Etiketler

AK Partililerden kan bağışı

AK Parti Malatya İl Başkanlığı ve Kızılay Malatya Kan Merkezi iş birliği ile pandemi döneminde kritik seviyeye düşen kan stoklarını arttırmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Karavanlar Elazığ’dan

Pandemi sonrası tüm alışkanlıklarda olduğu gibi tatil anlayışında da büyük değişim yaşandı. Vatandaşların doğada karavan tatiline yönelmesinin ardından ilimizde de lüks karavan üretimine başlandı. Sektörün lideri olmaya aday Elazığ firmasının ilk üretimi yakında görücüye çıkıyor.

Tunç: ‘Yeni politikalarla yol alacağız’

Pandemi ve kuraklık sürecinin etkisiyle ülkemiz ve ilimiz tarımında yeni strateji ve politikalara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Tunç, yeni dönemde yeni politikalar belirleyerek sorunları aşacaklarını ifade etti.

Pandemi döneminde evde sıklan çocuklar çadırda ders işledi

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde çadırda ders işleyen öğrenciler, hem pandemi dönemindeki sıkılganlıklarını attı hem de doğa bilinci ile farklı ortamda ders yapmanın keyfini çıkardı.

Elazığ Belediyesi’nden 'Online' Ödeme Kolaylığı

Elazığ Belediyesi, yaşanan pandemi süreci nedeniyle belediye binasına gelmek istemeyen vatandaşlar için online ödeme kolaylığı sunuyor.

Bakan Yardımcısı Tunç: 'Bu yıl içerisinde bulunduğumuz bir kuraklık problemini ve riskini yaşıyoruz'

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, pandemi ve sonrası yeni bir dönemde yeni strateji ve politikalara ihtiyaç olacağını belirterek, “Bunlarla alakalı yeni yol haritalarımızı belirleyeceğiz. Bu yıl içerisinde bulunduğumuz bir kuraklık problemini ve kuraklık riskini yaşıyoruz. Bu kuraklık riski bize gıda arz güvenliğimizin sağlanması noktasında yeni politikalar ve yeni stratejileri belirleme görevi veriyor” dedi.

Yeşilyurt'ta 2.yaz spor okulları sporseverlerle buluşacak

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 7 farklı branşta hizmete verecek olan '2. Yaz Spor Okulları'nı 1 Temmuz ile 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek. Pandemi tedbirleri altında hizmet verecek olan okulların kayıtları, Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binası C Blok'ta oluşturacak başvuru noktasına 14 Haziran'dan itibaren yapılabilecek.

'Karma Resim Sergisi' sanal ortamda

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından 'Karma Sanal Resim Sergisi' düzenlendi. Pandemi önlemleri nedeniyle sergi online olarak izlenebiliyor.

Kadın öğretmenlerden anlamlı proje

Malatya'da bir araya gelen 5 kadın öğretmen, pandemi döneminde öğrencilerinin daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla 'Uzaklaştıkça yakınlaşıyoruz' adını verdikleri bir proje geliştirdi.

Boş Masadan, Boş Masa Beklemeye

Pandemi dönemi hayatımızı alt üst etti. Hem sağlık, hem psikolojik hem de ekonomik olarak yıkıldık ve çoğumuz resmen dibe çakıldık.

Elazığ’da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü

Elazığ’da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı, pandemi tedbirleri altında sona erdi. Öğrenciler içeride aileleri ise dışarıda ter döktü.

Elazığ’da pandemi tedbirleri altında LGS heyecanı

Elazığ’da Liselere Giriş Sınavı (LGS) , pandemi tedbirleri altında başladı.

Malatya'da normalleşme sonrasında düğün salonları hazır

Covid-19 salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan düğün salonlarının 15 Haziran itibariyle tekrar açılması beklenirken, düğün salonu sahipleri gerekli tüm hazırlıkları yaptı. Korona virüs pandemisinin azalmasıyla kademeli olarak normalleşmeye geçilmesinden, uzun süredir kapalı olan işletmelerde hazırlıklar sürüyor.

Korona talebi arttırınca karavan üretimine başladı

Malatyalı girişimci Murat Gelgeç, pandemi süresinde karavana olan talebin artması üzerine karavan üretimi yapmaya başladı. Gelgeç, 3 aylık süreçte 6 karavan siparişi aldı.

Sesinizi Duyduk! Müzik Susmasın

Pandemi döneminin en çok mağdur olan kesimlerinden biri de tiyatrocu ve müzisyenler. Sanat camiasının sık sık bu konuda yaptığı çağrılar hükümet kanadında karşılık buldu ve destek sözü çıktı.

Kısıtlamayı fırsat bildi, apartman önünü hobi bahçesi yaptı

Malatya'da pandemi kısıtlamaları nedeniyle dışarı çıkamayan Bayram Erkan isimli vatandaş, oturduğu apartmanın önünü hobi bahçesine çevirdi. Erkan, kısıtlamaların olduğu dönemlerde hobi bahçesine sebze dikerek zamanını geçirmeye başladı.

Tekno ‘Nine’

Okumanın yaşı yoktur, denir hep ve örneklerini zaman zaman görüyoruz ülkemizde. İşte bir örneği de Bingöl'de yaşayan 65 yaşındaki Kıymet nine oldu.

Sanatçılar Alev Topu

Kademeli de olsa normalleşme takvimi açıklanalı henüz iki gün oldu. Ancak sanat camiası alev topuna döndü bile. 

El Sanatları Ürünleri Online Olarak Sergilenecek

Elazığ Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile birçok sanat dalında gerçekleştirilen mesleki eğitim kurslarında yapılan el sanatları ürünleri pandemi dolayısıyla sanal ortamda sergilenecek.

Kızılay'ın eğitim verdiği öğrenciler LGS'ye hazır

Hem deprem hem de pandemi nedeniyle zor günler geçiren Elazığ'da, Türk Kızılay'ın gençleri, Liseye Geçiş Sınavı için 20 öğrenciye 1 yıl boyunca özel eğitim vererek hazırlanmalarını sağladı.

Noter Belirsizliği…

Siyasilerimiz ve ETSO Başkanı Asilhan Arslan’ın “Elazığ’a 5. noter açılacak” müjdesinin üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Deprem ve Pandemi döneminde ilimizin en büyük sorunu olarak gündeme gelen noter sayılarındaki eksiklik halen giderilmezken, esnaf ve vatandaşların mağduriyeti ve tepkisi artarak devam ediyor.

Balakgazi Anaokulu birçok projesiyle e twinning çalışmalarında yer aldı

Elazığ Balakgazi Anaokulu; 'Doğadan Nefes Al', 'Pandemi Döneminde Dijital Bağımlılığı Geleneksel Oyunlarla Yeniyoruz', “Yağmur Suyu Hasadı” projeleriyle eTwinning çalışmalarında yer aldı.

Şehir Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Hizmetlerine Devam Ediyor

Pandemi nedeniyle ara verilen Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi, tüm önlemler alınarak yeniden hizmet vermeye başladı.

Var Olun Gençler!

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü eğitim ve öğretimin yüz yüze olmadığı bu dönemlerde gençleri unutmuyor ve onların yeteneklerini ve kabiliyetlerini öne çıkartacak etkinliklere önemli destekler sunuyor.

Pandemi ile birlikte online alışveriş arttı

Ulusal bir internet elektronik satış şirketi Türkiye IT Direktörü Günseli Gökalp, elektronik ticaretin gelişimi ve online alışverişin son yıllarda artmasının sebeplerinden birinin de pandemi olduğunu söyledi.

Bilgilendirmeme İnadı

Deprem ve pandemi sürecinin mağduriyetlerini giderme noktasında hükümetin hizmetlerine karşın kamu kurumlarının işleyişindeki problem ve özellikle muhtarlar ve halkımızın yeterli derecede bilgilendirilmemesi sorunların katlanarak büyümesine ve kamuoyunda devlet ve siyaset kurumu hakkında olumsuz algı oluşmasına sebep oluyor.

Tunceli'de il dışından gelenlere 10 gün evde kalma çağrısı

Tunceli Valiliği, pandemi nedeniyle il dışından gelenlere 10 gün evde kalma çağrı yaptı.

Başkan Özdoğan: ‘Esnaflarımız destekten faydalanmak istiyor’

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Esnafa destek paketinden tüm esnafların faydalanması gerekmektedir diyerek “Pandemi sürecinde tüm esnaflarımızın maddi kaybı oldu. Desteklerden esnaf ayrımı yapmak doğru değildir” dedi.

Malatya'da, pandemi dönemi için yerli ve milli ateş ölçer geliştirildi

Malatya Teknokent firması tarafından pandemi sürecinde kullanılabilmesi amacıyla yerli ve milli ateş ölçer geliştirildi.

Mezuniyet sergisi sanal ortamda

Yeni tip korona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle sergiler fiili ortamda açılamazken, eserler sanal ortamda düzenleniyor.