Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Millet İttifakını Ak Parti Büyütüyor

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Ankette Erdoğan'ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konulmuş.

İletişimci Vali

Dün gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi yayınlandı.

Sözün Mefhum-u Muhalifi 

Son günlerin değişmez gündemi olan sığınmacılar konusu tartışılmaya devam ediyor.

Erdoğan Konutlar İçin Müjdeli Haberi Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu.

Ak Parti’nin Seçim Hazırlığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son anketlerin ardından kurmaylarını kampa toplama kararı aldı. "AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı", 3-5 Haziran'da Kızılcahamam'da yapılacak. Kampta AK Parti'nin 2023 seçimleri için ortaya koyacağı stratejiler ele alınacak.

Merkez Hesap Biliyor mu?

MetroPOLL Araştırma Şirketi tarafından son yayınlanan ankette de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda daha az oy aldığı görülüyordu. AK Parti Genel Merkezi  de bu durumdan vazife çıkarmış olmalı ki  seçimi ilk turda koparmak istedikleri yönünde bir senaryoya yoğunlaşmışlar.

Yeni Dönemde Türkiye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti tüm dünyada ve   Arap basınında geniş yankı buldu.

Bakana Rest Çeken Vali!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet ve tutuklama kararlarını eleştiren eski AK Parti milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın Uşak Valisi olan eşi Funda Kocabıyık'ı arıyor ve istifa etmesini istiyor. 

Kadem mi Bastırıyor?

Evlilik kurumunu koruma yerine daha çok yıkıma sebep olan ve muhafazakâr kesimlerden gelen talepler sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması kararı, Kadem başta olmak üzere bazı çevrelerden itiraz görmüştü.

Hangisini Yazalım?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de atama kararları yayımlandı. Atama kararlarında birçok şehrin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde değişim yaşandı.

İşte Gerçek, Bu Gerçek…

Gezi Parkı davasında tutuklu olarak yargılanan Osman Kavala hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesine birçok kesimden farklı tepkiler geldi.

Örnek Proje(?)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılan Elazığ İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi, çalışmalarını sürdürüyor.

Karamollaoğlu’nun Merakı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti’nin oylarının neden düşmediği sorusunun peşine düşmüş ve bakın nasıl çıkarımlar yapmış.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğrencilere Müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kredi Yurtlar Kurumu'ndaki iftar programında konuştu.

Masada Kafalar Karışık

Siyasi partilerin 2023 seçimlerine hazırlıkları devam ederken, seçimlere birlikte girmesi beklenen 6 muhalefet partisinin anlaşmazlıkları  kamuoyunun gündeminden eksik olmuyor.

“Ya Sen Neyin Yalakasısın?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde sanatçılara Külliyede iftar yemeği vermiş, bu olay iki yönlü eleştirilere muhatap olmuştu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 40 öğretim üyesi alacak

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin 40 öğretim üyesi alacağı öğrenildi.

Tespit mi Tehdit mi?

AK Parti Manisa İl Başkanlığının iftar programına katılan eski TBMM Başkanı ve AK Parti'nin kurucularından Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu: 'Tayyip Bey, Başka Birini Aday Gösterecek'

Seçim dönemine yaklaşılırken Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Karamollaoğlu, "Sayın Bahçeli, Sayın Erdoğan için 'Bu benim adayım' dedi. Sayın Cumhurbaşkanı bugüne kadar 'Ben adayım' dedi mi? Tayyip Bey, seçime kadar gözlemleyecek, kaybetme ihtimali güçlü olduğu takdirde başka birini aday gösterecek. Kendisi kaybetmiş olmayacak, başka aday kaybedecek, bu söyleniyor." dedi.

Yerel Esnafı Sevindirecek Düzenleme Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnaf ve sanatkâr camiası ile İftar yaptı. İftar sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, ihracata yönelik yatırımcılara ve turizmcilere finansman desteğinin sağlanacağını açıklarken, 150 milyar TL kaynak ayrıldığını söyledi.

Cumhur İttifakı Büyütülebilir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programında yer almamasına rağmen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyaret etmiş ve yaklaşık 1 saat 10 dakika görüşmüş.

Darısı Ak Parti Başına

CHP’nin reklamcısı Ateş İlyas Başsoy, muhalefete 'Erdoğan' uyarısı yaparak “O hülya kabusa dönebilir” demiş ve bu cümlesinin altını şöyle doldurmuş:

Millet’in Medya Savaşları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı bir araya gelen 6 muhalefet partisi, Millet İttifakı olarak seçime girmeye hazırlanıyor. 

Sığır Yetiştiricilerine 2 Bin 500 Lira Destek Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı et piyasasının düzenlenmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar ile piyasada oluşan fiyat dalgalanmalarının önlenmesi amaçlanırken, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından kesimi ve satışı yapılan sığırlar için, yetiştiricilere 2 bin 500 lira destek ödemesi yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müjdeleri Art Arda Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Müjdeleri art arda duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihdamla ilgili yeni bir projenin hazırlığından da bahsetti.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım ilanı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin Sözleşmeli Personel alacağı öğrenildi.

Bingöl'de 'Okuryazarlık Seferberliği' ile 5 bin vatandaşa ulaşıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan koordinesinde 5 Şubat 2018'de başlatılan 'Okuryazarlık Seferberliği' çerçevesinde Bingöl Halk Eğitimi Merkezi'ndeki kurslarla 5 bin 207 kişiye ulaşıldı.

Aday Olmayabilir Mi?

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Cumhur İttifakı'nın adayı Sayın Erdoğan olmayabilir” gibi bir cümle kurdu.

Kılıçdaroğlu Bu Kez de Et ve Süt Kurumu'nda İçeri Alınmadı

Son dönemde TÜİK ve MEB'e yaptığı baskın ziyaretlerle gündem yaratan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam da bugün saat 10.00'da Et ve Süt Kurumu'na gideceğini duyurdu. Kurumdan randevu talep ettiğini ancak herhangi bir yanıt alamadığını belirten Kılıçdaroğlu, belirttiği saatte kurumun önünde hazır bulundu. CHP lideri burada, "Yeterli beslenme bütün çocuklar için bir haktır. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım. Tarım Bakanı'nın Türkiye gerçeklerinden haberi yok" dedi.

Özdağ: 'Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sonra En İyi Ak Partilidir'

Zafer Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayının Mansur Yavaş olduğunu açıklayarak gündem yaratan Genel Başkan Ümit Özdağ, Haberler.com'a gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağı iddiaları da sorulan Özdağ, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra en iyi AK Partilidir" ifadesini kullandı.