Mhp Haberleri

Mhp Haberleri

Tiyatro Diyenlere Gelsin

HDP’den Kars Belediye başkanı seçilen ancak görevden alınan, HDP ile ayrışma yaşadığı için SES Partisini kurarak Genel Başkan olan Ayhan Bilgen, TVNET'te yayınlanan Sert Sorular programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gençlerin Siyasi Tercihi

Yöneylem Araştırma şirketi, ilk kez oy kullanacak gençlerin siyasi parti tercihlerini ölçmüş.

Partilerin, Sandık Güvenliği Yarışı

Siyasi partiler, seçim öncesi çalışmalar yanında oyların sayım süreci ve sonrası sandık güvenliği için de hazırlık yapmaya başladı. Oyların sayım işlemi sırasında kayıp yaşamak istemeyen partiler, seçime bir yıl kala sandık görevlisi belirlemek ve eğitmek için kolları sıvadı ve eğitimlere başladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sandık başını terk eden parti görevlisinin derhal partiden atılması talimatını verdi.

Başkan Işıkver’den Ahıska Türkleri’ne Ziyaret

MHP Elazığ İl Başkanlığı, Ukrayna’dan Elazığ’a getirilen Ahıska Türklerini ziyaret etti. 

İl Başkanı Işıkver’den 19 Mayıs Mesajı

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Işıkver’den Elazığspor’a kutlama

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’un Fatsa Belediyespor’u yenerek kümede kalması sonrası bir kutlama mesajı yayımladı

Başkan Işıkver, Selden Etkilenen Galerici Esnafını Ziyaret Etti

Elazığ’da etkili olan sağanak yağıştan etkilenen galericiler sitesini gezen MHP il başkanı Semih Işıkver, esnafın sorunlarını dinleyerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Merkez Hesap Biliyor mu?

MetroPOLL Araştırma Şirketi tarafından son yayınlanan ankette de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda daha az oy aldığı görülüyordu. AK Parti Genel Merkezi  de bu durumdan vazife çıkarmış olmalı ki  seçimi ilk turda koparmak istedikleri yönünde bir senaryoya yoğunlaşmışlar.

Yavaş’ın Hızlı Yükselişi

MetroPOLL'ün Nisan ayında yaptığı son ankette, Kürt seçmenin MHP kökenli ABB Başkanı Mansur Yavaş'a oy verip vermeyeceği sorusuna da yanıt arandı. Buna göre; üçlü senaryo hesaba katıldığında ilk turda Yavaş yüzde 44, Erdoğan yüzde 34.3, Demirtaş yüzde 13.3 oranında oy alacak. İkinci turda Erdoğan ile Yavaş yarışırsa, Yavaş yüzde 53.9 alırken Erdoğan yüzde 36.5'te kalıyor. Ankete göre, İkinci turda Yavaş, HDP'lilerin yüzde 73.2'sinin, MHP'lilerin yüzde 23.1'inin oyunu alma potansiyeli var.

İl Başkanı Işıkver'den Ramazan Bayramı Mesajı

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kararsızlar 3. Parti

Yapılan tüm anketlerde yüzde 20’lere varan bir oranla kararsızlar, Ak parti ve CHP’den sonra üçüncü parti konumundalar.

MHP Lideri Bahçeli’den Diyap Ağa Hatırlatması

Dün yapılan Milliyetçi Hareket Partisi Grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL’un büyük dedesi olan 1. Meclis’te Tunceli Milletvekili olarak görev yapan Diyap Ağa’dan bahsetti.

Fendoğlu, süper ligde küme düşmenin kaldırılmasını talep etti

MHP Malatya milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM genel kurulunda süper ligde küme düşmenin kaldırılmasını talep etti.

Semih Işıkver’den 23 Nisan Mesajı

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. 

Bahçeli: “Bayramda Ülkelerine Gidenler Geri Dönmemeli”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Siyasetteki sığınmacı tartışmasıyla ilgili konuşan Bahçeli, "Bayram günlerinde ülkelerine gidebilen Suriyelilerin geri dönmelerine artık hiç gerek yoktur." ifadelerini kullandı.

İttifaklar At Başı Gidiyor

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasıyla seçim hazırlıklarını sürdüren partiler anketlerle oy potansiyellerini ölçüyor. Bu kapsamda kendi anketini yaptıran CHP'nin oy oranını Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, canlı yayında açıkladı. Salıcı, AK Parti'nin yüzde 30, CHP'nin yüzde 28 bandında olduğunu söylerken Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'ndan 1 ila 3 puan önde olduğunu ifade etti. 

Fendoğlu'ndan Mevlid'e davet

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya milletvekili ve MYK üyesi Mehmet Fendoğlu, amcası Şehit Hacı Hamit Fendoğlu, gelini ve iki torunu için okutulacak Mevlid-i Şerife vatandaşları davet etti.

Kabineye MHP'li İki Bakan Mı Geliyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değişiklik yapılacağı haberi Ankara kulislerinde konuşulurken, çok konuşulacak yeni bir iddia gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP’den bazı isimlerin kabinede yer almasını istediği belirtilirken, bu çerçevede MHP içerisinden iki ismin kabineye atanabileceği ifade edildi. Hangi MHP'li isimlerin bakanlık için düşünüldüğü ise merak konusu oldu.

Başkan Işıkver: 'Konunun Takipçisi Olacağız'

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Baskil ilçesindeki kayısı üreticilerinin geçen kış olduğu gibi bu kış da olumsuz hava şartlarından etkilenmesinden dolayı çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Don Hadisesi Meclise Taşındı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu kayısıda yaşanan don hadisesini TBMM Genel kurulunda gündeme getirdi.

Yavaş, Anketini Yapmış Bile

Son dönemlerde ismi Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Kürt size oy verir mi?" sorusuna;  "Kürtlerin Mansur Yavaş'a oy verip vermeyeceğini gidin anketçilere sorun" yanıtını vermiş.

'Mahallenin Uşaklarına' Eve Dönün Çağrısı

Partisinin grup toplantısında "Mahallenin uşaklarını milliyetçi harekete davet ediyorum" diyen Devlet Bahçeli'nin sözleri büyük yankı uyandırdı. Kulislerde, Bahçeli'nin bu sözlerle İYİ Partili Koray Aydın ile Yavuz Ağıralioğlu'na seslendiği öne sürüldü. Öte yandan Aydın'ın bu daveti bizzat kendi üzerine aldığı, "uşak" sözcüğünü bir zamanlar Bahçeli ile arasındaki şakalaşmalarda kullandığı öğrenildi.

Hesaplar Tutar Mı?

2023 seçimlerine girerken, ittifakların hesaplarını bozan bir gelişme yaşandı ve yeni seçim kanunu ile ittifak ortağı partilerin artık oyları, diğer ortağa gitme yerine boşa çıkma gibi bir durum oluştu.

Erol, ‘Herkesle İddiaya Girerim’

TBMM’de açıklamalarda bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 2023 yılı seçim sonuçları ve partilere göre milletvekili dağılımı tahmininde bulunarak, Ak Parti, CHP, MHP ve İyi Parti’nin birer milletvekili çıkartacaklarını, beşinci milletvekili için ise tüm partilerin yarışacağını, bu sonuçlarla ilgili isteyen herkesle iddiaya gireceğini dile getirdi.

Demirtaş’ın Yavaş Yorumu

Yaklaşan seçimlerde Millet İttifakı'nın adayı olarak son günlerde geçmişte MHP'de siyaset yapan Mansur Yavaş'ın ismi ön plana çıkarken cezaevinde bulunan HDP’li Selahattin Demirtaş'a "Kürtler Mansur Yavaş'a oy verir mi?" diye sorulmuş.

İki Olay, İki Yanlış

MHP Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi hemşerimiz  Sedat Kılınç da, Ersoy'un merkez disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından partisinden istifa ettiğini söylemişti.

Bahçeli, Halkı Daha İyi Anlıyor

MHP Milletvekili Baki Ersoy geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada TUİK tarafından paylaşılan enflasyon verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek "Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor." ifadelerine yer vermişti.

Bahçeli: 'Hayat Pahalılığı Geçicidir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli anket şirketlerine tepki göstererek "Kimse bize yalan anketlerle ayar veremez, gözümüzü korkutamaz" dedi.

Simülasyonu Değil Gerçeği Görün…

AK Parti, ülkenin başka sorunu kalmamış gibi kendi hazırladığı yeni seçim kanunu ile ilgili bir simülasyon çalışması yapmış.

Şimdi Sorunlar Çözüldü mü?

Halkın birebir yaşadığı ekonomik sorunları görme, bunu kabul ederek giderilmesi yönünde ciddi gayretler ortaya koyan Ak Parti, sahadan aldığı mesajları iyi okuyarak gerekli adımları atıyor.