1 milyon TL ödenek ayrılırken, Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Elazığ’ın 1.3 Milyar TL’lik yatırım programına alındı müjdesini vermesi, ilimiz siyasilerinin eğitim konusuna gösterdiği duyarlılığı neden sulama projesine göstermiyor sorularının gündeme geldiğini gazetemiz de ifade etmiştik.

Sorunlar Bakan Kurum'a Taşındı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Milletvekilleri Sermin Balık, Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'u ziyaret etti.

Milletvekili Sermin Balık 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Erol’dan HDP’ye Bir Darbe Daha

Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol’un HDP ile mücadelesi devam ediyor.

ETSO Aksiyon, Siyaset Temkin Tarafında

İlimiz Maden ilçesinde bulunan zengin maden yataklarının Elazığlı iş insanları, firmaları ve Elazığ Girişim Gurubu tarafından işletilmesi amacıyla ‘aksiyon alan’ ETSO’ya karşılık, bu oluşuma tam destek vermekle birlikte, ihale neticesinde farklı bir sonuç çıkma ihtimalini göz ardı etmeyen tecrübeli milletvekillerimiz, boşa düşmeme adına ‘temkin almak’ ve ihalenin şeffaf yapılacağına ve yarışmanın firmalar arasında geçeceğine ve en yüksek teklifi veren firmanın işletme hakkının alacağına dair açıklamalar yaptılar.

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı yoğun katılımla yapıldı

Toplantıya AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, İlçe belde belediye başkanları, teşkilat başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ak Parti’nin Gündeminde de Maden Rezervleri Var

Geçtiğimiz günlerde Maden ilçesinde bulunan maden yataklarının işletilmesi ile ilgili ortak bildiri yayınlayan Ak Parti milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’dan ikinci ortak bildiri geldi.

Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Sermin Balık ve Zülfü Demirbağ Bakan Dönmez ile Görüştü

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Sermin Balık ve Zülfü Demirbağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti.  

Akın: ‘Bütçe, Beton ve Binaya Harcandı’

Özel Haber: Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, iktidarın Elazığ’da 20 yılda yalnızca bayındırlık hizmetlerine yöneldiğini, işsizliği önleyecek yatırımlarda bulunmadığını bu nedenle hem Elazığ’ın hem de ilçelerin nitelikli göç kaybı yaşadığını belirterek, 20 yıldan beri bütçenin üretim ve istihdama değil beton ve binaya harcandığını dile getirdi.

Balık: ‘Sosyal Konutlarda Algı Oluşturuldu’

Kağan İNAL/AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Hakimiyet Gazetesi’ni ziyaret ederek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Balık: ‘Regaip Kandili’ni Hep Birlikte Huzurla İdrak Ediyoruz’

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Regaip Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Balık: ‘Vatandaşlarımızın sıcak yuvalarına kavuşmalarına vesile olduk’

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, 24 Ocak depreminin 2. Yılı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Nöbet Ağar’da

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve milletvekillerinin katıldığı halkla buluşma toplantıları devam ediyor.

Milletvekili Balık: ‘Basın, Haber Alma Özgürlüğünün En Etkili Aracıdır’

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Balık’ın Kaderi

Ak Parti Elazığ İl başkanlığının geçmiş yıllarda başlattığı ancak uzun süre yürütemediği halkla görüş günleri, yıllar sonra Başkan Şerafettin Yıldırım’ın girişimleri ile yeniden başlatılmıştı.

Milletvekili Balık Vatandaşları Dinledi

AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlendiği halk buluşmalarının nöbetçi vekili AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık oldu. Balık, asgari ücret zammının ardından emeklileri, memurları ve işçileri de rahatlatacak bir çalışmanın olduğunu söyledi.

Milletvekili Balık: En Çok Yatırım Ve Yardım Alan Şehirlerden Bir Tanesi De Elazığ 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 6 Aralık pazartesi günü başlayan ve aralıksız süratle devam eden Bütçe görüşmelerinde, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık; 2022 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu Teklifi’nin 7. Maddesi üzerine yaptığı konuşmada, Elazığ’a yapılan hizmetlerden bahsedip, muhalefet partilerini eleştirdi. 

Meclis karıştı! Vekil Demirbağ'dan 'tazminatımı öde' çıkışı

Meclis Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri esnasında İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'ün, AK Parti'li Zülfü Demirbağ'a el hareketi yapıp küfretmesinin duyulması üzerine gerginlik yaşandı.

Milletvekili Balık: “Ülkemizin Hedeflerine Ulaşması Kadınlarımızın Çalışkanlığı İle Gerçekleşecektir”

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Elde Etmesinin 87. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. 

Doğruya Doğru

Hakimiyet gazetesi olarak her zaman şehrin ve halkın yanında durmak ve onların duygularına tercüman olmak gibi bir duruşumuz var. 

Dikkat, Nöbet Var!

Ak Parti İl Başkanlığının başlattığı ve topu biraz da milletvekillerinin kucağına attığı halkla buluşma toplantılarının üçüncüsü, cumartesi parti binasında ve saat 13.30’da yapılacak.

Halkın, Vekil Ayrımcılığı

AK Parti İl Teşkilatının, vatandaşın sorunlarının bizzat kendilerinden dinlemesi amacıyla başlattığı ve her hafta bir milletvekilinin katıldığı Halkla Buluşma Toplantıları devam ediyor.

Hatırlanmak Güzel

Ak Parti’nin geçmişten bugüne uyguladığı ancak zaman zaman  ara verdiği uygulamalarından biri de hafta sonları bir milletvekilinin  parti binasında halkı ve seçmenlerin sorunlarını  dinlemesiydi.

Elazığ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Elazığ İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde düzenlenen programla coşkuyla kutlandı.

98 Yaşında ve Daha Güçlü

27 Mayıs, 12 Eylül, gezi olayları ve 15 Temmuz kalkışmasıyla milletin iradesini yok sayan güçlere rağmen Cumhuriyetimiz 98 yaşında ve daha güçlü