Etiketler

Sözcü’den Haberler…

Sözcü Gazetesi ve bazı medya organlarında "Oğluma, Recep Tayyip Erdoğan adını koymuştum. O zaman AK Partiliydim. Şimdi pişmanım. Oğlumun adını değiştirmek istiyorum ama memurlar ‘Biz bu ismi değiştirsek tayinimizi çıkarırlar, o nedenle değiştiremeyiz diyorlar.' Oğlumun adını bile bu dönemde değiştiremiyorum." şeklinde Çankırı'da yaşandığı iddia edilen skandal bir haber yayımlanmıştı.

AK Partili İnan: “AK Parti Gençlik Kolları Türkiye’nin en güçlü gençlik kollarıdır”

Türkiye’nin en güçlü gençlik kolları yapılanması olduklarını belirten AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, “Bugün Türkiye’nin her bir yanında teşkilatlanmış ve çalışmalarını hız kesmeden sürdüren bir gençlik kolları var. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023, 2053, 2071 vizyonu ile çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

‘Çevresi Bozuk’

5 Haziran Çevre Günü dolayısıyla bilindik törenler ve açılışlar yapıldı. İl yöneticileri ve konuyla ilgili kurumlar tören yapıp çevre bilincine vurgu yaptılar.

Erdoğan’ın Makasla İmtihanı

Yemek yemek için ne gereklidir? Önce yemek, sonra masa, sandalye ya da yer sofrası, su ekmek… Tüm bunlar olsa bile yemeği yemek için olmazsa olmaz nedir? Elbette çatal-kaşık..

Suriyeli Abraz aşireti, ata yadigarı kılıcı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etmek istiyor

Malatya'da yaşayan Suriyeli Abraz aşireti, ata yadigarı çift başlı kılıcı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istiyor.

Malatya'da tamamlanan deprem konutları vatandaşların yüzünü güldürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında bahsettiği deprem bölgelerindeki konutların yapımında önemli bir aşama geride bırakıldı. Depremde evleri zarar gören vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için Malatya'da yapılan deprem konutlarının bir kısmının inşası sürerken, inşaatları biten deprem konutlarına yerleşen vatandaşlar ise yeni yuvalarının keyfini çıkarıyor.

Ak Parti’nin Şansı

Bir büyüğümüzle sohbet ediyoruz. Sık sık 94 ruhundan ve o ruhun samimiyetinden söz eden bir ağabeyimiz. Kendisine, nedir bu 94 ruhu, ne oldu bu tarihte” diye sordum.

Battalgazi'de 'Tekstilkent' kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olurlarıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüteceği 'Çalışan ve Üreten Gençler Programı' çerçevesinde Battalgazi'de kurulması planlanan Tekstilkent projesi, ilçenin yeniden yükselen yıldızı olmasında önemli rol oynayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz'de yapılan sondaj çalışmalarına ilişkin yeni bir müjde verdi. Erdoğan, "Karadeniz'de son bir ayda üç yeni kuyuda petrol keşfettik" ifadelerini kullandı

Elban: ‘Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdüreceğimizi Belirtiyoruz’

Ak Parti İl İnsan Hakları Başkanı Abdullah Elban, 27 Mayıs 1960 Darbesi hakkında açıklamalar da bulundu.

Türkiye'den Hindistan'a 1 milyon 100 bin dolarlık tıbbi yardım

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Hindistan'a 1 milyon 100 bin Dolarlık, 2 A 400 kargo uçağı tıbbi yardımın gönderildiğini söyledi.

Tehlikeli Söylem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Rize'ye yaptığı ziyaret sırasında vatandaşlarla yaşadığı gerilimle ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rize'deki ders birinci, daha neler olacak neler" ifadelerini kullandı. Erdoğan, şunları söyledi:

Yok, Yok, Yok!

Muhalefet partilerinin ısrarlı bir şekilde arzu ettikleri ve bir an önce sineyi millete dönme amaçlı erken seçim çağrıları havada uçuşurken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere muhalefet partilerinin sık sık dile getirdiği erken seçim, AK Parti Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da gündemindeydi.

Bayraktar TB2 SİHA’lar Avrupa Birliği semalarında uçacak

Türkiye’nin milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, Polonya’ya ihraç edilecek. İhracata yönelik anlaşma Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Sebastian Duda’nın nezdinde Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak tarafından imzalandı.

Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından gerçek kişi tacir ve esnafa yönelik uygulanacak olan hibe destek paketi detayları ve yararlanacak işletmelerin NACE Kodları Resmi Gazetede yayımlandı.

Tesadüf mü Operasyon mu?

Sedat Peker’in açıklamaları, bir Cumhuriyet Savcısının koronavirüsle mücadeleye isyan bayrağı açması, Akşener’in Rize ziyareti ve son olarak AA muhabirinin hükümete yönelik eleştirileri… Tüm bu olayların peş peşe gelmesi tesadüf mü yoksa bir merkezden yürütülen senkronize edilmiş asimetrik bir yıpratma operasyonu mu?

Tüfenkci'de'den Meral Akşener'e sert tepki

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, İyi Parti Genel Başkanı meral Akşener'e Recep tayyip Erdoğan sözleri için sert tepki gösterdi. Tüfenki, Bazı muhalefet liderleri Amerika'ya ve Netanyahu'ya ses çıkaramadığı için utanmadan, sıkılmadan Cumhurbaşkanımız'a saldırıyor dedi.

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll'un anketi Kılıçdaroğlu'nu üzecek!

Metropoll Araştırma yaptığı son ankette vatandaşlara "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıktığı takdirde şansı en yüksek aday kim?" sorusunu yöneltti. 28 ili kapsayan araştırmadan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı aday olması muhtemel isimlerden en şanslı olanın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu sonucu çıktı.

Müjde, Toplandılar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "esnafa bir takım müjdeler" vereceği yönündeki açıklamalarının ardından gözlerin çevrildiği Cumhurbaşkanlığı Kabinesinden özellikle esnaflarımıza yönelik müjde çıktı.

Densizliğin Daniskası

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ilginç ifadeler kullandı.

Keskin'den hibe için teşekkür, tam çalışma için talep

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESEBO) Başkanı Şevket Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a esnaflara verilecek olan 3 ile 5 bin TL arasındaki hibe desteği için teşekkür ederek, 1 Haziran'dan itibaren tüm esnaf camiasının tam çalışma dönemine girişi içinde müjde beklediklerini bildirdi.

17 Günün Kazanımı Ne Oldu

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda alınan karar doğrultusunda 29 Nisan Perşembe başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü sona eren "tam kapanmada", koronavirüs salgınıyla zaman zaman istenmeyen kalabalık görüntüler oluşsa da etkili bir mücadele örneği sergilendi.

Son seçim anketinden şaşırtan sonuçlar

OPTİMAR'ın Nisan ayı anketinden dikkat çeken sonuçlar çıktı. En büyük sürpriz ise İYİ Parti'ye çıktı... Meral Akşener, partisinin o oranını yüzde 16'larda gösterse de ankette baraj atında kaldı. İYİ Parti, HDP'nin ardından 5. parti durumuna düştü. Ankete göre vatandaşın en büyük sorunu ise ekonomi... Onda da Cumhur ve Millet İttifakı partisi seçmeni farklı düşünüyor. İşte Optimar anketinden bomba sonuçlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Güzel Günler Bizleri Bekliyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı mesajında, "Salgına karşı her türlü yol ve yöntemi kullanacağız. Yaptığımız fedakarlıkların, verdiğimiz emeklerin karşılığını alarak Allah’ın izniyle hem salgının üstesinden gelecek, hem de ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız" dedi.

(Özel) 8 buçuk yılda 22 bin mısra şiir yazdı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayranlığı eşini bile kıskandırıyor

Malatyalı şair Nusret Başyiğit, 8 buçuk yılda vatan sevgisiyle yazdığı 22 bin 184 mısradan oluşan 2 bin 23 şiiri evinin salonunda sergiliyor. Başyiğit'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan hayranlığıysa eşini bile kıskandırıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memur ve esnaflara müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın döneminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle memur ve esnaflar için hazırlanan yeni destekleri açıkladı.

Av. Türker’in Başarısı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, sosyal medya hesabından hakaret içeren paylaşımlarda bulunmuş, bunun üzerine Kaftancıoğlu'nun paylaşımları mahkemeye taşınmıştı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 30 öğretim üyesi alacak

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin 30 öğretim üyesi alacağı öğrenildi.

Kısa Çalışma Ödeneği Uygulaması 3 Ay Daha Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa çalışma ödeneği uygulaması 3 ay daha devam edecek.

Kabinede Revizyon!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Yeni kurulan iki bakanlıktan biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, diğerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığı'na ise Mehmet Muş atandı. Bu kararlarla birlikte Zehra Zümrüt Selçuk ve Ruhsar Pekcan görevden alındı.