Keban Haberleri

Keban Haberleri

Barajın Ortasındaki Tarihi Güzellik 'Pertek Kalesi'

Keban Barajı ortasında bulunan Pertek Kalesi, eşsiz görüntüsüyle ziyaretçilerini martılar eşliğinde tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

Havyarı 2 milyon liraya kadar çıkan balık Keban'da bir kez daha görüldü

Son zamanlarda Keban Baraj gölünde görülmeye başlanan Sibirya Mersin balığı bir balıkçının daha ağına takıldı. İlk defa böyle bir türle karşılaşan balıkçı, şaşkınlık yaşarken, ağa takılan balığı yeniden göle bıraktı.

Bakır Kazan Çalan 2 Şüpheli Tutuklandı

Elazığ'ın Keban ilçesinde 9 adet bakır kazan çalan ve jandarma ekipleri tarafından yakalanan 2 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Park Halinde Alev Alan Otomobil Kullanılamaz Hale Geldi

Elazığ'ın Keban ilçesinde park halindeyken alev alan otomobil, ekiplerin müdahalesi ile söndürüldü. Yangın sonrası otomobil, kullanılamaz hale geldi.

Vali Toraman Keban İlçesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Keban ilçesini ziyaret etti.

El freni çekilmeyen otomobil baraja uçtu

Malatya'da barajda balık tutmaya giden vatandaşın balık keyfi, el freni çekilmesi unutulan otomobilin Keban Baraj Gölüne düşmesiyle yarım kaldı.

Traktör Uçuruma Uçtu: 1 Ölü

Elazığ'da kontrolden çıkan traktörün uçuruma yuvarlandığı kazada sürücü hayatını kaybetti.

Elazığ'da 10 Kiloluk Alabalık Yakalandı

Elazığ'da 10 kiloluk alabalık yakalandı

Çağlar: 'Su ürünlerinde potansiyelin altındayız'

Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Çağlar, Elazığ'ın su ürünleri yetiştiriciliğinde potansiyelin yüzde 20 altında olduğunu söyledi.

İsteyince Oluyormuş!

Hakimiyet Gazetesi olarak ilimizin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için el birliği ile çalışmak gerektiğini ifade etmiştik.

Keban’da 45 milyon yıllık tarihi kalıntılar görüntülendi

Anadolu Su Altı Araştırma ve Sporları Derneği (ASAD) üyeleri, Elazığ'ın Keban ilçesinde bulunan ve gezilebilmesi sadece teknelerle mümkün olabilen kale, zindan, kanyon, kilise ve manastır gibi 45 milyon yıllık tarihi kalıntıları görüntüledi.

KKYDP 14.2. Etap Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ile Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları 2021-2022 dönemi, 14.2 Etap Proje başvuruları ile ilgili Keban ve Ağın ilçelerinde başlayan bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

Fırat Üniversitesi “Tren Yolculuğu ve Palu Gezisi” Etkinliği Düzenledi

Fırat Üniversitesi, öğrencilerine Elazığ’ı adım adım tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Keban Baraj Gölüne feribot gezisi düzenleyen Fırat Üniversitesi’nin bu defaki durağı tarihin doğayla buluştuğu Palu ilçesi oldu. Öğrenciler ilçeye tren yolculuğu yaparak gitti.

Uzmanlar Açıkladı: Kilosu Tam 20 Milyon TL

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde Keban Baraj gölünde balıkçılık yapan 2 farklı balıkçının ağına son 15 günde 2 defa Sibirya Mersin balığı takıldı. Uzmanlar, Türkiye iç sularına nasıl geldiği bilinmeyen balığın etinin en fazla 500 liraya, havyarının ise kilosuna göre 20 milyon liraya kadar alıcı bulduğunu bildirdi.

Keban Baraj Gölünde İkinci Defa Görüntülendi

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde bir balıkçının ağına Sibirya Mersin balığı takıldı. Bölgede ikinci defa görülen balığın etinin 100 liraya, havyarının ise 2 milyon liraya kadar alıcı bulduğu öğrenildi.

Keban Baraj gölünde ikinci defa görüntülendi, havyarı tam 2 milyon liraya alıcı buluyor

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde bir balıkçının ağına Sibirya Mersin balığı takıldı. Bölgede ikinci defa görülen balığın etinin 100 liraya, havyarının ise 2 milyon liraya kadar alıcı bulduğu öğrenildi.

Saraç: 'Türkiye‘de sanayi hamlesinin başlaması için KEBAN HES bir başlangıçtır'

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Sözcüsü Ahmet Saraç Keban HES hakkında açıklama yaptı.

Elazığ İl Özel İdaresi, Keban İlçesi Balıkçılar Yolunda Bakım ve Onarım Çalışması Gerçekleştirdi

Elazığ İl Özel İdaresi Elazığ genelinde yol bakım ve onarım çalışmalarını devam ettiriyor.

Keban Baraj Gölü'nden Çıkan Balık Şaşkınlığa Neden Oldu

Keban Baraj Gölü'nde bir balıkçının ağlarına Sibirya Mersin balığı takıldı. İlk defa böyle bir türle karşılaşan balıkçı, büyük şaşkınlık yaşadı.

Fırat Üniversitesi, Öğrencilerine Keban Baraj Gölünü Gezdirdi

Fırat Üniversitesi tarafından öğrencilere Elazığ’ın kültürel ve turistik değerlerini tanıtmak amacıyla gezi etkinlikleri gerçekleştirilmeye başlandı. Gezi etkinliklerinin ilkinde öğrenciler Keban Baraj Gölü’nü feribotla gezdi. 

Elazığ Valiliği batan tekne ile ilgili inceleme başlattı

Elazığ Valiliği, Keban Baraj gölünde batan tekne ile ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Elazığ'da jandarmadan suların çekildiği alanlarda yasa dışı kenevir ekimine karşı önlem

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı, Keban Barajı'nda suların çekildiği alanlara yasa dışı kenevir ekimine karşı uygulama başlattı.

Keban MYO 2021 – 2022 Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu 2021-2022 eğitim ve öğretim akademik yılı açılış töreni yapıldı.

Kuraklık nedeni ile baraj gölünde sular çekildi, çiftçiler bölgeye şeker pancarı ekti

Elazığ'da kuraklık nedeni ile suların çekildiği Keban Baraj Gölü kıyısında vatandaşlar şeker pancarı ekti. Binbir zahmetle ürünlerine bakan çiftçiler şeker pancarı hasadına başladı.

Elazığ'da sezonun ilk dev balığı yakalandı

Elazığ Keban Barajı gölünde ava çıkan balıkçıların oltasına sezonun ilk dev turnası takıldı. 59 kilogram ağırlığında 1 buçuk metre uzunluğunda olan turna görücüye çıktı, yakalanan balığın parçalanarak satılacağı öğrenildi.

Elazığ'da ağıla yıldırım düştü, 3 büyükbaş hayvan telef oldu

Elazığ'ın Keban ilçesinde ağıla yıldırım düşmesi sonucu 3 büyükbaş hayvan telef oldu.

İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi

Elazığ’ın ilçe belediyelerinin kısıtlı imkânları ile yaptığı çalışmalar dikkat çekerken, tanıtım noktasında ciddi sorunlar yaşadıkları gözlemleniyor. Birçok ilçe belediyesinin internet siteleri aktif değil, geçmiş yılların haberleri ve bilgileri duruyor. İlçelerimizin imajı için kötü bir görüntü oluşturan bu durumun en kısa sürede giderilmesi isteniyor.

İnşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Elazığ’ın Keban ilçesinde inşatta çalışırken dengesini kaybederek sert zemine düşen işçi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Freni boşalan beton mikseri devrildi, yol trafiğe kapandı

Elazığ'ın Keban ilçesinde bir evin inşaatında çalışan beton mikseri, freninin boşalması sonucu kontrolden çıkarak devrildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken yol uzun süre trafiğe kapatıldı.

TYP Kontenjanlarına bir tepki de Bakan Gündoğan'dan geldi

Elazığ genelinde istihdam edilecek 205 TYP kontenjanı içerisinde Ağın, Keban ve Sivrice ilçelerine kontenjan verilmedi.