Müsiad Haberleri

Müsiad Haberleri

MÜSİAD SAMEKS Haziran Ayı Verileri Açıklandı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Haziran ayı SAMEKS verileri açıklandı.

DSİ, Şehre Yük mü?

MÜSİAD Dost sohbetleri programına konuk olan DSİ 9.Bölge Müdürü Mahmut Dündar, kurumunun yapısı, çalışma alanları, yapılan faaliyetler, il için planlanan projeler ve ilin sulama stratejisi ile alakalı gerekli bilgilendirmelerde bulunmuş.

MÜSİAD’da Gündem DSİ Faaliyetleri

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen, Dost Meclisi Toplantısı'nda bu hafta; küresel anlamda etkisini göstermekte olan su sıkıntılarının yaşanması ve su kullanımının önemi ile alakalı üyelere bilgilendirmelerde bulunuldu.

MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu Sonuç Bildirisi Açıklandı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin Gürkan 106. Genel İdare Kurulu, sonrası açıklamada bulundu.

MÜSİAD Elazığ Konya Yolcusu

MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan, 17-19 Haziran tarihinde Konya’da düzenlenecek olan MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu Programı hakkında bilgi verdi. Başkan Gürkan, Yeşil Dönüşüm Ekonomisi ve Karbon Nötr ana konusuyla düzenlenecek olan toplantıya; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra 83 ülkeden ve 81 ilden şube yönetiminin katılacağını ifade etti.

Gürkan: ‘Türk-Arap İş Zirvesi Elazığ Adına Verimli Geçti’

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Gaziantep'te gerçekleştirilen Uluslararası İş Forumu (IBF) 2. Türk-Arap İş Zirvesi'nin, Elazığ iş dünyasına olumlu etki yapacağına inandığını vurguladı.

Gürkan: 'Her Yeni İş Zirvesi Yeni Bir Ekonomik Heyecan Ve Ticari Fırsattır' 

MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan ve beraberindeki Elazığlı iş insanları, MÜSİAD Uluslararası İş Forumu (IBF) tarafından bu yıl ikincisi 10-12 Haziran tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan Türk-Arap İş Zirvesi'ne katılacak. 

Başkan Gürkan Öğrencilerle Tecrübelerini Paylaştı

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Fırat Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. 

Gürkan: "Artan Sameks Verilerinin Üretime Yansıması Çok Önemli"

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, SAMEKS verilerinin artmasının sevindirici olduğunu vurguladı.

Laf Çok, Sonuç Yok

Elazığ’ın ilgili kurum ve kuruluşlarının toplantı yapmakta mahir ancak proje üretme ve sonuçlandırma noktasında yetersiz olduğunu Hakimiyet olarak sıklıkla gündeme getiriyoruz. Her yıl yüzlerce proje hazırlanmasına rağmen kaç projenin bitirildiği ise merak ediliyor.

MÜSİAD’da Gündem Küresel Gıda Krizi ve Tarımın Geliştirilmesi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen, Dost Meclisi Toplantısı'nda bu hafta; Dünyada etkisini göstermekte olan küresel gıda krizi ve tarım faaliyetlerinin önemi ile alakalı üyelere bilgilendirmelerde bulunuldu.

6. Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı Etkinliği Yoğun İlgi Gördü

Fırat Üniversitesi TEKNOKENT, Fırat Teknoloji Transfer Ofisi, MÜSİAD, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğinde "6. Fırat Yazılım Teknoloji Proje Pazarı Ödüllü Yarışma" etkinliği düzenlendi.

Proje Neden Bekliyor?

Pandemi Sonrası Doğu ve Güneydoğu turlarında patlama yaşanırken, geçtiğimiz yıl MÜSİAD ve Turizm Bakanlığı TARAFINDAN HAZIRLANAN “Karavan Park Projesi” ile ilgili herhangi bir çalışma olmaması, Elazığ’ın turizmi açısından şanssızlık olarak değerlendiriliyor.

MÜSİAD Başkanı Gürkan'dan İhracat Değerlendirmesi

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Elazığ’ın ihracat rakamlarındaki artışın devam ediyor olmasının sevindirici olduğunu belirterek, ihracat yapılan sektörlerin fazlalaştırılması gerektiğini söyledi.

Malatya'da işadamları iftarda buluştu

Malatya'da pandemi nedeniyle 2 yıldır düzenlenmeyen MÜSİAD Şubesi'nin geleneksel iftar buluşması, bu yıl yoğun katılımla gerçekleşti. İftar programına yetiştirme yurdunda kalan çocuklar da katıldı.

İşadamlarından Ramazan desteği

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD )Malatya Şubesi tarafından, ödeme güçlüğü çeken insanlara yardımcı olunması için bakkallara borcu olanların borcu ödenip, askıda ekmek uygulamasına katkı sağlanıyor.

Müsiad Başkanı Gürkan, Elazığ Turizminin Sorunlarını 105. Genel İdare Kurulu Toplantısında Anlattı

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, MÜSİAD'ın Alanya'da düzenlenen 105. Genel İdare Kurulu toplantısına katıldı.

Gürkan: "Elazığ Turizmini Geliştirmek İstiyorsak Sahip Olduğumuz Potansiyelleri Değerlendirmemiz Gerekir"

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının bu haftaki konusu ülkemizin ve ilimizin turizm potansiyeli ve kaynakları oldu.

GENÇ MÜSİAD Malatya, uluslararası öğrencilerle bir araya geldi

Genç MÜSİAD Malatya Şubesi ve Üniversite Sanayi İş Birliği Topluluğu (ÜSİT) işbirliği ile yapılan programda 'geleceğin ticaret elçileri' bir araya geldi.

Gürkan: 'Elazığ’da Olan Elazığ’da Kalmalı'

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından her hafta farklı konu ve konuklar ile düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının bu haftaki konusu ilimizin maden rezervleri ve zenginlikleri oldu.

MÜSİAD’da Gündem, Sanal Paraların Gelecekteki Olası Etkileri

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesinin bu hafta ki gündeminde endüstri 4.0 ile beraber blok zincir (blockchaın) teknolojisi, bitcoin ve sanal paraların gelecekteki olası etkileri konuşuldu.

Müdür Seki 'Dost Meclisi'nin konuğu oldu

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen 'Dost Meclisi' programının bu haftaki konuğu (KOSGEB) Malatya Müdürü Murat Seki oldu.

OSB Seçimleri

İlimizin  sanayi ve üretim merkezi olan OSB’de seçim heyecanı yaşanıyor. 12 Şubat 2022 tarihinde yapılacak seçimlerde, mevcut Başkan Suat Öztürk ile MÜSİAD eski başkanı iş insanı Mehmet Özeren yarışacaklar.

MÜSİAD Üyeleri, KOSGEB Destekleri Hakkında Bilgi Aldı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şubesinin Geleneksel olarak düzenlediği, Dost Meclisi Toplantısına KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa konuk oldu. 

Dost Meclisi Toplantısı Teknokent’te Gerçekleştirildi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Dost Meclisi toplantısı Teknokent’te gerçekleştirildi.

MÜSİAD Üyelerine TKDK 11. Çağrı Dönemi Destekleri Anlatıldı

Toplantıya, TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz konuk oldu.

Göçer: ‘2022 Gençlerin Yılı Olacaktır’

Başak Meral Gündüz/Genç MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Furkan Göçer gazetemize yaptığı açıklamada “2020 yılında hayatımıza girerek dünya genelinde ekonomik ve sosyal açıdan büyük tahribat oluşturan Covid-19 süreci 2021 yılında da devam etti.

Genç MÜSİAD üyeleri FKA ile bir araya geldi

Genç MÜSİAD Malatya üyeleri, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Murat Beyazıd ile yeni dönem yatırımlar ve teşvikler konulu programda bir araya geldi.

Gürkan: “Her Yeni Yıl Yeni Umutlarla Gelir, 2022’den Umutluyuz”

2021 yılını değerlendiren ve 2022 yılı beklentilerini paylaşan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, her yeni yılın geride bırakılan günlerin muhasebesini yapmaya, geleceğe dair umutların ve hedeflerin tazelenmesine vesile olduğunu belirtti.

Özeren: “OSB’de Değişim Elzem”

16 yıl ETSO, 20 yıldan beri de OSB başkanlığı yapan Suat Öztürk’ün mental yorgunluk neticesi keyfi  yönetim sergileyerek, asli görevini yerine getirirken bile iş adamlarının başına kalktığını, OSB’de bir kan değişiminin şehrimizin sanayisi için elzem ve kaçınılmaz bir hal aldığını ifade eden MÜSİAD eski başkanı ve iş insanı Mehmet Özeren, ekibiyle birlikte Elazığ OSB başkanlığına aday olduklarını açıkladı.