Seçim Haberleri

Seçim Haberleri

Parti, Seçmenin Umru Değil

Ak Parti çevrelerinde seçimin 2022 yılı kasım ayında bir baskın seçim olacağına yönelik beklentiler büyük. Ak Parti kurmayları bunu düşünürken, yaz aylarında sebze ve meyve fiyatlarındaki düşüş ve buna bağlı enflasyonun kontrol altına alınarak halkın kısmen rahatlayacağını hesap etmiş olabilirler.

Esnaf Odalarına Yeni Heyecan

Geçtiğimiz Cuma günü Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi. Yapılan kongrede esnaflar “değişim” dedi ve 35 yıldan beri bu görevi aralıksız sürdüren Cemil Erdem, seçimleri kaybetti.

Meydanlar Isınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana, Kılıçdaroğlu İstanbul, Babacan Gaziantep, Davutoğlu Şırnak, Fatih Erbakan Sivas'ta, diğer siyasi liderler de parti programları için meydanlara indi ve ülke seçim havasına girdi. Siyaset hız kazandı, meydanlar ısınıyor…

Kılıçdaroğlu Aday, Nokta…

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu hem 6’lı masanın hem de CHP’nin sürekli gündemindeydi.

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Belli Oldu 

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi. Odanın başkanı Turan Kurnaz oldu.

Milletvekili Erol: Başaracağımız Yeni Hikâyelere İhtiyacımız Var

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Elazığ’da düzenlediği halka açık bir davetle seçim startını verdiğini açıkladı. Seçim başlangıcını 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması yaparak veren Erol seçimlere 13 ay olmasına rağmen Elazığ gibi bir ilde 41 yıl aradan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin vekili olarak görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Gençlerin Siyasi Tercihi

Yöneylem Araştırma şirketi, ilk kez oy kullanacak gençlerin siyasi parti tercihlerini ölçmüş.

Partilerin, Sandık Güvenliği Yarışı

Siyasi partiler, seçim öncesi çalışmalar yanında oyların sayım süreci ve sonrası sandık güvenliği için de hazırlık yapmaya başladı. Oyların sayım işlemi sırasında kayıp yaşamak istemeyen partiler, seçime bir yıl kala sandık görevlisi belirlemek ve eğitmek için kolları sıvadı ve eğitimlere başladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sandık başını terk eden parti görevlisinin derhal partiden atılması talimatını verdi.

Göçmenlerin Seçime Etkisi 

Son dönemlerde göçmenlerle ilgili tartışmalar gündemin bir numaralı maddesi... Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında ciddi polemik ve restleşmelere konu olan mültecilerle ilgili tartışmalar devam ederken 2023 seçimlerine muhtemel etkilerinin ne olacağı da birçok kesim tarafından sorgulanmaya başlandı. 

Başkan Ulaş: 'Birlikteliği Sağlamaya Geliyoruz'

Elazığ Esnaf Sanatkarlar Birliği Başkan Adayı ve Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş,20 Mayıs Cuma Günü yapılacak birlik seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ulaş, “Biz esnaflar arasında birlikteliği sağlamaya geliyoruz” dedi.

Millet İttifakını Ak Parti Büyütüyor

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Ankette Erdoğan'ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konulmuş.

2023’E Bu Kafayla mı?

Ak Parti’nin aklı karışık isimlerinin mikrofonun ve ekranın şehvetine kapılarak söyledikleri sözlerin alt alta yazsak dünyanın en uzun manzup metni olan Kırgızların Manas Destanını geçer.

Odaların Birlik Seçimi

Deprem ve pandemi sürecinde birçok zorluk yaşayan, aylarca işyerleri kapalı kalan, bu dönemde değişik bakanlıklar ve odaların kısmi destekleri ile ayakta kalmaya çalışan esnaflar ve esnaf odaları, kendilerine dört yıl süre ile önderlik ve rehberlik edecek Elazığ Esnaf Odaları Birliği başkanını seçmek üzere sandığa gidiyor.

Ürkek Adaylar

Normal zamanında yapılacak seçimlere bir yıl gibi bir süre kaldı. Geçmiş seçimlerde iki yıl öncesinden kamuoyunda kendisini gösteren ve öne çıkma çalışmaları ortaya koyan adaylar şimdilerde çok görünmüyorlar.

Sözün Mefhum-u Muhalifi 

Son günlerin değişmez gündemi olan sığınmacılar konusu tartışılmaya devam ediyor.

Eksiği Umut Yapmak

Türkiye 2023 yılında yapılacak seçimlere hazırlanırken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, anketlerdeki son durumu açıklamış.

Babacan Yeni Eylem Planını Açıkladı

‘DEVA Partisi’nin olmadığı hiçbir iktidar çözüm için hazır değildir’ DEVA Partisi, yükseköğretim eylem planını açıkladı: YÖK kapatılacak. Rektörleri, mütevelli heyetleri seçecek. Üniversiteye giriş sınav sistemi değiştirilecek. Kampüsler halka açılacak. Akademisyenlerin ifade özgürlüğü ve siyaset yapmalarının önündeki engeller kaldırılacak. İşsizlikle mücadele amacıyla üniversiteler hayat boyu eğitim verecek. Eğitim ile çalışma hayatı arasında uyum sağlanacak. DEVA Partisi, seçimlerden sonraki 90 ve 360 günde yapacaklarını taahhüt ettiği eylem planlarına bir yenisini daha ekledi. Genel Başkan Ali Babacan, Ankara Bilkent Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla partisinin 50 maddeden oluşan Yükseköğretim Eylem Planı’nı duyurdu. “Yeni üniversite, yükselen Türkiye” sloganıyla hazırlanan yedinci eylem planının ayrıntılarını DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ergen paylaştı.

5. Olağan Genel Kurul Yapıldı 

Elazığ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin 5. Olağan Genel Kurul seçimi Elazığ Su Ürünleri Enstitüsü’nde gerçekleştirildi.

Ak Parti’nin Seçim Hazırlığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son anketlerin ardından kurmaylarını kampa toplama kararı aldı. "AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı", 3-5 Haziran'da Kızılcahamam'da yapılacak. Kampta AK Parti'nin 2023 seçimleri için ortaya koyacağı stratejiler ele alınacak.

Merkez Hesap Biliyor mu?

MetroPOLL Araştırma Şirketi tarafından son yayınlanan ankette de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda daha az oy aldığı görülüyordu. AK Parti Genel Merkezi  de bu durumdan vazife çıkarmış olmalı ki  seçimi ilk turda koparmak istedikleri yönünde bir senaryoya yoğunlaşmışlar.

Kararsızlar 3. Parti

Yapılan tüm anketlerde yüzde 20’lere varan bir oranla kararsızlar, Ak parti ve CHP’den sonra üçüncü parti konumundalar.

“Gelecek”ti Gitti!..

Seçime doğru şekillenen ittifaklar arasındaki 6 siyasi partiden oluşan masa hızla dağılmaya başladı.

Milletvekili Ağar Ziyaretlerini Sürdürüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, seçim bölgesi ve memleketi Elazığ'da Ziyaretlerini sürdürüyor.

Masa Devrildi

2023 seçimlerine az bir süre kala partilerin Cumhurbaşkanı adayları henüz kesinleşmemişken DEVA Partisi'nden flaş bir hamle geldi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin milletvekili genel seçimine kendi adıyla ve logosuyla gireceğini açıkladı.

Aday Benim, Nokta…

Türkiye , Kılıçdaroğlu'nun 15 dakikalık manifestosunu konuşuyor. Konuşmayı değerlendiren siyaset bilimciler, Kılıçdaroğlu’nun bu konuşmasıyla resmen cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan ettiğini ifade ediyorlar.

Önlem Almamanın Sonucu

2018 Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu doğru tahmin eden araştırma şirketi ORC'nin 4 bin 385 kişiyle yapılan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. 

Ramazanın Siyasi Bereketi

Ak Partili milletvekilleri, MKYK üyeleri, Belediye Başkanları,  teşkilat başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin ramazan ayını ve özellikle birçok kişinin bir araya geldiği iftar ve sahur programlarını fırsat bilerek saha inmeleri, muhalif partiler tarafından “baskın seçimin” tezahürü olarak yorumlanıyor.

Erbakan, Aday Olacak mı?

Fatih Erbakan cumhurbaşkanlığı seçiminde destekleyeceği ismi açıkladı

Masada Kafalar Karışık

Siyasi partilerin 2023 seçimlerine hazırlıkları devam ederken, seçimlere birlikte girmesi beklenen 6 muhalefet partisinin anlaşmazlıkları  kamuoyunun gündeminden eksik olmuyor.

İyi Partili Vekil Ak Parti’ye Geçti

2018 yılında yapılan genel seçimlerde İYİ Parti'den balıkesir Milletvekili seçilen İsmail Ok, 2020 yılında istifa etti. Ok, istifası sırasında yaptığı açıklama ile İYİ Parti yönetimi ve Meral Akşener'e ateş püskürmüştü. Ok, aradan geçen 2 yılda bağımsız olarak vekilliğini sürdürdü. Ok, bugün AK Parti'ye katıldı.