Palu Haberleri

Palu Haberleri

Elazığlı Bürokrat Böyle Olmalı

Birçok bakanlık ve kurumlarda bakan yardımcılığı, genel müdür ve üst düzey görevlerde bulunan hemşerilerimizin varlığı ile gurur duyuyoruz. Ancak bugüne kadar bazı bürokratlarımızın şehrimize herhangi bir katkılarının olmamasından da yakınıyoruz. bu konuda ilk ezber bozan bürokratımız ise TEDAŞ Genel Müdürü Hemşerimiz Ömer Sami Yapıcı oldu.

Elazığ’da Zorlu Işkın Mesaisi Sürüyor

Elazığ’ın Palu ilçesinde yaşayanlar vatandaşlar, ekşimsi tadıyla bölgede 'yayla muzu' olarak bilinen ışkın bitkisini toplamak için yüksek rakımlı dağlara tırmanıyor.

Milletvekili Bulut İlçeleri Ziyaret Etti

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve parti teşkilat yöneticileriyle birlikte Ramazan Bayramı dolayısıyla Palu, Karakoçan ve Kovancılar ilçelerini ziyaret etti.

İki Oğlağın Heybedeki Sevimli Yolculuğu Görenlerin İçini Isıttı

Elazığ'da havaların ısınmasıyla birlikte hayvanlarını otlatmak için yaylaya giden göçerin yeni doğan iki oğlağı at üstünde heybede taşıması görenlerin içini ısıttı.

Başkanlarının Hızına Yetişemiyorlar

Elazığ Hakimiyet Gazetesi’nin 22.09.2021 tarihinde ‘İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi’ başlıklı manşetinin üzerinde 6 aydan uzun bir süre geçmesine rağmen birçok ilçe belediyelerinin halen web sitelerinin güncel olmadığı görülüyor. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Alacakaya, Ağın, Arıcak ve Keban Belediyelerinin web sitelerinin ısrarla güncellenmediği görülürken, daha öne güncellenmeyen Sivrice Belediyesi’nin ise 2022 yılı itibari ile web sitesini aktif olarak kullandığı gözlemlendi. Belediye Başkanları, aktif ve güncel olarak sosyal medya hesaplarını kullanırken kurumsal kullanımlar başkanların çok gerisinde kalıyor.

Çamura Saplanan İneği Vatandaşlar Kurtardı

Elazığ'ın Palu ilçesinde çamura saplanan bir inek vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Ramazan Ayının Vazgeçilmez Lezzeti: 'Palu Tava'

Elazığ yöresine özgü bir yemek çeşidi olan ve genellikle Ramazan ayında daha fazla tüketilen Palu tava, bu sene de Ramazan sofraların vazgeçilmez lezzeti oldu.

Palu’da 222 Konutun Anahtar Teslimi Yapıldı

Elazığ’ın Palu İlçesi’nde yapımına başlanılan deprem konutlarının 222 tanesi hak sahiplerine teslim edildi.

Elazığ’da İnşaatın 3. Katından Düşen İşçi Yaralandı

Elazığ’ın Palu ilçesinde bir işçi iskele söktüğü sırada inşaatın 3. katından düşerek yaralandı.

JASAT hırsızlara geçit vermiyor: 3 gözaltı

Elazığ'ın Palu ilçesinde Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), çiftçilerin elektrik panosu ve kablolarını çalan 3 şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan ve Palu Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilen şüpheliler tutuklandı.

Eşbaşkanlık Bitecek Mi?

Palu ilçemizde 31 Mart yerel seçimlerde Ak Parti’den Belediye Başkanı seçilen Efrayim Ünalan'ın;  hakkındaki 2 yıl 6 aylık hapis cezasının Yargıtay Ceza Dairesi'nce onanmasının ardından 4 Nisan günü aldığı mazbatası, YSK tarafından iptal edilmiş ve belediye başkanlığı düşmüştü.

Akın: ‘Bütçe, Beton ve Binaya Harcandı’

Özel Haber: Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, iktidarın Elazığ’da 20 yılda yalnızca bayındırlık hizmetlerine yöneldiğini, işsizliği önleyecek yatırımlarda bulunmadığını bu nedenle hem Elazığ’ın hem de ilçelerin nitelikli göç kaybı yaşadığını belirterek, 20 yıldan beri bütçenin üretim ve istihdama değil beton ve binaya harcandığını dile getirdi.

Elazığ’da Sürü Halinde Dağ Keçileri Görüldü

Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Arındık köyünde sürü halinde dağ keçileri görülürken o anlar bir vatandaşın cep telefonuna saniye saniye yansıdı.

Muhtarların Hırsızlık Tepkisi

24 Ocak Depremi ardından başlayan pandemi süreci ve ağır kış şartları sebebiyle yaşanan sorunlar ve son günlerde artan hırsızlık olayları ilimizde hizmet yürüten dört muhtar derneğini bir araya getirdi.

Yöneticinin Ufku ve Vizyonu

İlimizin kalkınma ve ilerleme sürecinde en önemli avantaj ve imkânlarımızın turizm olduğunu biliyoruz. Ve yine Harput, Hazar Gölü, Hazarbaba, Palu, Keban, Karakoçan gibi değer ve zenginliklerimizin bizlere büyük bir nimet ve imkan olduğu kadar fırsatlar sunduğunu da biliyoruz.

Elazığ’da Kar Kalınlığı 2 Buçuk Metreyi Buldu, Komşularına Gitmek İçin Tünel Açtılar

Elazığ’da hayatı olumsuz etkileyen ve kalınlığı yer yer 2 buçuk metreye ulaşan kar nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapandı.

Yollar kapandı, ekipler hastalanan 85 yaşındaki vatandaş için seferber oldu

Elazığ'ın Palu ilçesinde hastalanan 85 yaşındaki vatandaş için ekipler seferber oldu. Uzun uğraşlar sonucu köye ulaşan ekipler, rahatsızlanan vatandaşı hastaneye ulaştırdı.

Ekipler, karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı çift için zamanla yarıştı

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde kar ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamayan Topaluşağı köyünde karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı çifte 12 saatlik uzun uğraşlar sonucunda ulaşıldı. Yaşlı çift, ilk müdahalelerinin ardından ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Elazığ'da yoğun kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan vatandaşları Jandarma kurtardı

Elazığ’da aracı arza yapan ve donma tehlikesi geçiren şahıs, jandarma tarafından kurtarıldı.

Kar nedeniyle yolları kapanan köylüler at ile erzak taşıdı

Elazığ’da kar yağışı nedeniyle yolu kapanan Palu ilçesine bağlı Güllüce köyünün sakinleri, aldıkları yaşam malzemelerini yükledikleri atlarla 5 kilometrelik yolu kat etti.

Elazığ’da 30 Haneli Köy, Kar Altında Kaldı

Elazığ’da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 547 köy yolu ulaşıma kapandı. Palu ilçesine bağlı Güllüce köyü ise kar altında kaldı.

Jandarma Ekipleri Yolda Mahsur Kalan 5 Vatandaşın İmdadına Yetişti

Elazığ’da kar yağışından dolayı Palu ilçesine bağlı Kayaönü köyünde mahsur kalan 5 vatandaş, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Aksoy: "Doğu Anadolu Fay Zonu Hala Aktif Ve Deprem Üretmeye Devam Edecek"

Türkiye'nin farklı bölgelerinde ve bir birinden ayrı fay zonu üzerinde meydana gelen depremlerin birbiri ile ilişkilendirilmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, geçtiğimiz gün Elazığ'ın Palu ilçesinde 4.0 büyüklüğündeki depremin 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8'lik depremle aynı fay zonu üzerinde olduğunu ve deprem beklediklerini kaydetti.

Palu'da 4.0 Şiddetinde Deprem

Son Dakika: Elazığ'ın Palu ilçesinde saat 00:24 civarında bir deprem meydana geldi...

Palu ilçe sahası tamamlandı

Elazığ’ın Palu ilçesinde yapılan ilçe sahasının tadilat işlemleri tamamlandı ve kullanıma hazır hale geldi

Elazığ İl Özel İdaresi, Güvenli Ulaşım İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

Elazığ İl Özel İdaresi, vatandaşlarımızın daha güvenli yollarda ulaşımı için Sivrice ilçesi sahil yolunda taş tahkimat çalışması, Palu ilçesinde ise yol oto bariyer çalışması gerçekleştirdi.

HÜDA PAR İl Başkanı Kavaklı, Palu İlçesinde Esnaf Ziyareti Gerçekleştirdi

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet, Palu ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirerek esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi, gençlerle sohbet etti.

CHP İl Başkanı Duran Alacakaya ve Palu İlçelerini Ziyaret Etti

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Alacakaya Ve Palu İlçelerini Ziyaret Ederek esnaf ile bir araya geldi.

Vali Toraman Palu İlçesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Palu ilçesini ziyaret etti.

Elazığ’da 12 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Elazığ’ın Palu ilçesinde 120 dekarlık alanda Karataş ailesi hatıra ormanına 12 bin fidan dikildi.