Keban Haberleri

Keban Haberleri

Kerevit Av Yasağı Sona Erdi

İlimiz sınırları içerisinde bulunan Keban Baraj Gölünde, 1 Kasım 2021'de başlayan Kerevit Av Yasağı 30 Haziran 2022'de sona erdi. Buna göre; 1 Temmuz-1 Kasım 2022 tarihleri arası 4 ay boyunca Ağın, Keban, Aydıncık ve Güzelyalı bölgelerinde kerevit avcılığı serbest olacak.

Balıkçılar ‘Vira Bismillah’ Dedi

Elazığ İli sınırları içerisinde yer alan Keban, Karakaya, Özlüce, Kalecik, Beyhan, Kralkızı Baraj Gölleri ile Sivrice Hazar Gölü ve bunlarla bağlantılı tüm akarsularda 2022 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 1 Temmuz 2022 tarihinde sona ermişti.

İl Başkanı Duran'dan Siyanür Açıklaması

Keban’da içme suyuna siyanür bulaştığı iddiaları üzerine Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’nın yanıtlarını ekranlarınıza getirmiştik. Atlı gerekli testlerin yapıldığını ve sonuçların negatif olduğunu dile getirmişti. İddialar üzerine CHP Elazığ İl Başkanı Coşkun Çağlar Duran ve beraberindekiler Keban’da açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Duran durumun ciddiyeti üzerinde dururken gelişmelerin takipçisi olacaklarını söyledi.

Başkan Atlı: 'Şebeke Suyuna Yapılan Siyanür Testi Negatif Çıkmıştır'

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, siyanürün Fırat Nehri'ne karıştığı iddialarına ve suyun görsellerinin paylaşılması üzerine açıklamalarda bulundu.

Tekstil Üssü Elazığ

Son yıllarda ülkemizin saygın tekstil firmalarının OSB’de fabrika açması, bugünlerde yine fabrika kurmak amacıyla önemli şirketlerin şehrimizde çalışmalar yapması ve son olarak başta Elazığ Belediyesi olmak üzere Karakoçan ve Keban ilçelerimizin tekstilkent kurma çalışmaları da gösteriyor ki Elazığ birkaç yıl içerisinde bir Denizli, Kahramanmaraş ve Gaziantep gibi tekstil üssü olma yolunda ilerliyor.

Elazığ'da Kadınların Ürünleri Sergilendi

Elazığ’ın Keban ilçesinde kadınların el emeği göz nuru ürünleri, düzenlenen sergide görücüye çıktı.

MHP Heyeti Toplantılarını Ağın, Baskil ve Keban İle Sonlandırdı

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ il teşkilatı tarafından 3 gündür devam eden “adım adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısı” Ağın, Keban ve Baskil ilçeleri ile sona erdi.

Keban’da 500 Keklik Doğaya Salındı

Elazığ’ın Keban ilçesinde yaban hayatının desteklenmesi amacıyla 500 keklik doğaya salındı.

'Keban İlçe Halk Kütüphanesi Yenileme Projesi' Protokolü İmzalandı 

Başak Meral Gündüz/“Keban İlçe Halk Kütüphanesi Yenileme projesinin” protokolü düzenlenen tören ile imzalandı. 

18 İlde 12 Milyon Yavru Sazan Suyla Buluştu

Elazığ’da Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde, Ağın ilçesinde bulunan kafes işletmesinde balık hasadı ve balıklandırma etkinliği düzenledi. Etkinlik çerçevesinde 2021 yılında Keban üretim birimlerinde üretilen 12 milyon yavru sazanın balığı stokların desteklenmesi amacıyla 18 ilde bulunan su kaynaklarına bırakıldığı bildirildi.

Keban’da 4006-Tübitak Bilim Fuarı

Elazığ’ın Keban ilçesinde bulunan Musa Coşkun Ortaokulunda 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi.

Elazığ'da kablo hırsızları jandarmanın dikkati sayesinde yakalandı

Elazığ'da Keban Barajı Elektrik Santralinin hurdalık kısmından 1 ton ağırlığında bakır kablo ve demir parçaları çalan hırsızlar, jandarmanın dikkati sayesinde yakalandı.

Başkanlarının Hızına Yetişemiyorlar

Elazığ Hakimiyet Gazetesi’nin 22.09.2021 tarihinde ‘İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi’ başlıklı manşetinin üzerinde 6 aydan uzun bir süre geçmesine rağmen birçok ilçe belediyelerinin halen web sitelerinin güncel olmadığı görülüyor. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Alacakaya, Ağın, Arıcak ve Keban Belediyelerinin web sitelerinin ısrarla güncellenmediği görülürken, daha öne güncellenmeyen Sivrice Belediyesi’nin ise 2022 yılı itibari ile web sitesini aktif olarak kullandığı gözlemlendi. Belediye Başkanları, aktif ve güncel olarak sosyal medya hesaplarını kullanırken kurumsal kullanımlar başkanların çok gerisinde kalıyor.

Vatandaşlara Önemli Uyarı!

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak, vatandaşların uyarı levhalarını dikkate alması ve bunları tahrip edilmemeleri gerektiğini söyledi.

Budur İşte…

Her alanda olduğu gibi tarımda da daha çok üretim ve ekonomiye katkı amacıyla bilimsel yöntem ve teknolojinin uygulanmasının çok gerekli olduğunu ve bunun için de başta Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün çiftçileri bilgilendirmek ve bazı konularda bilgilendirmek için sahada daha çok bulunmaları gerektiğini söyleyegeldik.

Fırat Üniversitesi Keban MYO Tarafından Çiftçilere Bağ Budama Eğitimi Verildi

Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu tarafından çiftçilere uygulamalı bağ budama eğitimi verildi.

Elazığ’da 10 Bin Fidan Dağıtıldı

Elazığ’ın Keban ilçesinde Dünya Ormancılık Haftası sebebiyle Orman Bölge Müdürlüğü tarafından vatandaşlara 10 bin fidan dağıtıldı.

Keban Kaymakamlığı Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Elazığ'ın Keban İlçe Kaymakamlığı tarafından kentte bulunan cadde ve sokaklara, sokak hayvanları için mamalıklar yerleştirildi.

Kaybettikleri Yakınlarını Görmek İçin Bu Berbere Uğruyorlar

Elazığlı berber Ahmet Orhan, 47 yıldır tıraş ettiği müşterilerinden aldığı vesikalık fotoğrafları dükkanına asarak ilginç bir koleksiyona imza attı.

Sezona Hazır mıyız?

Pandemi sonrası turizm sektöründe beklenen hareketliliğin bahar aylarıyla ile başlayacağı ve Elazığ’ın çok sayıda turist çekeceği düşünülürken, hala yolu yapılamayan kanyonlar bölgesi başta olmak üzere tarihi ve turizm bölgelerimizin yeni sezona hazır olup olmadığı merak ediliyor.

28 Şubat Mağduru Olan Belediye Başkanı Fethiye Atlı O Süreci Anlattı

28 Şubat mağduru 7 yıllık Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, "Başörtü hiçbir zaman kaos olmadı, şu anda başörtümüzle hizmet ediyoruz. Hem bu dünyada hem de ahirette haklarımı helal etmeyeceğim. Belki timsah gözyaşları döküyor diyecekler ama sıkıntıları biz yaşadık” dedi.

Kadınlar Kooperatif Kurdu, 'Anadolu Meleği' Markasıyla Satışa Başladı

Elazığ'ın Keban ilçesinde kooperatif çatısı altında bir araya gelen ev kadınları, üretim yaparak aile bütçesine katkı sağlamanın sevincini yaşıyor.

Nerede Böyle İdareci?

Fethiye Atlı, devlet memuru iken 28 Şubat’ın gadrine uğramış, başörtüsü mağduru olmuş, 2014 seçimlerinde Ak Parti’den Keban Belediye Başkanı seçilmiş, 2019 seçimlerinde partisinin aday göstermemesi üzerine bağımsız aday olup yeniden halkın teveccühü ile belediye başkanlığına seçilmiş, sonrasında yine büyük bir olgunluk göstererek aday gösterilmediği partisine geçiş yapmış gönül ve yürek insanı bir belediye başkanı.

Keban Baraj Gölünde turuncu sazan ağlara takıldı

Tuncelili balıkçıların Keban Barajı'nda ağlarına yaklaşık 5 kilo ağırlığında turuncu renkli aynalı sazan balığı takıldı.

Evinin Bahçesinde 30 Kediye Bakan Zahide Nineye İl Özel İdare Ekiplerinden Mama Desteği

Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri, 30 kediye ev sahipliği yapan 76 yaşındaki Zahide Demir'e mama desteğinde bulundu.

Ekmeğini Pirinç Tanelerinden Kazanıyor

Elazığ’da 26 yaşındaki el sanatları ustası Ersin Celayır, büyük bir özveriyle pirinç tanelerinin üzerine isim yazarak ekmek parasını kazanıyor.

Kedi Dostu Zahide Nine, Yıllardır Onlara Annelik Yapıyor

Elazığ'ın Keban ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki Zahide nine, sokakta yaşayan 30’a yakın kediye evinin bahçesinde çocuk gibi bakıyor.

Binlerce İnsan Bu İlçeye Balık Yemeye Geliyor

Türkiye'de alabalık üretiminde ve ihracatında ilk sıralarda yer alan Elazığ'ın Keban ilçesi, hem göze hem mideye hitap ediyor. Özellikle alabalığın 23 çeşit yemeğinin yapıldığı ilçenin, yurtiçi ve yurtdışından dört mevsim ziyaretçisi eksik olmuyor.

Başkan Atlı'dan Konut Müjdesi

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, TOKİ tarafından ilçede 88 adet konutun yapılacağını duyurdu.

Risk Alarak Baraj Sahasını Eken Çiftçileri 'Yağış' Endişesi Sardı

Elazığ’da kuraklık nedeni ile suların çekildiği Keban Baraj Gölü sahasında tarım yapan çiftçiler, yaşanan yağışlara bir yandan sevinirken diğer yandan ise endişeli. Her sene risk alarak tarım yaptıklarını dile getiren çiftçiler, baraj debisinin yükselmesiyle mahsulün su altında kalacağını söyledi.