Kabine Toplantısı Haberleri

Kabine Toplantısı Haberleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın İsmi Değişiyor

Son dakika: Kabine toplantısından sürpriz bir karar çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın adı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değişiyor. Ayrıca İçişleri Bakanlığı'na bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi Başkanlığı'na dönüştürülecek.

Yeni Tedbir Yok! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde kritik kabine toplantısı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Önemli Konuların Görüşüleceği Kabine Bugün Toplanıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak Kabine'de başta yüz yüze eğitim, salgınla mücadele, Afganistan'daki gelişmeler ve göçmenlerin durumu olmak üzere kritik başlıkları ele alacak.

1 Temmuz'dan itibaren sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: '1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırıyoruz'

Pazarınız Pazar Ola…

Koronayla mücadelede gözler Pazartesi toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne çevrildi. Kademeli normalleşme adımlarının ele alınacağı toplantıda pazar günü kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı ise büyük merak konusu.

Kısıtlamalar tamamen kalkacak mı?

Koronayla mücadelede gözler yarın toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne çevrildi. Kademeli normalleşme adımlarının ele alınacağı toplantıda pazar günü kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı ise büyük merak konusu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "İnsanlar dikkat ettiği takdirde pazar günü de açılma söz konusu olabilir. Akşam saatlerindeki kısıtlama 22.00 yerine 23.00'e alınabilir" derken maskesiz yaşam için de umutlu konuştu.

Elazığ Valiliği, normalleşme sürecinin detaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası açıkladığı normalleşme sürecinin detayları belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme sürecinin detaylarını açıkladı

Son Dakika: Kabine Toplantısı sonra erdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıkladı.

Normalleşmeye 1 Kala…

1 Haziran'dan itibaren normalleşmede yeni döneme giriyoruz. Tüm gözler Pazartesi günü yapılacak kritik kabine toplantısında.

Kabine yarın toplanıyor... İşte alınması muhtemel kararlar!

Kademeli normalleşme dönemi, 1 Haziran'da sona erecek. Bu süreç sonrasında nasıl bir normalleşme planının uygulanacağı ise yarın toplanacak Kabine'de ele alınacak. Toplantıdan; kafe ve restoranların kişi sınırlaması ile açılması, düğünlere belirli kurallar içerisinde izin verilmesi, sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesi gibi kararların çıkması bekleniyor.

Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından gerçek kişi tacir ve esnafa yönelik uygulanacak olan hibe destek paketi detayları ve yararlanacak işletmelerin NACE Kodları Resmi Gazetede yayımlandı.

Hibe desteği için başvurular nereye yapılacak? İşte tüm detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın esnaf için açıkladığı 3'er bin ve 5'er bin TL'lik hibe desteği sonrası başvuruların nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Desteğe ilişkin detayların önümüzdeki günlerde açıklanması beklenirken, başvurular gelir kaybı ve kira destek başvuruları gibi e-Devlet üzerinden yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam normalleşme adımlarının konuşulduğu Kabine toplantısı sonrası açıklama yapıyor

17 Günün Kazanımı Ne Oldu

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda alınan karar doğrultusunda 29 Nisan Perşembe başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü sona eren "tam kapanmada", koronavirüs salgınıyla zaman zaman istenmeyen kalabalık görüntüler oluşsa da etkili bir mücadele örneği sergilendi.

Kabine Toplantısından Müjdeler Bekliyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, bugün Cumhurbaşkanı Başkanlığında yapılacak olan kabine toplantısından iş dünyası olarak müjdeler beklediklerini söyledi. Başkan Arslan, yeme-içme sektörüne sınırlı sayıda müşteriye servis hizmeti verilmesi ve gelir kaybına uğramış işletmelere de vergi ve kredi ödemelerinin ötelenmesini beklediklerini açıkladı…

Küçük esnafa müjde geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası küçük esnafa bir dizi müjde açıklayacağı öğrenildi.

Normalleşiyoruz

17 günlük tam kapanma sonrası ilk kabine toplantısı salı günü yapılıyor. İlimizdeki vaka sayılarının yarı yarıya düştüğü bu günlerde esnaflarımız başta olmak üzere tüm sektörler kademeli normalleşmenin ilk adımlarının atılacağı kabine toplantısına kilitlenmiş durumda

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatlarıyla bayramlaşma programında, "Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz. Süreci pazartesi günü Kabine sonrasında açıklayacağız. Niyetimiz hazirandan itibaren tedbirleri önemli ölçüde gevşetmek." ifadelerini kullandı.

Maviliklere Kulaç Açtık!

Tüm dünyada mutasyona uğramış haliyle kol gezen covid-(?) ülkemizin yakasından da düşmüyor ne yazık ki. Artan vakaları kontrol altına almanın yolu olarak dün kabine toplantısından "tam kapanma" kararı çıktı. Perşembe günü itibariyle uygulanacak olan yeni tedbirler ile virüsün yayılma hızının önüne geçilmesi hedefleniyor. 

Tam kapanmada detaylar belli oldu: İşte muaf olacak yerler ve kişiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından salgınla mücadelede yeni tedbirleri açıkladı.

17 Mayıs'a kadar tam kapanma

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

AVM’ler Kapanıyor mu?

Milyonların gözü bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak Kabine toplantısında. 14 Nisan'da başlayan iki haftalık kısmi kapanmanın devam edip etmeyeceği ya da tam kapanmaya çevrileceği ile ilgili karar bu akşam belli olacak.

2 Hafta Kısmi Kapanma

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan'da alınacak tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulanmasına geçiyoruz" dedi.

Kritik Salı

Koronavirüsle mücadelede gözler yeni haftada yapılacak Bilim Kurulu ve Kabine toplantılarında olacak. Pazartesi günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Bilim Kurulu,   salı günü ise de Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. 

Elazığlılar 'kırmızı'dan rahatsız: O zaman 'TMM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara uyarırken temizlik, maske ve masefe kurallarına uyulmasını istedi. Korona virüs (Covid-19) risk haritasında kırmızıya dönülen Elazığ’da vatandaşlar, alınan kararlara uyulmadığını belirterek herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Kent merkezinde ana caddelerde HES kodu uygulaması sürerken, vatandaşların gerek duymadıkça sokağa çıkmamaları istendi.

Yasaklar geri geldi: Elazığ'ın rengi kırmızı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Gözler yarın yapılacak kabine toplantısına çevrildi

Yarın yapılacak kabine toplantısında artan vaka sayılarıyla birlikte yasakların yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. Aynı zamanda kabine revizyonu iddiaları doğru çıkarsa bazı isimler son toplantısına girmiş olacak.

Mevcut şekilde devam!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Elazığ Sarı alanda

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası konuşuyor.

Kabine Toplantısı Başladı

Salgınla ilgili normalleşme adımlarının ele alınacağı toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında başladı.