Resmi Gazete Haberleri

Resmi Gazete Haberleri

Hemşehrimiz Tuncay Akkoyun, Karaman Valisi Olarak Atandı

Son dakika: Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. 9 vali görevden alındı, yerlerine yeni atamalar yapıldı. Elazığlı hemşehrimiz Tuncay Akkoyun, yayımlanan kararname ile Karaman Valisi olarak atandı.

Kadro Telaşı

Gün geçmiyor ki Resmi Gazete’de onlarca görevden alma ya da atama kararları yayınlanmasın. Atamalarda dikkat çeken iki husus var. Bunlardan birincisi görevden almalar, ikincisi ise asaleten atamalar.

Hangisini Yazalım?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de atama kararları yayımlandı. Atama kararlarında birçok şehrin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde değişim yaşandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mehmet Yiğit Asaleten Atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, asaleten görevine atandı.

Hemşerimiz Cavit Erkılınç BİK Genel Müdürü Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü görevine Elazığlı hemşehrimiz Cavit Erkılınç atandı.

Merkez Bankası'ndan Kritik Adım! Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla 'Zorunlu Karşılıklar Tebliği'nde değişiklik yapıldı.

Sığır Yetiştiricilerine 2 Bin 500 Lira Destek Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı et piyasasının düzenlenmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar ile piyasada oluşan fiyat dalgalanmalarının önlenmesi amaçlanırken, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından kesimi ve satışı yapılan sığırlar için, yetiştiricilere 2 bin 500 lira destek ödemesi yapılacak.

Elazığ Defterdarlığında Görev Değişimi

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararı ile Elazığ Defterdarlığı görevine Serdar Esen getirildi. Elazığ Defterdarı Hülya Yelimlieş ise Zonguldak Defterdarlığına atandı.

Hemşerimiz Osman Akdemir Ardahan Defterdarlığına Atandı

Elazığlı Hemşerimiz Osman Akdemir, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Ardahan Defterdarlığına atandı.

Elazığ’ın Milletvekili Sayısı Kesinleşti 

YSK, 31 Aralık 2021 tarihli Türkiye İstatistik Kurumu’nun nüfus verilerine göre, illerin çıkaracağı milletvekili sayılarını tekrar tespit etti. YSK kararı uyarınca illerin milletvekili dağılımı açıklandı.

İnfaz Koruma Memurlarına Müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile infaz koruma memurlularının 3. ve 4. dereceli kadrolara atanma hakkı verilmesi ile maaşlarında 560 lira artış olacağı bildirildi.

Yurt Dışına Çıkış Harcı 150 Lira Oldu

Yurt dışına çıkış harç tutarının 150 TL olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu Atama Alkışlanır

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı ve resmî gazetede yayınlanan kararla, geçmişten bugün hem kültür-sanat hem de eğitim alanlarında başarılı çalışmalara imza atan hemşehrimiz Selahattin Yazar, Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürü görevine atandı.

Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesi Kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Fırat Üniversitesi’ne Eczacılık Fakültesi kuruluyor.

Tarım Bakanı İstifa Etti, İşte Yeni Bakan...

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden istifa etti, yerine Vahit Kirişci atandı.

Başkan Erdem: ‘İlan Tarifesindeki Artış; Can Çekişen Yerel Basına Nefes Oldu’

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, Basın İlan Kurumu'nun yaptığı genel kurul toplantısında alınan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda; yerel basında; ‘Resmi İlan Fiyat Tarifesinin 20,40 TL'den 35 TL'ye yükseltilmesinin yerel basın için sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti. 

Yeşilyurt zabıtadan KDV indirimi denetimi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, temel gıda ürünlerinde yüzde 7'lik KDV indirim uygulamasının yürürlüğe girmesiyle birlikte ilçe genelindeki market ve bakkallarda indirim denetimlerine ağırlık vermeye başladı. Yeşilyurt Belediyesi, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri tanıtım toplantısında açıklanan gıdada KDV indirimine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararının Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte zincir marketler, bakkallar ve iş yerlerinde KDV denetimlerine hız verdi. Denetimlerde gıda ürünlerinde indirim yapılıp yapılmadığı, ürün fiyatlarının karşılaştırılması, etiket fiyatı ile kasa fiyatının tutup tutmadığı ve son kullanım tarihi gibi konularda kontroller gerçekleştirildi. Zabıta ekipleri raflardan aldıkları ürünlerle kasaya giderek ürünlerin etiketleriyle kasadaki fiyatlarını tek tek karşılaştırdı.

Kırmızı Ete Zam Geldi mi?

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, gıdada yüzde 1'e düşürülen KDV'nin kırmızı ette yüzde 18'e çıkarıldığını söylemişti. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, sehven yapılan hata düzeltildi. Böylece kırmızı ete gelen ek vergi kalkmış oldu.

Müteahhitlik Sınıflandırma Süresi Uzatıldı

03 Şubat 2022 Tarihli ve 31739 Sayılı Resmî Gazete ile Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı.

Adam Biliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında "Elektrik faturalarının iki-üç kat arttığı yönündeki şikâyetler üzerine ilgili kurumlarımıza elektrik tarifelerinin yeniden düzenlenmesi talimatını verdik. En düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarını 7 kilovata dolayısıyla aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz." demiş, Erdoğan'ın müjdeli haberinin ardından düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Kavaklı: ‘Elazığ 2022 Yılı Yatırım Programı Hayal Kırıklığı Yaşattı’

HÜDAPAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Resmi Gazete'de yayımlanan 2022 yılı yatırım programı hakkında açıklamalarda bulundu.

Sulama, Başka Bahara…

Elazığ 2022 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugüne kadar ihmal edilen ve şehrin tarım ve ekonomisini olumsuz etkileyen sulama projelerine geçen yıl olduğu gibi 1 milyon gibi sembolik rakamlar ayrılırken, stadyuma 25.000.000 TL, Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasına 9.000.000 TL, lojman yapımı için 4.500.000 TL ödenek tahsis edildi. 2022 bütçesinde sulama projelerinin yer almaması siyasilerin ilimiz sorunlarına ne kadar sahip çıktıkları sorusunu gündeme getirdi…

Bireysel Sulama Sistemleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

25 Şubat 2021 tarih ve 31406 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında 2021/7 sayılı Tebliğ kapsamında sulama sistemleri alanında faaliyet gösteren firma ve danışmanlara bilgilendirme toplantısı yapıldı.

2022 Yılı Yatırım Programı Açıklandı

2022 yılı yatırım programı açıklandı. Açıklanan program kapsamında Elazığ’a da 35 proje de yer verildi.

5. Notere Engel Ne?

Komşu illerimiz Bingöl ve Malatya’da 7.noter hizmet verirken Elazığ’da 5. noter izninin Resmi Gazete’de yayınlanmasına rağmen noter sayısının hala 4 olması tepkilere sebep oluyor.

Elazığ TSO'dan Teşvik Süresi Açıklaması

29 Aralık 2021 tarih ve 31704 sayılı Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı kararı ile Elazığ’ında içinde bulunduğu Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yatırımların desteklenmesiyle ilgili sağlanan teşvikler 31.12.2022 tarihine kadar uzatıldı. Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, taleplerinin tam olarak karşılanmaması ile birlikte sürenin uzatılmasının çok değerli olduğunu ifade etti…

Akaryakıtta indirim bekleyenler dikkat!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla akaryakıt fiyatlarında yeni bir döneme giriliyor. Karara göre fiyatlarda kura bağlı olarak gerçekleşmesi beklenen indirim pompa yerine ÖTV'ye yansıyacak. Söz konusu artışlar hiçbir şekilde 2 Nisan 2020 tarihli ÖTV tutarlarını geçmeyecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığında görev değişikliği

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcıları Ercan Gül ve Mehmet Hamdi Yıldırım görevden alınırken, yerlerine Mahmut Gürcan ve Yunus Elitaş atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Görev Değişimi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın görevden af talebi kabul edildi. Elvan'ın yerine Nureddin Nebati atandı.

Elazığ Beşinci Noterliğin Yapılacağı Yer Resmi Gazetede Yayımlandı

Son Dakika: Elazığ Beşinci noterliğin yapılacağı yer Resmi Gazete'de yayımlanarak kesinlik kazandı.