Milli Eğitim Bakanı Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Haberleri

20 bin öğretmen ataması takvimi açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin öğretmen ataması için ön başvuruların 18-26 Temmuz tarihinde, atamaların ise 1 Eylül'de yapılacağını açıkladı.

Eğitimde Ultra Reform! 

Türkiye’de bir türlü dikiş tutmayan, her bakanla birlikte sistem değişikliğine gidilen alanlardan olan eğitimde son Bakan Mahmut Özer, ülkemize level atlatacak bir proje geliştirmiş. Uygulanacak bu projeyle değil ülkenin eğitim problemi, üretim ve enflasyonla mücadelede de reform yapılması hedeflenmiş.

Stajyer ve İstihdam Talebi İçin Başvuru Süreci Başladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından imzalanan “Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı İş Birliği Protokolü” kapsamında, şirketlerin stajyer ve istihdam talebi için başvuru süreci başladı. Protokol ile başta uluslararası ve ulusal şirketler olmak üzere büyük ölçekli işletmelere ve KOBİ’lere nitelikli insan kaynağı sağlanması amaçlanıyor.

MEB, Sınava Hazırlanan Öğrencilere 15 Milyon Yardımcı Kaynak Sağladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), LGS ve YKS’ye katılacakların sınava hazırlıklarına destek amacıyla öğrencilere bugüne kadar 15 milyon yardımcı kaynak ulaştırdı. Her öğrenci grubunun ihtiyacına yönelik yardımcı kaynak paylaşıldığını belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Destekleme ve yetiştirme kurslarımızda onlara yönelik sunduğumuz ücretsiz programların yanı sıra her ay yayımladığımız yardımcı kaynaklarda da sınav gruplarına ayrıcalıklar tanıdık” dedi.

Minibüsçü ve servisçi esnafına mazot farkı müjdesi

Geçtiğimiz günlerde Malatya'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e servisçilerin sorunlarını ileten Malatya Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, 'Cumhurbaşkanımızın da bu konuda talimatıyla 1 Ocak ile 30 Haziran arasında servisçilik yapan esnaflarımıza mazot farkı verilecektir müjdesi verildi' dedi.

Milletvekili Balık’tan Bakan Özer’e Ziyaret

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i ziyaret etti.

Başkan Yıldırım'dan Milli Eğitim Bakanı Özer'e teşekkür

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, bir dizi programlara katılmak üzere Elazığ'a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e, verdiği müjdeler ve Elazığ'a gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür etti.

‘Programa Alındı’ Müjdesi

Öğretmenevi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binalarının yapılacağı alan ile bu binaların ihalelerinin müjdelerini vermesi beklentisine karşılık Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ‘Programa alındı’ müjdesi geldi.

Milli Eğitim Bakanı Özer Elazığ Belediyesi'ni Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Özer, Şerifoğulları ve Yıldırım ile bir araya geldi

Bakan Özer Limak Ortaokulu’nun Açılışına Katıldı

Milli Eğitim Bakanı Özer: "Son 19 yılda Türkiye’de eğitimde seferberlik ilan edildi"

Bakan Özer'den Sorunlara Neşter: Elazığ'a 1 Milyarı Aşan Bütçe

Bir dizi incelemelerde bulunmak için Elazığ'a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den Elazığ'a müjdeler...

Milli Eğitim Bakanı Özer: “855 Bin Derslikte Yüz Yüze Eğitime Ara Vermeden Devam Ediyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kararlı bir şekilde yüz yüze eğitime devam edildiğini söyleyerek, “Eğitim sistemimizde bulunan 855 bin derslikte yüz yüze eğitime ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, Elazığ'da Kütüphanenin Açılışını Gerçekleştirdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi ziyaret kapsamında Elazığ’a gelerek Bahçekapı İlkokulunun kütüphane açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Özer’in Uçağı Elazığ’a İniş Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ’a geldi.

Rekabet Mi Rol Çalmak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, pazartesi günü ilimize gelerek bir takım açılış ve toplantılara katılacak.

Elazığ’ın Talepleri

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Sunmak Üzere Hazırladıkları Dosyayı Kamuoyu ile Paylaştı. Hazırlanan dosyada, Öğretmenevi ve Milli Eğitim Hizmet Binası gibi önemli konular yer alırken, konuyla ilgili #BakanÖzerElazığaMüjde başlığıyla bir sosyal medya kampanyası yapılacağı da duyuruldu.

Bakan Özer Pazartesi Günü Elazığ’a Geliyor 

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in  Pazartesi günü Elazığ’a geleceğini ifade etti. 

'Mesleki Eğitimde Kolektif Etki Çalıştayı'nın raporu Bakan Özer'e sunuldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği 'Mesleki Eğitimde Kolektif Etki Çalıştayı'nın raporu hazırlandı. Hazırlanan rapor, bir takım temaslarda bulunmak üzere Malatya'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer'e sunuldu.

Bakan Özer: 'Türkiye kız çocuklarını eğitime kavuşturma problemini son 20 yılda çözmüştür'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2000'li yıllarda kadınlarımızın yükseköğretimdeki okullaşma oranı sadece yüzde 11 idi. Bugün yüzde 48.7. Türkiye kız çocuklarını eğitme kavuşturmayla ilgili problemini son 20 yılda çözmüştür' ifadelerine yer verdi.

Bakan Özer'den AK Parti Malatya il teşkilatına ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi program için bulunduğu Malatya temasları kapsamında AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Bakan Özer, Malatya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti

Malatya'ya bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak için gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Malatya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den öğrencilere müjde

Malatya'da il değerlendirme toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, doğalgaza erişimi bulunan tüm okulların bu yıl dönüştürüleceğini söyledi. Bakan Özer, ayrıca okul öncesi eğitime erişimin de artırılması adına Türkiye'de 3 bin yeni anaokulu ile 40 bin ana sınıfını hizmete açacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Özer Malatya'da

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi temas ve açılışlarda bulunmak üzere geldiği Malatya'da ilk olarak valiliği ziyaret etti.

Mesleki eğitim dosyası Bakan Özer'e sunuldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından hazırlanan 'Mesleki Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri' dosyası Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer'e sunuldu.

Çok da İnanmamıştık…

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Cuma günü ilimize geleceğine dair bir hafta önce bir haber yapılmış, bizler de bakanın ziyaretinde gündeme getirilmesi gereken konuları sıralamıştık. 

Bakan Özer’in Elazığ Ziyareti İptal Oldu

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ’a gelecek olan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Elazığ programı iptal edildi.

Dikkat Bakan Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya gerçekleştirdiği ziyarette, önceden belirlenen programda yer alan bir okul bahçesinin kötü halini görünce İl Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürüne fırça atan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programında son dakika bir değişiklik olmazsa 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin son günü olan 21 Ocak Cuma günü Elazığ’a geliyor.

Bürokratların Bitirdiği Parti

Şanlıurfa'da okulları ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ile birlikte Buhara Eğitim Kampüsü'nde bulunan Halilurrahman Ortaokulu'na gitmişti. Okul bahçesinde gördüğü bakımsızlık karşısında sinirlenen Bakan Özer, önce okul müdürü sonrasında ise Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'u fırçalamıştı.

‘Siz Ne Biçim Adamlarsınız?’

Şanlıurfa'da okulları gezen Milli Eğitim Bakanı Özer, okulların bakımsızlıkları ve bu konuda yetkililerin ilgisizliğine sitem etmiş.

Elazığ’da Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in telekonferans katılımıyla Elazığ’da Adalet Mesleki Eğitim Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.