Kadın Girişimci Haberleri

Kadın Girişimci Haberleri

80 TL sermeye ile başladı şimdi 500 metrekare tesiste üretim yapıyor

Malatya'da 80 TL sermaye ile girdiği istiridye mantarı üretiminde başarılı olan genç girişimci Hayriye Duman'ın bu başarısı Halk Bankası Kadın Girişimciler Zirvesi'nde hikayesini öğrenen Emine Erdoğan'dan da büyük takdir aldı. Duman'ın tek hayali ise mantar üretiminde bir entegre tesisi kurmak.

Kaya: ‘İsterseniz Başaramayacağınız İş Yok’

Başak MERAL GÜNDÜZ/Elazığ’da kadın girişimlerin sayısı gün geçtikçe artmaya başladı. Büyük bir başarı örneği sergileyen kadın girişimciler, gösterdikleri bu büyük başarılar ile her kesimin takdirini kazanıyor.

Devlet desteği ile kendi işinin patronu oldu, 20 kişiye istihdam alanı oluşturdu

Elazığ’da 11 yıl önce devlet desteği alarak ev yemekleri yapmaya başlayan kadın girişimci, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine kına, düğün, sünnet, konser, doğum günü ve açılış organizasyonları üzerine bir işletme açtı. Aile ekonomisine büyük katkı sağlayan girişimci, şimdilerde ise 20 kişiye istihdam sağlıyor.

Halkbank'tan 5 ayda 44 bin kadın girişimciye 4 milyar lira destek

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, son 5 ayda 44 bin kadın girişimciye 4 milyarın üzerinde kredi desteği sağladıklarını vurgulayarak, kadın girişimcileri desteklemeye devam edeceklerini bildirdi.

Elazığ TSO Yaz Dönemi Eğitimleri Devam Ediyor

Elazığ TSO Akademi, Harput Ajans ve Mindturtle Danışmanlık Platformu işbirliğinde Elazığ TSO 2021 yaz dönemi online eğitim ve seminer takvimi kapsamında eğitim serisinin üçüncüsü Elazığ Kadın Girişimciler Kurulumuzun işbirliğinde 17 Ağustos 2021 Salı günü 19.30-21.30 saatleri arasında konusunda uzman eğitmen Serkan Acar’ın katılımı ile “Profesyonel Satışın İncelikleri” konusunda yapılacaktır…

Devlet desteğiyle iş kuran kız kardeşler, 20 kişiye istihdam sağlıyor

İstanbul’da yaşayan Vuslat Güldoğan (64), annesinin içli köftelerinin lezzetini sürdürmek ve tanıtmak üzerine dükkan açma hayalini kız kardeşiyle birlikte gerçekleştirdi. KOSGEB’den de destek alan kardeşler şimdilerde 20 kadına istihdam sağlıyor.

10 yıl önce 750 TL’lik mikro kredi desteği alan kız kardeşler, bugün işletme sahibi

Elazığlı iki kız kardeş sırt sırta vererek, 10 yıl önce aldıkları 750 TL’lik mikro kredi desteğiyle kuaför dükkanı açarak ‘yapamazsınız’ diyenlere inat kendi işlerinin patronu oldu.

Ev hanımı 30 kişiye istihdam sağladı

Elazığ’da 15 yıl önce kendi evinde halı yıkayarak sektöre giren 5 çocuk annesi Gönül Eker, işini büyüterek kurduğu iş yerinde 30 kişiyi istihdam ederek örnek oldu.

Mikro krediyle açtığı iş yeri küle döndü, pes etmedi yeni bir iş yeri açtı

 Elazığ’da 4 yıl önce mikro kedi ile kurduğu iş yeri yanarak küle dönen fiziksel engelli Zekiye Yüksel, pes etmedi yeni bir iş yeri açtı. 20 metrekarelik işyerinde canla başla çalışan Yüksel, azmi ve hırsıyla herkese örnek oldu.

Kadın Girişimcilere ‘Network Liderlik ve İş Fırsatı’ Eğitimi

Kadınların sosyo-ekonomik gelişimlerini destekleyerek toplumsal yaşama katılımlarını artırmayı hedefleyen Elazığ Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi tarafından ‘Network Liderlik ve İş Fırsatı’ isimli seminer düzenledi.

Pütürge'de halı dokuma kursu ile kadınlara iş imkanı

Malatya'nın Pütürge ilçesinde kadın istihdamının ön plana çıkarılması için kurulan Pütürge Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi kadın girişimcilere öncülük edecek.

Kadın girişimcilerin gününü kutladılar

TOBB Malatya Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Serap Taşçı ve Ecem Akbulut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın girişimcileri ziyaret etti.

Kadın girişimcilerin sorunları panelle ele alındı

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) tarafından Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadın girişimcilerin yaşadıkları sorunlar, panel ile ele alındı.

Üreten kadınlara çiçek

Malatya Tarım Platformu Kadın Girişimcileri Grubu üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, kadın üretici, yetiştirici ve çiftçilerle buluştu.

Kadın Girişimcilerin Sorunları Tüm Yönleriyle Masaya Yatırılıyor

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD), Dünya Kadınlar Günü’nde Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadın girişimcilerin yaşadıkları sorunların tüm yönleriyle ele alınacağı bir panel düzenliyor.

28 kadın bir araya geldi, yöresel ürünlerle pazara girdi

Elazığ'dın Ağın ilçesinde bir araya gelen kadınların kurduğu kooperatif aracılığıyla üretilen ürünler başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin 4 bir yerine satılmaya başladı

3 yıl önce amatör olarak başladıkları işte şimdi taleplere yetişemiyorlar

Malatya'da 3 yıl önce amatör olarak yün yatak ve yorgan temizliğine başlayan kadın girişimciler, yoğun talep sonucu iş yeri açarak işlerini büyüttü.

Kadın girişimciler istişare için bir araya geldi

Malatya'da kadın girişimciler kooperatif adı altında bir araya gelip üretim yapmak için istişare toplantıları düzenliyor.

Kadın girişimciler üretim için bir araya geldi

Malatya'da bir grup kadın girişimci, Tarım Platformu ve Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın'ın desteği ile üretim yapabilmek amacıyla çalışmalara start verdi.

3 çocuk annesi kadın hem iş sahibi oldu hem de doğaya sahip çıktı

Elazığ’da ev hanımı olan 3 çocuk annesi Birsel Doğan, devletten aldığı 100 bin TL'lik hibe desteğiyle plastik geri dönüşüm tesisi kurup, hem patron oldu hem de doğaya zararlı ürünlerin tekrar dönüşümüne katkı sağlamaya başladı.

PROF. DR. YASEMIN AÇIK, TÜRKİYE’NİN 100 KADIN GİRİŞİMCİSİ ARASINDA YER ALDI

Fast Company Dergisi tarafından  “Kadın Kurucular 100” başlığıyla hazırlanan Türkiye’nin 100 kadın girişimcisi listesinde Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr. Yasemin Açık 7. Sırada yer aldı. Türkiye’nin iş dünyası ve girişimcilik dergisi Fast Company Dergisi’nin ülkemizde kadınlar tarafından kurulan 100 büyük şirkete yer verdiği araştırmada Prof. Dr. Yasemin Açık, bölgemizde Cumhuriyet tarihinin en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento yatırımı ile yer aldı.

Keban'da "Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi" projesi

Kadın Girişimci Mimar Özgül Öztürk tarafından yaptırılan ve inşası devam eden ‘Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’ projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

   ÇALIŞAN KADIN OLMAK

BAŞAK MERAL GÜNDÜZ/Hakimiyet Gazetesi,Elazığ’da kadın girişimciler  Han Pazarı Kurucuları Nuray Kartal ve Sibel Gündüz’ü ziyaret etti.

KASAP KOCASININ 25 YILLIK MESLEĞİNE ORTAK OLDU

Elazığ’da kadın girişimci Mürüvvet Burhan, 25 yıllık kasap olan kocasıyla birlikte açtığı kasap dükkanını işleterek aile bütçesine katkı sağlıyor. 

ELAZIĞLI GELECEĞİ YAZAN KADINLAR YENİ TEKNOLOJİLER İÇİN İSTANBUL’DA BULUŞTU

TOBB, Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun hayata geçirdiği Geleceği Yazan Kadınlar Projesi kapsamında; girişimcilik ve test uzmanlığı süreçlerine katılıp, projedeki katılımcılar arasından seçilerek, Turkcell ürün ve servislerini test eden 100 yazılımcı kadın İstanbul’da buluştu.

İŞ KADINLARI 'TÜRKİYE'NİN GİRİŞİMCİ KADIN GÜCÜ'NÜ ANLATTI

Bingöl’de iş kadınları, 1. Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi'nde “Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü”nü anlattı. 

YILDIZ’DAN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK ZİYARETİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, ilçe gezileri kapsamında Palu ve Kovancılar ilçelerinde kaymakam ve belediye baş

BAŞKAN YANILMAZ, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE EBEGEMLİ BAYAN KURSİYERLERİ ZİYARET ETTİ

Başkan Yanılmaz ilk olarak, EBEGEM bünyesinde kadın girişimci adaylarına yönelik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlayan KOSGEB Onaylı Girişimcilik Eğitimi’ne k

ELAZIĞ’DA ÖRNEK KADIN DAYANIŞMASI!

Harput’ta bulunan KADEM Temsilciliği’nde gerçekleştirilen toplantıya, KADEM Elazığ Temsilcisi Av Esra Soylu, KADEM Yönetim Kurulu üyeleri, Elazığ Kadın Girişimciler Der