Şerafettin Yıldırım Haberleri

Şerafettin Yıldırım Haberleri

Tek Sebep: Yönetememek

Durduğu yer ve hükümete bakışı itibari ile Sözcü Gazetesi’nin “AKP’ye dokunan yanıyor” manşetiyle manipüle etmeye çalıştığı Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın görevden alınmasının sebebi ne siyasi ne de siyasilerin talebi. Asıl ve tek sebep, Yırık’ın yönetimsel anlamda yetersiz olması ve yıkımlarla ilgili usulsüzlük iddiaları karşısında cesur adımlar atamaması ve bu durumların TBMM’ye taşınacak derecede gündeme gelmesi.

Yanlışta Israrın Sonu

18 Haziran 2020 tarihinde Elazığ Valiliği görevine başlayan Erkaya Yırık, özellikle yıkım konusunda ortaya çıkan usulsüzlük iddiaları ve süreci iyi yönetememesi sebebiyle 15 ay gibi kısa bir süre sonra görevinden alınarak Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı.

Milletvekili Erol’dan Elazığ’a Müfettiş Görevlendirilmesi Talebi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İçişleri Bakanlığı’ndan Elazığ İl Özel İdare ve kamu kuruluşları tarafından yapılan yıkım ihalelerindeki usulsüzlük iddialarına ilişkin inceleme yapılmak üzere müfettiş görevlendirilmesi talebinde bulundu.

Vali Yırık: 'Yapılan Değerlendirmeleri Üzüntüyle Takip Etmekteyim'

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, yayımlanan kararnameyle Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanması kararının Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ile ilişkilendirdiğini ve bu doğrultuda yapılan değerlendirmeleri üzüntüyle takip ettiğini söyledi.

Çözüm Odaklı Siyaset

İlimizin sorunları bizzat Bakanlara iletiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile görüşen Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın girişimleri sayesinde sorunların çözümü noktasında önemli adımlar atıldı.

Ak Parti Milletvekilleri, Belediye Başkanı ve Ak Parti İl Başkanı Bakan Kurum ile Görüştü

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldi.

Vefasızlık!

Ak Parti, son 20 yıla damgasını vurmuş ve birçok önemli hizmete imza atmış bir siyasi parti.

Yıldırım: ‘Vicdanım Rahat Değil’

24 Ocak 2020 depreminden sonra ağır hasarlı binaların yıkım işlemlerindeki usulsüzlük ve yanlışlıklara dikkat çeken Ak Parti Milletvekilleri Metin Bulut ve Zülfü Demirbağ’dan sonra Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da yapılanları hoş görmediklerini ve vicdanının rahatsız olduğunu söyledi.

Ak Vefa

Ak Parti, kendi tabanına yönelik çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Elazığ'da Ak Partinin kuruluşundan bugüne il ve merkez ilçe teşkilatlarının kurucuları ve yöneticileri bir araya geldi.

Ak Parti İl Başkanı Yıldırım, Semt Pazarında Esnaf ve Vatandaşlarla Buluştu

Parti çalışmalarının yanı sıra şehir genelinde ve ilçelerde çeşitli programlar gerçekleştirerek sorun ve talepleri dinleyen AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, bu kez de Salı Pazarı olarak bilinen semt pazarını ziyaret ederek esnaflarla ve alışveriş yapmaya gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Yıldırım’dan Gaziler Günü Mesajı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Yürüme Engelli Aziz’den Ak Parti İl Başkanı Yıldırım’a Teşekkür

Elazığ merkeze bağlı Yurtbaşı Beldesi’nde ikamet eden 11 yaşındaki yürüme engelli Aziz Çelik, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın girişimleriyle tekerlekli sandalyeye kavuştu.

2023 Yol Haritası Gözden Geçirildi

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, teşkilatlardan aldıkları güçle yollarına en güçlü şekilde devam ettiklerini vurguladı.

Sahayı Okumak

Ak Parti, olası bir erken seçim ya da en geç 2023 Haziran ayında yapılacak genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için tüm genel merkez birimleri ve görevlileri ile ülkeyi tarıyor.

Bağımlılığın Binbir Hali

Ak Parti’nin yeni hizmet binası ve konferans salonu sadece siyasi çalışmalar değil, sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Başkan Yıldırım: ‘2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının Hayırlı Olmasını Diliyorum’

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Elazığ, Muz Cumhuriyeti mi?

Deprem sonrası bina yıkımlarını ihalesiz verilmesi ve bununla ilgili sayısız yargı kararları olmasına rağmen, Elazığ Valiliği’nin yıkımları hala ihalesiz olarak vermesi, Cumhuriyet Savcılığını harekete geçirdi.

Elazığspor, sağlık kontrolünden geçti

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın girişimleriyle Elazığspor’un teknik heyet ve futbolcuları, özel bir hastanede sağlık kontrolünden geçti

Bir Prestij Proje de Harput’a

Şehrin yıldız projeleri bir bir hayata geçiyor. Kent-Köy’den sonra tarihi ve kültürel mirasımızın başkenti Harput, Balakgazi Parkı Peyzaj düzenlemesi ve cam seyir terası ile taçlandı.

Başkan Yıldırım’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım “30 Ağustos Zafer Bayramı” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bulut, Şerifoğulları ve Yıldırım Sanayi Sitesi Esnaflarıyla Bir Araya Geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Sanayi Sitesi esnafları ile bir araya geldi.

Şahin Şerifoğulları ve Şerafettin Yıldırım, Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Cumhurbaşkanı Ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gerçekleştirdiği AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na Katıldı.

Şehrin Aklıyla Alay Ediliyor

Şehrin her türlü derdi, sorunu ve problemi çözülmüş ve herkesin beklentisine cevap verilmiş gibi; bir rahatlığın, bir keyfiyatın ve bir garip kibir davasının basitliğine kurban edilmişliğin anlamsızlığını yaşıyoruz bu günlerde.

Tutarsız Siyaset Yapılıyor

Ömer Enes YILAR/Hakimiyet TV’nin Konuğu olan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gündemdeki konuları değerlendirdi ve Ak Parti Milletvekillerinin tutarsız siyaset yaptıklarını iddia etti.

Erol’un Ak Parti Ağabeyliği

İlimiz bir haftadan beri üst yöneticilerimiz ile siyasi aktörler arasında yaşanan bir sorun ve bunun etrafında cereyan eden polemikleri konuşuyor.

Şehir, Üsluba Kurban Edilmesin

Elazığ Valisi Erkaya Yırık İle Ak Parti İl Başkanı Yıldırım arasında yaşanan “davet etmedim-şehrimiz ile ilgili toplantılara iktidar partisi olarak katılmak görevimizdir” tartışması, özünde özensiz üslup ve kelimelerin yanlış seçilmesinden kaynaklı bir durum olmakla birlikte bu tartışmanın şehrin sorunlarını gölgede bırakmaması gerekiyor.

Yeni Dönem, Tam Uyumsuzluk

Ak Parti İl Başkanı görevine seçilen Şerafettin Yıldırım, biraz da geçmişte siyasi erk ile seçilmişler arasında yaşanmış sorunların tekrar etmeyeceğine atıf ve göndermede bulunarak göreve başladıktan sonra ilk açıklamasında “yeni dönem tam uyum “sloganı ile yola çıktıklarını ifade etmişti.

Siyasette Rol Çalmak

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Valiliği tarafından düzenlenen toplantıya sadece İktidar partisi İl başkanının davet edilmesi ve bunun akabinde Vali Erkaya Yırık ve Ak Parti İl başkanı Şerafettin Yıldırım tarafından yaşanan polemiğe DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal da katıldı.

Başkan Yıldırım: ‘Bir Vali böyle Bir Açıklama Yapmaz’

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım yaptığı açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında AK Parti İl Başkanımız Şerafettin Yıldırım'ın ismi verilerek yapılan değerlendirmelerin ardından bu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Bizim siyasetimizin ana kavramlarından birisi de “toplumsal fayda”dır. Toplumun faydası için nerede durmamız gerekirse orada dururuz. İl Başkanlığı’mızın temel mantığı da budur.” denildi.

Merak Ettik!

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, ziyaretleri kapsamında Sivrice İlçemizde; Elazığ’ın gelişmesi, kalkınması ve içinde yaşayan insanların mutluluklarının artması amacıyla gece gündüz demeden mücadele ettiklerinin altını çizerek, “Sorunlardan kaçmıyoruz. Mazeret değil çözüm üretiyoruz” demiş.