Hdp Haberleri

Hdp Haberleri

6 Ay Demedim!

Amasya gezisinde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e bir vatandaş, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi öncesinde kullandığı "Başbakan olacağım" sözlerini hatırlatarak "Ben 6 ay sonra başbakan olacağım dediniz" ifadelerini kullandı. Akşener'in "6 ay demedim. Kardeşim, yalan söylüyorsun" yanıtını vermesinin ardından soru sormak isteyen vatandaş, çevredeki partililer tarafından uzaklaştırılmış.

Rüzgâr da Kararsız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın daha etkin muhalefet için 7 bölgede 7 miting çağrısına olumlu karşılık verdi ve ekonomideki gelişmelerin ardından "Erken ve Hemen Seçim" sloganlarıyla miting yapmaya karar verdi.

Kimi Gandirisiz?

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, gündemdeki ittifak tartışmalarına ilişkin net mesajlar verdi. Poyraz, CHP'nin HDP ile ittifak yapması durumunda kendilerinin böyle bir ittifak içerisinde yer almayacağını dile getirdi. Poyraz ayrıca, CHP ile İYİ Parti arasında ittifak değil iş birliği olduğuna vurgu yaptı.

İYİ’nin İyileri

Türk siyaseti geçmişte sağ ve sol olarak iki   kol üzerinde yürüdü ve her cenahın bir partisi olurdu. Bu anlamda solun değişmez partisi CHP olurken, sağ cenah uzun dönem Demokrat Parti çizgisinde yer alan Adalet Partisi ile yol yürümüş, 1970’lerde ise sağ cenahta MSP ve MHP de muhafazakar kanatta yerini alan partiler olmuştu.

Bakan Kurum’dan HDP’li Gergerlioğlu’na Sert Tepki: “Önce İş Tuttuğunuz ABD’deki FETÖ Trollerine Bakın”

Bakan Kurum’dan HDP’li Gergerlioğlu’na sert tepki: “Önce iş tuttuğunuz ABD’deki FETÖ trollerine bakın” - “Gazi Mustafa Kemal’in ‘mağrur İzmir’ini 25 yılda ‘mağdur İzmir’ yapan sizsiniz” - “Salda’yı biz tertemiz yaptık. Peki siz, Salda bu haldeyken neredeydiniz”

Durum, Balıksırtı

AK Partili Mustafa Şen, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki anketi paylaştı. Ankete göre; AK Parti yüzde 38,5'le ilk sırada yer alırken CHP yüzde 25,3, İYİ Parti de yüzde 12,1 oy topladı. Ankette yüzde 9,9 oy alan MHP, yüzde 9,2 oy toplayan HDP'yi geride bırakırken DEVA Partisi ve Gelecek Partisi de yüzde 1'in üzerine çıktı. Cumhur İttifakı'nın iki ortağı AK Parti ve MHP'nin toplam oy oranı ise 48,4 oldu.

Beyefendisi Buysa…

HDP ile yakın ilişkiler kuran İYİ Parti'ye tepkisini göstermek için sitemde bulunan şehit ağabeyine küfreden Türkkan, grup başkanvekilliği görevinden istifa ederken, bu konu Habertürk ekranlarına taşındı.

Öz Güven Patlaması

Terör örgütü PKK'ya destek veren HDP'nin kapatılma davası devam ederken, PKK'lı teröristlerin cenazelerinde her daim boy gösteren, Kandil'in Meclis'teki savunuculuğu üstlenen HDP'den, sürpriz bir çıkış geldi.

Bu Dikiş Tutmaz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısında HDP ile ilgili çarpıcı sözleri sonrası HDP kanadından da cevap gecikmedi.

Erol'dan HDP'ye sert çıkış

Geçmişte Tuncelililerin yoğun desteği ile CHP milletvekili seçilerek HDP’ye bir milletvekili kaybettiren Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, mecliste HDP’lilere ateş püskürdü ve geçmişin rövanşını almak isteyen HDP’lilere “buna müsaade etmeyeceğim” çıkışında bulundu.

CHP’nin HDP Planı

Erken ya da 2023 Haziranın  da yapılacak seçimler için Cumhur İttifakı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı açıklanırken, Millet İttifakı'nda belirsizlik sürüyor.

MHP, CHP’nin Peşinde

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Lideri Bahçeli, 2023'te yapılacak genel seçimler için partililere şimdiden çalışmaya başlamaları talimatını verdi.

Baydemir’in Hariçten Gazeli

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Siirt ziyareti sırasında "Bulunduğunuz yer Kürdistan'dır" diyen Cemil Taşkesen adlı esnafa destek veren Baydemir, "O kardeşimizi yüreğinden öpüyorum. Cemil kardeşimiz bin defa var olsun. Orası Kürdistan'dır. Kürdistan bin yaşasın." ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin: 'Bugün CHP, HDP aracılığı ile Kandil'den talimat alır hale gelmiştir'

Malatya AK Parti Genişletilmiş İl Danışma toplantısında konulan Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, mecliste kabul edilen sınırı ötesi tezkeresine hayır diyen CHP'yi eleştirdi. CHP'yi HDP'nin ve PKK'nın maşası olmakla suçlayan Şahin, 'Bugün CHP, HDP aracılığı ile Kandil'den talimat alır hale gelmiştir, yarın doğrudan talimat almaya başlarsa buna da hiç şaşırmayız' dedi.

HDP’nin Dediği Oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yapılması düşünülen harekata ilişkin TBMM'ye gelen tezkere ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kandil’in İttifak Telaşı

CHP, İYİ Parti ve HDP arasındaki devam eden ittifak görüşmelerine Kandil de dahil oldu. Kandil’deki PKK elebaşları HDP’ye gönderdikleri mektupta, kendileriyle ittifak kurmak isteyen CHP ve İyi Parti’ye “Biz olmazsak kaybedersiniz” mesajının açık şekilde verilmesini istiyor.

En çok hangi partinin seçmeni aşıya karşı? İşte dikkat çeken anketin sonuçları

MetroPOLL Araştırma, seçmenin koronavirüs aşılarına olan bakış açısını değerlendirdi. Yapılan ankette vatandaşlara aşıya güvenme durumları, aşıların kısırlık yaptığı iddiası, insan genetiğini değiştirdiği söylemleri soruldu. Anket sonuçlarında aşıya en çok güvenen AK Parti ve CHP seçmeni çıktı. En çok güvenmeyen ise HDP, Saadet Partisi ve diğer partiler çıktı.

İçişleri Bakanı Soylu: 'FETÖ'ye operasyon yapıyoruz sesi İYİ Parti'den, PKK'ya operasyon yapıyoruz sesi HDP'den geliyor''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Herkesin adresi belli. FETÖ'ye operasyon yapıyoruz sesi İYİ Parti'den, PKK'ya operasyon yapıyoruz sesi HDP'den, polisimiz DHKP-C'ye operasyon yaptı sesi CHP'den geldi'' dedi.

Muhtar merak edip sordu, Kılıçdaroğlu yanıtladı: Bakın Kılıçdaroğlu neden PKK'nın adını kullanmıyor

Ankara Muhtarlar ve Kanaat Önderleri Buluşması'nda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "PKK'nın adını neden kullanmıyorsunuz?" sorusu yöneltildi. Kılıçdaroğlu bu soruya "Biz bilerek adını kullanmıyoruz. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesine bakın, orada da kullanmazlar. Çünkü terör örgütleri bunu ister, adı duyulsun ister. Biz bunun için söylemiyoruz" yanıtını verdi.

Karadağlı: 'PKK'nın terör örgütü olduğuna inanan bir insanım'

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi olan Nihal Yalçın'ın konuşmasını keserek ödülü uzattığı için tepki çeken, konuşma sırasındaki mimikleri de eleştirilen Tamer Karadağlı, 2. Sayfa programına bağlanarak kendini savundu. Yanlış anlaşıldığını söyleyen Karadağlı, "Zafer konuşması ödülle yapılır diye verdim. Olaydan sonra Yalçın'ın paylaşımlarına baktım HDP ve Selahattin Demirtaş'la ilgili paylaşımlar yapmış, Onları mı destekliyor?" dedi.

Hakan'dan dikkat çeken tespit

PKK yandaşlarının sokakları aleve verdiği 6-8 Ekim olaylarının yıl dönümünde Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın FOX TV tarafından ekrana çıkarılması tepki çekmişti. Bugün Ahmet Hakan'dan farklı bir iddia geldi. HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Başak Demirtaş iddiasını tekrar gündeme getirdi.

Ortağını Söyle…

Arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim gibi özlü bir sözümüz var. Kiminle arkadaşsan, kiminle dostsan sen de biraz onun gibisindir. Atalarımız da “ya huyundan ya suyundan” diyerek birlikte yol yürünen insanlarla Meclis Genel Kurulu’nda 27. Dönem 5. Yasama Yılı'nın açılış programı düzenlendi.

Bakla Çıktı Ağızdan

Resmi olarak ittifak yapmasalar da kapalı kapılar arkasında flört eden CHP ve HDP’nin bu yasak aşkları resmen de ifşa oldu.

CHP’nin HDP Sempatisi…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kürt sorunu olduğunu, bu sorunun meşru bir organla çözülebileceğini ve HDP'nin de bu organ olduğunu söyledmiş.

HDP’ye İnanmayın…

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti, korona virüse rağmen 720. gününde de devam ediyor.

Bu tartışma çok konuşulur: HDP'yi şeytanlaştırdılar diyen Çıray'a Özalan'dan sert tepki!

Aytun Çıray'ın “Önce 'PKK eşittir HDP' taktiğini başlattılar. Bu, HDP'yi şeytanlaştırma taktiğiydi. HDP'yi şeytanlaştırdıktan sonra şunu dediler: 'HDP eşittir CHP'. CHP, Millet İttifakı'nın üyesi olduğuna göre, 'CHP eşittir İYİ Parti' dediler" açıklamasına Ak Parti'den tepki.

Partilerin Üye Karnesi

Ak Parti Gençlik Kollarının “çayı açık, muhabbeti koyu severiz” sloganıyla başlattığı semaver sohbetleri’nin sohbetten öteye gitmediği partilerin üye sayısının açıklanması ile ortaya çıktı. Son dört ay içinde en çok üyeyi saadet partisi yaptı.

Şimdi de CHP mi?

İYİ Parti Genel Başkanı, gittiği yerde kendisini ve partisini anlatmaya fırsat bulamadan vatandaşların sorularıyla oldukça geriliyor.

Evlat nöbetindeki anne HDP'ye ateş püskürdü

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı evlat nöbeti tüm kararlılığıyla devam ediyor. Acılı anne Sarya Tokay, HDP'ye ateş püskürerek, "Kürdün canını ciğerini yakan HDP’dir” dedi.

Terörü Anneler Bitirecek

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 698 gündür evlatları için nöbette olan 3 aile daha evladına kavuşmuş.