Gürsel Erol Haberleri

Gürsel Erol Haberleri

CHP’de 2 Garanti

Her şey, 24 Ocak depremi sonrası CHP heyetinin deprem bölgesine ziyaretini eleştiren ilimiz Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’un “Gelip gezeceklerine bari bir okul yaptırsalardı” beyanıyla başladı.

İmamoğlu Elazığ'da, İmzalar Atıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Elazığ'a geldi.

Milletvekili Erol ve İl Başkanı Duran Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve CHP ELAZIĞ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezindeki makamında ziyaret etti.

Muhalefet Şart

İlimiz sorunlarını katıldığı televizyon programları ve etkinliklerde dile getirmekle yetinmeyip TBMM kürsüsüne taşıyan CHP Milletvekili Gürsel Erol, usulsüz yıkımları da meclise taşıyarak suç duyurusunda bulundu.

Milletvekili Erol: ‘Telafisi Mümkün Olmayan Sorunlarla Karşı Karşıyayız’

TBMM Genel Kurulunda, Depreme Karşı Alınabilecek Önlemlerin ve Depremlerin Zararlarının En Aza İndirilmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun Raporu görüşüldü. Deprem Araştırma Komisyonu Raporu görüşülürken CHP Grubu adına söz alan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Elazığ’da depremden kaynaklı mağduriyetlerin halen devam etiğini, Deprem Komisyonu Raporunun Elazığ’ın gerçeklerini yansıtmadığını dile getirdi.

Elazığ, Yanlış Proje Mezarlığı

İçme suyu ve tarımsal sulama konularındaki yanlış projeleriyle gündemden düşmeyen DSİ 9. Bölge Müdürlüğü, son yanlışını Hamzabey içme suyu barajında yaptı ve üç tarafı sularla çevrili bir şehri, yağmur sularıyla dolması beklenen bir baraja mahkûm etti. Sonuç ise kuraklık ve susuzluk oldu.

Milletvekili Erol'dan Hamzabey Barajı Açıklaması

Elazığ’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan Hamza Bey Barajı’ndaki su seviyesinin ciddi şekilde azalmasına ve kentteki su kesintilerine ilişkin basın açıklaması yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Yarımada konumundaki bir ilin yıllardır içme ve kullanma suyu çözülemiyor" dedi.

Milletvekili Erol’dan Elazığ’a Müfettiş Görevlendirilmesi Talebi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İçişleri Bakanlığı’ndan Elazığ İl Özel İdare ve kamu kuruluşları tarafından yapılan yıkım ihalelerindeki usulsüzlük iddialarına ilişkin inceleme yapılmak üzere müfettiş görevlendirilmesi talebinde bulundu.

Milletvekili Erol: ‘Elazığ Yanlış Yönetiliyor’

CHP’li Gürsel Erol, Elazığ muhtarlarıyla TBMM’de bir araya gelerek bölgenin sorunlarını ve muhtarların taleplerini dinledi.

Milletvekili Erol: 'Elazığ'ı Tanıyan Bir Valinin Atanmasını Önemli Görüyorum'

Elazığ valisi Erkaya Yırık’ın Valiler Kararnamesiyle Merkeze alınmasının ardından, CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, açıklama yaptı.

CHP’nin Elazığ’da Yeni Yönetim Kurulu Belli Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü İl Kongresi CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un katılımı ile ilk defa basına kapalı bir şekilde 25 Eylül’de yapıldı. CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran oldu. Başkan Duran ve yönetim kurulunun listesi açıklandı.

CHP, Uyumu Yakaladı

Eski başkanı partiden ihraç, yeni başkan adayı ve taraftarlarına ihraç tehdidi iddiaları, basına kapalı kongre ve CHP’de yıllar sonra Milletvekili Gürsel Erol ile uyumlu çalışacak bir yönetim… CHP Olağanüstü Kongresinden uyumlu çalışma ve birlikte olma tablosu nihayet çıktı.

CHP, Hizipçiliği Geride Bıraktı

Genel Merkezinin adı sık sık yapılan kurultaylarla, Elazığ teşkilatı da milletvekili ile uyumsuzluğu ile öne çıkan kadim sorunları olan CHP, sanki iki gelenekten de kurtulmuş gibi.

CHP’li Vekil Erol: ‘Bundan Sonra Elazığ’da Farklı Bir Siyaset Dili Oluşturacağız’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gerçekleşen CHP İl Örgütünün olağanüstü kongresine ilişkin parti binasında basın toplantısı yaptı. Kongrenin demokratik bir ortamda geçtiğini belirten Erol,” Bundan sonra Elazığ’da farklı bir siyaset dili oluşturacağız” dedi.

CHP Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

CHP'de yeni Elazığ İl Başkanı aldığı 75 oy ile Coşkun Çağlar Duran oldu.

CHP Olağanüstü İl Kongresi İlk Defa Basına Kapalı Bir Şekilde Gerçekleştiriliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü İl Kongresi CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un katılımı ile ilk defa basına kapalı bir şekilde başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Anadolu Lisesi’nin Yerine Yeni Okul Yapacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarafından, Atatürk Anadolu Lisesi’nin Yerine Şehit Fethi Sekin’in anısına yeni okul yapılacak.

Polemikle Gelen 3. Okul

İlimiz CHP Milletvekili Gürsel Erol’un girişimleri ile İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Elazığ’da bir okul yapmak amacıyla çalışmalara başladı ve bu taleplerini resmi olarak Elazığ Valiliğine iletti.

İBB’den Sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden de Elazığ’a Okul Yapma Girişimi

Elazığ Milletvekili Gürsel EROL’un girişimleriyle İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesinden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de Elazığ’da okul yapma talebini Elazığ Valiliği’ne iletti.

Japon turiste bir ziyaret de Milletvekili Erol'dan

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Sivrice'de kamp yaparken bacağından bıçaklanan Japon turisti ziyaret etti.

Milletvekili Erol, Abdullahpaşa Mahallesi'nde sorunları dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Abdullahpaşa Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar ile bir araya gelerek, sorunlarını dinledi.

Milletvekili Erol, Gazilerle buluştu

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut ve yönetim kurulu üyelerini dernek binasında ziyaret etti.

Gürsel Erol, 19 Eylül Gaziler günü çelenk sunma törenine katıldı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle resmi tören düzenlendi. Valilik meydanında yapılan törende Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından tören son buldu.

Başka Elazığ Yok…

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP'li İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin Elazığ'da okul yapacağını ve temelin en kısa sürede atılacağını duyurmuştu.

Milletvekili Erol’dan İmamoğlu'na Teşekkür

CHP Milletvekili Gürsel EROL'un girişimleriyle, Elazığ depreminde yıkılan bir okulun yerine tam donanımlı yeni okul yapma kararı mecliste kabul edildi.

Güzellikleri Görelim

Bir haberin oluşturduğu yıkım ve tahribatı düzeltmek için tüm şehir harekete geçtik.

Şehir Tek Ses: Misafirperver Elazığ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un sosyal medya uygulaması Twitter'dan başlattığı kampanyayla Elazığ tek ses oldu.

Milletvekili Erol’dan Rektör Göktaş’a tepki

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Fırat üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Artık Kanuna Dönün!

Elazığ’da deprem sonrası yıkımlarla ilgili tartışmalar ve yanlış uygulamalar gündemden düşmüyor. Harput Yetiştirme Yurdu binası yıkımıyla başlayan tartışmalar, yıkımın herhangi bir ihale ya da yasal bir mevzuata dayanmadan önce aracılara onlardan da yıkım firmalarına usulsüz bir şekilde verilmesi olayı CHP Milletvekili Gürsel Erol, tarafından da soru önergesi olarak TBMM gündemine taşındı.

Erol: 'Elazığ Dağ Başı Değil’

Hakimiyet Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz usulsüz yıkımlar yapıldığı iddiaları TBMM gündemine taşındı. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Ocak depremi sonrası ağır hasarlı binaların yıkımında usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.