Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri

Gürgözeler: 'Sandıkta Halkımız En Güzel Cevabı Verecektir’

İYİ Parti Elazığ İl Teşkilat, şehir merkezindeki esnaflarla bir araya geldi.

6’lı da İletişim Sorunu

6’lı masa bu kez İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in ev sahipliğinde toplanıyor. Cumhurbaşkanı adayının ismini konuşmadan yetkilerini tartışan altı siyasi parti lideri, bu toplantıda Cumhurbaşkanı’nın geçiş süreci sonrasındaki yetkilerini ele alacak.

Gürgözeler: ‘Yarım Kilo et Yemek de Demirbağ’ın Geçinmesine Yetmedi’

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, açıklamaları gündem olan Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ hakkında açıklamalarda bulundu.

Bir Sürpriz de Bizden…

Hazır, son günlerde sık sık şehir için üç vakte kadar yeni sürprizler olacağına dair peş peşe açıklamalara bir yenisini de biz ekleyelim.

“Tebessüm Ediyorum”

Seçimlere bir yıl gibi bir süre kala ilimiz siyasi parti il başkanları hedefledikleri milletvekili sayılarını kamuoyuna duyuruyorlar.

Bayram Sürprizleri

Elazığ siyaseti bu günlerde sürprizlere kenetlendi gibi. Geçtiğimiz günlerde Sondakika23 kanalında Hasan Bak’ın konuğu olan İyi Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler’in, “15 güne kadar şehir ve partimiz adına önemli ve sürpriz açıklamalarım olacak” beyanının ardından, Haberkent Gazetesi’nden değerli meslek büyüğümüz ve ağabeyimiz İrfan Arslan’a konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da Kurban Bayramı öncesi 6 Temmuz’da Elazığ’a geleceğini, bayramı Elazığ’da geçireceğini, şehre geldiğinde ise büyük bir sürprizi halka açıklayacağını ifade etti.

İYİ’nin Sürprizi Ne Ola ki?

İyi Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, Sondakika23 YouTube kanalında başarılı ve deneyimli gazeteci Hasan Bak’ın hazırlayıp sunduğu “Şehir Masası” programına konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Teşkilatı Ağın’da 

Planlanan geziler çerçevesinde Ağın ilçesini ziyaret eden İl Başkanı Servet Gürgözeler ilçe halkıyla temaslarda bulunup Modanlı ve Beyelması köyleri ve bazı mahalleleri ziyaret etti. 

Özhaseki'den İYİ Parti'ye: 'Allah Kimseye Utanacak İş Yaptırmasın"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Elazığ’da AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare toplantısına katıldı. Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıya çok sayıda belediye başkanı katıldı.

Ak Parti Düzeltebilir mi?

ASAL Araştırma'nın 26 ilde yaptığı anketten dikkati çeken sonuçlar çıktı. Vatandaşların yüzde 76.3'ü en büyük sorunun ekonomik sıkıntılar olduğunu söyledi. Ankete katılanların yüzde 30.8'i ise ekonomiyi AK Parti'nin düzelteceğine inanıyor.

Görgözeler Ankara'da...

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi.

CHP’nin Cığızlığı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11-12 Haziran tarihlerinde şehir dışına çıkması nedeniyle yerine daha önce vekâlet eden ve başkan yardımcısı olarak görevde bulunan CHP'li İBB Meclis Üyesi Hüseyin Aksu yerine İYİ Partili Akın Gürkan'a vekâlet vermesi, CHP cenahında krize sebep olmuş.

İyi Parti İlçe Gezilerindeki Sıkıntıları Kamuoyuyla Paylaşıyor

 Palu'da Vatandaşlarla buluşan İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler esnafın ve vatandaşın derdini dinledi.

Ana Muhalefet Değişiyor mu?

Ankette ortaya çıkan sonuç şu ki Ak Parti geriliyor, CHP yerinde sayıyor,  fakat İYİ Parti sürekli yükseliyor. İyi Parti’ye Ak Parti’den oy gitme ihtimali varsa da bu en düşük oranda kalır. İyi Parti’nin oylarının belirli bir periyotta ve düzenli artmasıyla, MHP’nin oylarının aynı periyotta düşüşe geçmesiyle doğru bir orantının olduğu çok net görülüyor. MHP de bu gerçeği görüyor olacak ki  adım adım il ve ilçeler gezilerek hem bunun önüne geçilmek isteniyor hem de  yapılacak seçimlerin stratejik önemine ve aksi durumda ülkemiz ve halkımız aleyhinde  oluşabilecek sorunlara dikkat çekiliyor.

Siyasetin Bu Üsluba İhtiyacı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil Oral'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik, "Alevi olması Sünni kesim için endişedir" sözleriyle ilgili konuştu. Erdoğan, "Bu ülkede kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyiz. Senin de yanında dimdik dururuz Bay Kemal" diyerek Kılıçdaroğlu’na destek çıktı. 

Siyaset mi Fitne mi?

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin kullandığı "Alevi kimliği Sünniler için endişe" ifadesi gündem olmuştu.

Kim Geriyormuş?

Türkiye, 2023 yılında yapılacak seçimlere hazırlanırken  ve AK Parti iktidarı, 20 yılda yaptığı hizmetleri ve gelecekte neler yapabileceklerini anlatırken muhalefet ise siyasetini intikam söylemleri üzerine oturttu.

Ne Yaptın Sen Usta!

İyi Parti, kurucularının çoğu ülkücü gelenek ve MHP’den gelen, milliyetçiliği milli konulardaki hassasiyeti ile yola çıkmış bir partiydi.

Eş Cumhurbaşkanlığı mı?

HDP yönetimi ile bu partinin teşkilat ve belediyelerinde görünen eş başkanlık, şimdilerde cumhurbaşkanlığı için de gündemde.

İktidar Uğruna…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ev sahipliğinde dördüncü kez bir araya geldi.

Elazığ İYİ Parti İl Teşkilatı Karakoçan ve Baskil Temaslarında

İYİ Parti İl Teşkilatı İl Başkanı Servet Gürgözeler başkanlığında ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet ile ilçe gezilerini sürdürüyor. Karakoçan gezisi yapan Gürgözeler arkasından Baskil ilçesini ziyaret etti.

Millet, Garantiledi mi?

2023 seçimleri için geri sayım devam ederken anket şirketleri de yapmış oldukları araştırmaların sonuçlarını yayınlamaya devam ediyor. Son olarak Alf Araştırma şirketi 13-17 Mayıs tarihleri arasında 51 kentte yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Meydanlar Isınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana, Kılıçdaroğlu İstanbul, Babacan Gaziantep, Davutoğlu Şırnak, Fatih Erbakan Sivas'ta, diğer siyasi liderler de parti programları için meydanlara indi ve ülke seçim havasına girdi. Siyaset hız kazandı, meydanlar ısınıyor…

6’lı Masanın Kürt Ayrışması

Millet İttifakını oluşturan 6 siyasi parti, yeniden parlamenter sisteme dönüş noktasında uzlaşma sağlarken bazı konularda anlaşmazlık yaşıyor.

Gençlerin Siyasi Tercihi

Yöneylem Araştırma şirketi, ilk kez oy kullanacak gençlerin siyasi parti tercihlerini ölçmüş.

Partilerin, Sandık Güvenliği Yarışı

Siyasi partiler, seçim öncesi çalışmalar yanında oyların sayım süreci ve sonrası sandık güvenliği için de hazırlık yapmaya başladı. Oyların sayım işlemi sırasında kayıp yaşamak istemeyen partiler, seçime bir yıl kala sandık görevlisi belirlemek ve eğitmek için kolları sıvadı ve eğitimlere başladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sandık başını terk eden parti görevlisinin derhal partiden atılması talimatını verdi.

Millet İttifakını Ak Parti Büyütüyor

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Ankette Erdoğan'ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konulmuş.

İYİ Parti Arıcak’ta Vatandaşlarla Buluştu

İlçe gezilerine Ramazan Bayramı sonrasında da devam eden İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, Arıcaklı esnafların sorunlarını dinleyip temaslarda bulundu.

İş İnsanı Ercan: ‘İyi Parti İktidarında Tarımsal Kalkınma Yaşanacak’

Elazığlı İş İnsanı ve İYİ Parti Elazığ milletvekili Aday Adayı Yüksel ERCAN, mazot fiyatları ve girdi maliyetlerindeki artış nedeniyle çiftçilerin üretim yapamaz duruma geldiğini belirterek, bu durumun hem vatandaşa, hem ülke ekonomisine olumsuz yansımaya devam edeceğini söyledi. 

Halk, Muhalefete Güvenmiyor

Optimar’ın Mart ayı araştırmasına göre ekonominin kötü işsizliğin yüksek olduğu bir dönemde dahi, bu sorunları çözeceğine inanmadığı için muhalefete güvenmediği ortaya çıktı.