Etiketler

Aşılamada yeni dönem: Gün içinde randevu, gün içinde aşı!

Son dakika: Koronavirüsle mücadelede yeni bir döneme geçildi. Gün içinde randevu, gün içinde aşı uygulamasıyla artık vatandaşlar randevu aldıkları gün aşı olmaya gidebilecekler. Bakan Koca, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Randevu alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım" sözlerine yer verdi.

Son 24 saatte korona virüsten 84 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 84 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 5 bin 955 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Aşı İzdihamı

Aşı yaşının 40’a indirilmesi ve birçok meslek gurubu ile SGK girişi olanların yaşı beklemeden aşı olma imkânının sunulmasıyla hastanelerde bir aşı izdihamı oluştu.

Son 24 saatte korona virüsten 74 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 74 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 5 bin 626 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Güzel Günler Yakın

Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı başlatılan aşı mücadelesi hızla devam ediyor.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Polat’tan 40 Yaş ve Üzeri Tüm Vatandaşlara Aşı Çağrısı

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, tüm ülkede olduğu gibi Elazığ’da da aşılamada 40 ve üzeri yaş grubuna geçildiğini belirtilerek, mesleki veya yaş sırası gelen tüm vatandaşları aşı olmaya çağırdı.

Son 24 saatte korona virüsten 53 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 53 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 5 bin 12 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Koronavirüsün en yaygın belirtileri değişti

lk olarak 2019'un son günlerinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya ölüm saçmaya devam eden koronavirüsün belirtileri, Hint varyantıyla birlikte ciddi şekilde değişti. Mayıs ayının başından beri milyonların ezberlediği bazı semptomların tamamen değiştiğini kaydeden bilim insanları, "Bir numara baş ağrısı, ardından boğaz ağrısı, burun akıntısı ve ateş. Bütün bunlar eski klasik semptomlar değil, beş numara öksürük" değerlendirmesinde bulunuyor.

Aşıda yeni aşama: Bir yaş gurubu daha programa dahil edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşı programına ilişkin müjdeyi sosyal medyadan verdi. Koca, mesajında, "Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Son 24 saatte korona virüsten 75 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 75 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 76 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten 69 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 69 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 261 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Yaz Spor Okulları kayıtları başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir hizmet verilemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaz kurslarının kayıtları başladı.

Son 24 saatte korona virüsten 86 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 86 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 609 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Bakan Koca: 'Aşı programında iki grubun daha aşılanmasına başlanıyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9 Haziran Çarşamba gününden itibaren, öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin yanı sıra müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin de Covid-19 aşılama programına dahil edileceğini duyurdu.

100 bin nüfusta vaka oranı açıklandı: Elazığ'da artış var!

100 bin nüfusta vaka oranları Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında paylaşıldı.

Aşıya erişmek artık daha kolay, BionTech için hastaneye gitmeye gerek kalmadı!

Sağlık Bakanı Koca BioNTech aşısının, kamu ve özel hastanelerle birlikte aile hekimliklerinde de yapılabileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavsiye ettiği aşı: Ben oldum, antikor da oluştu

Geçtiğimiz günlerde konuk olduğu canlı yayında 3 doz aşı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Alman aşısı BioNTech'le ilgili bir endişe var mı?" şeklindeki soruya "Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim" yanıtını verdi.

Gençlerin "oyuncaklı sabun" fikri, el yıkama alışkanlığı kazandırıyor

Hijyenin önemini çocuklara erken yaşta aşılamak amacıyla kendi imkanlarıyla endemik bir bitkiden elde ettikleri hammaddeden sabun üreten 7 üniversite öğrencisi, içine oyuncak yerleştirdikleri ürünleri şehirleri gezerek hem el yıkama alışkanlığı kazandırıyor, hem de çocuklara eğitim veriyor.

Son 24 saatte korona virüsten 91 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 91 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 5 bin 647 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Boş Masadan, Boş Masa Beklemeye

Pandemi dönemi hayatımızı alt üst etti. Hem sağlık, hem psikolojik hem de ekonomik olarak yıkıldık ve çoğumuz resmen dibe çakıldık.

KDV İndiriminde Süre 2 Ay Uzatıldı

Koronavirüs salgınından etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla çok sayıda hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında 31 Mayıs 2021'e kadar geçerli indirimli oranların süresi 31 Temmuz 2021'e kadar uzatıldı.

Vaka sayılarında aylar sonra bir ilk!

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs verilerine göre vaka sayıları uzun zaman sonra ilk kez 6 binin altına düştü.

Öğretmenler ve eğitim çalışanlarının aşı randevuları açıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenler ve eğitim çalışanlarının aşı randevularının Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlandığını e-Nabız'dan randevu alabileceklerini duyurdu.

Son 24 saatte korona virüsten 114 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 114 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 602 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Tekno ‘Nine’

Okumanın yaşı yoktur, denir hep ve örneklerini zaman zaman görüyoruz ülkemizde. İşte bir örneği de Bingöl'de yaşayan 65 yaşındaki Kıymet nine oldu.

Sanatçılar Alev Topu

Kademeli de olsa normalleşme takvimi açıklanalı henüz iki gün oldu. Ancak sanat camiası alev topuna döndü bile. 

Hasret Bitti…

Uzun süreden beri kapalı olan lokanta ve kafelerle ilgili sahipleri ve çalışanlarının güzel ve enfes görüntülü paylaşımları bizleri de iştahlandırdı. Malum aylardan beri gidemediğimiz ve masada tadamadığımız lezzetlerden söz ediyoruz.

Densizliğin Daniskası!

Dünya koronavirüs ile mücadele ederken ve aşıya ulaşmak için devletlerarası bir nevi soğuk harp yaşanırken, ülkemizde hiçbir sıkıntı yaşanmayan aşılama çalışmaları ile ilginç bir açıklama geldi.

Son 24 saatte korona virüsten 129 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 129 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 7 bin 112 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

100 bin nüfusta vaka oranı açıklandı

100 bin nüfusta vaka oranları Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs bilgilendirme sayfasında paylaşıldı.