Murat Kurum Haberleri

Murat Kurum Haberleri

Milletvekili Erol: ‘Herkese Aynı Fiyat’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol 24 Ocak depremi sonrası yapılan evlerin maliyeti ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanına yazı yazdı.

Bakan Kurum’dan HDP’li Gergerlioğlu’na Sert Tepki: “Önce İş Tuttuğunuz ABD’deki FETÖ Trollerine Bakın”

Bakan Kurum’dan HDP’li Gergerlioğlu’na sert tepki: “Önce iş tuttuğunuz ABD’deki FETÖ trollerine bakın” - “Gazi Mustafa Kemal’in ‘mağrur İzmir’ini 25 yılda ‘mağdur İzmir’ yapan sizsiniz” - “Salda’yı biz tertemiz yaptık. Peki siz, Salda bu haldeyken neredeydiniz”

Projeniz Yanlış TOKİ!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının 2022 yılı bütçe sunumunu gerçekleştirdi.

Fendoğlu, tapu kadastro yenileme çalışmalarını sordu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) verdiği yazılı soru önergesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a, Malatya ve ilçelerinde ki tapu kadastro yenilenmesi çalışmalarını sordu. Fendoğlu, tapu kadastro yenilenmesi çalışmalarını kapsamında 2021 yılı ve sonrasında ki çalışmaların nasıl bir takvimle olacağını ve Malatya ile ilçeleri bazında ne kadarlık bir alanı kapsadığını sordu.

İzmir’e Var Elazığ’a Yok!

24 Ocak 2020 depreminin ardından şehrimizi beş kata mahkûm eden Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesi olan alanlardaki emsal artışını “Olumlu buluyorum” cümlesiyle değerlendirmesi, bakanlığın İzmir’e farklı, Elazığ’a farklı bakışını ortaya koydu ve ilimizde tepki topladı.

Çözüm Odaklı Siyaset

İlimizin sorunları bizzat Bakanlara iletiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile görüşen Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın girişimleri sayesinde sorunların çözümü noktasında önemli adımlar atıldı.

Muhtar Duyarlılığı

İlimizde yaşanan deprem ve sonrası oluşan ayrıca halkın büyük tepkisini çeken sorunlarla ilgili kamuoyunda siyaset kurumunun yetersiz kaldığı gibi bir algı var.

Ak Parti Milletvekilleri, Belediye Başkanı ve Ak Parti İl Başkanı Bakan Kurum ile Görüştü

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldi.

Erol: 'Elazığ Dağ Başı Değil’

Hakimiyet Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz usulsüz yıkımlar yapıldığı iddiaları TBMM gündemine taşındı. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Ocak depremi sonrası ağır hasarlı binaların yıkımında usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Karakuş: “Yolsuzluk Zinciri Ayan Beyan Ortaya Çıkmıştır”

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş yaptığı açıklamada,“24 Ocak depreminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ genelinde ağır hasarlı ve yıkılması gereken 6 bin civarında binanın olduğunu söylemişti, sonrasında yıkılacak olan bu binalar yetkililerin ve firmaların iştahını kabartmış olacak ki ilimize yurdun dört bir yanına davet usulü ile yıkım firmaları davet ettirilmiştir, dolayısıyla herhangi bir şartname ve ihaleye bağlı kalınmadan gerçekleştirilen yıkım işlerinde büyük miktarda rant sağlanmış ve ne gariptir ki bu yıkım işlerine İlimizdeki firmalar bile dahil edilmemiştir.” dedi.

TOKİ’nin yerinde olsak…

24 Ocak depremi ve sonrasında yaşanan süreçte en önemli rolü birinci derecede TOKİ; ikinci derecede ise AFAD üstlendi.

Bakan Kurum, yangın bölgesinde vatandaşların sorunlarını dinlerken tansiyon bir anda yükseldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Marmaris'in Bayır köyünde yangından etkilenen vatandaşlarla bir araya geldiği buluşmada tansiyon bir anda yükseldi. "Güçlü bir ülke değiliz, uçaklarımız nerede?" sözleriyle kendisine tepki gösteren kadını yanına davet eden Bakan Kurum, "Eleştirmenin yeri şu an değil, eksik aramanın zamanı da değil. Bu afetten çıkıp beraber yaralarımızı saracağız" yanıtını verdi.

Samimiyetle Çalışılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Manavgat’ta AFAD Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Bakanlar orman yangınları sonrası gündemi değerlendirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna'dan gece de yangın söndürebilme özelliği olan 4 adet helikopterin geleceğini duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, ‘Anadolu Soruyor’un konuğu oldu

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından hazırlanan ve çok sayıda Anadolu kanalının ortak canlı yayınıyla izleyicilerle buluşan, “Anadolu Soruyor” programının konuğu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu. Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Kurum, “Toplamda bizim hesaplarımıza göre 6.7 milyon bağımsız bölüm Türkiye’de riskli diyebiliriz” dedi.

Bakan Kurum: '1 Ocak 2022’de depozito sistemine geçilecek'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ambalaj Atıklarının Yönetimi’nin mevzuatının yenilendiğini belirterek, “1 Ocak 2022 itibarıyla uygulanmaya başlayacak depozito sistemi ile içecekler öncelikli olmak üzere belirlenecek diğer ambalajlı ürünler depozito yönetim sistemi kapsamına alınacak” ifadesini kullandı.

Bakan Kurum Vali Yırık ve Milletvekilleri İle Bir Araya Geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve milletvekilleri ile bir araya geldi. Toplantının ana gündem maddesini deprem konutları oluşturdu.

İl Yöneticileri Bakan Kurum ile Görüştü

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım Bakan Murat Kurum ile bir araya geldi. Ankara’da gerçekleştirilen toplantı sona erdi.

Sorunlara Bakan Kurum Duyarlılığı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilimizde yaptığı projeler ile yaşanan olumsuzluklar ile vatandaşların Valilik önünde açıklama yaparak tepkisini göstermesi, Bakan Kurum ile ilimiz milletvekillerini harekete geçirdi. Elazığ halkının deprem sonrası yaşadığı tüm sorunlar Bakanlıkta masaya yatırılacak.

Bakan Kurum, 'Depremle mücadeleyi, terörle mücadele kadar önemli görüyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremle mücadeleyi terörle mücadele kadar önemli gördüklerini kaydetti.

Pütürge'deki depremzedelerin sorunları çözüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile depremzedelerin sorunları hakkında görüşen AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, '2000 yılından önce bir deprem olduğunda siyasetçiler sokağa çıkamıyordu ama bugün biz göğsümüzü gere gere sokağa çıkıyor ve sorunları çözüyoruz' dedi.

Bir Mutluluk, Binlerce Dua

Depremin ilk saatlerinden itibaren ilimize gelerek halkımızın yaşadığı mağduriyetleri bir an önce gidermek amacıyla haftalarca ilimizde kalan ve geçen süre içerisinde defalarca ilimize gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aksaray’daki TOKİ evinde iftar açtı ve hane halkını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştürdü.

Mutluluğun Resmi

Deprem sonrası sık sık şehrimize gelen ve sorunlarla birebir ilgilenip çözümünü bizzat takip eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a tüm yorgunluğunu unutturan bir sahne yaşandı cuma iftarında.

Bir Taş da Kurum’dan

İlimiz Ak Parti milletvekili Zülfü Demirbağ, gözünü budaktan, sözünü dudaktan esirgemeyen bir siyasetçi olduğu için zaman zaman da söyledikleri birkaç ay hatta birkaç yıl sonra anlaşıldığı için değişik polemiklere konu olabiliyor.

Bakan Kurum, depremin merkez üssü Sivrice’de inceleme yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin merkez üssü Sivrice ilçesinde incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum: 'Elazığ'da 23 bin konut yapıyoruz, biten konut sayısı 11 bini aştı'

Elazığ'da 23 bin konuttan 11 binin bittiğini, Malatya'da da 4 bin konutun yarısının tamamlandığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bu 23 bin konutun içinde bin 500 tanesi de daha Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu sosyal konutlar kapsamında yapmış olduğumuz projelerdir" dedi.

Bakan Kurum: 'Konutların tamamı yıl sonunda bitecek'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kanal Fırat ve Kanal23 ortak yayınında deprem sonrası Elazığ’da yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Bakan Kurum: 'Şehirlerimizi 2023’e hazırlamak adına projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "81 ilimizde 780 bin kilometre karede aynı anlayışla Türkiye’nin her yerini ihya edecek el birliği içerisinde şehirlerimizi 2023’e hazırlamak adına projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Hepimizi büyük Türkiye ailesinin fertlereyiz. Kürt’üyle, Laz’ıyla, Türk’üyle, Çerkez’iyle Alevi’siyle aynı memlekete aynı bayrak altında hizmet etmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

Bakan Kurum Tunceli'de temaslarda bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tunceli'de inceleme ve temaslarda bulundu.

Bakan Kurum: 'Şehirlerimizi 2023'e hazırlamak adına projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz'

TUNCELİ (İHA) – Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 81 ilimizde 780 bin kilometre karede aynı anlayışla Türkiye'nin her yerini ihya edecek el birliği içerisinde şehirlerimizi 2023'e hazırlamak adına projelerimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Hepimizi büyük Türkiye ailesinin fertlereyiz. Kürt'üyle, Laz'ıyla, Türk'üyle, Çerkez'iyle Alevi'siyle aynı memlekete aynı bayrak altında hizmet etmeye gayret gösteriyoruz' dedi.

Çözümde Etkili Olmak

İlimizde birlik ve beraberlik anlayışı ile hemşerilerimiz problemlerinin ortak bir dil ve uyum içerisinde yetkililere iletmenin en güzel örneklerinden biri de yerel televizyonlarımızda yaşanıyor.