Maden Haberleri

Maden Haberleri

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü 70 Sözleşmeli Personel Alacak

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün 70 Sözleşmeli Personel alacağı öğrenildi.

Hemşehrimiz Yıldırım'a MTA'da Önemli Görev

Elazığlı hemşehrimiz Dr. Nail Yıldırım, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü görevine atandı

İhracat Rakamlarındaki Artış Devam Ediyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan Türkiye ihracat raporda 2021 yılının ilk dört aylık döneminde 129 milyon 402 bin Dolar ihracat yapan Elazığ, 2022 yılının ilk dört aylık döneminde ise 138 milyon 213 bin Dolar ihracat ile yükselişini devam ettirdi

Başkan Yıldırım 36 Bayramdır Görüşemeyen İkisi De Engelli Hala-Yeğeni Buluşturdu

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Maden ilçesinde 18 yıl 36 bayramdır bedensel engelleri ve olumsuz arazi şartları sebebiyle görüşemeyen ikisi de engelli hala ve yeğeninin buluşmasına vesile oldu.

Gürgözeler: Yanlış Hesap Bağdat’tan Geri Döner

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler ikinci kez iptal edilen maden rezervleri ihalesi ile ilgili açıklama yaptı.

Elazığ TSO İhalenin İptaliyle İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ TSO ihalenin iptal süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, 'maden ihale sürecindeki haklılığımız bir kez daha mahkeme kararı ile tescil edilmiştir', dedi.

Maden Sahası İhalesi İptal Edildi 

21 Nisan tarihinde ihalesi yapılan Polimetal Sahası ihalesini Elazığ Maden ve Mermerciler Derneği tarafından açılan yürütmeyi durdurma davası karara bağlandı.

EMMAD: 'Şartnameye Göre Elazığ'da İzabe Tesisi Kurulması Zorunlu Değil'

Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği Başkanı Ali Seyran son günlerde sık konuşulan izabe ve flotasyon tesisleri hakkında açıklama yaptı.

Gizli El mi Duyarlı Basın mı?

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, yaptığı basın toplantısında, yapılan ihale sonrası haber ve yorumların gizli bir el tarafından yapıldığını ifade etti.

Çok Konuştu Ama Bir Şey Söylemedi

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Perşembe günü sabah saat 10'da yapılan Maden İhalesine neden girmediklerine dair kamuoyunun merakla beklediği cevap için dört gün sonra geniş katılımlı bir toplantı yaptı ve kameraların karşısına geçti.

‘Sansasyonel Sebebi Yok’

Etso Başkanı Asilhan Arslan, kamuoyunun beklediği ‘ihaleye neden girilmedi?” sorusunun cevabını açıkladı. İhaleye girmemelerinin herhangi sansasyonel bir sebebi olmadığını, birçok eksikliği bulunan ve hakkında yürütmeyi durdurma davası açılan bir ihaleyi meşrulaştırmama adına, birlikte hareket ettikleri firmayla görüşülerek alınan ortak ve doğru bir karar sonucu ihaleye girmekten vazgeçtiklerini ifade etti.

Başkan Arslan: '300 Milyon Lira Toplandı'

​​​​​​​Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Girişim Grubunun maden rezervi ihalesine katılmamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Erol: “Yine Klasik Yöntemlerle Peşkeş Çekildi”

Elazığ'ın Maden ilçesi Kısabekir Köyü'ndeki maden rezervlerinin çıkarılması ve işletilmesi ile ilgili yapılan ihaleye sadece iki firma girmiş ve ihaleyi Cengiz Holding’e ait Port Madencilik A.Ş. firması 2 milyar 205 milyon TL'ye kazanmıştı.  

Akın: '2.2 Milyar TL’ye Değil, 150 Milyon Dolara Gitti!'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Maden ihalesi ile ilgili açıklama yaptı.

Sırada Ne Var?

Evet, aylardan beri büyük bir heyecan, heves ve iştiyakla hazırlandığımız, şehrin tüm kesimlerinin desteğini aldığımız ihaleye girmedik, işi başka firmaya kaptırdık. Emek sarf ettik, yorulduk, bu işin PR’ı için epey masraf da ettik sonunda başladığımız yere ve yuvamıza döndük.

Süreç Yönetilemedi

Maden sahalarının işletilmesi ihalesi yapıldı ve iki firmanın katıldığı ancak kıyasıya bir yarışmanın olmadığı ihaleyi Port Madencilik A.Ş. firması 2 milyar 205 milyon TL ile kazandı.

Devlet İhaleden Zarar Etti

Elazığ'ın Maden ilçesi Kısabekir Köyü'ndeki maden rezervlerinin çıkarılması ve işletilmesi ile ilgili yapılan ihaleyi 2 milyar 205 milyon TL'ye Port Madencilik A.Ş. firması kazanmıştı. İhaleye ilişkin konuşan Elazığ Maden Odası il temsilcisi Mehmet Rojbin Bingöl, "Devlet bu ihaleden maalesef zarar etti" dedi.

Milletvekili Erol, Maden İhalesi İle İlgili CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na Bilgi Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Maden ilçesinde bulunan ve cumhuriyet tarihinin en büyük rezervi olduğu belirtilen maden rezervinin gerçekleştirilen ihalesi ile ilgili genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi.

Beklenen Açıklama için Tarih Verildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, 24 Nisan 2022 Pazar günü, ihale süreci ile ilgili açıklamalarda bulunacak.

Başkan Gürgözeler: "Etso'dan Açıklama Bekliyoruz"

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, ihale sonucunu hezimet ve hayal kırıklığı olarak nitelendirdi.

“Kimin Aldığı” Değil “Biz Niye Sahaya Çıkamadık” Sorusu Önemli

Elazığ tarihinin en büyük maden rezervinin işletilmesi için yapılan ihaleye sadece iki firma katıldı.

Türk Gibi Başladık, Türk Gibi Bitirdik

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Girişim Grubu'nun ihaleye neden katılmadığını açıkladı.

Kim Tamir Edecek?

Maden sahasının  ihalesine Girişim Grubunun katılmaması, şehirde büyük bir hayal kırıklığı oluştururken, bu konuda hayaller kuran ve umut besleyen hemşerilerimiz için de atlatılması zor bir travma etkisi yarattı.

Bir Açıklama da Av. Cengiz Gülaç'tan

Av. Cengiz Gülaç, yaptığı açıklamayla Elazığ Girişim Grubu'nun ihaleye neden girmediğini sordu....

Girişim Grubu İhaleye Girmedi mi?

İlimizin üç aydan beri gündemini meşgul eden ihale yapıldı.

Elazığ Girişim Grubu İhaleye Neden Katılmadı?

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan Türkiye'nin en zengin maden rezervinin işletme ihalesi yapıldı. Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş ve Port Madencilik A.Ş'nin katıldığı ihaleyi 2 Milyar 205 Milyon TL Bedelle Port Madencilik A.Ş kazandı.

Maden İhalesini Kazanan Firma ve Fiyat Belli Oldu

Elazığ Maden ilçesinde bulunan Cumhuriyet tarihinin en zengin rezervleri için beklenen ihale gerçekleşti. İhaleye 2 firma katılırken kazanan 2 milyar 205 milyon TL ile Port Madencilik A.Ş. firması oldu.

Günlerden “Maden”

Üç aydan beri şehrin gündeminde olan ve ilimizin kaderini değiştirecek olan maden yataklarının işletilmesi ile ilgili ihale yarın yapılacak.

8 Köyün Deprem Konutlarında Anahtarlar Teslim Edilecek

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan Baskil Demirlibahçe, Maden Gezin, Merkez Akçakale, Işıkyolu, Günaçtı ve Gölardı, Sivrice İlçesi Kürk ve Güney Köyü 1 ve 2 nolu toplu alanlarındaki konutların anahtar teslimleri 19 Nisan – 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Başkanlarının Hızına Yetişemiyorlar

Elazığ Hakimiyet Gazetesi’nin 22.09.2021 tarihinde ‘İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi’ başlıklı manşetinin üzerinde 6 aydan uzun bir süre geçmesine rağmen birçok ilçe belediyelerinin halen web sitelerinin güncel olmadığı görülüyor. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Alacakaya, Ağın, Arıcak ve Keban Belediyelerinin web sitelerinin ısrarla güncellenmediği görülürken, daha öne güncellenmeyen Sivrice Belediyesi’nin ise 2022 yılı itibari ile web sitesini aktif olarak kullandığı gözlemlendi. Belediye Başkanları, aktif ve güncel olarak sosyal medya hesaplarını kullanırken kurumsal kullanımlar başkanların çok gerisinde kalıyor.