Şahin Şerifoğulları Haberleri

Şahin Şerifoğulları Haberleri

Başkan Şerifoğulları'ndan Personele Anlamlı Jest

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kar ile mücadelede görevli personellere büyük bir jest yaparak 500 TL ikramiye verileceğini söyledi.

Şerifoğulları: “Yeter ki bu takım yaşasın!”

Kanal 23’ün ekran klasiği Telefinal programına canlı telefon bağlantısıyla katılan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, transfer tahtası süreci hakkında önemli değerlendirmeler yaptı

Elazığ Belediyesi ile Tapu Müdürlüğü, İşlemlerin Daha Hızlı İlerlemesi İçin Protokol İmzaladı

Vatandaşlarımızın teknolojik gelişmelerden faydalanabilmesi, tapu işlem süreçlerinin kısaltılarak iş verimliliğinin artırılması, belediye ve tapu hizmetlerinin hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunulması amacıyla Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile Tapu ve Kadastro 16. Bölge Müdürü Mahir Tuncer ve Tapu Müdürü Gazi Osman Tosun arasında protokol imzalandı.

Başkan Şerifoğulları’ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi. 

Şahin Şerifoğulları’ndan Hakimiyet Gazetesi’ne Ziyaret  

Kübra Kabukçu/Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Elazığ Hakimiyet Gazetesi’ni ziyaret etti. 

Şehidimize ve Baskil’e Yakıştı

5 Ocak tarihinin Elazığ için çok özel bir anlamı var. İzmir Adliyesi önünde teröristlerin hain saldırısını beylik tabancasıyla püskürtüp olası bir faciayı hayatı pahasına ödeyerek önleyen kahramanımız Fethi Sekin için Elazığ Belediyesi, kendi köyünde şehidimizin şanına yakışır bir külliyenin inşasına başladı ve çok kısa bir süre içerisinde tamamlayarak şehadetinin beşinci yıldönümü olan 5 Ocak tarihinde ve yine şehadet saati olan saat 09.30’da hizmete açtı.

Şehidimize Vefa

Şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın ismini önemli bir bulvarda yaşatan Elazığ Belediyesi, Şehit Fethi Sekin Külliyesi’ni de açarak büyük bir vefa örneği daha sergiledi.

Külliye Açılıyor

Çarşamba günü takvimler 5 Ocak tarihini gösterecek. Bu tarih, ilimiz tarihi açısından önemli. Bu tarih, Elazığlıların söz konusu vatan, bayrak ve ezan olunca ölümü göze alacak derecede fedakârlık gösterdiklerinin tarihe altın harflerle kazınmış şehadetin yıldönümü.

Şerifoğulları: 'Ticaret Doğduğu Sokaklara Geri Dönüyor'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Bakırcılar Çarşısı ve Sokak Sağlıklaştırma projesinin ihalesinin yapıldığını duyurdu.

Elazığ protokolü yeni yıla güvenlik güçleriyle girdi

Elazığ protokolü yeni yılın ilk saatinde güvenlik güçlerini görevi başında ziyaret edip baklava ikram etti.

Başkan Şerifoğulları’ndan Yeni Yıl Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Yepyeni umutlarla karşıladığımız 2022 yılının başta aziz hemşehrilerim olmak üzere ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Başkan Şerifoğulları’ndan Mekke’nin Fethi'nin Yıl Dönümü Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, mukaddes şehir Mekke’nin Fethi'nin 1391’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Osman Paşa’ya Vefa

4 Mart 2021 tarihinde bir son dakika haberi düştü ajanslara. Bitlis’in Tatvan İlçesinde bir helikopterin düştüğü ve şehitlerin olduğu ifade edildi önce. Ancak birkaç saat sonra helikopterde 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da bulunduğu 11 askerimizle birlikte şehit olduğu haberi tüm ülkeyi ve şehrimizi yasa boğmuştu.

Şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın adının verildiği bulvar açılışına katılan eşinin sözleri duygulandırdı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu aralarında 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da bulunduğu 11 asker şehit düşmüştü. Bugün görev yaptığı kışlaya yakın bir yere adı verilen Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın eşi Ziynet Erbaş'ın, "Bu yolları çok iyi biliyordu, hatta Ziynet, bak ben bu yolu buraya verdim, geceleri bile gelip bölgeyi gösteriyordu" sözleri katılımcıları hüzünlendirdi.

Dünya Şampiyonu Ringe, Elazığ Halayıyla Çıktı

Elazığ Belediyespor Kulübü sporcusu Hamza Kendircioğlu Tokat’ta düzenlenen ve TV 8,5’tan canlı yayınlanan profesyonel Kick Boks maçında ringe Elazığ dik halayı ve 8 köşe şapkayla çıktı. Kendircioğlu, İranlı rakibine nefes aldırmayarak, mücadeleden zaferle ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan işaret etti, Elazığ Belediyesi hemen yerine getirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokak hayvanları ile ilgili konuşmasının ardından Osmanlı geleneğini yaşatmak için harekete geçen Elazığ Belediyesi ekipleri, Başkan Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla sabah saatlerinden itibaren kuşların yemesi için ağaçlara elma, sokak hayvanları için mama ve su ile yaban hayvanları için de dağlara buğday bırakmaya başladı.

Elazığ Belediyesi’nden “Yunus Emre” Tiyatro Oyununa Davet

Elazığ Belediyesi tarafından "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Yunus Emre” adlı tiyatro oyununun ikinci gösterimi 25 Aralık Cumartesi günü sanatseverlerle buluşacak.

Erdoğan’ın İyi Gün Dostları

Ülkemiz son 20 günden beri ciddi ekonomik krizler yaşıyor. Bu süreçte, Erdoğan’ın politikalarını savunan ve ona güvenen paylaşımları çok az da olsa görüyorduk. Milletvekilliği, belediye başkanlığı gibi vasıfları olanların Erdoğan’ın paylaşımlarını kendilerinin yeniden paylaşması dışında, Ak Partiden nemalanan, iş alan, il genel ve belediye meclis üyesi olan, yönetim kurullarında görev alanların bu zorlu süreçte herhangi bir destek paylaşımı olmadı.

Şehrin Doğusuna Bir Yaşam Alanı Daha Kazandırıldı

Elazığ Belediyesi tarafından; Ulukent, Doğukent, Kırklar, Sanayi ve Salıbaba Mahallelerinden geçen ve yıllardan beri başta bu mahalleler olmak üzere şehrin en büyük problemlerinden biri olan kanal sorunu çözüme ulaştırılarak, yepyeni bir yaşam alanı olarak düzenlendi.

Başkan Şerifoğulları, sporun emektarlarıyla bir araya geldi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından Sporda Vefa Gecesi programı düzenlendi.

Yepyeni Yüzüyle Tahir Şaşmaz Caddesi Büyük Beğeni Topladı

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, konforlu şehir içi ulaşım hizmeti için yol bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

EBUAŞ Yüzme Kulübü Sporcusu Ömer Yiğit Demir Bronz Madalya Kazandı

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı'nın 2021 yılı faaliyet programında yer alan 11 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi final müsabakaları sona erdi.

Şerifoğulları: ‘Hakimiyet Gazetesi’ni Kutluyorum’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hakimiyet Gazetesi’nin 12. Yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Elazığ Belediyesi’nden “Yunus Emre” Tiyatro Oyununa Davet

Elazığ Belediyesi, "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" etkinlikleri kapsamında “Yunus Emre” adlı oyunu 18 Aralık Cumartesi ve 25 Aralık Cumartesi günlerinde sanatseverlerle buluşturacak.

Transfer Tahtası Açılıyor Mu?

Elazığspor maçını taraftarlarla birlikte tribünde izleyen Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "Bu takımın her şeyi için biz gövdemizi ortaya koymuşuz.

Sözcü’nün ‘Huzur’ Sorunu

Düşmanlığın, hasımlığın, karşı tarafta olmanın da bir kuralı, bir etiği, bir ahlakı ve raconu vardır. Düşmanlıkta da mert olmalı insan. Kalleşçe ve arkadan vurmalar, ne düşmanlık raconuna ne insanlığa ne de kutsal meslek olan gazeteciliğe sığar.

Yıldızı Parlayan Mahalle; Ulukent

Doğu ve Batı kültürünü sentezleyen yapısı, yenilenen ve gelişen yüzü, sağlam zeminiyle son iki yıl içinde ilgi odağı haline gelen mahallelerden biri olan Ulukent Mahallesi, depremden sonra en hızlı gelişen ve en fazla göç alan modern bir mahalle haline geldi.

Tarıma Belediye Desteği

Cip bölgesinde geçtiğimiz yıllarda bulunan ve ilimizin sağlık turizmi yanında tarım üssü olmasını sağlayacak jeotermal suyundan faydalanılarak yapılacak ilk tesis için adım atıldı. Elazığ Belediyesi, bölgenin ihtiyacını karşılayacak ve tarımsal üretime önemli katkı sağlayacak sebze fidesi üretim tesisini hayata geçiriyor.

15 Temmuz Milli İrade Ocakları’ndan Başkan  Şerifoğulları’na Teşekkür 

Başak MERAL GÜNDÜZ/Elazığ’da geçtiğimiz aylarda 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlenmişti. Gerçekleştirilen bu programda 15 Temmuz Milli İrade Ocakları’na ve şehit babalarına  Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ da destek vermişti. 

Jeotermali Kullanmaya Başlıyoruz...

Fırat Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenen Elazığ Belediyesinin “Elazığ Sertifikalı Fide Üretim Merkezi” projesi düzenlenen törenle imzalandı.