Palu Haberleri

Palu Haberleri

CHP İl Başkanı Duran Alacakaya ve Palu İlçelerini Ziyaret Etti

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Alacakaya Ve Palu İlçelerini Ziyaret Ederek esnaf ile bir araya geldi.

Vali Toraman Palu İlçesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Palu ilçesini ziyaret etti.

Elazığ’da 12 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Elazığ’ın Palu ilçesinde 120 dekarlık alanda Karataş ailesi hatıra ormanına 12 bin fidan dikildi.

Turizmde de Fırat

Fırat Üniversitesi son bir yıl içinde hem akademik, hem kurumsal tesisleşme hem de sosyal ve kültürel faaliyetlerde destan yazıyor.

Fırat Üniversitesi “Tren Yolculuğu ve Palu Gezisi” Etkinliği Düzenledi

Fırat Üniversitesi, öğrencilerine Elazığ’ı adım adım tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Keban Baraj Gölüne feribot gezisi düzenleyen Fırat Üniversitesi’nin bu defaki durağı tarihin doğayla buluştuğu Palu ilçesi oldu. Öğrenciler ilçeye tren yolculuğu yaparak gitti.

Hayırsever Mehmet Vehbi Bilgin Tarafından Eğitime Büyük Katkı

Mehmet Vehbi Bilgin tarafından 2019 yılında yapılan Elazığ’ın Palu İlçesi Esentepe Mahallesinde yaptırdığı okula destekleri devam ediyor.

Elazığ’da Gerçeği Aratmayan Yangın Tatbikatı

Elazığ'ın Palu İlçe Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeği aratmadı.

Palu'daki konutların anahtar teslim tarihleri belli oldu

Elazığ Valiliği Palu'da rezerv alanda inşa edilen ve geçtiğimiz gün kurası çekilen konutların teslim edileceği tarihi ve resmi becayiş tarihlerini açıkladı.

Baltaşı’nda Hayaller Gerçek Oldu

Özel Haber: TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Büyük Düşler Büyük İşler” adlı program kapsamında Elazığ’ın Palu İlçesi Baltaşı Köyü’nde yapılan Bilim ve Hobi Evi, öğrencilerin büyük beğenisini kazanırken gelişimlerinde de önemli bir katkı sağladı.

Baltaşı’nda Büyük Başarı

Özel Haber: Elazığ'ın Palu ilçesi Baltaşı Köyünde bulunan Baltaşı İlk ve Ortaokulu’nda yıldızlar 1500 metre koşu yarışmasında birinci olan Diyar Türe Ankara’da 10 Kasım Atatürk Koşusuna gitmeye hak kazandı.

Palu'da Deprem

Son Dakika: Elazığ'ın Palu ilçesinde 2,9 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

29 Ekim Elazığ Hava Durumu

Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'BBölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu; Elazığ (Sivrice, Maden, Alacakaya, Palu, Kovancılar, Arıcak ve Karakoçan); Malatya (Pütürge, Doğanyol); Tunceli (Mazgirt, Nazimiye) ve Bingöl (Genç ve Solhan) çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağmurlu, Bingöl ve Tunceli'nin kuzeyinde yüksek kesimlerde karla karışık ve kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Palu ve Kovancılar’da Kurası Çekilen 526 Konutun İsim Listesi Belli Oldu

Palu ve Kovancılar ilçelerinde hak sahibi olan 526 depremzede için çekilen kuranın isim listesi yayınlandı.

Depremzedeler Yeni Konutlarına Kavuşuyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası ilçelerde yapımına başlanan konutlar tamamlandı.

Palu ve Kovancılar'daki 526 konutun kurası çekilecek

Palu Merkez Mahalleler, Kovancılar merkez mahalleler ve bağlı köylerinden hak sahibi olanlar için kura çekimi yapılacak.

Palu Eski Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın Palu ilçesi eski Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu, hayatını kaybetti.

Elazığ'da çiftçilere yüzde 75 hibeli sarımsak tohumu dağıtıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde 7 üreticiye yüzde 75 hibe destekli sarımsak tohumu ve ekipman dağıtımı gerçekleştirildi.

Palu, Uçuyor…

Şehirler kadar ilçeler de kendini ve özelliklerini öne çıkarmak konusunda yarışıyor. Ve son yıllarda deniz, güneş ve kumdan oluşan tatil anlayışında ciddi bir değişim yaşandı ve insanlar artık tarihe, doğaya ve lezzete doğru bir yolculuğa evrildi.

Palu semaları, yamaç paraşütçülerine ev sahipliği yaptı

 Elazığ’ın tarihi Palu ilçesi bin 100 rakımlı dağda farklı illerden gelen 14 pilot, paraşütle yamaç uçuşu yaparak heyecanlı ve renkli görüntüler oluşturdu.

3 bin yıllık taş kitabe, ilk günkü ihtişamını koruyor

Elazığ’da Palu Kalesi’nde bulunan ve Urartu Kralı Menua tarafından kayaya çivi yazısıyla yaptırılan taş kitabe, halen ilk günkü ihtişamını koruyor.

4 bin dönümlük alanda silajlık mısır hasadı başladı

Elazığ’ın Palu ilçesinde yıllar önce kuruyan Murat Nehri'nin yatağını tarım alanına dönüştüren çiftçiler, yaklaşık 10 bin dönümlük arazinin 4 binlik dönümünde ektikleri silajlık mısırda hasada başladı.

Palu'da Taşkın Koruma Projesi tamamlandı

Elazığ’ın Palu ilçesinde Devlet Su işleri (DSİ) tarafından yapımına başlanan Taşkın Koruma Projesi tamamlandı.

Başkan Duran'dan Palu Belediyesi Açıklaması

CHP İl Başkanı Çoşkun Çağlar Duran: Ak Partili Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, belediyeye alınacak olan 5 personelin kendilerine yakın olacağını doğrulamıştır. "

Bekir Yıldırım: ‘Açıklamam Çarpıtıldı, Herhangi Bir Personel Alımı Yapılmayacaktır’

Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım yazılı bir açıklama yaparak, “Palu Belediyesi’nde göreve geldiğimiz günden itibaren temizlik işçisi ihtiyacı olduğunu her zaman belirttik. Geçen günlerde bu ihtiyaç doğrultusunda Belediye’ye 5 kişilik temizlik işçisi alımı yapacağımızı duyurduk. Ancak yaptığımız bu açıklama özellikle yerel basın tarafından açıkça çarpıtılmıştır” dedi.

Palu'da çiftçilere yüzde 75 hibeli 28 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde Yem Ekilişinin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında 80 çiftçiye yüzde 75 hibeli olmak üzere 28 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı.

Palu Yine Gündemde

Son günlerde ilimizde bazı belediye başkanlarının söyleyip söylemedikleri konusunda hala tartışma olan ve medyaya yansıyan cümleleri ile gündem oluyorlar.

Elazığ'da kaçak kazıya suçüstü: 3 gözaltı

Elazığ'ın Palu ilçesinde jandarma ekiplerinin yaptığı kaçak kazı operasyonunda, 4 adet sikke ve 13 adet tarihi obje ele geçirilirken, suçüstü yapılan 3 şüpheli gözaltına alındı.

İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi

Elazığ’ın ilçe belediyelerinin kısıtlı imkânları ile yaptığı çalışmalar dikkat çekerken, tanıtım noktasında ciddi sorunlar yaşadıkları gözlemleniyor. Birçok ilçe belediyesinin internet siteleri aktif değil, geçmiş yılların haberleri ve bilgileri duruyor. İlçelerimizin imajı için kötü bir görüntü oluşturan bu durumun en kısa sürede giderilmesi isteniyor.

Deprem uzmanı tarih verip Elazığ ve Bingöl'ü uyardı

Yaptığı araştırmalarla olası depremleri önceden tahmin eden Deprem Araştırmacısı Ahmet Yakut, Bingöl ve Elazığ’da önümüzdeki 10 gün içerisinde 5.5 üzeri büyüklüğünde deprem olabileceğini iddia etti.

PALU-DER Üyelerinden Ziyaret

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği (PALU – DER) üyeleri, Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde maden, mermer ve sentetik üretim alanlarında faaliyet gösteren Akdağ Şirketler Grubu ile Altungök Mobilyalarının bulunduğu fabrikaları ziyaret etti.