Ipekyolu Gençlik Merkezi Haberleri

Ipekyolu Gençlik Merkezi Haberleri

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’dan İpek Yolu Uluslararası Çocuk Ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ne Ziyaret

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ni ziyaret ederek gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bildi aldı.

TEKNOFEST’te İpekyolu Roket Takımı 2 Ödül Birden Aldı

“Türkiye İkinciliği ve En İyi Takım Ruhu Ödülü İpekyolu Roket Takımının”

Bakan Varank liseli gençlerin İHA yarışlarını izledi

Teknofest kapsamında düzenlenen Uluslararası Liseler İnsansız Hava Aracı Yarışları’nı izleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Şunu iyi biliyoruz ki bugün bu yarışmalara katılan gençler, ileride Türkiye’nin en iyi insansız hava aracı yazılımcıları ve mühendisleri olacak” dedi.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden İpekyolu Uluslararası Gençlik Merkezi Drone ve Roket Takımı’na Tam Destek

Elazığ İl Özel İdaresi bünyesinde faaliyetlerine devam eden İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Drone ve Roket Takımı Aksaray ve Bursa illerinde gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Drone ve Roket Türkiye Finalleri Yarışması öncesi İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Murat Okubay’ı ziyaret ettiler. 

İpekyolu, Halk Eğitim Olmamalı

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi faaliyetlerine başlamış.

İpek Yolu Gençlik Merkezi, Faaliyetlerine Başladı

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle açılışı gerçekleştirilen Türkiye’nin tek, Avrupa’nın ise en büyük İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi faaliyetlerine start verdi.

Tanıtıma İpek Yolu dopingi

Elazığ depreminden sonra tamamlanan TOKİ konutları anahtar teslim töreni için ilimize gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin şehrin tanıtımı için önemli fırsatlar sunuyor

Bu merkez Avrupa'nın en büyüğü, enerjisini kendi üretiyor, hizmetleri ücretsiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Türkiye ve Avrupa'nın en büyüğü olma özelliği bulunan tüm enerjisini kendisi üreten İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi, aynı anda 250'si konaklamalı bin kişiye hizmet vereceği, sadece Elazığ'dan değil Türkiye ve bir çok ülkeden gençleri kabul edeceği belirtilirken, hizmetlerinin ücretsiz olacağı bildirildi.

Elazığ’da 8 saat

24 Ocak 2020 tarihinde yaşadığımız depremden iki gün sonra ilimize gelerek acımızı paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin birinci yıl dönümünde de Elazığlıları yalnız bırakmadı. Hem konutların anahtar teslimini gerçekleştirdi, hem İpekyolu Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi hem de şehrin manevi değerlerini hastanede ziyaret ederek vefasını gösterdi.

Merak ettik...

TOKİ tarafından anahtar teslim töreni ve İpekyolu Gençlik Merkezi’nin açılışı için ilimize gelen ve tam sekiz saat ilimizde kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan hizmetleri yerinde gördü, inceledi ve hak sahiplerinin memnuniyet ve teşekkür mesajlarını aldı.

Devlet yük olmaz, yük alır

İlimizde TOKİ tarafından yapılan deprem konutları ile İpekyolu Gençlik Merkezi’nin açılışına katılan ve yapılan konutları helikopterle gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin bir yıl içinde 20 bin konut inşa ettiğini ve bunların önemli bir kısmının hak sahiplerine teslim edildiğini ifade etti.

Ders alınmış gibi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilimizi ziyaretlerinde önemli bir konu gözden kaçmadı. Hem Yazıkonak’ta yapılan anahtar teslim törenine hem de İpekyolu Gençlik Merkezi açılış törenine vatandaşın ilgisi ve katılımı oldukça yüksek oldu.

İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Açılıyor

Cumhurbaşkanlığı himayesinde çok sayıda kurum ve kuruluşun desteği ile Elazığ Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan şehrimizin en önemli eğitim ve kültür tesisi olmaya aday İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 25 Ocak 2021 Pazartesi günü açılıyor.