Keban Haberleri

Keban Haberleri

İnşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Elazığ’ın Keban ilçesinde inşatta çalışırken dengesini kaybederek sert zemine düşen işçi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Freni boşalan beton mikseri devrildi, yol trafiğe kapandı

Elazığ'ın Keban ilçesinde bir evin inşaatında çalışan beton mikseri, freninin boşalması sonucu kontrolden çıkarak devrildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken yol uzun süre trafiğe kapatıldı.

TYP Kontenjanlarına bir tepki de Bakan Gündoğan'dan geldi

Elazığ genelinde istihdam edilecek 205 TYP kontenjanı içerisinde Ağın, Keban ve Sivrice ilçelerine kontenjan verilmedi.

Başkan Uslu'dan TYP Tepkisi: 'Çok Çirkin'

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Elazığ genelinde istihdam edilecek 205 TYP kontenjanı içerisinde Ağın'a yer verilmemesine tepki gösterdi.

Jandarma nöbet tuttu, yangın söndürme uçağı barajdan su takviyesi yaptı

Tunceli'nin Hozat ve Ovacık ilçeleri arasında kalan Buzlutepe mevkii ile Tanzi Deresi üzerinde süren orman yangına karadan çok sayıda ekibin yanı sıra 2 helikopter ve 1 yangın söndürme uçağı müdahale ediyor. Yapılan çalışmalarla yangının 95'i söndürülürken, yangın söndürme uçağı Keban Barajı'ndan su takviyesi yaptı, jandarma ekipleri ise kıyıda nöbet tuttu.

Elazığ’da üretilen 21 bin ton alabalık, Rusya, Almanya, Hollanda ve 25 Avrupa ülkesine ihraç ediliyor

Keban ve Karakaya Baraj göllerinin üzerinde kurulu 160 aktif işletme ile iç sularda en fazla alabalık üreten iller arasında 1’inci sırada yer alan Elazığ’ın somon ve alabalıkları başta Japonya olmak üzere Rusya, Hollanda, Almanya ve 25 Avrupa ülkesine ihraç ediliyor.

28 Şubat mağduru, Türkiye’nin ilk başörtülü Belediye Başkanı Fethiye Atlı yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu

28 Şubat mağduru olan ve başörtülü olması nedeniyle o dönem farklı mazeretlere memurluktan atılan Fethiye Atlı, Elazığ'ın Keban ilçesinde 2 dönemdir belediye başkanlığı yapıyor. Atlı, “Ben hakkımı helal etmiyorum. Hem bu dünyada hem de ahirette etmiyorum. Benim hakkımı Rabbim onların burnundan fitil fitil getirsin” dedi

Elazığ’dan 18 kente 12 milyon yavru sazan balığı gönderildi

Elazığ’da Keban Baraj Gölü’ne 400 bin sazan yavrusu bırakıldı. Ayrıca balıklandırma programı kapsamında baraj ve göllere bırakılmak üzere 18 kente 12 milyon yavru sazan balığı gönderildi.

Elazığ’da örtü yangını

Elazığ’ın Keban ilçesinde çıkan örtü yangını kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Tescilli 'Keban biberi' işini büyüttü, verimi arttırıp ihracata başladı

Elazığ’da meyve ve sebze yetiştiriciliğinin yanı sıra bölgede endemik olarak yetişen, tescilli ‘Keban biberi’ işine giren 30 yaşındaki Kadir Celayir, verimi yüzde 60’lara kadar çıkararak ürünlerini yurt dışına göndermeye başladı.

Tescille Kalmasın…

Şehirlerin sanayi, üretim ve markalaşma alanındaki yarışına son yıllarda turizm de eklendi. Şehirler artık ekonomisi ile değil turizm potansiyelleri, doğal ve tarihi mekanları ve yemek kültürleri ile anılır ve öne çıkar oldu.

Tescilli Gümüşkaya Mağarası turizme kazandırılacak

 Elazığ’ın Keban ilçesinde 200 metre derinlikte bulunan tescilli Gümüşkaya Mağarası’nın turizme kazandırılması için çalışmaların başlayacağı bildirildi.

İyi Düşünülmeli…

Keban Değirmenbaşı Mahallesinde bulunan Keban K2 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Adalet Bakanlığı’nın aldığı karar ile kapatıldığı iddia ediliyor.

Çok Güzel Hareketler

Elazığ’ın turizm konusunda önemli bir konumda olduğunu ve özellikle Sivrice, Harput, Keban, Baskil ve Palu’nun tarihi güzelliklerinin gün yüzüne çıkartılarak tüm dünyaya gösterilmesi gerektiğini ifade etmiştik.

Keban'da ev yangını: 2 kişi dumandan etkilendi

 Elazığ'da bir evde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında karbonmonoksit gazından etkilenen 2 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Özel çocuklar Keban Baraj Gölü'nde kano eğitimi aldı

Tunceli'de misafir edilen özel çocuklar Keban Baraj Gölü'nde kano eğitimi aldı.

Ak Parti Keban İlçe Başkanı Turgay Toprak göreve başladı

Ak Parti Keban İlçe Başkanlığı görevine atanan Turgay Toprak görevine başladı.

El frenini çekmeyi unutunca yeni aldığı aracı baraja gömüldü

Elazığ’a gelen 3 arkadaşın kamp keyfi, el freni çekilmeyi unutulan otomobilin Keban Baraj Gölüne düşmesiyle bitti. Sahibinin yeni aldığı baraj gölüne gömülen otomobil, bugün yapılan çalışma ile 15 metrede derinlikten kepçe yardımıyla yukarı çekildi.

Elazığ, Turizmden Umutlu

Ömer Enes YILAR/1 Temmuzla birlikte başlaması planlanan normalleşme sürecinde yaşanacak turizm yoğunluğu için sektör son hazırlıklarını yaparken Hazar Gölü, Harput, mesire alanları ve Keban ile Baskil’de bulunan doğal güzelliklerde çalışmalar devam ediyor.

Keban'daki örtü yangını söndürüldü

Elazığ’ın Keban ilçesinde çıkan örtü yangını, ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.

Keban'da dağlık alanda, örtü yangını

Elazığ’ın Keban ilçesinde çıkan örtü yangınına müdahale çalışması başlatıldı.

Ben Patlattım

İlimizde ilginç ve şaibeli bir olay yaşandı cumartesi günü.

Elazığ’da ölümle biten araç yangınında “Bombayı ben patlattım” notları dikkat çekti

Şahsın araç yakınında yol kenarına bıraktığı değerlendirilen, "Hastane yolundaki bombayı patlatan benim" notu, üzerine geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Milletvekili Erol’dan 45 Yıllık Berbere Ziyaret

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Keban’da 45 yıldır berberlik yapan ve her tıraş ettiği müşterisinin fotoğraflarını alarak dükkanın asan Ahmet Orhan’ı ziyaret etti.

Ak Parti Keban İlçe Başkanı belli oldu

Geçtiğimiz haftalarda istifa eden Keban AK parti İlçe Başkanı Şahin Oğuz’un yerine Turgay Toprak atandı

Elazığ’da yıldırım yangına neden oldu

Elazığ’ın Keban ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında yaklaşık 15 dönüm alan küle döndü. Yangın büyümeden itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Yine mi Davetiye?

İlimizde yaşanan deprem sonrası hak sahiplerini bir an önce konutlarına yerleştirmek amacıyla yapılan konut ihalelerinin zamanında yetişmesi için seçilen ve bu işi en kısa sürede yapan firmalara verilmesi ile ilgili davetiye usulü ihalelere eyvallah da depremden bir buçuk yıl sonra Keban’da yapılması planlanan polis lojmanlarının da aynı usulle verilmek istenmesinin anlamı ve mantığı var mı Allah aşkına.

Keban'da 8 yavru köpeğin öldürülmesine adli ve idari soruşturma

Elazığ'ın Keban ilçesinde 8 yavru köpeğin öldürüldüğünün tespit edildiğini belirten Kaymakam Hasan Akbulut, suçlu veya suçluların tespit edilmesi için adli ve idari soruşturma başlatıldığı söyledi.

Sular yükselince adasına kavuştu

Tunceli ile Elazığ arasında Keban Baraj Gölü Havzası’ndaki bir adaya 16 yıl önce yerleşerek sessiz sedasız binlerce fidan diken 82 yaşındaki Ziya Abay, kuraklık nedeniyle yarımadaya dönen, son günlerde kar sularının erimesiyle yükselip tekrar ada haline gelen “Huzur” adasına aylar sonra yeniden teknesi ile gitmeye başladı.

Robinson Ziya dede su yükselince adasına kavuştu

Tunceli ile Elazığ arasında Keban Baraj Gölü Havzası'ndaki bir adaya 16 yıl önce yerleşerek sessiz sedasız binlerce fidan diken 82 yaşındaki Ziya Abay, kuraklık nedeniyle yarımadaya dönen, son günlerde kar sularının erimesiyle yükselip tekrar ada haline gelen 'Huzur' adasına aylar sonra yeniden teknesi ile gitmeye başladı.