Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri

Değişimin Ayak Sesi Bu mu?

Türkiye Barolar Birliği’nde (TBB) Metin Feyzioğlu’nun seçimleri kaybetmesi ile yaşanan yönetim değişikliği, özellikle Millet ittifakı cenahında değişimin ayak sesleri olarak yorumlandı.

Türkeş Paylaşılamıyor

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından "Türkeş'in doğum günü" nedeniyle bir etkinlik düzenlenmiş, program esnasında bazı kişiler salona girerek kavga edip arbede çıkarmış ve davetliler arasında çok sayıda kişi yaralanmıştı.

İyi Parti Elazığ İl Yönetimi Karakoçan’ı Ziyaret Etti

İYİ Parti Elazığ İl Yönetimi ilçe gezilerine devam ediyor.

6 Ay Demedim!

Amasya gezisinde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e bir vatandaş, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi öncesinde kullandığı "Başbakan olacağım" sözlerini hatırlatarak "Ben 6 ay sonra başbakan olacağım dediniz" ifadelerini kullandı. Akşener'in "6 ay demedim. Kardeşim, yalan söylüyorsun" yanıtını vermesinin ardından soru sormak isteyen vatandaş, çevredeki partililer tarafından uzaklaştırılmış.

Rüzgâr da Kararsız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın daha etkin muhalefet için 7 bölgede 7 miting çağrısına olumlu karşılık verdi ve ekonomideki gelişmelerin ardından "Erken ve Hemen Seçim" sloganlarıyla miting yapmaya karar verdi.

Ülkücülük ve MHP

Ülkücülüğün MHP kadar diğer partilerde de temsil edilmesi ve Türkeş’in mirasının yine farklı partilerde yaşatılması söylemi, son zamanlarda fiili saldırıya dönüşmüş gibi gözüküyor.

Elazığ’da Hangi Başkan İyi Parti’ye Geçiyor?

İlimizde 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’den belediye başkanı seçilen bir belde başkanının, partisinden istifa ederek İyi Parti’ye geçeceği iddia ediliyor.

Bir Heyecan, Bir Heyecan…

Bugünlerde, geçmişte bir vesile ile Ak Partide siyaset yapmış, resmi görevler almış ya da yan kuruluş ve birimlerinde gönüllü çalışmış kimi görsek, farklı bir heyecan içinde olduklarına şahit oluyoruz.

14. Katın Esrarı

CHP'den istifa eden ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski yardımcısı olan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili çok konuşulacak iddialarda da bulundu.

Muhalefetin Bayramı

Tüm dünya ile birlikte ülkemiz de ciddi ekonomik sıkıntıdan geçiyor. Üretim, tedarik, arz-talep dengesinin bozulmasından kaynaklı bu sorunu az zayiatla atlatan ülkeler kadar ciddi tahribatlarla atlatmaya çalışan ülkeler de var.

Atanmanın Yolu 3600

Atanamayan öğretmenlerin sorunu yıllardır ülkemizin kanayan yarası... Maalesef bu sorun her geçen yıl üniversitelerin verdiği yeni mezunlarla daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

İYİ Parti Elazığ Gençlik Kolları Teşkilatında Nöbet Değişimi

Kıymetli hemşehrilerim; İYİ Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Burak ÖZGÜL görevini Mehmet Ali KAHVECİOĞLU’na devretti.

İYİ Parti Elazığ İl Yönetimi Genel Merkez Tarafından Düzenlenen Sertifika Programına Katıldı

Olası bir erken seçim için hazırlıklarına hız veren İYİ Parti Genel Merkezi bu kapsamda eğitim faaliyetleri başlattı.

Muhalefet Bilgilendirilmeli

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Sanayi Komisyonu üyeleriyle Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nu (TOGG) ziyaret etti.

Kimi Gandirisiz?

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, gündemdeki ittifak tartışmalarına ilişkin net mesajlar verdi. Poyraz, CHP'nin HDP ile ittifak yapması durumunda kendilerinin böyle bir ittifak içerisinde yer almayacağını dile getirdi. Poyraz ayrıca, CHP ile İYİ Parti arasında ittifak değil iş birliği olduğuna vurgu yaptı.

İYİ’nin İyileri

Türk siyaseti geçmişte sağ ve sol olarak iki   kol üzerinde yürüdü ve her cenahın bir partisi olurdu. Bu anlamda solun değişmez partisi CHP olurken, sağ cenah uzun dönem Demokrat Parti çizgisinde yer alan Adalet Partisi ile yol yürümüş, 1970’lerde ise sağ cenahta MSP ve MHP de muhafazakar kanatta yerini alan partiler olmuştu.

Ercan ‘İyi Parti’nin Yükselişi Devam Edecek’

İş insanı İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, Genel Başkan Meral Akşener’in Bingöl ve Elazığ’da hakla buluşma programları ve ziyaretlerinin oldukça yoğun, verimli ve partilerinin halkın umudu olma yolunda yükselişini devam ettirdiğini göstermesi açısından başarılı olduğunu kaydetti.

Cezayı Millet Keser

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, Bingöl'de bir şehit yakınına küfretmesi karşısında kamuoyunda oluşan tepkisi sebebiyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in isteği üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmişti.

Erol, Başarısını Ak Parti’ye Borçlu

Özel Haber: Elazığ’da ve ülkemizde birçok maden alanının İngiliz Yatırım Fonuna devredildiğini ifade eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Danışmanı Av. İbrahim Gök, CHP Milletvekili Gürsel Erol’un taban siyaseti yapmasının yanında başarısının asıl sebebinin Ak Parti Milletvekillerinin başarısızlıkları olduğunu belirtti.

Fezleke Bakanlıkta!

Bingöl'de Meral Akşener'e protestoda bulunan şehit yakını Tahir Gümren'e küfreden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Durum, Balıksırtı

AK Partili Mustafa Şen, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki anketi paylaştı. Ankete göre; AK Parti yüzde 38,5'le ilk sırada yer alırken CHP yüzde 25,3, İYİ Parti de yüzde 12,1 oy topladı. Ankette yüzde 9,9 oy alan MHP, yüzde 9,2 oy toplayan HDP'yi geride bırakırken DEVA Partisi ve Gelecek Partisi de yüzde 1'in üzerine çıktı. Cumhur İttifakı'nın iki ortağı AK Parti ve MHP'nin toplam oy oranı ise 48,4 oldu.

İYİ’nin Ağzı İyi Bozulmuş

Bingöl'de şehit ağabeyine küfür eden İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan’ın bu çirkin sözleri Türkiye’nin gündemine oturmuş ve oldukça tepki almışken, Genel Başkan Meral Akşener’in yorumunun ne olacağı merak ediliyordu.

Akşener: 'Lütfü Bey Bir Hata Yaptı'

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener, "Lütfü Bey bir hata yaptı. Ancak kendisi, yaptığı hata karşısında olgunluk gösterdi. Önce çıktı, açık yüreklilikle özür diledi" dedi.

Beyefendisi Buysa…

HDP ile yakın ilişkiler kuran İYİ Parti'ye tepkisini göstermek için sitemde bulunan şehit ağabeyine küfreden Türkkan, grup başkanvekilliği görevinden istifa ederken, bu konu Habertürk ekranlarına taşındı.

Öz Güven Patlaması

Terör örgütü PKK'ya destek veren HDP'nin kapatılma davası devam ederken, PKK'lı teröristlerin cenazelerinde her daim boy gösteren, Kandil'in Meclis'teki savunuculuğu üstlenen HDP'den, sürpriz bir çıkış geldi.

İYİ’den CHP’ye: ‘Hüşün!’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Bingöl ziyaretine Lütfü Türkkan'ın şehit ağabeyine ağır küfürleri damga vurmuşu.

Türkkan'ın yerine geçen isim Erhan Usta oldu

Bingöl'de şehit yakınına ağır şekilde küfür etmesinin ardından Meral Akşener'in talimatıyla görevden ayrılan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın yerine İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta grup başkanvekilliğine seçildi.

Or: 'Sessizliğimiz Edebimizden ve Saygımızdandır'

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Meral Akşener'in Elazığ ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkkan'a Bir Kuruşluk Tazminat Davası!

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın küfrüne maruz kalan şehit yakını Tahir Gümren, harekete geçti. Türkkan hakkında Gümren 500 bin liralık, Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan ise dernek adına 1 kuruşluk dava açılması için suç duyurusunda bulundu.

Bingöl'de Türkkan hakkında 1 kuruşluk dava açılması için suç duyurusunda bulunuldu

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın küfrüne maruz kalan Tahir Gümren ve Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK), Türkkan hakkında savcılığa 1 kuruşluk dava açılması için suç duyurusunda bulundu.