Murat Kurum Haberleri

Murat Kurum Haberleri

MÜSİAD Elazığ Konya Yolcusu

MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan, 17-19 Haziran tarihinde Konya’da düzenlenecek olan MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu Programı hakkında bilgi verdi. Başkan Gürkan, Yeşil Dönüşüm Ekonomisi ve Karbon Nötr ana konusuyla düzenlenecek olan toplantıya; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra 83 ülkeden ve 81 ilden şube yönetiminin katılacağını ifade etti.

Fahiş Kira Artışı Yapan Ev Sahiplerine Kanuni Yaptırım Uygulanacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşın canını hayli yakan haksız kira artışları hakkında değerlendirmelerde bulundu. TÜFE üstü artış yapanların kendilerine bildirilmesini istediklerini belirten Bakan Kurum, "TÜFE üstü kira artışı yapana kanuni müeyyideyi uygulayacağız. 4 bakanlık çalışıyoruz. Bir hafta 10 gün içinde çalışmayı meclisimize göndereceğiz" dedi.

TOKİ’den Sosyal Konut Atağı

TOKİ, emekli ve dar gelirli vatandaşlar için 81 ilde yeni bir sosyal konut projesini hayata geçiriyor. Aidat öder gibi ev sahibi olunacak projenin detayları, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ağustos ayında açıklanacak.

Bakan Kurum: 'Cumhurbaşkanımız Fiyatları Düşürecek Projeleri Açıklayacak'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konut fiyatlarının normalleşeceğini ve hammadde fiyatlarının düşeceğini belirtti. Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ağustos ayında konutlarla ilgili yeni bir projeyi açıklayacağını söyledi.

Evet, Elazığ Gülüyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte geçtiğimiz hafta Elazığ’a gelmişti. Bakan Kurum Elazığ ziyaretinde deprem konutlarının yapıldığı alanları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelmişti. Bakan Kurum, Elazığ ziyaretinin ardından paylaşımda bulundu. Elazığ ziyaretinden memnun bir şekilde ayrılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Elazığ’da Yüzler Gülüyor” notuyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Duşakabin Konuşmasıyla Gündeme Gelen Elazığlı Depremzede Güllü Deniz: Konuşmalarımız Başka Yere Çekildi

Elazığ’da geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakan Süleyman Soylu ile Çevre Şehircilik İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un ziyareti sırasında Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’yla yaşadığı konuşma başka yöne çekilen depremzede Güllü Deniz, bayram ziyaretinde Şerifoğulları ile bir araya geldi. Depremzede Deniz, ‘’Konuşmalarımız başka yere çekildi, tamamı verilmedi, biz sizden razıyız’’ dedi.

Provokatörler İş Başında

Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Çakmak, Bakan ziyaretleri esnasında Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vatandaşlarla gerçekleştirdiği samimi bir diyaloğu linç kampanyasına dönüştüren ve HDP sempatizanı olduğu iddia edilen gazetecinin olayları provoke ettiğini, hakaret ve küfürlerle ortalığı karıştırdığını, siyasetçileri eleştiren birçok kişinin mahallede ikamet etmediklerini söyledi.

Belirsizlik Giderildi

Deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve yeni çalışmaların koordinasyonunu yapmak üzere Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, uzun süredir gündemi meşgul eden ve bu kapsamda hak sahibi olan hemşerilerimizin merakla beklediği konuları açıklığa kavuşturdu ve müjdeler verdi.

Asıl Suçlu Kim?

Yoğun bir Salı gününü yaşadık.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem anından birkaç saat sonra şehrimize gelmiş, çalışmaların takip ve koordinasyonu amacıyla da aylarca ilimizde kalmışlardı.

Bakan Kurum'dan Hak Sahibi Vatandaşlara Müjde

Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Abdullahpaşa Mahallesi'nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Soylu: ‘Afetler, Şehrin Yenilenmesi Sonucunu Getiriyor’

24 Ocak 2020 depremi sonrasında uzun süre ilimizde kalarak çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geldiler.

Riskli Alanlardaki konutlarda Hak Sahibi Olanlara Müjde...

Son Dakika: Elazığ'da riskli alanlarda inşa edilen kentsel dönüşüm konutlarının fiyatları diğer konutlara yakın olacak.

Bakanlar Elazığ'da!

Bakan Murat Kurum ve Bakan Süleyman Soylu Elazığ Valiliğinde değerlendirme toplantısına katıldı.

Bakanların TOKİ Teftişi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından yapılan ve birçoğuna hemşerilerimizin taşındığı konutların son durumunu görmek için Elazığ’a geliyor. Bir dizi inceleme ve programlara katılacak Bakanların, kentsel dönüşüm yapılan mahalle muhtarıyla da görüşmeleri bekleniyor.

Bakan Soylu Ve Bakan Kurum, Abdullah paşa Mahallesinde İftar Yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yarın bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geliyor. Bakan Soylu ve Bakan Kurum yarın Abdulllahpaşa Mahallesinde vatandaşlar ile iftar yapacak.

Bakan Soylu’nun da Elazığ’a Gelmesi Bekleniyor

Salı günü Elazığ’ı ziyaret edecek Bakan Murat Kurum ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da Elazığ’a gelmesi bekleniyor.

Bakan Kurum'dan şehit ailesine taziye ziyareti

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, Suriye'de Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde roketli saldırıda şehit düşen Malatyalı 34 yaşındaki Özel Harekat Polisi Aytaç Altunörs'ün ailesini ziyaret ederek baş sağlığı diledi.

Bakan Kurum, Malatya Valiliğini ve AK Parti İl Teşkilatını ziyaret etti

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum Malatya Valilik ziyaretinin ardından AK Parti İl Binasına geçerek İl Teşkilatı ile toplantı yaptı.

Bakan Kurum: 'Cumhuriyet tarihimizin en büyük deprem dönüşümünü başlattık'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaşanan afetlerde milletin yanında olduklarını ve yaraları sarmak için zamanla yarıştıklarını belirterek, Elzığ ve Malatya'da, Cumhuriyet tarihimizin en büyük deprem dönüşümünü başlattık. İki şehrimizde toplam 36 bin konut, 25 okul, 18 cami, 1.150 ahırın yapımını büyük oranda tamamladık. Malatya'da inşa ettiğimiz 7 bin 7 konutumuzun hamdolsun şu ana kadar 4 bin 387'sini teslim ettik. Kalanları da önümüzdeki aylarda inşallah sizlere teslim edeceğiz dedi.

Bakan Kurum, dünya kayısı ticaret merkezinde incelemelerde bulundu

100. Yıl Kent Parkı temel atma ve parka ilk fidan dikimi törenine katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Malatya'ya gelen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Dünya Kayısı Ticaret Merkezi inşaat alanında da incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, Özal Mahallesi rezerv alanı tapu teslim törenine katıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya ziyareti çerçevesinde Özal Mahallesinde (Cihadiye) düzenlenen Rezerv Alanı Tapu Teslim Törenine katılarak, mahalle sakinlerine tapularını teslim etti. Bakan Kurum, tören sırasında gençlere halı saha müjdesi verdi.

Bakan Kurum: ''Birileri bu eser siyasetinden son derece rahatsız oluyor'

Türkiye'nin 443. Millet Bahçesi'nin temeli Malatya'da düzenlenen törenle atıldı. Törene katılan temeli atıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiyenin hemen hemen yarısında 70 milyon metrekare büyüklüğünde millet bahçesinin yapıldığını hatırlatarak, ''Birileri bu eser siyasetinden son derce rahatsız oluyor'' dedi.

Bakan Kurum: ‘Biz Gençlerimizin Yanındayız’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam’da genç hemşehrileri ile iftar yemeğinden sonra bir araya geldi.

Bakan Kurum: 'Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan Verecek'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında TOKİ konutlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Haziran ayında 81 ilimizde TOKİ projelerine ilişkin müjdemiz olacak. Bu açıklamayı da sayın Cumhurbaşkanımız yapacak" dedi.

Muhtar Karataş: 'Bakan Kurum'u Sanayi Mahallesi'ne de Bekliyoruz'

Sanayi Mahallesi muhtarı Necati Karataş Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat kurumun Elazığ ziyareti öncesinde deprem nedeniyle oluşan sorunların cevapsız kalmaması gerektiğini belirterek açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm Konutlarının Fiyatları Ne Zaman Açıklanacak?

Elazığ'da kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen deprem konutlarının fiyatların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

Bakan Kurum Elazığ'a Geliyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Elazığ'a gelecek.

Sorunlar Bakan Kurum'a Taşındı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Milletvekilleri Sermin Balık, Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'u ziyaret etti.

Başkan Gürkan, Ankara'da bir dizi ziyaretlerde bulundu

Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara'ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelerek Malatya'ya yapılacak olan yatırımlar hakkında görüştü.

Bakan Kurum’dan videolu 'Elazığ depremi' mesajı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin ikinci yıl dönümü sebebiyle bir video mesaj yayımladı. O gece bütün dünyanın bir devlet ve milletin nasıl tek yürek olduğuna şahitlik ettiğini hatırlatan Bakan Kurum, “Cumhuriyet tarihimizin en hızlı ve kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasını Elazığ ve Malatya’da başlattık. Özellikle Elazığ’ı adeta baştan aşağı yeniden imar, inşa ve ihya ettik” dedi.