Istanbul Haberleri

Istanbul Haberleri

İmamoğlu’ndan İlkeli Duruş

Yeri geldiğinde kendisini 16 milyon İstanbullunun başkanı olduğunu iddia edip Bakanlara kafa tutan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, rahmet-i Rahman'a kavuşan İsmailağa Cemaati Lideri Mahmud Ustaosmanoğlu'nu görmezden gelerek taziye mesajı bile yayınlamazken, Ermeni Patriği II. Mesrob Mutafyan'ın vefatının ardından hemen taziye mesajı yayınlamayı ihmal etmedi.

Başkan Çayır İstanbul'a gidiyor

Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, transfere engel dosyalarla görüşmeler yapmak üzere Pazartesi sabah İstanbul'a gidiyor…

İstanbul Aydın Üniversitesi 70 Öğretim Üyesi alıyor

İstanbul Aydın Üniversitesi'nin 70 Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

Özcan, Esnaf Ve Vatandaşları Ziyaret Etti

Atanamayan genç, yaşadığı mağduriyeti CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan'a anlattı.

Özcan, Başkanları Ziyaret Etti

CHP 26.Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Elazığ Esnaf Odaları'nı ziyaret ederek oda başkanları ile görüş alışverişinde bulundu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi 3 öğretim görevlisi alacak

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin 3 öğretim görevlisi alacağı öğrenildi.

Siyasette Özcan Hareketliliği

CHP İstanbul eski milletvekili  Ali Özcan’ın ilimizde düzenlediği seri toplantılar, durağanlaşan siyaset arenasını hareketlendirdi.

Özcan: ‘Elazığ’ın Sorunları Devam Ediyor’

Elazığ’daki toplantı ve programları için “Buradaki temaslarımı sadece milletvekili adaylığına yormayın, ben her şart ve koşulda Elazığ’a hizmet etmek istiyorum” diyen 26. dönem Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili hemşerimiz Ali Özcan, milletvekillerinin ön seçimle belirlenmesi gerektiğini, mevcut sistemde halkın, seçtiği milletvekilini tanımadan oy vermek durumunda kaldığını dile getirdi.

Ali Özcan: 'Partime ve Elazığ’a Hizmet Etmek İstiyorum'

Eski CHP İstanbul Milletvekili Elazığlı Ali Özcan, partililerle bir araya geldi. Genel başkanlarla değil, vatandaşla siyaset yaptığı ifade eden Ali Özcan, Partisi CHP İle Elazığ’a hizmet etmek istediğini kaydetti.

İstanbul Atlas Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlisi alım ilanı

İstanbul Atlas Üniversitesi'nin Öğretim ve Araştırma Görevlisi alacağı öğrenildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi 85 Sözleşmeli Personel alıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 85 Sözleşmeli Personel alacağı öğrenildi.

Muharip Gazilerimizi İmamoğlu İstanbul’da Ağırlayacak

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, Türkiye Muharip Gazi Derneği Elazığ Şubesini ziyaret ederek gazilerle buluştu. Gazilerin dernek olarak İstanbul’u gezme talebinde bulunması üzerine CHP’li Erolda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu arayarak gazilerin İstanbul’u gezmeleri noktasında kendilerine yardımcı olması talebinde bulundu. İmamoğlu ise gazilerimizi İstanbul’da ağırlamaktan onur duyarız” diyerek gazileri İstanbul’a davet etti.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğretim görevlisi alım ilanı

İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin öğretim görevlisi alacağı öğrenildi.

Gel de Karamsar Olma!

AK Parti'nin Kızılcahamam kampında teşkilata; ‘Size güveniyorum. Karamsar olmayın. rahat olun, biz bu seçimi alacağız. İstanbul'u, Ankara'yı aldılar ne oldu? Ellerine yüzlerine bulaştırdılar’ mesajını vermesi teşkilatlarda memnuniyet oluşturup milletvekillerine moral desteği sağlasa da bu açıklamaların, başta ekonomi olmak üzere somut adımlara dönüşmemesi halkımızı karamsarlığa itiyor.

Duyda İnanma! 

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Öze Dönüş Platformu'nun İstanbul'da düzenlenen 2022-2023 dönemi haziran ayı toplantısına konuk oldu.

İstanbul Galata Üniversitesi 2 Öğretim Görevlisi alıyor

İstanbul Galata Üniversitesi'nin 2 Öğretim Görevlisi alacağı öğrenildi.

İstanbul Galata Üniversitesi 15 Öğretim Üyesi alıyor

İstanbul Galata Üniversitesi'nin 15 Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

İki Kahraman Geliyor!

Cezaevine girerek siyasi bir lider ve kahraman olma hayaliyle Yargıtay'ın hapis cezasını onadığı CHP'li Canan Kaftancıoğlu, infaz işlemleri için geldiği İstanbul Adliyesi'nde kahraman edasıyla ve alkışlarla karşılanmış.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 34 Sözleşmeli Personel alıyor

İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin 34 Sözleşmeli Personel alacağı öğrenildi.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi 8 öğretim elemanı alacak

İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin 8 öğretim elemanı alacağı öğrenildi.

İstanbul Kültür Üniversitesi 18 Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi'nin 18 Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alacağı öğrenildi.

Plaketi de Siz Verirsiniz Artık!

Önceki konserlerinden birinde “açın kızlar açın, herkes istediği gibi giyinsin” diyerek kötü örnek olduğu iddia edilerek  Ak Partili Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde konser verecek olmasına yönelik tepkiler üzerine konseri iptal edilen Melek Mosso'ya Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan davet geldi. Şarkıcı, 1 Haziran'da Bakanlık bünyesinde gerçekleşecek olan İstanbul'daki festivalde sahne alacak.

Türk Eğitim Sendikası Tarafından Birinci Okçuluk Toyu Düzenlendi

Başak MERAL GÜNDÜZ/İlimiz Türk Eğitim Sendikası  tarafından 29 Mayıs’ta ,saat 14:53 İstanbul’un fethine atfedilen 1 .Okçuluk Toyu düzenlendi.

Köprü Umudu…

Elazığ'ı ilgilendirdiği kadar Doğu-Güneydoğu ve Akdeniz Bölgesi'ni Karadeniz'e en kısa yoldan bağlayacak olan Pertek Köprüsü’nün yapılıp yapılmayacağı Papatya Falına dönerken, umutlandıran açıklama AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’tan geldi. Ataş,“ Bölge müdürümüzle istişare ettik. Çok verimli bir çalışma oldu. Ankara’da görüştüğümüz arkadaşlar Pazartesi günü gelip bölgede inceleme yapacaklar. Sayın bakanımız bu konuya da çok sıcak baktı. Ekiplerine talimat verdi ve çalışmalar başladı” dedi.

Şaşırmadık…

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde "kendisini patlatacağını" belirten kişinin etkisiz hale getirilmesiyle ilgili akla ziyan açıklamalarda bulundu. 

CHP’li Vekillerin Canı Sağolsun  

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ABD’de bulunan vakıflara para aktarılıp ülkeden kaçılacağı  yönündeki iddiaları gündemdeki yerini korurken, İstanbul Anadolu 15 Asliye Hukuk Mahkemesi; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Man Adası" iddiasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine toplam 100 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

ELFED, Elgin’e Emanet

Merkezi İstanbul’da olmakla birlikte öznesi Elazığ olan, tüm çalışma ve projelerde önemli roller üstlenen ve bağlı hemşeri dernekleriyle ortak hareket edip ilimiz kültür, sanat, ekonomi ve sosyal hayatına dair çalışmalar yapmakla birlikte ilimiz siyasetinde etkin rol üstlenen ve belirleyici olan Elazığ Dernekler Federasyonu, 4. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. 

Meydanlar Isınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana, Kılıçdaroğlu İstanbul, Babacan Gaziantep, Davutoğlu Şırnak, Fatih Erbakan Sivas'ta, diğer siyasi liderler de parti programları için meydanlara indi ve ülke seçim havasına girdi. Siyaset hız kazandı, meydanlar ısınıyor…

Litre Fiyatı 24 Liraya Dayandı

Geçtiğimiz gün litre başına 1 lira 70 kuruş zam gelen benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 4 kuruşluk bir zam daha yapıldı. Zamla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 23 lira 86 kuruşa yükseldi. Benzine yılbaşından bu yana 17 kez zam yapıldı, bugünkü fiyat artışıyla birlikte 18. zam oldu.

İmamoğlu’nu Kim Yüceltiyor?

İBB Belediye Başkanı İmamoğlu’nun aslında belediye başkanlığı yapacak yetenekte olmadığını, kendi haline bırakıldığında bunun çok kısa bir süre içerisinde ortaya çıkacağını, ancak Ak Partili bazı isimlerin ve bakanların İmamoğlu’na yüklenmesi ve önünün kesilmeye çalışılması ile yıldızının parlatıldığını bu köşelerden yüzlerce kez yazdık.