Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Haberleri

Milletvekili Gürsel Erol: ‘Yukarı Fırat havzası turu turizm gelirlerine katkı sağlayacaktır’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde söz aldı.

Çocuk Kabaresine bakanlık desteği

Malatya'da 'Şen Şakrak Kuklalar ve Çocuk Kabaresi' adlı oyun, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından destek almaya hak kazandı.

Karakoçan’da 3 katlı ilçe kütüphanesi hizmete açıldı

 Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Karakoçan Belediyesi işbirliği ile yapılan 3 katlı kütüphane hizmete girdi.

13'üncü Uluslararası Kısa Film Festivali dolu dolu geçti

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Sinema Topluluğu tarafından düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen İnönü Üniversitesi 13'üncü Uluslararası Kısa Film Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

Başkan Çınar, Doğan'ı kültür evlerinde ağırladı

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin kültürel yatırımlarını inceleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Şennur Aldemir Doğan, 'Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarından büyük bir memnuniyet duydum, çok güzel eserler kazandırılmış, Belediye Başkanımızı tebrik ederim' diye konuştu.

Arslantepe höyüğü alanına yapılacak çalışmalar belirleniyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Şennur Aldemir Doğan, UNESCO tarafından dünya kültür mirasına alınarak Türkiye'nin 19'uncu kültür mirası olarak tescillenen Arslantepe Höyüğü alanında yapılacak olan çalışmalarla ilgili Arslantepe Höyüğü alanında incelemelerde bulundular.

Bakanlık yetkilileri Malatya'da incelemelerde bulundular

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Şennur Aldemir Doğan yapılan ve yapılacak olan yatırımları incelemek amacıyla Malatya'da bir takım ziyaret ve incelemelerde bulundular.

Bingöl'de 7 odalı kaya kilisesi keşfedildi

Bingöl'de Kültür ve Turizm Bakanlığının izniyle yapılan araştırmalarda, 7 odalı Erken Hristiyanlık dönemine ait kaya kilisesi keşfedildi.

Proje Onaylandı

Cip Jeotermal Turizm Gelişim Alanı Projesi Kültür Ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı.

Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanı resmen Bursa’da

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Özbekistan Kültür Bakanı Ozodbek Nazarbekov’un da hazır bulunduğu devir teslim töreninde, Hiva Belediye Başkanı Temur Davletov’dan ‘Türk Dünyası Kültür Başkenti’ unvanını resmen aldı.

Elazığ’da 1’inci Harput Kısa Film Festivali başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Elazığ Valiliği tarafından düzenlenen ve 4 gün boyunca sürecek olan 1’inci Harput Kısa Film Festivali vatandaşların yoğun katılımı ile başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 40 kontrolör/başkontrolör istihdam edecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, 40 kontrolör/başkontrolör istihdam edeceği öğrenildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 33 işçi alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 33 işçi alacağı öğrenildi.

Çaydaçıradan Harput’a

İlimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlerde yetersiz olduğu gerçeğine katılmamak mümkün değil. 24 yıl devam eden Hazar Şiir Akşamları, 12 yıl aralıksız devam eden Çaydaçıra Film Festivalinden herhangi bir haber alınamazken, ses farklı bir isimle ve farklı yerden geldi.

Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı !

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle, Elazığ Valiliği tarafından 8-11 Eylül tarihlerinde ilki düzenlenecek olan Harput Kısa Film Festivali başvuruları başladı.

Arslantepe'nin UNESCO dünya kalıcı listesine girmesinde sona yaklaşılıyor

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunan Arslantepe'nin Kalıcı Listeye alınmasına yönelik olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve UNESCO temsilcileriyle yapmış oluğu görüşmeler neticesinde 18-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak olan toplantılarda Arslantepe'nin kalıcı listeye alınması görüşülecek.

Karavan Park ‘Tamam’

MÜSİAD ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı karavan park projesinde sona gelindi. Elazığ ile birlikte 38 ilde kurulacak olan karavan park için en uygun yerin gezin de bulunan İLBANK tesisleri olduğu belirlendi. Proje tamamlanarak Elazığ Valiliği’ne Gönderildi. Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın onay vermesinin ardından Elazığ, Karavan Park’a kavuşacak.

Geç ama Güzel..

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan "Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" kapsamında Elazığ'da kitap bağışı kampanyası başlatıldı. Elazığ Adliyesi önünde düzenlenen kitap bağış etkinliğine ilimiz bürokratları katılmış.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 2 Sözleşmeli Bilişim Personeli alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın 2 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacağı öğrenildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 sürekli işçi alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 45 sürekli işçi alacağı öğrenildi.

Tepki çeken video yayından kaldırıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye’nin dijital mecralarda uluslararası tanıtımını yapan “Go Turkey” internet sitesi sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

Harput Film Akademi Bahar Dönemi Sona Erdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile, Elazığ Valiliği tarafından yürütülen Harput Film Akademisi’nde 8 hafta süren pratik ve teorik sinema eğitimi sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 Sözleşmeli Bilişim Personeli alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 10 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacağı öğrenildi.

Başarı Kimin?

Kültür Ve Turizm Bakanlığı tarafından Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun adının Kürsübaşı Topluluğu olarak değiştirilmesine yönelik tepkiler sonuç getirdi ve bakanlık, “Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Ve Kürsübaşı Topluluğu” isminde karar kılarak orta yolu buldu. Ancak bu yanlışın düzeltilmesinde kimlerin etkili olduğu tartışması bitmedi

Gürsel Erol tepki gösterdi, Bakanlık kararından vazgeçti

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Elazığ Devlet Türk Müziği Korosu'nun adını değiştirmesine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,sert tepki göstermişti.

Yanlış Yorum

Elazığ Devlet Türk Müziği Korosu’nun adının, Kültür ve Turizm Bakanlığı kararı ile Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu olarak değiştirilmesi sanat camiası tarafından memnuniyetle karşılanırken bazı çevreler tarafından yanlış bulundu.

Bu Sefer Olsun Artık

İlimizde sayısız film çekim planlaması yapıldı. Değişik zamanlarda değişik şahıslar ilimize gelerek üst düzey yöneticilerimizle görüştüler ve projelerini anlattılar.

Anadolu'nun 412 eseri daha Türkiye'ye getirildi

Kültür ve Turizm Bakanlığının tarihi eser kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında Macaristan'dan iadesi sağlanan 412 eser Türkiye'ye getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 124 sözleşmeli sanatçı alacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 119 sözleşmeli personel alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 119 sözleşmeli personel alacak