Kemal Kılıçdaroğlu Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu Haberleri

Cumhurbaşkanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'nun el hareketine tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki konuşmasında tartışmalara neden olan hareketine tepki gösterdi. Oktay, "Milletin kürsüsünden hareket çekenlere millet öyle bir hareket çeker ki ömür boyu kendinize gelemezsiniz" ifadelerini kullandı.

Rüzgâr da Kararsız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın daha etkin muhalefet için 7 bölgede 7 miting çağrısına olumlu karşılık verdi ve ekonomideki gelişmelerin ardından "Erken ve Hemen Seçim" sloganlarıyla miting yapmaya karar verdi.

Kılıçdaroğlu’na Yarıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK'ten randevu istediğini ancak alamadığını belirtti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, aldığı karar doğrultusunda saat 11.00'da Türkiye İstatistik Kurumu'nun Ankara binasına gideceğini söyledi.

Bilgi almak için TÜİK'e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu içeri alınmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah yaptığı "TÜİK'ten randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" paylaşımının ardından belirttiği saatte TÜİK'e gitti. İçeriye alınmayan Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına "Bu tabloyu cumhuriyet tarihinde hiç görmedik." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi hesabından Kılıçdaroğlu'nu paylaştı, şimdiden 4.2 milyon kişi izledi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun videosunu paylaşarak, "Milletimizi, her fırsatta kendisini tehdit eden bu vesayetçi zihniyetin insafına bırakmayacağız." dedi.

Bürokratlar CHP’ye mi yanaşıyor?

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz aylarda bürokratları uyarması ve tehdidinden Sonra Ak Parti tarafından çok sayıda bürokratın olası millet ittifakında da makamlarını korumak amacıyla Kılıçdaroğlu’na dosya sızdırabileceğini yazan Hakimiyet Gazetesi’nin bu öngörüsü doğru çıktı ve Kılıçdaroğlu, “bürokrasiden yolsuzluk dosyaları yağıyor” açıklamasında bulundu.

14. Katın Esrarı

CHP'den istifa eden ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski yardımcısı olan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili çok konuşulacak iddialarda da bulundu.

Ak Parti de Helalleşecek mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan dikkat çeken bir paylaşıma imza attı.

Başkanlara Geçit Yok

CHP kaynaklarından Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kesinleştiği haberlerinin ardından Kılıçdaroğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Seçimin Sonucu

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarına atıf yaparak “Kanal İstanbul'dan söz etti sayın başkan. Sayın Başkan hiç meraklanma Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Alan olursa çok ağır bedeller ödeyecektir.

Kabine Hazır!

Yayın hayatına uzun süre ara verdikten sonra yeniden yayına başlayan Flash TV'nin Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, Millet İttifakı'nın adayını ve olası bakanlarını açıklamış.

Önemli Siyasetçi Süsü mü?

Siyasi cinayetler iddiası ile gündemde olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ın birilerine 'yarım kalan işi bitirin' talimatı verdiğini" ima etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşmaya değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Bile’den İncinir Karınca

Söz söylemek, söylenen sözün nerelere gittiğini düşünerek kırk düşünüp bir söylemek gibi bir hasletimizin olması lazım.

HDP’nin Dediği Oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yapılması düşünülen harekata ilişkin TBMM'ye gelen tezkere ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Başkanlar Veto Yedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına aday çıkarmakta zorlanan Millet İttifakı'nda yeni bir krizin eşiğine gelindi.

‘Söylenecek Kelime mi?’

Müstakbel Cumhurbaşkanı edasıyla ekonomik, siyasi vaatler ve memurları şimdiden uyarmaya başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez baltayı taşa vurmuş görünüyor.

Memur Ne Yapsın?

Geçtiğimiz günlerde tarih de vererek “18 Ekim’den itibaren herhangi bir yanlışa bulaşmayın ve mevzuata aykırı taleplere onay vermeyin” diyerek bir kesime göre memurları uyaran, iktidar kanadına göre de memurları tehdit eden CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni bir karşılık geldi.

4 Parti Daha İttifaka Katılıyor, Sloganları bile belli...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki kritik görüşmede Millet İttifakı'nın genişletilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. DEVA, Gelecek Partisi ve Türkiye Değişim Partisi'nin de ittifaka katılacağı iddia edilirken, partilerin 2022'ye 'Cumhur tek, Millet birlik' sloganıyla girmeyi hedeflediği öğrenildi.

Mesaj Alınmış

Dün Hakimiyet’e Göre köşemizde TBMM eski Başkanı ve Ak Parti kurucularından Bülent Arınç’ın "CHP; Kemalist, laikçi bir çizgide, özellikle Baykal çizgisi. Bugün ondan çıktılar. Çıktıkları için de oyları artıyor ve artacak öyle görüyorum ben." sözünü yorumlamış ve Arınç’ın CHP’den milletvekilliğini düşünüyor diye iddiaların olduğunu ifade etmiştik.

İzin Almış

Akşener’in “Ben başbakan adayıyım” çıkışından sonra Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmaları başlamış ve öncesinde sadece İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın isimlerinin geçtiği adaylık için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aday olacağı bilgileri kulislere yansımıştı.

Bu Defa Bahçeli Uyardı

Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara 18 Ekim gününü tarih vererek grev çağrısı yapmasına tepki gösterdi.

Uyarı mı Tehdit mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden paylaştığı videoda bürokratlara seslendi.

Muhtar merak edip sordu, Kılıçdaroğlu yanıtladı: Bakın Kılıçdaroğlu neden PKK'nın adını kullanmıyor

Ankara Muhtarlar ve Kanaat Önderleri Buluşması'nda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "PKK'nın adını neden kullanmıyorsunuz?" sorusu yöneltildi. Kılıçdaroğlu bu soruya "Biz bilerek adını kullanmıyoruz. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesine bakın, orada da kullanmazlar. Çünkü terör örgütleri bunu ister, adı duyulsun ister. Biz bunun için söylemiyoruz" yanıtını verdi.

Siyasi Cinayetler Kime Yarar?

“3600 ek göstergeyi ilk ben telaffuz ettim” cümlesinden başka gündem olabilecek bir konu bulamayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, 12 Eylül öncesi kaotik ortamı hatırlatacak şekilde; “siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var” iddiası, savcılığı harekete geçirdi.

Kahtalı'dan Kılıçdaroğlu'na ''Siyasi Cinayet'' tepkisi

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayet kaygım var' açıklamasına tepki göstererek, 'Siyaseten iflas eden ana muhalefet liderinin spekülatif ve fütursuz olan böylesine bir açıklamaya sarılması siyasi çaresizliğini ve zihniyetini ortaya koymuştur'' dedi.

Millet, Safları Sıklaştırıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerin 2023 yılında yapılacağını duyurmasından sonra özellikle Millet İttifakına mensup partiler de safları sıklaştırıyorlar.

Kılıçdaroğlu tamam..

Pazartesi günkü “Hakimiyet’e Göre” köşemizde, profil resmindeki parti amblemini kaldırıp Türk bayraklı son resmini kullandığı için cumhurbaşkanı adaylığına göz kırpan Kemal Kılıçdaroğlu’nu yazmış ve Millet İttifakı’nda Cumhurbaşkanlığı adaylığının birinci derecede kendisinin hakkı olduğunu ifade etmiştik.

Yakışır…

2023’de yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifakların adayları merak konusu olurken Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya platformlarındaki CHP logolu fotoğrafını değiştirmesi ve yeni fotoğrafta sadece Türk Bayrağının  görülmesi Twitter’da gündem oldu.  Fotoğrafı gören sosyal medya kullanıcıları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olacağını iddia ettiler.

Milletvekili Erol ve İl Başkanı Duran Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve CHP ELAZIĞ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezindeki makamında ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'dan Veli Ağbaba'ya taziye ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'ya taziye ziyaretinde bulundu.