Maden Haberleri

Maden Haberleri

Elazığ’a 64 doktor ve uzman doktor ataması yapıldı

Sağlık Bakanlığı 100'üncü Dönem Devlet Hizmeti Hükümlülüğü Kura Sonuçlarını Açıkladı. Elazığ Merkez Ve İlçelere Toplamda 64 Doktor Atandı.

Başkan Uslu'dan TYP Tepkisi: 'Çok Çirkin'

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Elazığ genelinde istihdam edilecek 205 TYP kontenjanı içerisinde Ağın'a yer verilmemesine tepki gösterdi.

Kasalarca elmayı tepki için ücretsiz dağıttı

Diyarbakırlı iş adamı Mehmet Yüksel, Elazığ’ın Maden ilçesine bağlı Plajköy mevkiinde kurduğu Huzur Çiftliğinde 7 bin 500 elma fidanından 30 tona yakın topladığı elmaları market zincirleri ve komisyoncuların 1 lira fiyat vermesine tepki göstermek için elmaları vatandaşlara ve martılara ücretsiz dağıttı. Yüksel, üreticilerden 1 liradan alınıp marketlerde vatandaşlara yüksek fiyata satılmasının önüne geçilmesi için de yetkililere çağrıda bulundu.

Elazığ’da kamyonetin altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Maden ilçesinde geri manevra yapan kamyonetin altında kalan 9 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Kıskandık mı?

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan ve yapılan arkeolojik bulgularla dünyanın dikkatini üzerine çeken Zerzevan Kalesi ülkemiz için büyük bir önem taşıyor.

Sevindiren Haber…

Elazığ’ın en önemli ilçelerinden biri olan Maden’den sevindirici bir haber geldi. Maden’de bir kültür varlığı daha tescillendi.

Halk için Siyaset

Ak Parti’ye müracaat ettiği halde aday gösterilmediği için Maden Bölgesinden bağımsız İl Genel Meclisi üyesi olarak rekor bir oyla seçilen Cuma Telçeken’in kendi bölgesine yönelik çalışmaları takdir toplarken, mecliste dile getirdiği konular ile de göz dolduruyor.

TOKİ Maden’de 144 konutu ihaleye çıkartıyor

Maden’in Bahçelievler Mahallesi’nde 144 adet konutun İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi, TOKİ tarafından 16 Eylül saat 11.00’da gerçekleştirilecek.

Maden ve Sivrice’ye saha müjdesi

Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Zülfü Tolga Ağar ile Zülfü Demirbağ, müjdeyi sosyal medya hesaplarından duyurdu

4 maden sahası ihale edilecek

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce (MAPEG), 4 adet 4. Grup maden sahası ihale edilecek. İhaleye çıkarılan iller arasında Elazığ’da yer alıyor.

Yüzde 50'si aşılanan Elazığ'da ilçelerde son durum: Lider Maden, Kovancılar son sırada...

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, Elazığ genelinde şimdiye kadar hedeflenen nüfusun yarısından fazlasının aşılandığını belirterek, vatandaşları aşı konusunda daha duyarlı olmaya ve aşılarını yaptırmaya davet etti.

Elazığ’da 4.3 büyüklüğünde deprem

Elazığ’da 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Gezin’e Yatırım Ve Turizm Desteği Gerekiyor

Hüseyin Kabukçu/2014 yılı nüfus verilerine göre belde statüsü’nden köye düşen, son yapılan konutlar ile eski güzel günlerine dönme planları yapan gezin köyü, turizm konusunda yetkililerden destek bekliyor.

AK Parti İl Teşkilatı, Maden Bölgesi Muhtarları İle Bir Araya Geldi

AK Parti İl Teşkilatı Maden Bölgesi muhtarlarıyla genişletilmiş yerel buluşma toplantısında bir araya geldi. Gezinde gerçekleştirilen toplantıda muhtarların talep ve sorunları dinlendi.

'Bir bardak su kaldıramaz, konuşamaz' denildi, mucizeyi başardı

Elazığ'da 20 yıl önce motosiklet kazası geçirdikten sonra kolu kopup dikilen, 15 yıl boyunca yatağa bağlı yaşayan Mustafa Özger (38), doktorların /bir bardak su kaldıramaz’ demesine aldırış etmeden azmederek aldığı desteklerle evinin altındaki ahırı spor salonuna çevirerek hayata tutundu. Şimdi tekerlekli sandalyesi ile kendi ihtiyaçlarını gideren, kopan kolu ile 15 kilogramlık halter kaldırmaya başlayan Özger'e eğitim desteği de verilmeye başlandı.

Üçü Bir Arada

Karadeniz, Akdeniz ve ülkemizin değişik bölgelerinde petrol kuyuları bulunur ve bu müjde olarak kamuoyuna duyurulur da Elazığ bundan geri mi kalır. Bir müjdeli haber de ilimizden geldi.

Elazığ'da 20 milyon ton rezerv bulundu: Piyasa değeri 10 milyar dolar...

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ’da saha çalışmalarında altın ve çok güçlü bakır rezervi bulunduğu açıklandı. İncelemelere göre bulunan rezervlerin toplam piyasa değerinin 10 Milyar Dolar olduğu belirtildi.

Öğrenciler "Değerli Arkadaşım" projesini uyguladı

Elazığ'da ortaokul öğrencileri, "Değerli Arkadaşım" projesini günlük yaşantılarına uygulayarak öğrendi.

Kale direği üzerine düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir köyde arkadaşlarıyla futbol oynayan 8 yaşındaki çocuk, kale direğinin üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybetti.

Prof. Dr. Yasemin Açık: 'Fabrikamız Endüstri 4.0’a Çok Uygun Bir Fabrika'

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Maden Panelleri-1” Çimento Sektörü toplantısına katılarak sektörün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile dijital dönüşüm ve yeşil mutabakat konularında değerlendirmelerde bulundu.

Fırat Edaş’tan Karayolu Güvenliği İçin Yatırım

Hizmet bölgesi içerisindeki illerinde yatırım çalışmalarını aralıksız sürdüren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Elazığ – Diyarbakır karayolu üzerinde Maden ilçesi güzergahında 408 bin TL tutarındaki yer altı aydınlatma şebekesinin yapımını tamamladı.

Elazığ’a Karavan Park…

Elazığ’ın Karavan Park rotasına eklenmesi için çalışma başlattıklarını, bu amaçla Sivrice, Maden ve Merkezde 20 nokta belirlediklerini ifade eden MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, bu projeleri ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte en kısa sürede hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

EBUAŞ 52 Tane Otobüsü İhale İle Satışa Çıkardı

EBUAŞ Ulaşım Turizm Tekstil Madencilik İnşaat ve Taahhüt Üretim Pazarlama Ticaret San. A.Ş. demirbaşına kayıtlı “Tamamı 2018 Model BMC marka 31 Adet 12 metre, 21 Adet 8,5 metre toplam 52 Adet Otobüsün toplu olarak satılması ihalesine çıktı.’’

Öğrenciler "Şimdi Sıra Sende" projesiyle etkinlikler yaptı

Elazığ'da orta okul öğrencileri, pandemi tedbirleri kapsamında evde olmalarına rağmen, öğretmenlerinin koordinesinde "Şimdi Sıra Sende"projesiyle çeşitli etkinler yaptı.

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Ramazan Çalışmalarına Başladı

Her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı öncesinde yardım çalışmalarını hızlandıran İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği bu kapsamda Elazığ merkez başta olmak üzere Kovancılar, Karakocan, Palu ve Maden ilçelerinde daha önceden tespitleri yapılmış olan yetim, fakir ve mültecilere yönelik Ramazan kumanya paketi ve un yardımına başladı.

Siz Kızacaksınız Ama…

Siz kızacaksınız ama biz yine de söylemekten çekinmeyeceğiz. Bir şehrin milletvekili, o şehirde halkı memnun eden hizmetleri getirttiği, memnun olmadığı hizmetleri de memnun edici karaktere ve özelliğe kavuşturduğu oranda başarılı ya da başarısızdır.

Genel Başkanı Kadın Olan Partinin Tek Kadın İlçe Başkanı

Kübra Kabukçu/8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İYİ Parti Maden İlçe Başkanı Necla Çağıran Gazetemize özel açıklama yaptı. Necla Çağıran, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e duyduğu hayranlığın kendisini motive ettiğini söyledi.

Başkan Acar: ‘Dağdaki Geldi Bağdakini Kovuyor’

Maden Cami-i Kebir Mahallesi Hafriyat Mağdurları Derneği Başkanı Hayati Acar önemli açıklamalarda bulundu.

Maden ocağındaki kazada hayatını kaybeden kuzenlerin son görüntüleri ortaya çıktı

Elazığ'da bir maden ocağında yaşanan asansör kazasında hayatını kaybeden 2 kuzenin maden ocağında çekilmiş beraber türkü söylerken görüntüleri ortaya çıktı.

Elazığ'da maden ocağında asansör kazası: 2 ölü

Elazığ'da bir maden ocağında yaşanan asansör kazasında 2 işçi hayatını kaybetti.